Защо според вас не работи този бизнес модел в България

От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Да се върнем на темата.

Наистина в България винаги ще има лекар, който да те прегледа. Тук лекарите са СУПЕР ДОСТЪПНИ и за смешно направление (чиято стойност е около 15лв без данъци) ще те обгрижват немалко.

Но тук е и другият момент. Именно лесният достъп до лекар ще накара някои лекари да търсят нови начини за намиране на пациенти - интернет реклама, брандинг и т.н.

Нужда от иновации има, потенциална печалба също, но реализацията ще е много по-трудна заради липса на информираност и подкрепа.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

За кого точно е насочена тази услуга?
Всеки има телефона на повечето услуги и с един разговор е 100% сигурен в резервацията си, ако не поне знае графика и може да се ориентира кога ще имат време за него.
Това би работило за заети хора, които пътуват.

Да не говорим, че и качеството на услугите тук е плачевно и много малко биха се доверили на някакъв сайт, а ако си ползвал и преди и си доволен ще имаш и контакт и няма смисъл да влизаш в разни сайтове.
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

За кого точно е насочена тази услуга?
Всеки има телефона на повечето услуги и с един разговор е 100% сигурен в резервацията си, ако не поне знае графика и може да се ориентира кога ще имат време за него.
Това би работило за заети хора, които пътуват.

Да не говорим, че и качеството на услугите тук е плачевно и много малко биха се доверили на някакъв сайт, а ако си ползвал и преди и си доволен ще имаш и контакт и няма смисъл да влизаш в разни сайтове.

Не си схванал идеята на услугата. Тя не е да промоцира лекари (или поне основната полза не е такава).

Идеята е, примерно твоето GP, което си го познаваш и му имаш и телефона и т.н., вместо да му звъниш, да влезеш в сайта и от там да си запазиш час за точно определения лекар, които ти си го знаеш вече. От друга страна, за лекаря е по-удобно, защото ще може да си менажира по-добре графика и по всяко време да знае каква му е заетостта и кой точно ще дойде еди кога си.

Също е полезно за клиники. Примерно имаш дентална клиника, в която има 5 лекаря. Пациентите не си запазват час директно при лекаря, а звънят на рецепция. Рецепционистката ги пише в една книга и ако дадения лекар иска да си провери графика за утре, трябва да звъни на рецепциониската. Това в работно време. Ако се сети извън работно време, няма как да провери.

Та, идеята на онлайн букинга е, че спествява време за водене на телефонни разговори и същевременно дава удобство както на лекарите, така и на пациентите.
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Не си схванал идеята на услугата. Тя не е да промоцира лекари (или поне основната полза не е такава).

Идеята е, примерно твоето GP, което си го познаваш и му имаш и телефона и т.н., вместо да му звъниш, да влезеш в сайта и от там да си запазиш час за точно определения лекар, които ти си го знаеш вече. От друга страна, за лекаря е по-удобно, защото ще може да си менажира по-добре графика и по всяко време да знае каква му е заетостта и кой точно ще дойде еди кога си.

Също е полезно за клиники. Примерно имаш дентална клиника, в която има 5 лекаря. Пациентите не си запазват час директно при лекаря, а звънят на рецепция. Рецепционистката ги пише в една книга и ако дадения лекар иска да си провери графика за утре, трябва да звъни на рецепциониската. Това в работно време. Ако се сети извън работно време, няма как да провери.

Та, идеята на онлайн букинга е, че спествява време за водене на телефонни разговори и същевременно дава удобство както на лекарите, така и на пациентите.
Лекарите не са малоумни и ако дадено нещо им е неудобно могат и сами да си решат проблема. И щом досега няма развита такава услуга явно нямат нужда.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Според мен е сбъркан модела. Първо лекарите са много малко като цяло. За да задвижиш системата ти трябва по лесен и по голям пазар. Лекарите са заети, на по-високо ниво и не им се занимава и там хората са на зор.

Ребрандираш за малък бизнес като салони. Даваш им възможност за безплатни сайтове на твой домейн. Лелите обичат безплатно. Или пък направо може да има автоматизирана система да си плащат и за собствен домейн. Може да им се маркетира системата като календар за тях - често пишат в по 5 различни тефтера, така като имат резервация вадят тилифоня и записват. Гина, четвъртък, два часа.

Какво им продаваш. Безплатен сайт - те и без това или нямат сайтове или им трябват само по една страница сайтове, да си ги правят сами като попълват форма и толкоз. Сайта да има система за резервация на клиенти, ако някой иска час, системата уведомява кака и тя потвърждава часа или се обажда на клиента да уточни. Ако клиента се обади каката му прави резервацията.

Ползи за каката:
- има вече сайт
- клиентите не закъсняват щото получават смс-и и мейли и кака ти работи повече и печели повече, няма недоволни
- кака ти има статистики кои часове се пълнят, кои не и.т.н., кои дни, системата и вади рипорт
- на база на рипорта кака ти пуска промо по мейл на другите каки които или сами са се записали в системата за мейли или кака ти им е въвела мейла
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Но тук е и другият момент. Именно лесният достъп до лекар ще накара някои лекари да търсят нови начини за намиране на пациенти - интернет реклама, брандинг и т.н.


Това е смехотворно. Здравеопазването не е бизнес ! Просто тук е объркана цялата система, защото взехме разбира се пример от САЩ. Изобщо не трябва да има здравни каси и други сатанстки структури, тъй като общопрактикуващи лекари, зъболекари и специализирани доктори не трябва да могат, да работя на частно ! Просто всички тези лекари трябва да получават висока заплата от държавата и да лекуват всеки нуждаещ се безплатно ! Иначе пластични хирурзи и други такива, няма проблем да са частни.
 
Последно редактирано:
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ако светът се движеше по този начин всико щеще да е супер. За съжаление ако премахнеш възможността за пазарен механизъм и им дадеш едни високи заплати качеството ще падне. Напротив трябва да могат да получават десетки хиляди месечно, тези които си ги заслужават.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ако светът се движеше по този начин всико щеще да е супер. За съжаление ако премахнеш възможността за пазарен механизъм и им дадеш едни високи заплати качеството ще падне. Напротив трябва да могат да получават десетки хиляди месечно, тези които си ги заслужават.

Това, което казваш, са изтъркани пазарни приказки. Как ще падне качеството при контрол ?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Това е смехотворно. Здравеопазването не е бизнес ! Просто тук е объркана цялата система, защото взехме разбира се пример от САЩ. Изобщо не трябва да има здравни каси и други сатански структури, тъй като общопрактикуващи лекари, зъболекари и специализирани доктори не трябва да могат, да работя на частно ! Просто всички тези лекари трябва да получават висока заплата от държавата и да лекуват всеки нуждаещ се безплатно ! Иначе пластични хирурзи и други такива, няма проблем да са частни.

Напротив, ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО Е БИЗНЕС. Да мислиш противното е наивно, да не кажа глупаво.

Бизнес е не само тук, но и навсякъде. А това, което ти предлагаш е близко до реалността по време на комунизма и дори няма да го коментирам.

Ако още не си убеден, ще ти кажа, че моята "чиста" заплата като млад лекар е 600лв, НО забележи плащам всеки месец такса 180лв за специализация (плащам, за да работя). Сметни колко пари остават и после ми кажи дали трябва да работя на частно или не.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

не знам в Сащ как го правят какво правят, но аз направих средство за удобство и не съм гледал никой :)
дори предложих на НЗОК през този сайт лекарите с един клик на мишката да си пращат за миналия месец прегледаните пациенти, все пак всичко е в база..
и както казах никой не ме и погледна от тях.

Разбира се може да звъниш на лекаря защото ти е по лесно - вдигаш телефона звъниш няколко пъти докато ти вдигне.. той преглежда пациент през това време, на вратата чакат още няколко други, той обръща внимание на теб да ти запази час и да те запише в графика, естествено това за теб е важно, за него не, но какво ти пука:)

майка ми е работила в системата 20 години, така че имам поглед над проблемите. то от там и тръгна всичко, не ми допада да чакам пред врата с няколко болни от пневмония до мен, за да взема бележка например.
 
Последно редактирано:
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко "изтъркани приказки", "промит мозък" не са аргументи. Ще се радвам да споделиш с нас на каква възрасти си, най-добронамерено ти казва, че по реакциите ти съдя, че си на не повече от 18 :).
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Защото пича от Булбанк, който го направи, отказа да ми го продаде на мен :D

Иначе, напротив, близо сме, това може да работи и тук и то страхотно.

Май по-добре, че не ти го е продал :) щяха да са пари на вятъра.

по темата: причината да не успее този сайт е това, че хората не "запазват часове" постоянно. Примерно аз ако ходя на зъболекар, да не мислиш, че ще тръгна да обикалям интернет в търсене на сайт в който да си запиша сайт? дори няма да съм сигурен, че моя зъболекар присъства там (а дали е активен...)! Не ходя всеки ден на зъболекар, по-добре да се обадя по телефона и за 10 сек да си запиша час.
За да ползвам подобна услуга трябва да съм сиг на 99%, че услугата която ще ползвам ще присъства в сайта. Ако ли пък една има, три ги няма - въобще няма да го ползвам, защото времето което ще загубя в опит да резервирам тази която не присъства ще е повече отколкото ако бях си записал час по телефона.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Споделената от теб идея също не е уникална и има свидетелство за резултатите от нея. Благодаря все пак, че не ме нападна с обидни думи, както я беше подкарал, го очаквах и това.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Споделената от теб идея също не е уникална и има свидетелство за резултатите от нея.

Може ли да ми кажеш резултатите ?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ако искаш може да върнем комунистическия модел на здравеопазване, където всичко е безплатно (и неефективно), лекарите взимат по-малко от шофьори и НЕ могат да работят на частно. Има само един проблем - никой няма да се навие да работи.

Аз няма да те обиждам, защото виждам, че не си в системата и не разбираш нещата.

Знаеш ли кога се осъзнава реалното положение? Когато ти или някой твой близък съзнателно иска да плати на лекар, за да се реши сериозен медицински проблем, но осъзнаваш, че няма на кого, защото всички добри лекари вече са напуснали. А дотогава може да останеш с твоите илюзии. Няма да ти ги разбивам.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Напротив, ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО Е БИЗНЕС. Да мислиш противното е наивно, да не кажа глупаво.

Здравеопазването не е бизнес, съответно всеки който мисли така нещо не е наред, а ако лекар има такива мисли - то той въобще не трябва да е лекар, по-добре да си направи една фирма и да почне да прави бизнес, да лекува богатите, които имат пари, а ако бизнесменът-лекар има клиенти, които по някаква причина нямат възможност да си платят - да умират, защото те нямат пари да си платят. Така е в лекарския бизнес: имаш пари - плащаш и живееш, нямаш пари - умираш.
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ако искаш може да върнем комунистическия модел на здравеопазване, където всичко е безплатно (и неефективно), лекарите взимат по-малко от шофьори и НЕ могат да работят на частно. Има само един проблем - никой няма да се навие да работи.

Неефективно ? Знаеш ли факта, че през последния 1/4 век средната продължителност на живот е спаднала с 12 години за мъжете и 10 за жените ?
Не излишно подчертах, това че лекарите трябва да взимат прилична заплата, с която да си покриват сметките и други нужди.

Знаеш ли кога се осъзнава реалното положение? Когато ти или някой твой близък съзнателно иска да плати на лекар, за да се реши сериозен медицински проблем, но осъзнаваш, че няма на кого, защото всички добри лекари вече са напуснали. А дотогава може да останеш с твоите илюзии. Няма да ти ги разбивам.

С подобни елементарни манипулации, можеш да уплашиш само пенсионери, които са извън строя. Нима няма млади (и не само) лекари обичащи професията си ? Разбира се, че лекарите трябва да бъдат на почит по всякакъв начин.

------

Ако искаш да станеш по-богат от средната класа, то прави бизнес, а не се захващай с работа, която не обичаш.
 
От: От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Неефективно ? Знаеш ли факта, че през последния 1/4 век средната продължителност на живот е спаднала с 12 години за мъжете и 10 за жените ?

Покажи ми източника ти за това твърдение, защото то е абсурдно.

Нима няма млади (и не само) лекари обичащи професията си ?
Има и те вече са в Германия.
 
От: От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Покажи ми източника ти за това твърдение, защото то е абсурдно.


Има и те вече са в Германия.

Нали не очакваш да се ровя с часове в международни официални статистики, за да те удовлетворя ? Ти сам трябва да знаеш подобни факти, не слушаш ли изказванията на най-добрите български лекари, които са живели и работили преди 1989 година. Добави и усъвършенстването на медицината във всичките и аспекти през тези 26 години, сега звучи дори по-нелепо нали ?

--------------

В Германия са всички, които не познават историята на страната си ! Не говоря само за лекари.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, можеш да разгледаш на историческа база всяка комунистическа система за пример. Обаче вече не живеем в такъв строй и ако впрегнеш лекарите на заплати ще останем без лекари. Постави се ти на тяхно място. Все едно всички уебмастъри на заплата и толкоз. Каква ще ти е мотивацията.
 

Горе