За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не виждам защитниците на кучетата, тия дето лаят наляво надясно против насилието на животните що мълчат като мишки! Направо да си взимат всичките бездомни кучета и животни и всичко там дето защитават и да заминават в гората с тях!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Професорът, който беше нахапан от кучета, е починал днес. Трябва да се вземат мерки с бездомните кучета, иначе още много хора ще пострадат. И тези мерки трябва да бъдат предприети от общините, а не от обикновените хора. За да се разреши този проблем, е нужно да се вкарат средства и адекватни действия от страна на държавата...
 
Има още на къде, докато не стигнем дивия запад, всеки е пушка и един шериф, който е статист на ставащото около него. Реално така трябва да се случи, но когато няма резултати практиката показва, че всеки мисли собствен подход за да се справи с проблема. ;)

А на който не му изнася може само да седи и да се възмущава. ;)
 
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има още на къде, докато не стигнем дивия запад, всеки е пушка и един шериф, който е статист на ставащото около него. Реално така трябва да се случи, но когато няма резултати практиката показва, че всеки мисли собствен подход за да се справи с проблема. ;)

А на който не му изнася може само да седи и да се възмущава. ;)

Ами то вече са започнали сами да се справят с проблема, лошото е, че това е опасно и за хората:

Масовата психоза срещу бездомните кучета, започнала след инцидента в квартал „Малинова долина“ в София, се пренесе и във Варна...

Във Варна неизвестни засега извършители хвърлят отрова из градинки, по улиците и направо в къщичките на животните.

http://petel.bg/TROVYAT-KUCHETATA-VAV-VARNA-SAS-ZELENI-GRANULI--SNIMKA--18-__14188

А някои са почнали и да ги ядат:

Мъж на 63 години от Ветово коли кучета за да ги яде алармирали полицията негови съграждани.

http://seslav.blogspot.com/2012/04/blog-post_04.html
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Професорът, който беше нахапан от кучета, е починал днес. Трябва да се вземат мерки с бездомните кучета, иначе още много хора ще пострадат. И тези мерки трябва да бъдат предприети от общините, а не от обикновените хора. За да се разреши този проблем, е нужно да се вкарат средства и адекватни действия от страна на държавата...
Но не само на нахапванията от кучета, отразявани от медиите от време на време, трябва да се обръща внимание. Проблемът с кучетата е наистина много сериозен от здравна гледна точка и трябва да се разреши възможно най-скоро, ето малко по темата, който се интересува - здравни последици от проблема с кучетата.
Първото нещо, което трябва да се направи, е една наказателна акция на стопаните, които изоставят кучетата си, тези, които оставят изпражненията им по улицата, и всички улични кучета и кучкари, хранещи ги.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сега четох за отровените кучета във Варна. Пф... Блинки е прав, че когато хората вземат нещата в свои ръце и картинката става много грозна :X
Не всички кучета са агресивни и хапят, както не всички хора са малоумници, ама по външен вид можеш ли да ги познаеш? Да вземем американския модел - 2 седмици в приюта и ако не го вземе никой... Друг вариант няма :/
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сега е момента да се продават кучегони (някой знае ли дали изобщо вършат работа). Наскоро, не знам колко от вас знаят, но се прие закон (скоро скоро от 1 година го подготвят и го приеха), всеки притежател на газово оръжие (имам тамън 2 да пукам по нова година) да го регистрира. Е с такова нещо се плаши глутница. Пред нас имаше един озверял пес (някой му слагаше храна точно на входа на кооперацията и той си я пазише и не пускаше никой да си влезне в дома..) и една вечер ми беше скочил да джафка. Един изтрел с кафяв патрон (води се някакъв за диви животни и наркомани/пияни на които не им деистват нормалните газови патрони). Повече не съм го видял тоя пес да се мярка.
 
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ами то вече са започнали сами да се справят с проблема, лошото е, че това е опасно и за хората:



http://petel.bg/TROVYAT-KUCHETATA-VAV-VARNA-SAS-ZELENI-GRANULI--SNIMKA--18-__14188

А някои са почнали и да ги ядат:



http://seslav.blogspot.com/2012/04/blog-post_04.html
Няма друг изход, когато държава не пази народа си, то той сам започва да се пази и да намира начини да се предпази. Не знам тези, които не взимат мерки какво си мислят когато оставят нещата така висящи. Не искам да се стига до никакви подобни ситуации. Реално бях чул един баща да казва, случайно го чух, по темата с кучетата. Той каза "Ако някое куче нападне детето ми ви гарантирам, че в следващите 2 седмици в квартала няма да има едно живо куче." Това чак мен ме стресна.

Виждал съм го в други форми това със саморазправата с проблема и както казва бащата на Малкъм в сериала - "Не знам. Това няма да свърши добре." :)

Така че онези спящите красавици и любителите на гадинки да започнат да действат, защото народа ще започне да действа. И както казах нещата ще стигнат до много грозни последствия. Няма действие без следствие.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Из "Зеления път" на Стивън Кинг:

Хамърсмит извади от задния си джоб кърпичка и избърса очите си — сега бяха сухи, но предполагам, че бе свикнал да са влажни.

— Кучето беше тук, когато се родиха децата — продължи той. — Вкарах го в къщата да ги помирише, когато Синтия ги доведе от родилния дом и сър Галахад им облиза ръцете. Малките им ръчички. — Репортерът кимна, сякаш го потвърждаваше пред самия себе си. — Играеше си с тях, ближеше лицето на Ардън, докато не се разсмееше. Кейлъб му дърпаше ушите и когато започна да се учи да ходи, понякога обикаляше из двора, хванал Галахад за опашката. Кучето никога не му се зъбеше. На нито един от двамата.

Сега вече от очите му наистина се стичаха сълзи. Той автоматично ги изтри, като човек, който има дълъг опит.

— Нямаше никакъв повод. Кейлъб нито го нарани, нито му викаше, нищо. Зная го. Бях там. Ако не бях, момчето почти сигурно щеше да умре. Просто нямаше нищо, господин Еджкоум. Детето само доближи лице пред муцуната на кучето и на сър Галахад му е дошло наум — каквото там служи на кучето за ум — да го захапе. Да го убие, ако може. Кейлъб беше пред него и кучето го захапа. Тъкмо това се е случило и с Кофи. Бил е там, видял ги е на верандата, взел ги е, изнасилил ги е и ги е убил. Казвате, че сигурно трябва да е правил нещо подобно и преди и аз зная какво имате предвид, но може и да не го е правил. Моето куче не го беше правило никога преди, само тогава. Може би, ако оставеха Кофи на свобода, нямаше никога повече да го стори. Може би кучето ми никога повече нямаше да ухапе човек. Но това не ме интересуваше, нали разбирате? Отидох с пушката си, сграбчих го за нашийника и му отнесох главата.

Нещо познато?
 
Ще е тегава история, ако всеки почне да хвърля отрова по градинките, както са го направили умниците от Варна.

Всички знаем, че в тези градинки има не само кучета.

Понякога не винаги резултатите оправдават действията. И това е точно такова.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

@rombeca - мнооооооооооооооооого силно :/ Гледал съм екранизацията - 3 часа, обаче си заслужава!!! Адския, Стивън Кинг :/
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Бездомни псета влачиха дете на година и половина

Ама как така, нали бездомните кученца усещаха лошата енергия на възрастните. Това малкото сигурно ги е предизвикало нещо. Може да е крещяло, да се е зъбело, да е ходело залитайки или да е паднало! Сигурно ги е тормозело преди инцидента и те са издебнали сгоден момент, за да му отмъстят...:oops::oops::oops::oops::oops::oops:
 
Има нещо интересно и тук: webcafe.bg/id_1456451000/slide_1_Glutnitsi_kucheta_i_stado_obshtinari - Глутници кучета и стадо общинари

Май народа сам ще се справя с кучетата, честито. Природозащитниците могат само и на тях да им подарят брадви, както направиха тези дни. Тези поне ще влезнат употреба и грам няма да са символика. :)

Броят на бездомните кучета надхвърля 40 000 - в София!!!

Пускат ги, ловят ги, кастрират ги, обезпаразитяват ги, абе само едно е сигурно - едно пари се развъртат и това е. :)
 
Последно редактирано:
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има нещо интересно и тук: webcafe.bg/id_1456451000/slide_1_Glutnitsi_kucheta_i_stado_obshtinari - Глутници кучета и стадо общинари

Май народа сам ще се справя с кучетата, честито. Природозащитниците могат само и на тях да им подарят брадви, както направиха тези дни. Тези поне ще влезнат употреба и грам няма да са символика. :)

Броят на бездомните кучета надхвърля 40 000 - в София!!!

Пускат ги, ловят ги, кастрират ги, обезпаразитяват ги, абе само едно е сигурно - едно пари се развъртат и това е. :)


Под тази статия има линк към интервю с изядения професор. http://rumiborisova.blogspot.com/2012/03/50.html Още по тегаво му става на човек като го прочете това.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има нещо интересно и тук: webcafe.bg/id_1456451000/slide_1_Glutnitsi_kucheta_i_stado_obshtinari - Глутници кучета и стадо общинари

Май народа сам ще се справя с кучетата, честито.

:mrgreen:

618x346.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има нещо интересно и тук: webcafe.bg/id_1456451000/slide_1_Glutnitsi_kucheta_i_stado_obshtinari - Глутници кучета и стадо общинари

Малко съм офтопик, но това е копи-пейст от вестник "Сега". Не мисля, че Webcafe Заслужава линк тук. Отдавна ми правят лошо впечатление и съм ги виждал дори да крадат без да посочват източника.
 
Последно редактирано от модератор:
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Лесно е .... за 1-2 милион лева ще се построи приют с медицински център, ще се купят няколко буса и готово.................. прибират кучетата...............прави се проверка на кучетата ако са злобни евтанзия..............ако са милички и добри (има специални тестове примерно им се бърка в купата с храна докато хапват дали ще хапят, леко мачкане игра с кучето пак дали хапе и мн др) гледам съм в нета............................ такива се предлагат за осиновяване те ще се харесат със стопанина знаете как е ще си допаднат един вид.......... също и кастрация и това е ........................
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Малко съм офтопик, но това е копи-пейст от вестник "Сега". Не мисля, че Webcafe Заслужава линк тук. Отдавна ми правят лошо впечатление и съм ги виждал дори да крадат без да посочват източника.
Няма как да не се съглася и редактирах всички мнения, в които го има линка. Ако ще го играят така, по-добре да не се толерира.:)

Извинявам се, това сега го разбирам. :)

По темата, мило куче, ама игриво. И какво и картинки ли грабят без да питат? :)
 
Ще се реши проблема с кучетата, ама няма да е с помоща на организациите, ще видите. Плащаш данъци, но пак те апят. Баси оферата, както винаги дървена. :)
 
Ще се реши проблема с кучетата, ама няма да е с помоща на организациите, ще видите. Плащаш данъци, но пак те апят. Баси оферата, както винаги дървена. :)
Вече почна:

ВНИМАНИЕ ХОРА!!!!! КВАРТАЛ СУХА РЕКА ДНЕС НАМЕРЕНИ ДВЕ УМРЕЛИ КУЧЕТА ИМАМЕ ЕДНО АГОНИЗИРАЩО.....НАХВЪРЛЯНА Е ОТРОВА........ ПАЗЕТЕ ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ И ДЕЦАТА СИ........ МНОГО УМРЕЛИ КОТКИ

380227_404335492919259_100000284342033_1586158_1761336914_n.jpg


Браво, идиоти. От 22 години не могат да се оправят с кучетата....време е народа да поеме нещата. И май го прави, грозно, но факт.
 

Горе