ГДБОП удари онлайн библиотека-chitanka.info

От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Здравейте,
Аз съм сериозна читателка на читанката. Може би някои вече знаят, че не виждам, и това доста време беше единствената възможност свободно да си изтегля книги в електронен вариант. В неделя говорихме с Борислав Манолов в една конференция. Доколкото знам, произведенията на авторите, които са имали претенции, са били свалени от библиотеката. По-големият проблем е с издателите. Дори има автори, които тайно са дали произведенията си, защото са си продали авторските права за определен срок. Всъщност тази акция е организирана от издателите, както беше и преди няколко години с моя колега Виктор Любенов от bezmonitor.com. В средите на невиждащите много се коментира проблемът за авторските права и библиотеките. Сега въпросът е, че електронната библиотека не била като другите, но в момента още не е измислен закон, който да я ограничава по някакъв начин. Не стига, че никой въобще не чете книги, ами им пречат и останалите малко читатели, които по правило нямат пари да си ги купят.

А добро утро, ще дойдете при мен

Аз още в началото на това активно мероприятие ви казах че то не е провокирано от авторите а от РЕКЕТЬОРИТЕ наречени издатели и разпространители които са заробили авторите с колониални договори и сега реват защото ще им секнат кинтите.

Браво на авторите, издателите да духат супата
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Браво на авторите, издателите да духат супата
Подкрепям на 100%. То не може да седиш и само да лапаш, след като има вече интернет. :)

Въобще не се опитват да печелят интелигентно, а да си рекетират и да пращат "мутри" да им затварят конкурентите. Все едно да отидеш и да затвотриш столичната библиотека, даже по-зле, библиотеката печели от членски внос, докато сайта - не. Некво много изкривено се прилагат тук законите. Чак като търгне някаква дейснот, маркетинг кампания и т.н. се чудя кой ли закон ще го извъртят, за да ги съборят и тях или изрекетират за кинти.

Както стана и си мислехме, що авторите не са писнали, значи пак става дума за интереси и печелбарство. В ерата на интернет не знам как по друг начин са си го представяли издателите, ама явно там работят мнбого аматиори, за да си мислят, че след като има торенти, амазон и т.н. те ще си останат със стария модел за продаване. Ей това се нарича да не те бива. Дано фалират, смао това мога да им пожелая. Не защото са пратили еди кой си, защото му пречи еди какво си, а защото ще е ценен урок за тях как се прави бизнес - винаги се адаптирай. За това още не сме на плочи, защото технологиите се развиват и модела на бизнеса трябва да го съпътства. А и да си го говорим направо - това, което са направили заедно с ГДБОП е временно. ;) Дано и те да са наясно с това, защото с тези акции харчат нашите пари, мижитурките. ;)
 
Re: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Коментарите са интерсни че Маркес всъшност преди 15 години е забранил да му се издават книгите тук (преди интернет) защото издателите му плащали права за много по малко броики от реално продадените а сега журналистката се опитва да извърти нещата... кофтие когато се опитват да правят промивка на общественото мнение
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Дам, това с Маркес и аз го четох - че заради издателите си забранил книгите, а тия как мръсно извъртат...

Ама и това е интересно - отговора на една от издателките:
http://www.azcheta.com/index.php?op...le&id=1073:goodbad&catid=48:opinion&Itemid=70
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Някой гледал ли е филма "451 градуса по фаренхайт"? Точно на това ми напомня акцията на Кибер-Явор.

fahrenheit-451.jpg
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Някои са чели книгата без да са гледали филма. Познайте от къде може да се изтегли книгата :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Читанката отново е онлайн. Ликувайте. Все пак има справедливост....хахаха. :)

Това официално ли е или...? И щом е онлайн възниква въпроса за какво беше цялата тая патардия дето я направиха? :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Защото са всички са алчни аматьори :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Издателите взимали парите и на автора не оставало нищо - а като се качи труда му в интернет става богат и известен :) По тази логика да спрем смс услугите, щото мобилния оператор изяжда златната кокошка. Не мога да се съглася - дори не мога да приема подобни доводи от хора в "предприемач".com.

Много ми е интересно тия, които защитават chitanka.info наистина ли си вярват? Хипотетично как си представяте един автор да успее? Пише си романа и какво - качва го в сайт и пращи от уникално съдържание и чака да му кликат по adsense-a? :) Или другия вариант - да я продава електронно за 10-15-20 лева и някой по - хитър 'предприемач' да си я качи в библиотеката си или торента и да прави добро дело за хората като им дава безплатно знание? За друг вариант не се сещам, а с тези два варианта автора ще умре гладен и жаден. Как си я представяте?
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Как си я представяте?

Ще ти кажа как си е представям като ми оправят интернета

Трети ден нямам интернет заради дъжда от петък в мрежата на Близууууу.

Ще им разкатая фамилията на тези нещастници от Лизбуууууу
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Близууууу преди имаха форум, който преливаше от оплаквания към интернета. Всички проблеми се решиха със... затварянето на форума.
a056.gif
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

ГДБОП пак вика за справка. Нова акция “Читанка”?

Сагата продължава. Тия нема да кротнат. Явно някой добре си е платил на държавата, за да ги гонят до дупка. Повикали ги "за справка"....хаха, така ли му викат вече. :)

Искам да пожелавя искрено фалит на всеки един издател, вестник и т.н. Не разбрахте ли, че сме в ерата на технологиите и гриин идеята!!!
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Сори че в тая тема но понеже по нагоре стана въпрос за Блузууу - много ме кефи новата им реклама без скрити условия. Голем смех след 15 минути ровене така и не видях някъде да пише кои са тези 10 ХДТВ канала, та какво ли остава за дребните подробности.
То им нема Основностите те се загрижили за Подробностите
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Простотията няма почивен ден. В особена степен важи това за ГДБОП. ТАЗИ ШИБАНА ОРГАНИЗАЦИЯ НЕ БЕШЕ ЛИ ЗА БОРБА С ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ? КЪДЕ Е ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ В СЛУЧАЯ? Докога тая шибана държава ще е заклет враг на гражданите си?
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Простотията няма почивен ден. В особена степен важи това за ГДБОП. ТАЗИ ШИБАНА ОРГАНИЗАЦИЯ НЕ БЕШЕ ЛИ ЗА БОРБА С ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ? КЪДЕ Е ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ В СЛУЧАЯ? Докога тая шибана държава ще е заклет враг на гражданите си?

Е как къде нали от читанката са "шестчленна организирана престъпна група(мрежа)" :lol:

Сега ще ви разкрия схемата за определяна на престъпните групи:

1 човек = терорист, престъпник
2 човека = организирана престъпна група
3 човека = организирана престъпна група с предател
4 човека = Престъпна организация
5 човека = Престъпна организация с предател
6 човека = Организирана престъпна мрежа
7 човека = Организирана престъпна мрежа с предател

Те това е схемата! :wink:

PS: както беше казал HaRRo в една друга тема девиза на България е: "Да го духат гражданите!" и гледам всички държавни организации следват стриктно тази политика. :wink:
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Току-що даваха по BTV как награждават един нещастник, който помагал на ГДБОП в борбата срещу Замунда, Арена и Читанката.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Абе на скоро ми попадна една хубава фраза, та говорихме за организираната престъпна групировка, та няма начин да не споделя фразата, а тя е:
Един българин – хайдутин, двама българи – сговорна дружина, трима българи – чета с предател.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Одеве по Дарик слушах новините - След разследване на ГД БОП е установено че двама души от просветното министерство са изнесли темите за матурата.
Изводът е ако не искате да се занимава с вас БОПа работете по саме и даже и на жена си не казвайте защото вече ставате Организирана Пръстъпна Група
 

Горе