Дава ли малкия град предимство

От: Дава ли малкия град предимство

Аз за Великденските празници съм си решил да съм в Смолян, така че ако се решите на нещо, може да направим някаква среща там. Има и доста места за ловене на пъстърва, даже и въдица не ви трябва да носите, дават ви на място. Е, плаща се накрая между 9 и 11 лв килото, бройката е към 300 грама.
 
Честно казано, и аз сега мисля да си ходя, скоро към Търново. Много приятен град и направо бих си умрял от кеф, ако ми се стекат някой ден така обстоятелствата, че да се пренеса за постоянно там или в подобен град. Или по-малък, но наоколо да има друг. Има природа, това си е. Малко гняс и гаден въздух и никакви задръствания или други такива бутаници. :)
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

Честно казано, и аз сега мисля да си ходя, скоро към Търново. Много приятен град и направо бих си умрял от кеф, ако ми се стекат някой ден така обстоятелствата, че да се пренеса за постоянно там или в подобен град. Или по-малък, но наоколо да има друг. Има природа, това си е. Малко гняс и гаден въздух и никакви задръствания или други такива бутаници. :)

Много бой ще ядеш там...
 
Re: От: Re: Дава ли малкия град предимство

Много бой ще ядеш там...

Защо бе? Какво ми е? Аз съм много добронамерен индивид. :) Щом в едно малко градче преди една година успях да се загубя с кола с софийска регистрация и да си питам без притеснение в 1 часа през нощта пияна сбирка хора. Мисля, че ще успея и занапред. :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ххаха, досети ме как преди 10тина години отидох до Бургас с влака в 1 часа през нощта и трябваше да намеря университета Асен Златаров заради изпит на другия ден. Бая време си повървях, докато го намеря пеша. По пътя даже забрах някви пияни да се почерпя, имах рожден ден и ми беше много тъпо. Та до 4-5 сабалян го намерих де, даже беше още тъмно. Оказа се в северният край на града до Метро. Там обаче на изнесеният списък трябваше да ида другаде, където също не знаех къде е.. Та по пътя се натрясках с още някоя и друга бира и влязох на изпита в някакъв факултет навътре в града. Изкарах 4, но се сещам, че както пишех ред и почвах следващия, вече предния ми беше избегал от мисълта :lol:
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ххаха, досети ме как преди 10тина години отидох до Бургас с влака в 1 часа през нощта и трябваше да намеря университета Асен Златаров заради изпит на другия ден. Бая време си повървях, докато го намеря пеша. По пътя даже забрах някви пияни да се почерпя, имах рожден ден и ми беше много тъпо. Та до 4-5 сабалян го намерих де, даже беше още тъмно. Оказа се в северният край на града до Метро. Там обаче на изнесеният списък трябваше да ида другаде, където също не знаех къде е.. Та по пътя се натрясках с още някоя и друга бира и влязох на изпита в някакъв факултет навътре в града. Изкарах 4, но се сещам, че както пишех ред и почвах следващия, вече предния ми беше избегал от мисълта :lol:


:lol::lol::lol:

:clap:

Изключително забавно! Разсмя ме яко, защото си го представих като на филмче.

Аз в непознат дори и малък град не бих посмяла да се шматкам много.
Но се сещам за една вечер в София. Началото. Не познавам улици, ама и не ми трябва, щото живеех в Младост на квартирка и по царския път, т.е. шосе, отивам и се връщам. Обаче тая вечер един от актьорите имаше рожден ден и черпи човека, ама от сърце. Аз ставам да си ходя по-рано, за да си взема автобусче, че нямах пари за такси, но той "не" - дърпа ме и налива от една дамаджана ракия. Накрая му се примолвам и той с много загрижен жест взе една празна бутилка от бира, сипа ми от дамаджаната до половината и ме изпрати спокоен.
И тъмно, и няма начин - пеша от центъра към Младост с бодра крачка и отпивайки от биреното шише достигам Младост. НО незабелязано паднала мъгла. Гъста мъгла! Не се виждат светлини, нищо! Въобще не знам къде съм. Гледам на някаква табела "ул. Йерусалим". Моля? Няма начин да съм стигнала до Израел.
И си казах"край. Изгубих се!" Обаче си викам ще вървя само напред пък където изляза. Но няма да спирам на едно място. И излязох на някакво кръстовище и блокове. Ама коя Младост въобще нямам представа. Бъркам в джоба и си намирам последните 80 стотинки, а към мен задаваща се жигулка-такси. Ое не бяха жълти или разни готини коли. И един пълен човечец ме гледа подозрително. Ясно че воня на джибри. Обяснявам без много да фъфля, че имам само 80 стотинки не знам къде съм и ако може да ме закара до еди къде си, а аз ще му взема телефона и мама и татко като ми изпратят пари ще му се отплатя. И чичкото само ми нареди: влизай! Ама много строго! И като ми се накара едно хубаво. Ама бащински, как не ме е срам в тези часове, само момиче, лелиииии. И накрая ме спира пред входа и аз му подавам стотинчиците и той ми казва- мойто момиче, имам дъщеря на твоята възраст. Представяш ли си как ще ти взема последните 80 стотинки. Влизай във входа и да те видя че се качваш на асансьора.
Една приятелка като й разказах ме "успокои", че съм имала невероятен късмет. Така си беше. В София е доста опасно. В малките градове е по-сигурно.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ами да започнем от това - онлайн предприемачи - това значи, че физическата локация няма никакво значение, освен ако не си прави сървъра локално там където е...
Иначе, дали ще си на остров в тихия океан, или на село, няма никакво значение. Важно е какво имаш в главата като идеи и как ще ги реализираш.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ами да започнем от това - онлайн предприемачи - това значи, че физическата локация няма никакво значение, освен ако не си прави сървъра локално там където е...
Иначе, дали ще си на остров в тихия океан, или на село, няма никакво значение. Важно е какво имаш в главата като идеи и как ще ги реализираш.

Гледано само от към позицята на оналй предриемач е така, но...... липсата добра инфраструктора, качествен интернет доставчик, редовна линия на куриерски фирми ( за онл. магазините), банкови институции. Това за рабоата. За живеенето: липса на качествени сотки, липса на медицински услуги, липса на почти всичко.

Малук град ли е не ми го хвали. Става да почивка и тралала, но за живеене и работа не
 
От: Re: От: Re: Дава ли малкия град предимство

Защо бе? Какво ми е? Аз съм много добронамерен индивид. :) Щом в едно малко градче преди една година успях да се загубя с кола с софийска регистрация и да си питам без притеснение в 1 часа през нощта пияна сбирка хора. Мисля, че ще успея и занапред. :)

Трудно е да не се смееш докато ти говорят. :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Гледано само от към позицята на оналй предриемач е така, но...... липсата добра инфраструктора, качествен интернет доставчик, редовна линия на куриерски фирми ( за онл. магазините), банкови институции. Това за рабоата. За живеенето: липса на качествени сотки, липса на медицински услуги, липса на почти всичко.

Малук град ли е не ми го хвали. Става да почивка и тралала, но за живеене и работа не

Темата за предприемачество ли е или онлайн бизнес/онлайн магазин? Защото разликата е огромна. Отделно, в кой град вече няма куриери, с ежедневни доставки. Относно здравоопазването, е не е като да няма лекари за основни проблеми, пък ако проблема е по сериозен, така июли иначе ще ходиш пре специалист в софия, пловдив... Относно качествените стоки, аз ти гарантирам, че в малък град до които има животновъдство и земеделие, ще намериш много по.качествени стоки, отколкото в супермаркетите(говоря за хранителни продукти). Всичко друго може да се поръча онлаин (за утре).

Но както казах, в темата не става въпрос за онлайн търговия, а за предприемачество в интернет, като примерно сайт с печалба от реклама, социална мрежа, меил сървър...
Така, че не виждам с какво локацията пречи на работата и печалбата от интернет бизнес....
 
От: Дава ли малкия град предимство

В големия град, ядем боклук, дишаме боклук, лекарите са наблизо ама щото повече ще ни трябват. Всичко ти е наблизо ама всъщност не е когато трябва да пътуваш два часа до работа и обратно. А може тези два часа да са точно двата часа които ако ги вложиш в бизнес може да ти се промени живота завинаги. Само ще дам един пример. В малък град или село за 10К евро може да се уредиш със жилище - къща, може да си спретеш барачка на твоя земя която да ползваш за работа. А в гарсониерката под наем в София какво? Псуваш и пиеш ракийка...
 
От: Дава ли малкия град предимство

В големия град, ядем боклук, дишаме боклук, лекарите са наблизо ама щото повече ще ни трябват. Всичко ти е наблизо ама всъщност не е когато трябва да пътуваш два часа до работа и обратно. А може тези два часа да са точно двата часа които ако ги вложиш в бизнес може да ти се промени живота завинаги. Само ще дам един пример. В малък град или село за 10К евро може да се уредиш със жилище - къща, може да си спретеш барачка на твоя земя която да ползваш за работа. А в гарсониерката под наем в София какво? Псуваш и пиеш ракийка...

Аз не разбирам от какво точно недоволстваш? Свободен си! Щом ти харесва в малък град, отиваш, живееш и се развиваш там.
Ето, хората ти писаха и живеещи в Родопите и до цигански блок, всеки си е преценил и си е избрал къде и какво.
В малък град и село ми е скучно и затъпяващо. Дреме ми колко здравословно ще живея като ще умра от скука, но пък здрава...
 
От: Дава ли малкия град предимство

Повярвай ми, ако наистина беше толкова просто, още утре товаря колата и заминавам.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Гледано само от към позицята на оналй предриемач е така, но...... липсата добра инфраструктора, качествен интернет доставчик, редовна линия на куриерски фирми ( за онл. магазините), банкови институции. Това за рабоата. За живеенето: липса на качествени сотки, липса на медицински услуги, липса на почти всичко.

Малук град ли е не ми го хвали. Става да почивка и тралала, но за живеене и работа не
Тук при мен в град Троян населението е 21 200 някъде, да приемем че града е малък, повярвай че тук има офиси на 95 процента от банките, 3 офиса на еконт, един на спийди, един на лео експрес, мисля че има още едни, ама не им помня името. Даже и на DHL има някакво подразделение тук, за качествени стоки може да се поспори, медицинските услуги също са на ниво, а наблизо са болниците на Ловеч и Плевен при нещо по сериозно. Интернетът е бомба от скоро има Networx, а допреди това имахме два локални доставчика и покритие на ADSL. Избор има. Под липса на почти всичко какво имаше в предвид?
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Тук при мен в град Троян населението е 21 200 някъде, да приемем че града е малък, повярвай че тук има офиси на 95 процента от банките, 3 офиса на еконт, един на спийди, един на лео експрес, мисля че има още едни, ама не им помня името. Даже и на DHL има някакво подразделение тук, за качествени стоки може да се поспори, медицинските услуги също са на ниво, а наблизо са болниците на Ловеч и Плевен при нещо по сериозно. Интернетът е бомба от скоро има Networx, а допреди това имахме два локални доставчика и покритие на ADSL. Избор има. Под липса на почти всичко какво имаше в предвид?

Колко време си живял в София?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Николко, прекарвал съм няколко пъти по 1-2 месеца нагости и иначе съм идвал доста пъти за по няколко дни.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Николко, прекарвал съм няколко пъти по 1-2 месеца нагости и иначе съм идвал доста пъти за по няколко дни.

Значи няма как да сравниш нещата.

:) Нямаш правилния поглед.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Да, прав си това няма как да го оспоря, въобще не искам да споря, но не мисля, че малкия град има толкова недостатъци, макар и предимствата му да не са кой знае какви. Всичко опира до личните предпочитания на човек.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Слаби сте, не може стигнете бул мамаите, знам, че на всеки му се ще кебапи с биричка, но сте слабички :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Е та на кой не му се искат кебапчета с бира :? Даже и на мамите им се иска, сигурен съм!

ПС: Още едно предимство. Тук не се редим на опашки за кебапчетата и бирата :D
 

Горе