Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Статус
Not open for further replies.
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Разберете се и да се приключва. За мен и двамата са точни и няма смисъл да се стига до крайности, но вие си знаете.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Така като ви чета все едно херото е засегнатата страна :D Или просто се чудите на къде да въртите гъзягата :lol:

Норт, верно ли трябва да се плати??? По тази логика трябва да стана милионер ако ви подхвана тук половината клакьори дет сте, барабар с теб :lol:
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Само на мен ли блога ми от 2 часа не зарежда?
Пуснах тикет и на секундата се появи.... страна работа
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Така...
Първо отстранихме проблема, за който uphero беше писал в темата в този форум (преди да отстраним проблема не сме писали нищо никъде) - в петък, следобяд беше отстранен.
В събота сутринта писах в темата, на Лично на Ъпхеро, както и в скайп, че проблемът е отстранен и го помолих да премахне поста, като той каза, че това ще се случи най-късно вечерта.
Ден и половина по-късно, това още не се бе случило, дори и понастоящем публикацията си стои непокътната.
Тази вечер, му казах в скайп, че търпението ми се изчерпа и го блокирах.
Винаги сме били коректни, затова въпреки арогантното отношение на Ъпхеро още от началото, първо се свързах с него с молба да премахне поста с идеята да не се стига по-далеч.
Замислете се един обикновен потребител като попадне на подобен пост какво ще си помисли за нас... Още повече, че постът се е индексирал в гугъл и при доста търсения свързани с магазина, се появява поста от блога.
Така че, Ъпхеро, не, не се шегувам, тази вечер се консултирах с адвоката ни като още утре ще бъдат предприети действия.
С това приключвам комуникацията ми с теб.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Интиресно съдебно дело ши е:mrgreen:
И къф ши е казуса? уронване на престиж или нещо по завъртяно
:lol:
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Нищо не пречи да се допълни публикацията в блога на Ъпхеро с известие за отстранения проблем от страна на екипа на nex.bg. 'Капсулата на времето' винаги е в полза.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Реално могат да го осъдят, защото вече това което е публикувал е неистина.
Лошото е че няма доказателства за някогашното съществуване на проблема.
В случая най - правилно според мен е да се напише в статията че проблема вече е решен.

Спокойно няма да влезеш в затвора или да ти сложат условна. Ще ти наложат административна мярка, не повече с разходите по делото 1000 лева. Общо взето ще го осъдят ако Михлюзина наистина е подал жалба с адвокат някъде...

Сега идват залаганията.
Слагам 20 евро че делото ще е голямата зима на 2016 някъде.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Излишно си мерите пиш*ите и двамата :)

Uphero да слага един ред, че проблема вече е решен, благодарение на неговият сигнал за да си начеше егото, а mihluzin да удари един официален коментар с благодарност за сигнала и да си стискат ръцете.

Излишно си вкарвате напрежение в живота за глупости и от цялата работа най-много ще загуби mihluzin, защото ако знаеш как да задържиш доверието на потребителя, едва ли ще те притесняват подобни публикации, а реакции от сорта, освен негативи, могат да ти донесат и главоболие. Дори mihluzin да пусне иск срещу uphero (в което се съмнявам), това ще е повод uphero да се заинати и да остави поста, да ви уплюе повече и дори да ви направи много по-големи золуми и едва ли ще премахне статията, преди да го задължат след приключване на делото, а какво всички знаем, делата в България се точат с години. Още помня, колега, който съди вестник за това, че са ползвали негова авторска снимка и ги осъди....,но след 1-2 години май беше.

Значи да предположим, че наистина всичко мине през съд, около година, тази статия ще виси в серп-а с опюване и така или иначе ще носи негативи и дори, ако съм аз, още повече ще се погрижа статията да изпъкне.

И в край на сметка - година нерви, време и пари за да си начешат егото и двамата, вместо да седнат и да си стиснат ръцете на някакво взаимо-изгодно решение на проблема, както деликатно постъпиха shopix.bg.

П.С> Само искам да питам mihluzin, след консултацията с адвоката, той обясни ли ти на какво основание ще подадете иск? Пропуснати ползи? Клевета? Щото ако е първото, ще ми е интересно да разбера как ще уточните, че са пропуснати ползи, а ако пък е второто ще е любопитно как ще ви е уронил престижа или пък клеветил, при положение, че има screenshot и ясно се вижда, че наистина е имало проблем и макар Ъпхеро да е пресилил нещата, за някой наистина може да не е приятно 3-ти лица да имат достъп до подобни данни.

Аааа щях да забравя.... аз пък слагам 20 евро, че до съд няма да се стигне ;)
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Реално могат да го осъдят, защото вече това което е публикувал е неистина.
Лошото е че няма доказателства за някогашното съществуване на проблема.
В случая най - правилно според мен е да се напише в статията че проблема вече е решен.

Спокойно няма да влезеш в затвора или да ти сложат условна. Ще ти наложат административна мярка, не повече с разходите по делото 1000 лева. Общо взето ще го осъдят ако Михлюзина наистина е подал жалба с адвокат някъде...

Сега идват залаганията.
Слагам 20 евро че делото ще е голямата зима на 2016 някъде.

А принт скрийна за проблема? Що да го няма.
20 срещу твоите 20, че ситуацията още е въздух под налягане.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Според мен, трябва да си премахне публикацията, или да я преработи най-малкото.

Не познавам нито едната страна в случая, но мисля че така е редно.

Писали са си един на друг, значи искат да има някакво развитие благоприятно на случая....още повече, че виждам от коментарите по-горе, че и другата страна е дала мнение. Все пак, човек от форума е, а нали тук идеята е да черпим идеи, да си помагаме когато можем...
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

От къде тръгва конфликта, най ясно ще покаже кореспонденцията между двамата.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Стига сте оставяли коментари към тия обувки с текст javascript:alert(document.cookie) бе.
Какво ще си помислят жените, които искат да си купят дрога (Статията се казва Обувките – „дрогата“ на жените). :lol:
 
От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Стига сте оставяли коментари към тия обувки с текст javascript:alert(document.cookie) бе.
Какво ще си помислят жените, които искат да си купят дрога (Статията се казва Обувките – „дрогата“ на жените). :lol:

че много са се напушили вече :lol:
 
От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Стига сте оставяли коментари към тия обувки с текст javascript:alert(document.cookie) бе.
Какво ще си помислят жените, които искат да си купят дрога (Статията се казва Обувките – „дрогата“ на жените). :lol:

Най-вероятно ще си помислят,че това некъв нов фешън стайлинг:lol: и ше пуснат и те по един джава коки скриптинг
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

От къде тръгва конфликта, най ясно ще покаже кореспонденцията между двамата.

няма да е зле да се види хронология наистина
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

"Реално могат да го осъдят, защото вече това което е публикувал е неистина. "

Реално не могат да го осъдят, защото това което е написал към момента е било истина. Ако аз напиша статия в която коментирам, че Азис се е изрусил, трябва ли да я преправям след като стане плешив.

"Лошото е че няма доказателства за някогашното съществуване на проблема."

Има достатъчно доказателства след като имат кореспонденция помежду си, доказателство е и тази тема.

Лично аз, ако поста беше мой нямаше да го променям и махам.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Здравейте,

При самото изграждане на сайта е възможно да сме допуснали някои грешки, които с времето отстраняваме, голяма част от вас са започнали като StartUp и знаят какво означава това. Uphero, за жалост наистина ни "даде" доста малко време да оправим проблема, който е открил, след което потърси сензацията в блога си, оплювайки изцяло сайта ни.

До момента не бяхме хванали дупката в коментарите, защото просто такива не е имало. Първия коментирал изобщо в блога ни беше uphero. Първо, ако не сме му благодарили - благодарим ти, че вместо нас си тествал дупките по сайта ни. Търсих, търсих, но не успях да открия нормален коментар по някоя от темите в блога ни, от където разбирам, че си влезнал с явната цел да търсиш дупки по сайта ни. Затова, наистина ти благодаря! Доколкото разбрах колегата ми mihluzin се е свързал с теб и те е уведомил, че грешката е отстранена и ти си казал, че ще промениш/премахнеш съответната статия.

Описаното в блога е далеч от реалността, за жалост. Paypal акаунти, банкови сметки? При нас единственият описан платежен метод е наложен платеж. А от статията ти, читателите могат да останат с погрешно впечатление. Подаването на грешна информация с цел дадена фирма да бъде нарочена за некоректна по някакъв начин, според моето лично мнение попада в графата уронване на престижа на фирма.

Това, което автора на темата постигна с тази тема е, че вероятно блога му има в пъти повече посещения от обикновеното, доби дадена популяризация и спечели симаптията на дадени хора, че видиш ли голямата корпорация го заплашва със съд. Никой от нас няма никакво желание да се занимава с подобни неща, но пък е нормално човек да си търси правата. Аз самия го правя по всички възможни начини. Не веднъж съм пускал жалби в КЗП за некоректни към мен търговци.

В случая, след като uphero отказва да премахне статия, в която има неверни неща написани за уеб сайта ми и подвеждайки евентуалните ни кленти, ни остава само да потърсим правата си по съдебен път. Не търся лично удовлетворение. Жалко е, защото винаги ми е бил симпатичен, четейки неговите постове и не разбирам защо трябва да се стига дотук.
Покрай тази тема във форума, съответно неговия блог се индексира доста добре в търсачките, което съвсем вече не ни дава избор, освен да направим всичко, за да премахнем лъжите написани по наш адрес. Най-искрено се надявах нещата да се разминат без излишни неща.

И както някой каза преди мен, смятах, че сме тук за да си помагаме, а не да се плюем и т.н. За жалост този форум явно се превръща в нещо друго.

И тъй като все още имам някаква надежда, моля за съвет тези от вас, които са склонни да ни го дадат :) Какво можем да направим в тази ситуация ние, след като автора отказва да премахне статия, в която пише неверни неща за нас? Аз все още имам желание и надежда, че всичко ще се размине с доброто.

И последно - нека уточня - нямам нищо против статията на uphero, но нека отразява само реалните факти. Относно доказателства за "дупката" в сайта ни - никога не бихме отрекли подобно нещо, така че няма смисъл да го коментирате. Друг е въпроса колко точно огромна е тази дупка в сигурността и какво точно даден недоброжелател би могъл да направо.

Поздрави,
Мануел
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

http://uphero.biz/sigurnosta-na-vashite-danni-v-balgarskite-onlajn-magazini-i-po-tochno-www-nex-bg/

Тук не филтрират текста на коментарите и може да се добави JS/HTML код чрез който да се вземат бисквитките на администраторския акаунт. И от там достъп до всички ваши данни – сметки, адреси, история на покупките ….

Aз като гледам е редактиран, само трябва вместо "сметки" - да сложи "акаунти" и сте готови - какъв съд какви 5 лева? И кой е тоя съд, който ще се заеме с вашата простотия?

Плашите гаргите само.

В случая, след като uphero отказва да премахне статия, в която има неверни неща написани за уеб сайта ми и подвеждайки евентуалните ни кленти, ни остава само да потърсим правата си по съдебен път

Остава ти само да пиеш една студена вода
 
От: От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

Здравейте,

.....
И тъй като все още имам някаква надежда, моля за съвет тези от вас, които са склонни да ни го дадат :) Какво можем да направим в тази ситуация ние, след като автора отказва да премахне статия, в която пише неверни неща за нас? Аз все още имам желание и надежда, че всичко ще се размине с доброто.
.....
Поздрави,
Мануел

Намерете някой, който да е запознат с "кризисния мениджмънт" и спрете да се излагате.
 
От: Заплашват ме със съд от един онлайн магазин

mihluzin аз съм готов да платя на някой който да ми тества сайта за дупки а ти ще го съдиш?
Представи си, че някой друг открие дупката след време когато магазинът ти стане малко по-голям и направи пакости.
Загубите ти ще са в пъти по-големи отколкото загубените клиенти които прочетат статията.
Ако Uphero допълни, че проблема е решен даже и безплатна реклама ще си имаш.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе