За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

[video=youtube;GmtxCi7riAI]http://www.youtube.com/watch?v=GmtxCi7riAI[/video]

Видеото е от Русия, но все едно гледаме България. Панелната реалност и помиярите са 1:1. Само ще спомена, че преди време го бях споделил в една от страниците си във фейсбук и резултата беше, че получих супер много гневни коментари от любители на помияри, които дори твърдяха, че кучетата се радвали на жената! Смятайте за какви болни хора става въпрос. И понеже го бяха докладвали, от фейсбук го изтриха заради "animal abuse". Хората съвсем са се сбъркали...
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

За убийство на куче не съм чул някой да е лежал в затвора, дори глобени няма. Иначе проблема е толкова "голям", че повече хора умират от паднали висулки, отколкото от нападения от бездомни кучета. Факт.
Мене куче в София не ме е лаяло вече 15ина години сигурно, хем съм живял в 3-4 крайни квартала.

Истерията обаче..........
 
Докато не видях самото заглавие на клипа, бях сигурен, че гледам тукашна ситуация.

Ако трябва да бъда честен и аз не съм попадал на агресивни кучета, не са ме лаяли, ни са ме нападали. Най-много някое да изръмжи и да полае 2-3 пъти и си ме оставя. Не знам, но глутница би ме притеснила, но определено няма да се трогна много. Но това съм аз, не знам какво би било положението при някое беззащитна женица, която се прибира сама с чанти от пазара или малко детенце, което реално е на ръста на големите кучета, на височина.

Като цяло, хората са виновни за популацията им и реално те трябва да се замислят защо е така. Все едно да обвиняваш, че има силна популация на котките. Все пак и те реално не са се бръкнали от самосебеси. Все някой е дал тласък на популацията им. Я ги е хранил, я ги е гледал. Положението с кучетата е същото. :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

... Само ще спомена, че преди време го бях споделил в една от страниците си във фейсбук и резултата беше, че получих супер много гневни коментари от любители на помияри, които дори твърдяха, че кучетата се радвали на жената! Смятайте за какви болни хора става въпрос. И понеже го бяха докладвали, от фейсбук го изтриха заради "animal abuse". Хората съвсем са се сбъркали...
Ми то почти така изглежда да ти кажа :) .
Като е гневно кучето лае по съвсем друг начин,
не върти опашка,
стойката му е съвсем друга,
а и ако беше нападение, жената щеше да е ухапана поне 5 пъти за това време.

Мене ми изглежда като да са врънкали за храна, пък жената се психира. Нормално де.
 
От: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

За убийство на куче не съм чул някой да е лежал в затвора, дори глобени няма. Иначе проблема е толкова "голям", че повече хора умират от паднали висулки, отколкото от нападения от бездомни кучета. Факт.
Мене куче в София не ме е лаяло вече 15ина години сигурно, хем съм живял в 3-4 крайни квартала.

Истерията обаче..........
Колело караш ли? Не знам защо, ама пумиярите изпитват някаква ненавист към колелата. На няколко пъти ми се случва да ми се нахвърлят. И ако ми попадне в гумите съм долу.
Нищо против животните и в частност кучетата нямам. Безразлични са ми. Но нападнат ли ме някога... обявявам свещена война - джихад, и ги почвам на ред. Тия които ги защитават - също.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ми то почти така изглежда да ти кажа :) .
Като е гневно кучето лае по съвсем друг начин,
не върти опашка,
стойката му е съвсем друга,
а и ако беше нападение, жената щеше да е ухапана поне 5 пъти за това време.

Мене ми изглежда като да са врънкали за храна, пък жената се психира. Нормално де.
Не виждаш ли как едното куче и захапва чантата?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не виждаш ли как едното куче и захапва чантата?

размина се да ти кажа... имала е късмет жената, толкова време бяха около нея а само едно и ръпна за малко чантата
само как идват покрепления от други "членове на бандата" :mrgreen:

иначе ето една прясна-прясна новина

Няма решение на проблема с бездомните кучета

image.php
 
Re: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

размина се да ти кажа... имала е късмет жената, толкова време бяха около нея а само едно и ръпна за малко чантата
само как идват покрепления от други "членове на бандата" :mrgreen:

иначе ето една прясна-прясна новина

Няма решение на проблема с бездомните кучета

image.php
Какъв шок, нямат решение. :)

Пречели им организациите. Кофти работа. :) Най ме радват когато някой се оправдава с друг. Защото пък на едно други Станишев им беше виновен. Всеки си има май по някой. :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ами като нямат решение да спираме да плащаме данъци. Решение има, ама да се оправдаваш е по-изгодно.

Забележи само цитата от статията:

Проблемът е, че все още има хора, които осиновяват кучета, а след това ги изоставят на улицата и ги хранят със сурово месо, което прави животните агресивни.

Без думи.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ами не знам ама като гледам едно 85% от темите в Офтопика са на политически и социални теми.
Айде да спрем да впрягаме вятъра щот заприлича на дебилните коментари под статиите в пробитите бг нюз сайтове, та зех да се отегчавам вече. :)

Или да го обърнем на бизнес опортюнити:

Някой по-предприемчив от вас да фане да построи Консервна фабрика,
с пазарна цел - износ на кучешки деликатеси за Виетнам.

Щот ей го де - 7 млрд. население скоро ще чукне,
а кучетата няма шанс да се превърнат в застрашен вид в близко време... Това на практика си е свободно припкащ по полянките протеин!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Кво да ви кажа, не съм предполагал, че негативното отношение към България е наистина основателно. От мненията в тази тема ясно се вижда какво е български манталитет и българска простотия. Бил съм в други европиейски държави, срещал съм се с много хора и винаги съм се чудил от къде идва негативното мнение за нас. За света ние сме такива, каквито са цигатите за нас!!!!! Разберете виновните са самите хора, а не животните, виновни са държавни служители, а не гражданите!!!! Къде е морала у вас, къде е гражданската ви отговорност, къде е човешкото! Няма ги нали... Кажете ми тогава защо се оплаквате, че живеем в сбъркана държава, като сбърканите сте самите вие. България се гордее с малко неща пред света, но се срамува от много! Гордее се с миналото си, но се срамува от настоящето си, а настоящето сте самите вие! Подкрепяйки евтаназията вие очерняте името на България, вие сте страм в човешката история. 40 000 бездомни кучета в София, 40 000 ефтанизирани кучета = масови гробове!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ей глупак, простотията я търси първо в себе си. Не ме интересува къде си бил и какви задници си лизал, като си толкова отворен дай решение на проблема. Моралът е там, че слагам човешките животи пред животинските, защото преди всичко съм човек. Заради бездействието на тия, които трябва да си вършат работата решението е само едно - прибиране и еВтаназия. Животните нямат място по улиците града, аз плащам данъци, за да мога аз и децата ми да ходим свободно по улицата, а не да си купувам кучегони и да треперя дали ще проработят, като към мен се втурне глутница помияри. Не плащам и данъци, за да храня помияри. В държава, в която старите хора умират в мизерия, такива като тебе да искат да се дават пари за приюти е цинизъм и антихуманно. Такива като теб са срам за човешката история, защото заради олигофрени като теб, утре някое детенце ще се разболее от кучешка тения или някоя баба ще бъде изядена от помияри!

Виж тая баба, добре ли е, а? - http://vbox7.com/play:6322f7fb&al=2&vid=357827
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Думите "глупак", "ологофрен" и лизане на задници ги търси у себе си!!! За твое щастие имаш превилегията да ги употребяваш само в интеренет! Ако забелязваш съм спазил добрия тон и нека не го превръщаме в лични нападки! За тва къде ти отиват мизерните данъци - отиват за бонуси, за плащане на неустойки по международни договори, за плащане на влезли в сила присъди от дела в съда за правата на човека, за плащане на политически кампании, за лично облагодетелстване на някой "държавни служители", за източване на ДДС и за още безброй други! С една дума навсякъде, но не и по предназначение! Ако парите за всички проблеми, които споменаваш отиваха по предназначение сега нямаше да ги има, нямаше да го има и клипа, който посочваш! За това, ако парите и за справяне с бездомните кучета се използваха по предназначение, а не за лични облаги, този проблем нямаше да го има! А за цялата мизерия в България косвено си виновен самия ти, с този начин на мислене напълно заслужаваш съдбата си!

П.П. Мерси за негативата реп. това потвърждава думите ми, че в България проблема идва идва от хора като теб!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

И аз ти дадох. Като си им фен си ги прибери и гледай. Един ден като имаш деца и бъдат нападнати от помияри (мен са ме гони 5 кучета когато бях 9 годишен и знам какво е..) и нахапани, ще те видим какво ще запееш тогава
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Думите "глупак", "ологофрен" и лизане на задници ги търси у себе си!!! За твое щастие имаш превилегията да ги употребяваш само в интеренет! Ако забелязваш съм спазил добрия тон и нека не го превръщаме в лични нападки! За тва къде ти отиват мизерните данъци - отиват за бонуси, за плащане на неустойки по международни договори, за плащане на влезли в сила присъди от дела в съда за правата на човека, за плащане на политически кампании, за лично облагодетелстване на някой "държавни служители", за източване на ДДС и за още безброй други! С една дума навсякъде, но не и по предназначение! Ако парите за всички проблеми, които споменаваш отиваха по предназначение сега нямаше да ги има, нямаше да го има и клипа, който посочваш! За това, ако парите и за справяне с бездомните кучета се използваха по предназначение, а не за лични облаги, този проблем нямаше да го има! А за цялата мизерия в България косвено си виновен самия ти, с този начин на мислене напълно заслужаваш съдбата си!

П.П. Мерси за негативата реп. това потвърждава думите ми, че в България проблема идва идва от хора като теб!

Спазваш добрия тон щото не си бил в подобна ситуация, ей за това. Специално за мизерията с кучетата си виновен ТИ и всички охлюви дето прокараха малоумния закон и дето лаят навсякъде как животните, горканчовци... те нахапали хората щото били гладни видиш ли... или щото хората ги били предизвикали. И целия бюджет на държавата да се насочи към този проблем докато има малоумници които се отнасят по подобен лицемерен и безотговорен начин към проблема резултата ще е същия. Пак Ви повтарям, който е много смел и защитава животните и хилядите права и още незнам си какви каузи да си ги прибира в къщи!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

dertre никъде не съм казал, че бездомните кучета трябва да се разхождат по улиците. Това, което казвам е, че парите не се използват по предназначение и са силно завишени, за лично облагодетелстване.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Решението за песовете е същото като за циганите - или ги биеш докато се научат, или...
И аз обичам животните, ама да се плюнча като оная русата, дето я даваха по новините "Ох на мама" , ох на мама ли? Ебах ти и кирливия пес! Тука във Варна ги кастрират, маркират и ги пускат, и редовно се събират по няколко и лаят по колите или по други кучета. По хора не лаят. Един път отивахме на изпит и някви кучета се джавкаха там, ама между тях имаше майка с дете, и това дете се уплаши много. И кирливите песове спряха да се лаят, и на светофара първи минават. Мале като избумках един шут на едното... И в същия момент една жена пусна коментар към мене "Откачалник" . Е? К'во ги правиш такива? Песа уплаши детето, аз ще седя и ще го галя, а?
Не е хуманно да се бият, не е хуманно да се приспиват, a ХУМАННО ли е да ги оставяме да нападат хората?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

xopacuo този закон го има във всички европейски държави, но само в България не действа по предназначение. Ще се повторя за поред път, проблема не е в закона, а в прилагането му. Замислил ли си се къде в действителност отиват тези пари и как така въпреки всичко вместо да намалят бездомните кучета се увеличават? Работата е там, че липсва ефективен контрол върху разпределението на средствата и изпълнението на задълженията, в следствие на което парите се източват, а не се използват по предназначение.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Дискусията нещо зави в много просташка посока и почнаха да се говорят глупости. Ако приемем че масовото избиване е решението - единствения начин това да има РЕАЛЕН и ТРАЕН ефект е след това да се забрани отглеждането на кучета в България.
Защо? Ами както амуна ви каза - по циганските гета няма как да се упражнява контрол за кастрации.

И ефекта, от това, дето си мислите, че е решението е че ще имаме един масов гроб с няколко милиона трупа вътре и след 4-5 години - пак същото. Това е.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

дммц, каквото повикало, такова се обадило. Не си мисли, че като ме обиждаш "български манталитет и българска простотия", "сбърканите сте самите вие", "вие сте страм в човешката история", ще ти говоря учтиво. Всъщност, все едно е как ти говоря, защото олигофрени като тебе не разбират от човешка дума. Ако си беше направил труда да прочетеш предишните ми мнения в темата, щеше да прочетеш аргументираното ми мнение.

Жалко е, че не можеш да осъзнаееш едно елементарно нещо. Днес кучетата са 40 000, след 5 години ще са 80 000, а след 10 сигурно над 100 000. Тогава наистина ще трябва да се отбраняваме с пушки, за да не бъдем изядени. ОП "Екоравновесие", фирмата която отговаря за кучетата в София е общинска и се издържа от парите на данъкоплатците. Всички други неща, които си написал са вярни, но нямат общо с темата.

И ефекта, от това, дето си мислите, че е решението е че ще имаме един масов гроб с няколко милиона трупа вътре и след 4-5 години - пак същото. Това е.
Не е вярно агейнст. Ако се изчисти столицата от помияри и се вземат наобходимите законови мерки срещу всички олигофрени, които си изхвърлят животните на улицата, няма да има откъде да се вземат нови помияри. Кучетата вече са толкова много, че не виждам друго решение освен евтаназия. Не можеш да построиш приюти за 40 000 песа, при условие, че няма детски градини в тоя град!
 

Горе