Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Хубава статия и много интересни джаваскрипт прозорци, да пуснеш брада :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Много ме е яд. Не само, че си губя времето да чета всички тези простотии (не визирам форума) какво трябва и какво не, ами сега и да си кича сайта с разни дразнещи поп-ъпи като някой стреснат керкенез.

Ползвам Адсенс и Аналитикс, днес е 16.10.2015 нищо не съм направил по въпроса, от гуглъл писмо не съм получил, не ми се вярва да ми баннат акаунта заради това, счиайки че е в разрез с общите им условия. Ако някой е на противоположното мнение, моля да се включи в темата.

Сайтовете ми се хостват в САЩ (и българските). Въпрос!!! Това важи ли в този случай? Т.е ако сайтовете ми се хостват извън ЕС, независимо че някои от тях са на кирилица, засяга ли ме този закон или не?

Ако някой има информация, мнение или догадка по въпроса, ще се радвам да сподели.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Много ме е яд. Не само, че си губя времето да чета всички тези простотии (не визирам форума) какво трябва и какво не, ами сега и да си кича сайта с разни дразнещи поп-ъпи като някой стреснат керкенез.

Ползвам Адсенс и Аналитикс, днес е 16.10.2015 нищо не съм направил по въпроса, от гуглъл писмо не съм получил, не ми се вярва да ми баннат акаунта заради това, счиайки че е в разрез с общите им условия. Ако някой е на противоположното мнение, моля да се включи в темата.

Сайтовете ми се хостват в САЩ (и българските). Въпрос!!! Това важи ли в този случай? Т.е ако сайтовете ми се хостват извън ЕС, независимо че някои от тях са на кирилица, засяга ли ме този закон или не?

Ако някой има информация, мнение или догадка по въпроса, ще се радвам да сподели.

сега казано честно тези кукита са за следното
аз на мойте сайтове нищо не съм сложил и няма да сложа
но като си ръчкам в нета и приемам съгласен ли съм от други сайтове
забелязвам че всички реклами по сайтовете са свързани с това което търся
веб хост домейни сео телефони секс голем пенис:)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

........
но като си ръчкам в нета и приемам съгласен ли съм от други сайтове
забелязвам че всички реклами по сайтовете са свързани с това което търся
веб хост домейни сео телефони секс голем пенис:)

Това е целта на кукитата - шпионаж с твое съгласие и поднесени на тепсия интереси + продажба на таргетирана реклама. Затова съм настроила браузъра да се чисти автоматично от бисквитки и кеш след всяко излизане.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Това е целта на кукитата - шпионаж с твое съгласие и поднесени на тепсия интереси + продажба на таргетирана реклама. Затова съм настроила браузъра да се чисти автоматично от бисквитки и кеш след всяко излизане.

Много се филмирате, дори и да има някакви такива неща, те ще са страшна рядкост. Повечето сайтове използват бисквитки да може потребителя да се логва автоматично и други безобидни неща. Аз съм правил доста сайтове и никога не съм имал за цел да шпионирам някого, а просто гледам да е по-удобно на потребителите. Аз по този начин не ги ощетявам, а им давам повече възможности. Ти като си настроила така браузъра си се прецакваш сама и трябва всеки път да въвеждаш всичко ръчно. На сайтовете, на които не вярваш - можеш да влизаш инкогнито, тогава не се помни история и не се пазят бисквитки, но да си направиш целиа браузър така и да се лишиш от възможностите на доверените ти сайтове ми се вижда много глупаво.

Да не говорим, че ако някой наистина реши да следи потребителите на сайта си, блокирането на бисквитките му е най-малкия проблем. Може да записва инфото директно в базата си и така няма как да го изтриеш.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

ES-то трябва да отчитат дейност. Винаги е имало кукита и ще има просто сега искат да ги легализират. Трябва да си оправдават заплатите уж потребителите да са наясно с някои неща ....
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Много се филмирате, дори и да има някакви такива неща, те ще са страшна рядкост. Повечето сайтове използват бисквитки да може потребителя да се логва автоматично и други безобидни неща. Аз съм правил доста сайтове и никога не съм имал за цел да шпионирам някого, а просто гледам да е по-удобно на потребителите. Аз по този начин не ги ощетявам, а им давам повече възможности. Ти като си настроила така браузъра си се прецакваш сама и трябва всеки път да въвеждаш всичко ръчно. На сайтовете, на които не вярваш - можеш да влизаш инкогнито, тогава не се помни история и не се пазят бисквитки, но да си направиш целиа браузър така и да се лишиш от възможностите на доверените ти сайтове ми се вижда много глупаво.

Да не говорим, че ако някой наистина реши да следи потребителите на сайта си, блокирането на бисквитките му е най-малкия проблем. Може да записва инфото директно в базата си и така няма как да го изтриеш.

едно време рекламите които се показваха когатпо сърфирах в нета бяха разнородни
дори имах реклами от азиа
а аз съм в Бг
сега рекламите ми са насочени точно с това което разглеждам и търся
умници са гугъл
ама ме дразни едни и същи реклами за хост кат пускат
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Много се филмирате, дори и да има някакви такива неща, те ще са страшна рядкост. Повечето сайтове използват бисквитки да може потребителя да се логва автоматично и други безобидни неща. Аз съм правил доста сайтове и никога не съм имал за цел да шпионирам някого, а просто гледам да е по-удобно на потребителите. Аз по този начин не ги ощетявам, а им давам повече възможности. Ти като си настроила така браузъра си се прецакваш сама и трябва всеки път да въвеждаш всичко ръчно. На сайтовете, на които не вярваш - можеш да влизаш инкогнито, тогава не се помни история и не се пазят бисквитки, но да си направиш целиа браузър така и да се лишиш от възможностите на доверените ти сайтове ми се вижда много глупаво.

Да не говорим, че ако някой наистина реши да следи потребителите на сайта си, блокирането на бисквитките му е най-малкия проблем. Може да записва инфото директно в базата си и така няма как да го изтриеш.

Ясно е, че ти не шпионираш, третите страни следят движението на потребителите, като по този начин "предлагат" въз основа на интересите им продукти или услуги, сходни с техните търсения в мрежата. Тази практика се наблюдава и в социалките - във Фейсбук ми се пречкат реклами на продукт, за който преди "малко" съм търсела информация чрез Гугъл търсачката. Не е само в социалките - веднъж научили 'навиците' ти в нета, във всяко възможно място ти предлагат реклама на това, което търсиш по последни данни.

Нямам недоверие към сайтовете - идеално съм си настроила браузъра, защото нямам желание да ми се поднасят интересите ми на тепсия при всеки сърч. :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Имам предвид, че бисквитките са най-малкия проблем. Могат да те следят по много други начини и всичко зависи най-вече от сайтовете, които посещаваш.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ако на сайта ти имаш джаджи от Facebook, Google+, AdSense и подобни - значи спомагаш за това потребителите ти да са облъчвани с таргетирана реклама (при AdSense е очевидно, но при ползване на джаджи от G+ и FB не всички знаят за това - например коментари във Facebook, бутони "Like" на Фейсбук и "+1" на Google).
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

аз съм си сложил Deep Freeze на компа и след всеки рестарт нема никакви куките съгласия и вируси
супер програмка
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

идеално съм си настроила браузъра, защото нямам желание да ми се поднасят интересите ми на тепсия при всеки сърч. :)
Е добре, дори браузъра ти да е чист при стартирането, шпионажа не започва ли в същия момент? Половин, един, два часа ще стои отворен, сайтовете все ще имат шанс пак да си прехвърлят малко информация през бисквитките :) Много по-досадно ми се вижда да трябва да въвеждам имена и пароли постоянно.

А и сега гледам, на фейса дори не му трябва да чете всеки път бисквитки. В момента ми изкарва една конкретна реклама от външен сайт (не помня да съм търсил нещо за него във фейса) не само на основния браузър, а и на още поне 4 други дето са ми само тестови и не ги ползвам за браузене. Значи веднъж като се е докопал до информация от бисквитките, фейса просто си я помни на сървъра. Т.е. все му е тая дали ще си чистиш бисквитките на всеки половин час.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Абе най-добре е ако има някакъв плъгин за браузъра, като отвориш сайт да ти извади бисквитките и да те пита кои искаш да запази. Не съм срещал такова чудо, но ако има, всеки ще може да си остави това, което иска.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Да, ти представяш ли си да те пита за всяка бисквитка :) Виж тоя сайт http://www.cnet.com/ какво чудо донася:

http://prntscr.com/8taqfi
http://prntscr.com/8taqkd
http://prntscr.com/8taqov
и т.н.

Те хората са направили адблокери така че да не се стига въобще до зареждане на някои скриптове дето произвеждат тия куки. Ето го същия сайт с включен uBlock Origin:

http://prntscr.com/8tava3

Но еВем ти бисквитките и шпионажа, рекламите са много по-досадни и тегави по други параграфи - товарят браузъра, забавят страницата, прекъсват работата, отнемат вниманието. Ето примерно времето за зареждане на страница със и без допълнителните скриптове:
http://prntscr.com/8tasd4 -> без uBlock, 17+ секунди докато ми се покаже всичко
http://prntscr.com/8tary8 -> 8+ секунди
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Е добре, дори браузъра ти да е чист при стартирането, шпионажа не започва ли в същия момент? Половин, един, два часа ще стои отворен, сайтовете все ще имат шанс пак да си прехвърлят малко информация през бисквитките :) Много по-досадно ми се вижда да трябва да въвеждам имена и пароли постоянно.

А и сега гледам, на фейса дори не му трябва да чете всеки път бисквитки. В момента ми изкарва една конкретна реклама от външен сайт (не помня да съм търсил нещо за него във фейса) не само на основния браузър, а и на още поне 4 други дето са ми само тестови и не ги ползвам за браузене. Значи веднъж като се е докопал до информация от бисквитките, фейса просто си я помни на сървъра. Т.е. все му е тая дали ще си чистиш бисквитките на всеки половин час.

Какъв щанс ще имат, ако не се съгласявам с бисквитките? Донякъде имаш право за стартирането, дори и без съгласие за бисквитките, пак ти следят поведението. За фейсбук има адблок, но за да ползвам рекламните му услуги за собствени постове, трябва да му ходя по гайдата, като забраня блокирането на реклами в негова чест. За логването ползвам мозила, без чистене на кеша (освен бисквитките). Винаги имам запазени "отметки", в които вписвам каквото ми е нужно (в случай при забравени данни). За Хром-а и ИЕ - твърдо чистене и блокаж. Без досадни попъпи и спокойствие при гледане на филми. :)

Възползвам се от три браузъра, поради различни причини - за сравнение на уеб дизайн в процес на изработка, за сърчове от различни локалности и други мои вманиачени занимания.
 
От: От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септемв

Какъв щанс ще имат, ако не се съгласявам с бисквитките? Донякъде имаш право за стартирането, дори и без съгласие за бисквитките, пак ти следят поведението. За фейсбук има адблок, но за да ползвам рекламните му услуги за собствени постове, трябва да му ходя по гайдата, като забраня блокирането на реклами в негова чест. За логването ползвам мозила, без чистене на кеша (освен бисквитките). Винаги имам запазени "отметки", в които вписвам каквото ми е нужно (в случай при забравени данни). За Хром-а и ИЕ - твърдо чистене и блокаж. Без досадни попъпи и спокойствие при гледане на филми. :)

Възползвам се от три браузъра, поради различни причини - за сравнение на уеб дизайн в процес на изработка, за сърчове от различни локалности и други мои вманиачени занимания.

Мисля, че бъркаш бисквитките с други неща. Те са подобни на сесиите, които се изполват от повечето сайтове, но разликата е в това, че сесията е вадидна докато се затвори браузъра, а бисквитката записва информацията си на компютъра ти и по този начин може да се използва и след това. Най-често се ползват за запомняне на логнат потребител, но на практика с тях може да се прави почти всичко. Когато браузъра ти трие бисквитките, той най-вероятно го прави след като се затвори. Така те губят функционалността си и стават като сесиите, защото след новото отваряне на браузъра се зареждат наново. Ти по този начин не ги блокираш, а просто ги триеш след изход, но те отново се появяват при новото пускне.

Аз не виждам проблем с бисквитките и според мен много повече помагат, отколкото вредят. Само разни злонамерени сайтове могат да ги ползват за други цели, но аз такива не посещавам. За следенето - то може да стане по всякакви начини. Гугъл аналитикса и другите броячи събират информация за потребителите на сайтовете много повече, а те не са бисквитки. Попъб прозорците и другите глупости също не са бисквитки.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не съм чел цялата тема, но според мен за продуктите на Гугъл може и да има проблем (Гугъл да направи такъв). Относно прословутия закон - http://nocookielaw.com/ (заслужават си линка :) )
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Вероятно ще има някакви последици щом дадоха краен срок...
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Предполагам могат да се заядат с потребителите, които използват Ад Сенс.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не съм чел цялата тема, но според мен за продуктите на Гугъл може и да има проблем (Гугъл да направи такъв). Относно прословутия закон - http://nocookielaw.com/ (заслужават си линка :) )

We've taken all our cookies solutions off all our websites. - и линка те води в сайта от който тръгва най-често ползвания скрипт за слагане на съобщения за бисквитки
 

Горе