ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Три линка в подписа от мен.
 
Мерси за линковете. В момента се класирам първи по "номинирани bgsite". Ще изчакам догодина преди да започнат регистрациите и ще избутам сайта до първо място на "регистрация bgsite" и нагоре за "bgsite" (където впрочем сега съм на първа страница най-долу).

redrum, коментара на репа ми пръсна тумбака от смях :lol:
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Fozzy, не така, констипацията е сериозен проблем при жените на средна възраст :!: :lol:
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Фози искай си парите обратно!
И ги докладвай в комисията за защита правата на потребителите...

То тогава и аз да си ги искам парите.. 100лв са си 100лв..
Дето вика един получаваш хубав линк за тези пари.. Ами за 100лв ще си набавя поне 20.. ама айде
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Чак сега ми просветна защо постоянно повтарят, че бг нета е малък. Та на тая клика схващанията за българския интернет се ограничават до сайтовете на познатите им хора и партньорите, с които работят. Нищо друго не ги интересува. Как няма да им е малък интернета като изобщо не са наясно за размерите на същия. Не ги обвинявам, защото допира с незнанието е равен на обема знания. Ако ме разбирате какво искам да кажа.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

То тогава и аз да си ги искам парите.. 100лв са си 100лв..
Дето вика един получаваш хубав линк за тези пари.. Ами за 100лв ще си набавя поне 20.. ама айде

Ами да, ако има повече оплаквания от тях може по лесно да се сезират тъпаците и да им размътят водата.
 
Аз имам друга идея как да стане конкурса ако не максимално честно то поне по добре и определено по забавно

сайтовете да участват без пари а журито да си плаща за да е жури :lol: по 500 лв - 60 човека ето 30к в левчета да се финасира фондацията... а може и да се вдигне бройката на журито :lol:
 
От: Re: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Аз имам друга идея как да стане конкурса ако не максимално честно то поне по добре и определено по забавно

сайтовете да участват без пари а журито да си плаща за да е жури :lol: по 500 - 60 човека ето 30-ка в левчета да се финасира фондацията... а може и да се вдигне бройката на журито :lol:

Ти по добре мисли как да организирате подобен конкурс с Блинки. И да ги ударим в земята тея по масовост и качество:) Даже цялата ADX може да включите! Ще стане страшна работа...
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

От днес нататък няма да говоря с никой тук, без преди това да са ми представени :

1. Кой ви познава,
2. Кой знае за вас,
3. Хората със сходна специалност да предоставят референции,
4. Референция, че Гугъл ви е чувал,
5. Минимум 5001 приятеля във личния профил във ФБ,
6. Личен блог поне от Август - Септември 1991
7. Медицинско от ТЕЛК, че не страдате от шизофрения или друго мултиплициране на личността.

Заб.: Въпреки предоставянето на необходимите доказателства, си запазвам правото да не ви проговоря, докато не внесете таксата за разговор.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Общо взето 10те звезди на БГ нета, си дават интервюта по техните си сайтове (края на статията задължително завършва с това какъв мега специалист е автора), после си се събират да си раздадат по някоя награда, за да може после да се разпространят статии, в същите тези сайтове, на същите тези автори (за пореден път да се отбележи какви мега специалисти са) и после да си сменят някоя друга награда...
Порочен кръг....

@тео, това трябва да е в условията на конкурса:
Личен, полезен и красив блог могат да имат само хора, които:
1. Кой ви познава,
2. Кой знае за вас,
3. Хората със сходна специалност да предоставят референции,
4. Референция, че Гугъл ви е чувал,
5. Минимум 5001 приятеля във личния профил във ФБ,
6. Личен блог поне от Август - Септември 1991
7. Медицинско от ТЕЛК, че не страдате от шизофрения или друго мултиплициране на личността.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Проблемът е, че трудно ще се съберат средства стимулиращи участието на сайтове. Но има и друго - поне като за старт на една такава чиста иниациатива, може да се огранизира подобен конкурс и без паричен награден фонд. Може да се въртят банерите на спечелилите във форума цяла една година. Мисля, че това ще е достатъчно респективно...А могат да се включат и други сайтове собственост на доброволци от форума. Идеята е да се стартира нещо конкурентно. В последствие ще набира скорост и може да се стигне и до материални стимули.
Най-важното според мен, е да се покаже, че бг-нета е независим и че нямаме никакво желание шуробаджанащината да хваща корени и в една от малкото останали свободни за предприемчивист сфери в бг-бизнеса :wink:
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Така - хич не ми харесва колко учтиво започва разговора. Аз съм казвал - с такива може да се разговаря само по един начин - първо ги стреляш и тогава ги питаш и започваш да си говориш с тях. За трепане са, не виждам смисъл от такива като тая.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Коментара ми в блога и по темата:

Определно завършека на разговора Ви с Петър Апостолов разваля всияко написно от от Вас преди това. Зашо трябва някой да е чувал или познавал въпросният автор за да можете Вие да комуникирате с него?

Или чисто и просто става дума за това : Ние си работим в един тесен кръг и всички сме хай-хай левъл СЕО гурута? Останалите вълците ги яли….

IT сектора в България е много по-голям от колкото показват платените маркетингови проучвания с 20 сайта на приятели. Тоест Вие като интелигентен човек и преподавтел би трябвало да имате много по широк мироглед по въпроса. За съжаление видимо сте повлияна от живота в България, шуробаджанащината е доста заразна и опасна болест по тези земи. За последните 13 века не е открито лекарство……


Отговор: Г-н Крумов, благодаря Ви за интереса и споделеното мнение :lol:
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

То да е само тоя конкурс, в БГ голяма част от баницата е разпределена. Рекламни пазари, рекламни платформи, медии, статии. Всичко е навързано, добре, че е този форум тук, малко нещата да излизат на бял свят и дано един ден порочния модел на конкурсите и разпределението на реклама се разчупи.
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Тя госпожата сама си казва какви са критериите за оценяване - трябва някой да те познава, сиреч да си "голяма работа''. След като това са й критериите да говори с някой, какво остава да го награждава в конкурс, в който участват и приятелчетата й?

А за журито - горките те! Добре че са незнайните герои да им платят яденИето и пиенИето с таксите, докато те се "оценяват" и си раздават един на друг награди, с които след това да се хвалят пред клиентите колко са "големи".
 
От: ДИАЛОГА С ЖЮСТИН ТОМС ОТНОСНО BGSITE!!!!!!!!!!

Не се впечатлявайте чак толкова. Дори на списание .NET конкурсите имат подобен резултат. Не че следя особено, просто ми е направило впечатление няколко пъти.

Дори в среда като Интернет (или особено там?) винаги има една групичка "ветерани", които драпат за обществен авторитет и заформяне на нещо като олигархия - кръг от познати с подобен influence в средата, които да те подкрепят и с които да се потупват взаимно по раменете...

Такива хора закономерно изостават в професионалната си сфера, но правят невъзможен ПР - само и само имената им да бъдат асоциирани с най-горещите топици в съответния бранш. Не практикуват професията си заради бруталната конкуренция, а прекарват времето си в писане на книги и изнасяне на лекции. Дефакто се явяват "мета-професионалисти" - специализират се не в целите на самия занаят, ами в самия занаят. По тая причина закономерно биват възприемани като топ-специалисти и playmaker-и.

Всъщност просто са добри комуникатори.
 
Последно редактирано:

Горе