Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Точно пък от както Фандъкова е кмет , София все повече прилича на европейска столица. Метрото , обновените ключови кръстовища .... дупките са проблем с изпълнителите , които крадат от пари и изполват некачествени материали.

И съответно проблем на районните кметове И Фандъкова, защото позволяват същите тези изпълнители всяка година да искат все повече и повече пари за по-лоша услуга.

Като със сметта - не може общинска фирма да го работи, а оня трябва да си купи 3то бентли от печалбите. Колите на адския транспорт не можели да се вземат по европроекти, трябвало мутрите на дпс да ги вземат на изплащане с банкове заеми, за да могат да лапат обслужвайки дадена линия. Не можело топлофикация да минава да засича топломерите, а трябвало 3 фирми да го правят.

Е за тва е на кмета отговорността и на общинския съвет също.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Немога да се съглася с теб. Защото ако пътищата се правеха както трябва поддръжката им щеше да струва много по-малко. Както buymore каза, пътя до военното поделение е на 30+ години. 30г. х 300 млн. = 9 милярда. Просто за определени личности да се строи некачествено е по-изгодно.

първо не знам какви са тези 9 милиАрда. Казах, че за да се ремонтира една отсечка отиват милиони (дори за некачествен ремонт).
Пътя до военното отделение е направен грамотно, но НЕ е използван. Ако пуснат движение по него, точно до няколко години и той ще е в същото положение. Има малки градове и села с улици които не са ремонтирани откакто са направени...това не означава, че са издържали заради качеството.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Да има много фактори които оказват влияние, най-големия от които е водата, тя е най-голям разрушител, ако няма правилно оттичане през зимата тя се процежда в цепнатините замръзва и прави всичко на пастърма, това си проличава на пролет когато всичко се разтопи, това е главната причина за тези дупки, а е така, защото не се спазват всички правила при полагането на настилката.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Отделно, на много места минават тежкотоварни автомобили, което допълнително разрушава настилката.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Аз не съм шофьор, но естествено, че ми правят впечатление подобни неща.
Улицата на която живея се води в центъра, и е второкласен път да речем, но аз наистина се възхищавам на шофьорите, които продължават да минават по нея въпреки дупката до дупка. Т.е. има интензивно движение. Парадокса все пак,преди две години по улицата от едната страна бяха разкопали, за да сменят водопроводните тръби. След като приключиха ремонта много културно и качествено запълниха и асфалтираха хората. Беше даже като показно, как да се направи и другата половина, ако някой се сети. Но хората-живущи решиха на това пространство да си напаркират колите и всъщност дупките, които реално трябва да се оправят си останаха и стават все по-дълбоки и широки. Съгласна съм, че е работа на районния кмет и все се чудя каква им е точно работата на тези кметове, че не вземат нещата в свои ръце. Вероятно трябва да се пише и сигнализира.
Другата брутална дупка е на едно Т-образно кръстовище (нерегулирано). Скоро се самоиздълба някак. И отново не може да се завие или да се разминат колите без да минат през нея. И така лека полека ще стане по-голяма.
Снимки тук за форума, може като доказателство или предупреждение, но по-ефективно ще е да се изпратят до съответните общини.
Съчувствам на шофьорите ...
 
От: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

първо не знам какви са тези 9 милиАрда. Казах, че за да се ремонтира една отсечка отиват милиони (дори за некачествен ремонт).
Пътя до военното отделение е направен грамотно, но НЕ е използван. Ако пуснат движение по него, точно до няколко години и той ще е в същото положение. Има малки градове и села с улици които не са ремонтирани откакто са направени...това не означава, че са издържали заради качеството.

Амортизацията от към експлоатиране се изразява най-вече в изтъркване на маркировката, получаване на "коловози" когато при висока температура се движат тежкотоварни превозни средства (което може да бъде ограничено, както е и сега) и евентуално солите който се пръскат или гумите разнасят зимата (за което също има химия, ако някой е решил да прави "вечни" пътища). Всичко останало което влияе може да бъде изчислено и предвидено: неправилно отводняване, слаба основа, слаба подложка, слаба настилка... А това което аз исках да кажа е, че ако пътищата се правеха както трябва, нямаше да се ремонтират толкова често. А тези 9 милиарда щяха да са приходите от винетки за 30 години. Който могат да се инвестират в нови пътища, отново направени както трябва. Вместо в ремонти на такива построени преди 1-2 години. В моето село преди 15-16г. направиха ремонт на няколко улуци. 2 от тях са успоредни и едната се разруши за по-малко от година, другата още не е мръднала. Причината е отводняването. И двете са с наклон и когато има дъждове по едната водата покрива бордюра, а на другата повечето вода се събира в канавка. И по 2те улици да минаваха по 2-3 коли дневно. Е след като едната се разруши всички обикалят през другата, но и за останалите години до сега не е мръднала. Немога да кажа каква е причината пътя до това поделение да се е запазил толкова време. Но мога да кажа със сигурност, че за добре направен път 20г. е един постижим срок, през който да не е необходим основен ремонт. Да допуснем, че не на всякъде могат да бъдат постигнати идеалните условия или някой е преценил, че не е икономически съобразно да се инвестират такива средства и да съкратим срока на 10г. Което пак е много по-добре. Днешните пътища я изкарат 2 години, я не. Въпреки, че се проектират за много по-голям експлоатационен срок. А когато дойде време за запълване на дупки, трябва да се махне цялата разбита асфалтова настилка и да се положи нова, вместо да се правят кръпки.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Спокойно хора, може и по-зле. Масово се изнася народа, така че тук ще останат само депутати и една шепа хора. Това си прилича на програма...
 
Днес миха покрай Симеон и ебаси дупчието. За жалост хванах и зеления светофар, иначе до сега да съм плеснал кратера. Намира се на Симеон и Опълченска. Да видите хората как завиват от Опълченска към Симеон. Пълен ад. Дупката буквално може да предизвика ПТП. ;)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4679973 ..... то "магистралите" са ни такива, какво остава за градските улици. Имаше преди един виц за Варна, ама важи в пълна сила за всички градове:

- По какво познахте, че карам пиян?
- Карате в права линия, а не на зиг-заг!

Ужасно е, некомфортно е и най-лошото: опасно. Шофьорите вместо да си следят обстановката докато шофират, трябва да се зверят в светлосенките по асфалта пред тях...Иначе, допада ми много идеята за лика на кмета, набучен на кашонче в дупка. Докато не залеем и София с такива май няма да се оправят нещата...
 
От: Re: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

@Blinky - Да, да, да. Знам я тази много добре. Заема симпатично метър на метър и ако има вода става страшен капан.
 
Re: От: Re: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

@Blinky - Да, да, да. Знам я тази много добре. Заема симпатично метър на метър и ако има вода става страшен капан.
Да, ужасна е. Това платно тотално е заето от нея. :) Големият фън идва когато се запълни с вода от дъждовете и не се вижда. ;)
 
От: Re: От: Re: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Да, ужасна е. Това платно тотално е заето от нея. :) Големият фън идва когато се запълни с вода от дъждовете и не се вижда. ;)
В такива моменти се радвам, че съм пешак или с влака.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

10303731_10152859672817499_7757913804894953421_n.jpg


Добра идея, браво на автора!
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Представяш ли си улица с 20 дупки как ще изглежда, аз бих засадил 20 дървета, ама ше вземе някой да се утрепе, не че с тея кратери ефекта няма да е същия.
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Представяш ли си улица с 20 дупки как ще изглежда, аз бих засадил 20 дървета, ама ше вземе някой да се утрепе, не че с тея кратери ефекта няма да е същия.
Така е колкото забавно, толкова и зловещо. Прилича малко на гроб.
 
Ето я прословутата дупка на ул. Симеон и бул. Опълченска:

8044058X.jpg


Нямам думи. а тези двете красавици са в преки на Витошка. Почти европейски са. :)

8044063h.jpg


8044066b.jpg


Ако направим още една тема (подобна на тази) за тротоарите, там е още по-кофти положението. ;)
 
От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Блинки, бате, това е някакви мини дупченце. Ще ти пусна днеска да видиш какво е истинска дупка. :twisted: В твоята, едно цвете не може да си посее човек :mad:
 
Последно редактирано:
Re: От: Дупките в София - КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ СЛУЧВА?

Блинки, бате, това е някакви мини дупченце. Ще ти пусна днеска да видиш за какво е истинска дупка. :twisted: В твоята, едно цвете не може да си посее човек :mad:

Мини изглежда от страната на пешеходеца, но скочиш ли в нея (за мое щастие не съм все още, защото си я знам къде е, дори в дъждове), не изглежда така малка. Лошото е, че е в началото на кръстовището и представи си едно рязко наваляне след като си набрал от светофара скорост колко условия за ПТП може да създаде. ;) Ще очаквам и твоето чудовище да го плеснеш тук. ;)
 

Горе