Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

waldes каза:
Конят като прецака преден носач и една седмица извън строя:)
Ама коня не го караш на монтьор:mrgreen:
 
Re: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Мангалите с каруците са си най-добре:lol:

Аз си мисля, че по някое време каружцата ще стане излишна - само с коне ще се ходи. :) Няма зелена зона, няма синя - ходи сложи скоба на задния крак на кон. :)

Майтапа на страна. Имам чувството, че всяка пролет е едно и също. Минава зимата и излизат красотии, после цяло лято правят там нещо си, защото уж хората са по море и почивки, и влизат грубо в есента. Някак в средата на есента по чудо става готови с кръпките и тук-таме някоя нова улица, ако има пари в бюджета, идва пак зимата и нещата се повтарят отново. Този цикъл съм го забелязал от доста време насам. Има няма 4-5 години.

И за такова не е никой друг, а общината, където се предполага платения от теб данък да отива за това. ;) Но уви, дори и да отива конкурсите са по най-ниска оферта. ;) И идва цикъла с кърпенето и преправянето. Примерно това скапано кръгово на Руски паметник не го оправиха, а вече може буквално да си оставиш предната маска там. Виждал съм го даже. И още куп абсурдни такива ключови връзки и артерии като:

* Светофара на Семинарията, където като спреш да си чакаш светофара (в посока Дианабат), трамвайната линия ти е точно на нивото на очите, и не само защото е наклон;

* Симеон е толкова кърпен, че няма да видиш в рамките на 20 метра еднакъв асфалт;

* Борис 3-ти е направо като море;

И ей такива....много може да се говори. ;)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

С асфалта е като всичко останало, общо взето вече нищо не се прави толкова качествено с цел да има постоянна доилка:)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Те миналата година във Варна слагаха на големите дупки снимки на Кирил Йорданов. Предполагам скоро пак ще започнат да ги разкрасяват, но за да се поправят бързо и качествено дупките, ще трябва да слагат на по-обемистите лика на обемистото Лили, а на по-дълбоките може би лика на Вожда или някой от обкръжението му...
Това имах предвид:

album_pic.php


И това:

1236591037.jpg
 
Последно редактирано:
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Те почнаха да се разпадат. Струма нали пропадна. Тракия по новите участъци вече има пукнатини пълнени със някакви смоли да непсе увичат...
 
Re: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

С асфалта е като всичко останало, общо взето вече нищо не се прави толкова качествено с цел да има постоянна доилка:)

Абе то качество има, няма пари за него да го купят. :) Качеството е пари, а държавата и мишките в общините нямат интерес да купуват нещо, което кара 10+ години, защото ще им секне и там кранчето. :)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Сега се сетих, при мен миналото лято, правя ляв завой от кауфланда към бул.Цар Борис 3 в посока околовръстното и някъде около трамвайната линия ми се изтреска кората отдолу, където пази двигателя.
Останките от кората почнаха яко да чъгъртат по паветата и след 200 метра просто я качах в локалното на един по-висок бордюр да доизкъртя остатъците с тупалки:)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Парите от винетки са около 300 млн. Това е нищо... когато правят цялостен ремонт на някоя отсечка, винаги отиват милиони
тези 300 млн. за колко отсечки мислите, че ще стигнат?
Трябва да се сметне колко пари годишно са нужни за поддръжката на цялата пътна мрежа. След това се дели на броя автомобили и така се изчислява стойността на винетката.
Не може една гума да струва 100-200 лв., а винетката за цяла година 60
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Смятай щом всичките ни пари от данъци се излизат в централният бюджет, а не при общините както трябва да бъде и огромна част отиват за софето и да сте на дупки ... хайде сега си представете какво щеше да е положението, ако богатите общини не даваха огромна част на централният бюджет каква картинка щеше да е при вас ... В момента преди нас изцяло ремонтират главен булевард до сега дупка до дупка беше ...
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

не е така с данъците, големите градове получават обратно по-малко обратно от държавата, а цената на км асфалт е една и съща на всякъде, просто по-големите градове имат повече опции за собствени приходи.

иначе общините извън софия могат да настояват местния данък за МПС да се плаща по адреса на клона на юридическо лице, не по адреса на централното му управление(обикновено в софия), същото и за лизинговите автомобили - по адреса на ползвателя.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Точно пък от както Фандъкова е кмет , София все повече прилича на европейска столица. Метрото , обновените ключови кръстовища .... дупките са проблем с изпълнителите , които крадат от пари и изполват некачествени материали.
Ами да ги контролират? Какво ми дреме на мен кой е виновен, след като си троша колата? Ти нормален ли си, добър кмет била. НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАРА ПО ТИЯ УЛИЦИ БЕ ЧОВЕК.

b4c8da4ec688f702.jpg


21 в., София - европейската столица. Война ли е?
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Проблемът не е в липсата на пари, а в липсата на желание. Правят се всякакви далавери и голяма част се краде, а с остатъците се закърпва положението до следващия път. Дори и да се вдигнат таксите, пак няма да имаме по-добри пътища, а просто те ще крадат повече. Това е положението и то не само с пътищата, а и с всичко останало в "държавата".
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Между другото, доколкото съм запознат, парите от винетките би трябвало да са за извънградските пътища, а тези от данъка на автомобила за населеното място, в което е регистриран. Аз за моята кола плащам около 150 лева данък, който е двойно по-голям от винетката, така че не бъркайте винетките с градските пътища.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Намерих информация, че 2013 в София е имало регистрирани 655 754 коли. Сега сигурно са стигнали 800-900 000.
 
От: Re: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

А какво било в Банско :shock:

11107166_10203665239580507_1756376287459295342_n.jpg
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Наистина тази година трагедия. Ужасно, не става вече въпрос за дупки а за ями !!!
Все е имало дупки, но сега става невъзможно. Да ми обясняват кой кмет какво е правил няма никакво значение, преди и сега София изглежда като след война. Не отричам, че се прави нещо в правилната посока, но 25 млн за трамвай от Семинирията до Дървеница е крайно безсмислено и дори да не е , може да почака 1 година. Ето разгледайте бюджета за 2015 година. Пари има, въпросът е че никой няма изгода от качествени ремонти, като може всяка година да е на хранилката.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Парите от винетки са около 300 млн. Това е нищо... когато правят цялостен ремонт на някоя отсечка, винаги отиват милиони
тези 300 млн. за колко отсечки мислите, че ще стигнат?
Трябва да се сметне колко пари годишно са нужни за поддръжката на цялата пътна мрежа. След това се дели на броя автомобили и така се изчислява стойността на винетката.
Не може една гума да струва 100-200 лв., а винетката за цяла година 60

Немога да се съглася с теб. Защото ако пътищата се правеха както трябва поддръжката им щеше да струва много по-малко. Както buymore каза, пътя до военното поделение е на 30+ години. 30г. х 300 млн. = 9 милярда. Просто за определени личности да се строи некачествено е по-изгодно.
 
Re: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Немога да се съглася с теб. Защото ако пътищата се правеха както трябва поддръжката им щеше да струва много по-малко. Както buymore каза, пътя до военното поделение е на 30+ години. 30г. х 300 млн. = 9 милярда. Просто за определени личности да се строи некачествено е по-изгодно.

Да, заключваме с това и е ясно, че нищо друго не може да се направи, ако ще на центъра да се отвори Земята и да и метнат една кофа камъни, водейки го за свършена работа. ;)

Това, бездомните кучета, боклука и още куп такива безобращини са направили много хора богати, така че това няма да се промени никога. ;) Дори някой от "най-великите" звезди по чалготеката са от този типаж "бизнесмени". Принципът е Easy come, easy go.... :) А ние тук може да си го нищим много време. Ще е яко повече снимки да има. Дори една галерия да се заформи. Днес имам ходене пеша, дано успея да изловя някоя. :) 100% ще има. ;)
 

Горе