За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

някой може ли да ми обясни каква е разлкиката между това да се заколи пиле и да се евтанизира куче ?
аз за съществена такава не се сещам
само за тази: едното се убива за да го ядем, а другото да се убива за да не ни яде...
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Разликата е, че пилетата са култивирани като вид, за да ги ядем и да снасят яйца, които също изяждаме. Кучетата също са вид, който го няма в природата, но са създадени след хилядолетия на естествена селекция, за да изпълняват командите на човека. Когато обаче са безстопанствени кучетата пак не могат да живеят без хората и остават до местата, където живеем. Вместо да ни помагат обаче, се превръщат в опасни хищници, които трябва да бъдат унищожени при липса на стопанин, носещ отговорност за действията им. Всъщност за убитите деца, пенсионери и други хора, които са станали жертва на глутници вина не носят самите кучета, а хората, които не разрешават да ги махнем от улиците. Ако не бяха те отдавна щяхме да сме забравили какво е улично куче, а разходите за поддържане на улиците чисти щяха да са десетки пъти по-малки, както е в белите държави, където има малко кучкари, които по цял ден ловят песове и ги евтаназират, ако не се появи някой осиновител. У нас има кучешка мафия, която е отговорна за много човешки жертви. Докато има политици, които се връзват на акъла на разни алчни момиченца, източващи държавни пари под предлог, че сме длъжни да плащаме за изхранването на десетки хиляди помияри ще има убити, осакатени и травмирани за цял живот деца и други беззащитни хора. Кръвта на убития професор и на другите жертви е по ръцете на тези човекомразци, които поставят живота на едно животно пред този на човек.
 
Re: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

някой може ли да ми обясни каква е разлкиката между това да се заколи пиле и да се евтанизира куче ?
аз за съществена такава не се сещам
само за тази: едното се убива за да го ядем, а другото да се убива за да не ни яде...
На някой места и от някой хора и двете се ядат! Така че за мен проблем няма!
 
Колкото и да не се иска на масите да признаят, боздомните кучета са агресивно единствено и само по една причина - страх! Страх причинен от хората, защото 70% и повече от уличните кучета са домашни, които са били системно малтретирани, това е и причината кучетата да нападат хора. Научно е доказано, че в кучетата няма вродена агресия, тя се дължи на страха насаден от хората.

Един интересен факт, в цивилизованите страни има данъчни облекчения, ако осиновиш куче.
Тук няма какво да стимулира масите към подобни действия...
 
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Няма абсолютно никакво значение защо са агресивни, но ако толкова те интересува - това е защото са хищници. Вродено им е кръвта. Когато са в глутница се чувстват силни и всеки самотно преминаващ е потенциална жертва. Това че ги било страх от хората е пълна глупост. Кучетата не могат да живеят без хора, дори уличните. Видял ли си някъде в природата кучета, които да живеят без да ги гледат хора?

П.П. Предварително уточнявам, че кучетата динго нямат много общо с градските. Приличат си само по името.
 
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Няма абсолютно никакво значение защо са агресивни, но ако толкова те интересува - това е защото са хищници. Вродено им е кръвта. Когато са в глутница се чувстват силни и всеки самотно преминаващ е потенциална жертва. Това че ги било страх от хората е пълна глупост. Кучетата не могат да живеят без хора, дори уличните. Видял ли си някъде в природата кучета, които да живеят без да ги гледат хора?

П.П. Предварително уточнявам, че кучетата динго нямат много общо с градските. Приличат си само по името.

Сега имам куче и преди съм имал кучета, изчел съм предостатъчно литература по темата.

Ето и един кратък цитат по темата:

Разликата между понятията агресивност, агресия, злоба и войнственост в своята изразеност не са така диференцирани, както понятието страх. Те не могат да бъдат поставени под общ знак. Освен това, специално за охарактеризиране на кучето като злобно, ние имаме известни резерви, въпреки че в литературата по кинология често се среща подобно определение. Изхождайки от класическата дефиниция, че "злобата представлява чувство на омраза и недоброжелателност, което е придружено от особена раздразнителност", ние приемаме, че в естествената природа на кучето, без девиации в поведението, злоба не може да съществува. За нас това е човешко качество, присъщо за мислещи индивиди, обладани от користни цели. В същото време, ние можем да говорим за "злонравие" при кучетата (а и при други домашни животни) в случаите, когато човек се е отнасял с тях, особено в подрастващата им възраст, жестоко и грубо. Такива кучета често могат да развият в себе си своеобразно коварство и при удобен случай, който им се отдаде, да отвърнат с неконтролируема агресивност към всеки, който ги обслужва в момента или се намира в непо-средствена близост.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Малко офтопик да разведря темата :)

Преди около 30 години когато апартейда е в най силните си години в ЮАР - Питър Бота (тогавашният президент твърдо линеен расис) пристига в Европа и го посрещат журналистите на летището и почват да го интервюират:
- г-н Бота какво имате против негрите???
- Напалм!!!
 
А ето и едно добро решение за бездомниците : ЦЪК

Ако това е решениет, сега трябваше да наброяваме около една София народ...
 
От: Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ето и един кратък цитат по темата:
В този цитат се набляга на злоба и злонравие, но не смятам, че това е проблем. Не вярвам и че кучетата, които убиват хора през последните години са били злобни. Те просто си следват инстинктите. Това че сме ги оставили да се размножават свободно и да живеят без контрол в гъсто населени райони си е чисто наш, човешки проблем. Съгласен съм донякъде, че не може да има истински злобни кучета, макар че съм виждал домашни животни, които са така гледани, че са просто зли и това е факт. На улицата обаче това е невъзможно.
 
Re: От: Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

В този цитат се набляга на злоба и злонравие, но не смятам, че това е проблем. Не вярвам и че кучетата, които убиват хора през последните години са били злобни. Те просто си следват инстинктите. Това че сме ги оставили да се размножават свободно и да живеят без контрол в гъсто населени райони си е чисто наш, човешки проблем. Съгласен съм донякъде, че не може да има истински злобни кучета, макар че съм виждал домашни животни, които са така гледани, че са просто зли и това е факт. На улицата обаче това е невъзможно.

Според мен пробема с кучетата е изключително маловажен на този етап в който се намира страната ни, за една година престъпността в българия е убила повече хора от колкото кучетата...
 
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Колкото и да не се иска на масите да признаят, боздомните кучета са агресивно единствено и само по една причина - страх!

Има и друга причина - ИНСТИНКТИ!

Научно е доказано, че в кучетата няма вродена агресия.

Има вродена агресия и тя се поражда от вродените им хищнически инстинкти. Ето ти и научния факт:

Домашното куче (Canis domesticus) е бозайник от семейство Кучета на разред Хищници.

Вълкът козината си мени, но нрава не! Хищникът ще си остане хищник, каквато и селекция да му е правена през годините. А това че някои кучета са кротки и добри означава, че така са дресирани/отгледани. По същия начин можеш да си опитомиш вълк, хиена и другите събратя на кучето. Това означава ли да вземем да ги пуснем и тях да си скитат свободно по улиците? Кучетата на улицата озверяват не от страх, а понеже там важат правилата на джунглата. Те се бият помежду си за всеки къс храна, така както го правят вълците и останалите социални хищници в природата. Именно тея условия ги карат да озверяват, а не страха от човека. Ако ги беше страх от човека щяха да избягат извън населените места, а не да си въртят доволно опашката щом покрай тях мине лелка с чанта.
 
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има и друга причина - ИНСТИНКТИ!



Има вродена агресия и тя се поражда от вродените им хищнически инстинкти. Ето ти и научния факт:



Вълкът козината си мени, но нрава не! Хищникът ще си остане хищник, каквато и селекция да му е правена през годините. А това че някои кучета са кротки и добри означава, че така са дресирани/отгледани. По същия начин можеш да си опитомиш вълк, хиена и другите събратя на кучето. Това означава ли да вземем да ги пуснем и тях да си скитат свободно по улиците? Кучетата на улицата озверяват не от страх, а понеже там важат правилата на джунглата. Те се бият помежду си за всеки къс храна, така както го правят вълците и останалите социални хищници в природата. Именно тея условия ги карат да озверяват, а не страха от човека. Ако ги беше страх от човека щяха да избягат извън населените места, а не да си въртят доволно опашката щом покрай тях мине лелка с чанта.

Точно на тази тема ( агресията при кучетата )по National Geographic имаше предаване и там също обясниха, че при кучетата няма наличие на агресия към човека, без наличие на стресов фактор. По - късно, ще го намеря в zamunda и ще дам линк.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Аз незнам ние по хуманисти ли сме от Папата - за половин година до сега не съм видял из Лондон да се разхожда бездомно куче - като се замисля из цяла Европа където съм ходил нямам спомен да съм виждал.
 
От: Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Точно на тази тема ( агресията при кучетата )по National Geographic имаше предаване и там също обясниха, че при кучетата няма наличие на агресия към човека, без наличие на стресов фактор. По - късно, ще го намеря в zamunda и ще дам линк.

Няма агресия ако така са научени. Един вълк също може да не изпитва агресия към хората, ако израсне с тях. Ако едно куче израсне без да има допир с човек мислиш ли, че ще е по-малко диво от един вълк, който е израснал без допир с хората?

Дай дефиниция на стресов фактор, защото ми се струва, че визираш само насилие от човека към кучето. Стресов фактор може да е навлизане в територията му, засилен майчински инстинкт, глад, следване на глутницата и какво ли още не. Всичко това може да причини агресия към човека. А ако под вродена агресия имаш предвид гледане на човека като на обяд, тогава говориш за съвсем различно нещо, което не доказва нищо. По принцип човека не е естествена храна на нито едно животно на планетата, в това число и на кучетата. Това не означава, че някои животни, в определени ситуации не биха изпитали агресия спрямо него.
 
Стрес и агресия. Все си мислех, че само собствениците им го имат. Все пак те са с данъците и скапания живот. :)

Никъде из Европа няма да намерите бездомни кучета по улиците, камо ли в някоя европейска столица. Само ние и румънците си ги имаме, защото сме много европейци. Истината е, че общината от 22 години не може да се справи с това, като всяка една година гълта пари за това. Но ако трябва да съм честен, това ми мирише повече на крадене, отколкото на справяне с проблема. Проблемът е по-скоро в тези организации, какво са виновни животинките, че някакви алчни типове вече 22 години цуцат от едно и също непресъхващо кранче. Те реално да просто елемент от цялата корупционна схема, която вече прекалява с годините.

Ако ще обвинявайте някой, нека бъде някой с реално съзнание и мисъл, или поне някой претендиращ да ги има. Другото е просто средство. Ако ги премахнат всички бездомни кучета, за тях реално свършва хранилката и няма джипове, джетове. И ще е все така. Но тук идва и народа, който взима всичко в свои ръце и всеки ден четем за елиминирани кучета и "разчистване на сметки" с тях. И така до последното или докато някой нещо не направи. А тези от природозащитниците организации могат само да седят и да гледа сеира. Пожелавам им само да не го отнесат покрай кучетата, защото им е толкова акъла и на тях.
 
От доста проверени източници знам, че проблема е във Фъндъкова и по-скоро в нейното бездействие. Тук кофти момента е, че тя не е решаващ фактор, а просто играчка в ръцете на Б. и ко. Личи си по изказванията й и всичко, което прави. На мнение съм, че я следят изкъсо и това с кучетата не го прави, защото бърка в джоба на къде къде по-големи играчи от нея. Сори, но не виждам друго ядче да седят нещата. Познати ми казаха, че нейни много близки извън и в работа я следят изкъсо и не се прави нищо без да се "допита" до въпросните хора. Всеки сам да си преценява дали някога ще се оправим с проблема с кучетата. Но не бъдете много оптимисти в отговорите си. :)
 

Горе