Дава ли малкия град предимство

От: От: Дава ли малкия град предимство

Нямам, повече реп, за днес, ама няма да ти кажа и каквото щях да ти пиша :lol:
Е та на кой не му се искат кебапчета с бира :? Даже и на мамите им се иска, сигурен съм!

ПС: Още едно предимство. Тук не се редим на опашки за кебапчетата и бирата :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Пу пу махни го тоя реп, да вземем да си направим една пазарска среща на форума на по тройка кебапчета и потна бира май... :D
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Тук при мен в град Троян населението е 21 200 някъде, да приемем че града е малък, повярвай че тук има офиси на 95 процента от банките, 3 офиса на еконт, един на спийди, един на лео експрес, мисля че има още едни, ама не им помня името. Даже и на DHL има някакво подразделение тук, за качествени стоки може да се поспори, медицинските услуги също са на ниво, а наблизо са болниците на Ловеч и Плевен при нещо по сериозно. Интернетът е бомба от скоро има Networx, а допреди това имахме два локални доставчика и покритие на ADSL. Избор има. Под липса на почти всичко какво имаше в предвид?

град Котел.

2 банки ДСК, Общинска, 3 светсни хранителни магазина затварящи в 20:00-21:00, Куриерите са на график през 3-4 дни. Само еконт евала са всеки ден. 2 аптеки затварят в 19:00. Няма болница, няма оптика, 2 зъболекарски кабинета. Интернет Булсатком или Виваком когаот има харесва има. Мобилни телефони 5 от 7 дни активни. Перфектни условия за онлайн бизнес :)

За кино,театур или изобщо някакви подобни мероприятия не се и мисли. В 8 вечерта целия град е пълен марк без никой навън. Няма лято, няма зима - пустиня. След 13 години в София все едно съм на края на света. Добре, че детето порастна и след 1 година се махаме от тук.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Друг път, сега мисля да се орнаментирам към кревата ;)
Пу пу махни го тоя реп, да вземем да си направим една пазарска среща на форума на по тройка кебапчета и потна бира май... :D
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

град Котел.

2 банки ДСК, Общинска, 3 светсни хранителни магазина затварящи в 20:00-21:00, Куриерите са на график през 3-4 дни. Само еконт евала са всеки ден. 2 аптеки затварят в 19:00. Няма болница, няма оптика, 2 зъболекарски кабинета. Интернет Булсатком или Виваком когаот има харесва има. Мобилни телефони 5 от 7 дни активни. Перфектни условия за онлайн бизнес :)

За кино,театур или изобщо някакви подобни мероприятия не се и мисли. В 8 вечерта целия град е пълен марк без никой навън. Няма лято, няма зима - пустиня. След 13 години в София все едно съм на края на света. Добре, че детето порастна и след 1 година се махаме от тук.

Може би и от малък град до малък град има разлика, имам в предвид не толкова като размер, а като потенциал или не знам и аз как да го обясня.
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Може би и от малък град до малък град има разлика, имам в предвид не толкова като размер, а като потенциал или не знам и аз как да го обясня.


Ами град с 20-30 хиляди си е град. Такъв с 3-5-10 хиялди е град само по название :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Няма никаква разлика дали имаш сайт с реклами или оналйн магазин. В магазина може да предлагаш изключително дигитални продукти. И реклама, социална мрежа, меил сървър 3 пъти днес като ти спре нета и не знаеш какво става излиза, че локацията ти е ключова.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Еми заради това харесвам онлайн бизнеса, предлага алтернатива в истинския смисъл на думата, можеш да се метнеш навсякъде, ако настоящата обстановка не те удовлетворява без много да рисуваш (y)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Аз съм споменавал откъде съм, но никога не съм хвалил града си. Щото сме гадни копелета :lol:

Не е от най-малките, не е и от най-големите - нещо средно (50-60к), а знаем че балансът и равновесието в икономиката е най-важен.
Намира се в идеалният център на България на равно поле, откъдето всеки има начална и равна точка до всеки край на България. Заобиколен е от планини и всеки желаещ може да хване къра и да си поотдъхне малко на чист въздух по-нависоко.
Близко е до язовир, където се предполага че желаещите да се слеят с природата и спокойствието може да подремят чакайки рибата. Важни са елементите за отдих и почивка, защото наред с всяка работа, те идват и трябва да са качествени, без да се налага да хвърлиш сумати и пари, да отидеш далеч, за да си починеш, тъй като си работил за печалба, а не за почивка.
Самата големина на града предполага и добре изградена инфраструктура от всички основни необходими служби. Въпреки това обаче няма как да се избегне тендеционалния фактор "ромско присъствие", то расте така или иначе главоломно според статистиките навсякъде.
На мен лично ми харесва както големият град, защото обичам лудницата, шума и напрежение, бързината на ежедневието, така и малкият град. Всъщност където и да съм, бих свикнал за не повече от седмица, затова и мнението ми е от без значение. И на село да бях, ама нямам село. Пасал си там 20-30 овце и кози като малък, имахме на едно лозе някога и това ми бе лятото.

Забелязвам и аз две гледни точки, които се обсъдиха даже по-горе:
- Когато някой дойде за пръв път и то от по-голям град, се очарова от спокойствието, красотата и това, че все пак всичко необходимо му е налице и градът на пръв поглед и идеален за живеене и бизнес.
- Когато някой местен си хване пътя и иде да живее в по-голям град, свикне там и се върне, за него това завръщане е пълна скука и тъпотия, колкото да види най-близките си и не му се стои повече.

Истината е там, че парите правят спокойствието, а спокойствието е там, където ти е работата / бизнеса, където си се устроил, защото ежедневно си буташ по някаква работа и знаеш, че накрая на месец чрез нея ще нахраниш семейството си, ще си платиш сметките, ако остане ще заделиш и за глезотийки. Ако не си предприемач, никъде не би успял. Хората напускат малките градове с единствената цел да идат да си намерят работа в по-големите, където шансът им е по-голям.

И накрая ще вметна една фраза, тъй като смятам е важна: Там, където си вадиш хляба, не си вади хуя!
 
От: Дава ли малкия град предимство

Няма никаква разлика дали имаш сайт с реклами или оналйн магазин. В магазина може да предлагаш изключително дигитални продукти. И реклама, социална мрежа, меил сървър 3 пъти днес като ти спре нета и не знаеш какво става излиза, че локацията ти е ключова.

Е как да няма.
1. Не е задължително сървъра ти да е при тебе, има колокация, има VPS и какво ли още не...
2. За по нагледно, ако Facebook , zamunda... са мои какво значение има дали живея в Котел, или в New York?
 
От: Дава ли малкия град предимство

:-o И още не си почерпил за сделката :-o да се поправяш бързо :lol:
2. За по нагледно, ако Facebook , zamunda... са мои какво значение има дали живея в Котел, или в New York?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Е как да няма.
1. Не е задължително сървъра ти да е при тебе, има колокация, има VPS и какво ли още не...
2. За по нагледно, ако Facebook , zamunda... са мои какво значение има дали живея в Котел, или в New York?

Ами няма разбира се. Никой не е казал, че трябва сървъра да е при теб. Ти нямай 3-5-7 дни достъп до него после развивай бизнеса
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ами няма разбира се. Никой не е казал, че трябва сървъра да е при теб. Ти нямай 3-5-7 дни достъп до него после развивай бизнеса

Е аз лично не знам някъде в България, някои да остава за 3-7 дена без интернет. А и с това покритие на 3g, звучи доста невероятно...
 
От: Дава ли малкия град предимство

Е аз лично не знам някъде в България, някои да остава за 3-7 дена без интернет. А и с това покритие на 3g, звучи доста невероятно...


Тук телефони няма по 2-3 дни ти 3G ми говориш. Като удари някоя снежна буря и цивилизацията заспива тук :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Аз останах много изненадана, че нямате болница :mad: Това е доста неприятно. А имах много добро мнение за Котел, защото там съм ходила на гости и имам роднини и много ми харесваше.
Преди години се сещам, че в Тополовград (който би трябвало да е по-малък от Котел) имаше болница и искаха да я закриват. Хората бяха излезли на протест и не знам какво стана всъщност, но си имат и театър. Не знам от кой зависи, но кметовете не трябва ли да се грижат за такива поне на нормално ниво цивилизовани инфраструктурни благоустройства?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Значи заключая, че е най голям кеф да се живей в малко градче, близко до голям мегаполис. Бачкаш в офиса в големия град и замръкваш в малкото градче под астмата разпускаш с изстудена мастика и песента на щурчетата, оО кеф
 
От: Дава ли малкия град предимство

Значи заключая, че е най голям кеф да се живей в малко градче, близко до голям мегаполис. Бачкаш в офиса в големия град и замръкваш в малкото градче под астмата разпускаш с изстудена мастика и песента на щурчетата, оО кеф

Как го правите това?
През деня да работите вечер да разпускате?
Опитвал съм, но не ми се получава. Мисля за работа денонощно, пари стока, цени доставчици, клиенти, сервиз...
Ям и мисля, пиша тук и мисля, правя кекс... свършвам и пак мисля. работа работа работа.
как да направя така че след работно време да не ми пука?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Кебапчета с бира му е майката, пък после може и някое марково уискенце :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Как го правите това?
През деня да работите вечер да разпускате?
Опитвал съм, но не ми се получава. Мисля за работа денонощно, пари стока, цени доставчици, клиенти, сервиз...
Ям и мисля, пиша тук и мисля, правя кекс... свършвам и пак мисля. работа работа работа.
как да направя така че след работно време да не ми пука?

Ми де да знам, не вярвам в зодии и съзвездия, но първо мисля за кефа, па тогава ми идва и ищах за работа, малко на дзенбудизъм докарва ама съм тъй
 
От: Дава ли малкия град предимство

Кебапчета с бира му е майката, пък после може и някое марково уискенце :D

Не съм ял кибапчита от 5 месеца и не издържам вече, още един месец остаа до кебапчетата, направооооооооооо...
 

Горе