За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не са проблем управляващите а всички ние.
Каквито и закони да има, като не се спазват - няма смисъл от тях.

За кучетата не са нужни закони - трябва ние да се променим а не нас да променят със закони - трудно ще стане... (особено в бг)
 
От: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Според мен кастрацията е по-нехуманно от евтаназията. Аз ако имах куче никога не бих го кастрирал. Само една жена може да погледне на това решение с лека ръка. Да осакатиш едно живо същество, само за да го направиш каквото на теб ти харесва и да те радва е егоистично, садистично и НЕХУМАННО! Аз бих предпочел да ме застрелят пред това да ме кастрират.

Бе и аз така мислих, ама другия вариант е да го пратиш да се плющи и после малките...
Мойто като видях как му олекна и ми благодареше после, та се успокоих.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Абе манта, земи се скрии с бесепарските си глупости, тука за друго говорим.

Агейнст не се прави на ощипана булка - За какво говорим за корупционните практики на твойте любимци - това ли не ти изнася

Много е гадно като не може да се оправдаваш с предишното управление - за корупцията в София пак ли БСП ви е виновно.

Бившият шеф на Екоравновесие се казва Мирослав Найденов сегашен министър във вашият кабинет - явно много добре се е справил с кучетата в София и за това е издигнат на този пост - То и на него се вижда какви чудесии свърши.

Очаквам аргументирано да ми обясниш защо след като в продължение на 7 години столична община плаща за кастрацията на по 10 000 кучета проблема още не е решен и къде потъват парите на столичани.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Агейнст не се прави на ощипана булка - За какво говорим за корупционните практики на твойте любимци - това ли не ти изнася

Много е гадно като не може да се оправдаваш с предишното управление - за корупцията в София пак ли БСП ви е виновно.

Бившият шеф на Екоравновесие се казва Мирослав Найденов сегашен министър във вашият кабинет - явно много добре се е справил с кучетата в София и за това е издигнат на този пост - То и на него се вижда какви чудесии свърши.

Очаквам аргументирано да ми обясниш защо след като в продължение на 7 години столична община плаща за кастрацията на по 10 000 кучета проблема още не е решен и къде потъват парите на столичани.

Първо там има хора от разни НПО-та, маскирани като защита на животни, дето нямат нищо общо с партии и те са основния проблем. Е те тия убавци например, макар че изглеждат правдоподобно - http://www.facebook.com/BulgarianAnimalLiberation , “Българо-германска помощ за животните", ....
Е тия боклуци убиват всеки опит на някой от т.нар. защитници на животни да направи нещо. Изглежда сякаш са загрижени и за кауза се борят, всъщност са такива долни твари, че може да си повърнеш червата.
Ако им се направи една проверка на банковите сметки - чудеса ще излезнат.

За Найденов не знам какво е правил, чувам че го хранят, ама пак те са по-малкия проблем.

С кастрациите и амуна ти го каза защо нищо не става - щото 2 да пропуснеш и след една година си на старото положение.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Мирослав Найденов е известен с това, че обича животните и замразеното 20 годишно ирландско месо (мърша).
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

За цялата работа не са виновни кучетата, а простия български народ и не изразходваните по предназначение средства. Защо като стане някой инцидент трябва да го отнесе някое животно, а не тези които са допуснали това да се случи? Къде е контрола върху хората отговорни за това? Като се говори за "хуманна" евтаназия, като е толкова хуманна, що не я прилагат на тези, които не са си свършили работата, кво са виновни животните за простия български народ. Проблема се решава много лесно: 1 Поемане на отговорност за това, че сме допуснали да има толкова бездомни кучета, чрез изграждане на приюти. 2ро мн важно: Засилен контрол върху изхвърлянето на домашни кучета - чрез задължителен днк анализ на домашните кучета. Така при изхвърляне на кутило лесно може да се засече произхода му и човека да си понесе отговорността. А относно евтаназията - "Кучето е най-добрия приятел на човека"... сами си преценете дали е правилно решение.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сред многото умни мнения в тази тема се появиха и някои откровени словесни диарии и затова реших отново да се намеся, този път по-радикално. Истинските убийци на разкъсания професор и другите хора и деца, които са ставали жертви на глутници през годините не са кучетата, а хората, които ги хранят. Ако сте дали хляб, пица, салам или каквото и да е на животно, което е безстопанствено вие вече сте част от убийците. Храната стимулира кучетата да се чувстват сигурни, да останат на едно място и да се размножават като невидели. Тя ги кара да стават агресивни и да нападат и убиват, защото стават много, гладуват и се засилва инстинктът им за защита на територията. Да нахраниш бездомно куче в града не е милосърдие, а акт на титанично малоумие и невероятна простотия, която застрашава живота и сигурността на останалите хора и на малките деца, които отиват и се прибират от училище. Харесвам животните и имам такива вкъщи, но не мразя хората чак толкова, че да храня бездомни хищници с големи размери и остри зъби, които живеят на прага на дома ми.

Ще се повторя, вземете пример от селяните, които са по-разумни от пенсионираните бабки и другите гръмотевици, които от нямане какво да правят в скучния си животец се "грижат" за безстопанствени зверове. Това не е никаква грижа, а производство на още и още и още гладни и озверели животни. Това е нехуманно отношение към кучетата, към хората и към всички в града като цяло.

Сега чета, че щели да дават 6 милиона лева за нов приют за кучета. И това при условие, че има хиляди възрастни хора, които живеят самотно, не могат да се грижат сами за себе си и умират от липса на грижи, защото няма места в старческите домове. Това хуманно ли е? Хора умират, за да живеят кучета - буквално. Хуманно ли е издръжката на едно куче в приют да се доближава до размера на минималната пенсия?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Тест, поздравявам те за точното мнение. Любовта към животните е добродетел, но е безпочвена и лицемерна, ако не е съпроводена с отговорност. Хората трябва да осъзнаят това - както тези които си изхвърлят кучетата, така и тези, които хранят помиярите!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Единствено решение на проблема - Няколко ловни дружинки обикалят София и стрелят на месо. Хем евтино, хем ефективно
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Първо там има хора от разни НПО-та, маскирани като защита на животни, дето нямат нищо общо с партии и те са основния проблем. Е те тия убавци например, макар че изглеждат правдоподобно - http://www.facebook.com/BulgarianAnimalLiberation , “Българо-германска помощ за животните", ....
Е тия боклуци убиват всеки опит на някой от т.нар. защитници на животни да направи нещо. Изглежда сякаш са загрижени и за кауза се борят, всъщност са такива долни твари, че може да си повърнеш червата.
Ако им се направи една проверка на банковите сметки - чудеса ще излезнат.

За Найденов не знам какво е правил, чувам че го хранят, ама пак те са по-малкия проблем.

С кастрациите и амуна ти го каза защо нищо не става - щото 2 да пропуснеш и след една година си на старото положение.

Първо там няма НПО-та това си е една съвсем нормална общинска фирма пълна със свои хора - в случаят герберчета - и в тази фирма се краде както и във всички останали общински фирми но на тази повечко и личи защото продукцията и се разхожда по улиците.
Ако тази фирмичка си беше свършила работата популацията на кучетата отдавна да не е проблем на столицата но това би означавало да отрежат сами клона на който седят.

А кастрирани кучета могат да се възпроизвеждат само в кастрираният ти мозък.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Бездомни кучета из селските райони няма много щото ловците отстрелват всичко кучешко, дето се разхожда свободно и не е със спънати предни крака. За да не 'бракониерстват'. Което всъщност поддържам щото кучетата не са застрашен вид, а повечето диви животни са.

А бездомните кучета НЕ са отговорност на обикновения гражданин.
Те са отговорност на пръдливата държавна администрация!

Като видиш гладно живо същество, напълно нормално да му дадеш храна, ако ти се намира.
Това те поддържа човек щото.
И щото ако не те смъдне отвътре при вида на нещо живо и гладно, значи си някакъв психопат, садист, или латентен сериен убиец.

След това, ако има подходяща служба, ще набереш един телефон и ще им кажеш "тука и тука има един пес - елате го приберете...".
Ама живеем в България и такова нещо няма.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ноке има я и съответната служба - има ги и парите - това са нашите пари които потъват в партийните каси на поредната управляваща партия

Една от най интересните сделки на въпросното дружество Екоравновесие е покупка на имот за изграждане на нов приют - интересното е че сделка има а имот няма на който му се занимава може да се разрови в интернет има доста по темата - и след всичко това шефът на фирмата става министър в правителството дето се е обявило за борба с корупцията - смех
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сред многото умни мнения в тази тема се появиха и някои откровени словесни диарии и затова реших отново да се намеся, този път по-радикално. Истинските убийци на разкъсания професор и другите хора и деца, които са ставали жертви на глутници през годините не са кучетата, а хората, които ги хранят.

Единствената словестна диария тук е това ти изказване. Предполагам е на базата на дългогодишния ти опит като кинолог и задълбоченитети познания по материята? Ама не, нали?

Всъщност е точно обратното - хората, които хранят кучетата спомагат за това те да се "социализират", а не да озревеят. И глупостите, които говорят че били набаднали дядката, щото ги хранели със сурово месо.... пълна лъжа. Дядката ги е ритал системно и при поредния път са му скочили. Нищо общо с храненето няма.

А истинските убийци са е тия като тебе, дето като види животно и го рита, в следствие на което то се агресира и после лае по хората от страх.
 
Последно редактирано:
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Единствената словестна диария тук е това ти изказване. Предполагам е на базата на дългогодишния ти опит като кинолог и задълбоченитети познания по материята? Ама не, нали?

Всъщност е точно обратното - хората, които хранят кучетата спомагат за това те да се "социализират", а не да озревеят. И глупостите, които говорят че били набаднали дядката, щото ги хранели със сурово месо.... пълна лъжа. Дядката ги е ритал системно и при поредния път са му скочили. Нищо общо с храненето няма.

А истинските убийци са е тия като тебе, дето като види животно и го рита, в следствие на което то се агресира и после лае по хората от страх.

Не думай. Ти от опит ли говориш или просто си правиш вятър на устата? Хапало ли те е улично куче? Щото мен да. Качвайки се в колата, кучето което беше решило да дремне отдолу (понеже разбираш ли улицата е негова) изглежда се стресна и реши, че крака ми е кокал. Кво праим ся? Според теб трябва ли да социализирам кучето? И до ден днешен скапаната мъстия се разхожда и бива хранена от пенсионерите по цялата улица. То да се чудиш кой да зариташ, кучето или пенсионерите. После последните ми реват наляво надясно ама то нападна внучката незнам си кво.

Градовете са за ХОРАТА. Какво изобщо значи да социализираш КУЧЕ? Псевдоорганизации и защитници на животните и тем подобните, "Не на насилието срещу животните" моля да излязат и да си съберат боклуците по улиците, не само да реват по телевизията как някой бил ритнал куче, а друг го наплюл "горкото" и да ми обясняват наляво надясно как и те имали сърце и незнам си кво. Който му харесват много да си ги прибира у тях!!! Че чак и закон им направиха дееби и нещастниците!

Извратена държава сме и това е!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Независимо дали ти харесва или не - това е истината. Ако има агресивни кучета, те на 99% са такива, заради това че някой келеш ги е ритал преди това. И повечето ги ритат не, щото ги ухапали ами е така за кеф.
Храненето няма нищо общо.

Даже ти ако като го видиш такова да те гледа гладно, наритано - и не ти трепне нищо - то ти си мръсен изверг бе... Аз неща един ден да си отглеждам децата сред такава злобна сган. Кучетата не ми пречат чак толкова - е те такива изверги ме плашат повече...

Един ден като взема диктатурата ще ви строя в редичка, ще ви покажа едно гладно куче и на който нищо не му трепне ще го пращам в газовата камера. Щото мръсни изверги не ми трябват в обществото...
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

В резюме:
Проблемът е човешки, а не кучешки.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Независимо дали ти харесва или не - това е истината. Ако има агресивни кучета, те на 99% са такива, заради това че някой келеш ги е ритал преди това. И повечето ги ритат не, щото ги ухапали ами е така за кеф.
Храненето няма нищо общо.

Даже ти ако като го видиш такова да те гледа гладно, наритано - и не ти трепне нищо - то ти си мръсен изверг бе... Аз неща един ден да си отглеждам децата сред такава злобна сган. Кучетата не ми пречат чак толкова - е те такива изверги ме плашат повече...

Един ден като взема диктатурата ще ви строя в редичка, ще ви покажа едно гладно куче и на който нищо не му трепне ще го пращам в газовата камера. Щото мръсни изверги не ми трябват в обществото...

Това, че някой рита кучета за кеф не е мой проблем а лично негов, на неговите родители или на който го е възпитавал но в никакъв случай мой. Отива на психиатър и или му го решават или остава на почивка там. Как ще няма нищо общо храненето?! Изкофелите кукумявки ги хранят, те като са сити си мислят за шибане следователно се размножават и така. Ама то откъде е дошло такова гладно неритано, а? Да не е непорочно зачатие?! А глутници кучета по улиците според теб благоприятна среда ли са за отглеждане на деца? Не ти пречат понеже не си имал неприятни случки с тях ей за това.

За какво общество говориш като кучето има повече права от мен?!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Спомням си навремето как един от селските кметове беше решил проблема си с бездомните кучета - превозил ги с камион до съседното село и ги разтоварил там. Типично по български. :mrgreen:
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

А аз си спомням навремето как отстрелваха кучетата в Сандански. Минаваха по улиците с един трактор шаситка и стреляха и пълнеха ремаркето. Не си спомням колко годишен съм бил, но много добре си спомням как гледах от терасата пълното ремарке с мъртви кучета. Глетката не беше никак приятна.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Независимо дали ти харесва или не - това е истината. Ако има агресивни кучета, те на 99% са такива, заради това че някой келеш ги е ритал преди това. И повечето ги ритат не, щото ги ухапали ами е така за кеф.
Храненето няма нищо общо.

Даже ти ако като го видиш такова да те гледа гладно, наритано - и не ти трепне нищо - то ти си мръсен изверг бе... Аз неща един ден да си отглеждам децата сред такава злобна сган. Кучетата не ми пречат чак толкова - е те такива изверги ме плашат повече...

Един ден като взема диктатурата ще ви строя в редичка, ще ви покажа едно гладно куче и на който нищо не му трепне ще го пращам в газовата камера. Щото мръсни изверги не ми трябват в обществото...
Използваш реториката на любител на помияри - кученцата са добри по природа и хората са виновни, че са злобни. Ще ми кажеш ли, в природата съществува ли емоцията злоба? Говоря за природата, защото кучетата на свобода вече не са питомни, а подивяват. Да помислим, вълците злобни ли са, че нападат и ядат овце, от злоба ли го правят? Или мечките злобни ли са, когато нападат и изяждат дори хора? Странно ми е, интелигентни хора, а използват термини от човешкото поведение, за да опишат поведението на животните, които не могат да мислят рационално. Запомни и ако искаш си го запиши - животните се ръководят предимно от инстинктите си, те не са хора!

Давам ти пример - когато се нанасях в последното си жилище, пред входа имаше едно куче, което смяташе, че му навлизам в територията и се защитаваше. Понеже съм търпелив човек направих всичко възможно да се сприятеля с него и да му спечеля доверието, дори му метнах храна няколко пъти. То обаче ме смяташе за чужд на блока и накрая го превъзпитах с няколко ритника, когато веднъж се опита да ме ухапе. Виж докъде сме я докарали, аз като гражданин, да не мога да си вляза в жилището, защото някакъв помияр е решил, че това е негова територия и я охранява!

Друг пример - детето ми играе на детска площадка, която редовно се препикава от помияри. Знаеш ли, че България е на водещо място по заболяванията от кучешка тения в Европа (дадох линк в предните мнения). Кво правим, децата ли са виновни, че играят навън или кучетата са виновни, че разнасят зарази? Или може би, за да си живуркат кучетата, децата не трябва да излизат въобще - я да не заразят с някоя гняс, я да не бъдат изядени от разбеснели се помияри?

И последно, не мога да разбера защо "природозащитниците" защитават единствено кучетата. Ами дай да пуснем прасета бе, да си джъткат между блоковете. Аз ще ги храня с помия. Ей така, като видиш едно гладно прасе да квичи пред блока, няма ли да му дадеш една кофа с ярма, какъв човек си! Изверг направо.

Затова Тест е прав. Няма по-безотговорни хора от любителите на помияри, защото те не осъзнават, че освен, че вредят на самите кучета, като пречат да се разреши проблема и наливат вода в мелницата на фирмите източващи парите на данъкоплатците, вредят и на всички останали хора! Аз пък не искам да живея в държава, в която за убийство на човек минаваш с условна, а за убийство на куче лежиш в затвора! Извратена работа...
 
  • Like
Реакции: Test

Горе