Да върнем ли червените репи в "За форума"? (анкета)

Да се върнат ли репутациите?

  • Да

    Votes: 52 58.4%
  • Не

    Votes: 33 37.1%
  • Не мога да преценя

    Votes: 4 4.5%

  • Общо гласове
    89
За първи път с Petya 77 сме на различно мнение, но имено в това е красотата на форумния живот - да можеш да спориш по същество, оставяйки човешкия фактор настрана.

Това, което искате под формата на репи е уж пряка демокрация, но историята е показала, че такава не може да има. Най-добрата дефиниция за демокрация е: ''Аз не споделям твоето мнение, но ще дам живота си, за да можеш да го изложиш'' - не помня кой беше авторът, а и не съм убедена в точността на цитата, но смятам, схванали сте основното. С репите се цели налагане на цензура, а това е диктатура по дефиниция. С тях ще се създадат едни мишкари, дето няма да смеят да се опълчат на хейтърите (основно uphero-sky и ReminD), от страх да не влошат форумния си имидж. Репите са автомат в ръцете на жадни за кръв хора. Те с нищо няма да подобрят атмосферата, а още по-малко пък съдържанието и качеството на контента.
Градинаров, хич не ме е страх от репите. Мисля, че поведението ми по време на тяхната ефективност и сега не е никак различно. Аз знам кои са истинските репи - получавала съм ги и то много болезнено. Против тях съм, защото не искам комплексарите да имат допълнително оръжие - троленето и съсипването на продуктивни теми са им достатъчни.
Мир вам и успешен ден на всички.
By the way, докога ще бъде в сила вота и кога ЦИК ще обяви официалните резултати? :)
 
Против тях съм, защото не искам комплексарите да имат допълнително оръжие - троленето и съсипването на продуктивни теми са им достатъчни.

Да забраним пистолетите и пушките, автомобилите, ножовете, острите предмети, тъпите предмети, високите сгради, защото не искам престъпниците и убийците да имат допълнителни оръжия на разположение. :D

Живот - утопия!
 
  • Like
Реакции: Sky
сега единствено което виждам е фейсбуук страници, профили, малко офтопикче, спам щото да ни е весело, и като цяло е това.
То така е от доста време.
защото повечето новорегистрирани потребители идват с цел на форума
Аха и от тях 70% са пишман линкбилдъри, чиято единствена цел е да си изсерат линка и повече да не се появят ...

ЗА! Репите се естествена регулация на форумната екосистема
 
Банко, а как да пуснем репорт за подобен пост примерно:
https://www.predpriemach.com/threads/Авторски-права-на-снимки-заплашително-писмо.71125/#post-840427
репите спомагаха да няма такива подвеждащи мнения.
Като ти набият 5-6 репи за тъпия и подвеждащ пост следващия път ще мислиш преди да пишеш наизуст.
 
Нанди, от няколко дни обикаляш по темите и използваш, цитирам:
комплексарче
трол
хейтър
тъпанар
кретен
гувернантка

Помисли си кой също е в групичката на хейтърите и спамерите :D
 
Да репите репите биха били полезни за форума, щеше да е перфектно да ги има, но ако се изключи човешкият фактор, интересите и конкуренцията, завистта, злобата, тенденциозното отношение, стадното чувство, лошото настроение на някой хора и други подобни, които превръщат репите в негативен хейтарски инструмент.
 
Да репите репите биха били полезни за форума, щеше да е перфектно да ги има, но ако се изключи човешкият фактор, интересите и конкуренцията, завистта, злобата, тенденциозното отношение, стадното чувство, лошото настроение на някой хора и други подобни, които превръщат репите в негативен хейтарски инструмент.
Това важи за itrader-а. Ти ще искаш още малко комитет и 1 месечно гласуване дали да се приеме или не дадена червена ряпа.
 
Да репите репите биха били полезни за форума, щеше да е перфектно да ги има, но ако се изключи човешкият фактор, интересите и конкуренцията, завистта, злобата, тенденциозното отношение, стадното чувство, лошото настроение на някой хора и други подобни, които превръщат репите в негативен хейтарски инструмент.

Да *(вкарай която и да е дума тук)* биха били полезни за обществото, щеше да е перфектно да ги има, но ако се изключи човешкият фактор, интересите и конкуренцията, завистта, злобата, тенденциозното отношение, стадното чувство, лошото настроение на някой хора и други подобни, които превръщат *(вкарай която и да е дума тук)* в негативен хейтарски инструмент.
 
Това важи за itrader-а. Ти ще искаш още малко комитет и 1 месечно гласуване дали да се приеме или не дадена червена ряпа.
Не. това важи за всички нас и за мен и за теб и за всички които сме хора.
 
Да забраним пистолетите и пушките, автомобилите, ножовете, острите предмети, тъпите предмети, високите сгради, защото не искам престъпниците и убийците да имат допълнителни оръжия на разположение. :D

Живот - утопия!

Мне, утопия е да вярваш, че давайки автомат в ръцете на лудия, правиш демокрация. Още по-голяма утопия е да вярваш, че с това ще се подобри качеството на форума по отношение на контент и поведение на потребителите. От три години слушам как разни ревльовци подсмърчат, колко е паднало нивото на форума. Не, не е паднало. Виждала съм много стари теми, в които селянията е бекрайна. Просто, когато има живи хора на едно място е нормално да има и плява и качество. Радвайте се, че имате жив форум, а не мъртвило, както е в 80% от форумите днес.
 
Банко, а как да пуснем репорт за подобен пост примерно:
https://www.predpriemach.com/threads/Авторски-права-на-снимки-заплашително-писмо.71125/#post-840427
репите спомагаха да няма такива подвеждащи мнения.
Като ти набият 5-6 репи за тъпия и подвеждащ пост следващия път ще мислиш преди да пишеш наизуст.
Както пускаш до сега. Но в този случай по-добре в темата да успеят хората да го опровергаят. Защото ако е подвеждащо е тъпо изказване, наистина. Според мен мнение от този род не може да се вземе на сериозно. Но това е друга тема.
 
Нанди, от няколко дни обикаляш по темите и използваш, цитирам:
комплексарче
трол
хейтър
тъпанар
кретен
гувернантка

Помисли си кой също е в групичката на хейтърите и спамерите :D
Реми, аз, за разлика от теб осъзнавам, че съм човек с всички възможни недостатъци. Отново за разлика от теб, обаче аз се ограничавам само до цветисти епитети. Ти също ги използваш, но към тях ще добавиш и репите, като средство за корекция на нечия репутация и реваншизъм. Аз репи съм давала единствено в отговор на незаслужено получени такива. Всъщност, толкова рядко ги ползвах, че се е случвало да дам положителна репутация (по навик), вместо негативна на някой, който ме е зачервил. Единственият, на който съм дала ряпа без такава от негова страна беше крос и то за нагла лъжа. :)
 
Мне, утопия е да вярваш, че давайки автомат в ръцете на лудия, правиш демокрация.

Утопия е да вярваш, че като "уж" демократично вземеш всички автомати, лудия няма да си набави сам такъв, било то и не по каналния ред. :D
 
Утопия е да вярваш, че като "уж" демократично вземеш всички автомати, лудия няма да си набави сам такъв, било то и не по каналния ред. :D

Сравняваме ябълки с праз лук. Няма как лудите тук да си набавят друг автомат. Освен спам и хейт, който си вирее прекрасно, те нямат достъп до друго оръжие. Давайки им репите в ръце, ще настане поголовна сеч на база ''не ме кефиш'', а това не е никва форма на саморегулация, още по-малко пък средство за налагане на дисциплина.
 
Анкетата е ясна, освен ако не се появят 30-40 анинимни партенки да гласуват с против :D

И нанди, не може да произлизаш от това, че единственото, което правя и чакам в тоя форум е да се появят репутациите, за да стоя 24/7 и да раздавам ряпи наляво надясно.
 
Както пускаш до сега. Но в този случай по-добре в темата да успеят хората да го опровергаят. Защото ако е подвеждащо е тъпо изказване, наистина. Според мен мнение от този род не може да се вземе на сериозно. Но това е друга тема.
Да, дай оборваме всяка тъпотия вместо да се говори по същество. Много умно.
 
Мне, утопия е да вярваш, че давайки автомат в ръцете на лудия, правиш демокрация.
Абе как лудият ще си вземе оръжие - ама легално питам?
Също така трябва ли да забраним няма да казвам за такива неща като ножове, чукове и т.н. производни, а например обувки - миналата седмица лудият скочи на възрастната жена?
А колите какво ще кажеш да ги забраним ли - знаеш ли колко умират на година в ПТП-та дай и тях ги махнем, кво ще кажеш?

Нанди, спри да вадиш нещата от контекста - винаги има положителна и негативна страна на нещата, но ако ти, аз и компания примерно имаме оръжия, и ако дойде някой луд да стреля по теб ти ще мишкуваш ли? Все си мисля, че е по-добре да съм обурудван срещу нападател от колкото да го играя сърна пред фаровете на кола ...
Давам ти храна за размисъл, ако всички имат едно и също оборудване или не знаеш какво има опонента, дали ще си помисли се правиш на какъвто и да е, след като имате взаимно възпиращо действие?!
Виж в страни където има право на оръжия и луди, та колко е смъртността от оръжия - виж напримерм Швейцария.
 
Абе как лудият ще си вземе оръжие - ама легално питам?
Също така трябва ли да забраним няма да казвам за такива неща като ножове, чукове и т.н. производни, а например обувки - миналата седмица лудият скочи на възрастната жена?
А колите какво ще кажеш да ги забраним ли - знаеш ли колко умират на година в ПТП-та дай и тях ги махнем, кво ще кажеш?

Нанди, спри да вадиш нещата от контекста - винаги има положителна и негативна страна на нещата, но ако ти, аз и компания примерно имаме оръжия, и ако дойде някой луд да стреля по теб ти ще мишкуваш ли? Все си мисля, че е по-добре да съм обурудван срещу нападател от колкото да го играя сърна пред фаровете на кола ...
Давам ти храна за размисъл, ако всички имат едно и също оборудване или не знаеш какво има опонента, дали ще си помисли се правиш на какъвто и да е, след като имате взаимно възпиращо действие?!
Виж в страни където има право на оръжия и луди, та колко е смъртността от оръжия - виж напримерм Швейцария.

Блеки, къде отиде, бе човек - после аз съм вадила неща от контекста. Тук става въпрос за инструмент, с който ще се практикува реален реваншизъм и ще се материализира комлексарщина. Не се хващайте за думата ''автомат'', от която отивате към темата ''за'' и ''против'' свободната продажба на оръжия. Идеята ми е, че концепцията на репите е добра само на теория. На практика, тя вреди много повече, отколкото помага. :)
И нанди, не може да произлизаш от това, че единственото, което правя и чакам в тоя форум е да се появят репутациите, за да стоя 24/7 и да раздавам ряпи наляво надясно.

Реми, точно това ще правиш, познавам те поне дотолкова. ;)
 
Последно редактирано:
Относно спама.
При наличието на "мирно" и "кротко" решаване тет-а-тет на даден казус чрез ряпа и обяснение към нея, спама значително намалява. Най-много да се появи едно мнение на "ощетения" в стил Бате, Кирчо ме наби.
Сега, при липсата на такава възможност, се появява коментар в стил Това е тъпо, с или без обяснение, следва Що да е тъпо/Ти си тъп, включват се още няколко човека/профили, пак в стил Тъпо е/Не е тъпо/Ти си идиот/А ти си крава, ииии, така две страници, поне! Като междувременно идва по някой коментар За какво иде реч/Моля ви, спрете/Не ги слушай тези, както и доста снимки на пуканки и пляскащи се по челото уроди.
А може би точно това е целта на липсата на репи - гошо обича активните форуми, дори да е спам (А дали не мина времето на такава оценка на търсачките?).
 
буахаха, здраво съм те бил хейтнал :D
И мен ме бяха насолили може би още по-брутално, аз бях влязал да рекламирам bux.to сайтове :D


Обаче какво съм казал

Домейна някак ми прилича на ония спамерски сайтове - КУПУВАЛНИК , ПРОДАВАЛНИК . Що за идиотско е РЕКЛАМАТОР . Това е нещо като - ГЛУПУВАЛНИК .
Тогава още беше OLX, а не беше продавалник.ком , хаха, FACEPALM
 

Горе