Избори за Народно събрание 02.04.2023 г.

Ще гласувам за

  • БСП

    Votes: 0 0.0%
  • ГЕРБ-СДС

    Votes: 6 10.5%
  • Възраждане

    Votes: 19 33.3%
  • Има такъв народ

    Votes: 3 5.3%
  • НДСВ

    Votes: 0 0.0%
  • ПП-ДБ

    Votes: 16 28.1%
  • ДПС

    Votes: 1 1.8%
  • Левицата!

    Votes: 2 3.5%
  • Български възход

    Votes: 0 0.0%
  • Ще гласувам за някоя друга партия

    Votes: 1 1.8%
  • Няма да гласувам

    Votes: 9 15.8%

  • Общо гласове
    57
Нещо за тия?

"Съюз за растеж и справедливост"

Ангажимента на партията е да работи за икономически растеж, за финансова стабилност, за подпомагане на бизнеса и за добре платени доходи, като в същото време да се стреми към справедливост във всички области на обществото, включително и в социалната политика и здравеопазването.

Част от програмата:

Финансова стабилност
  • Засилване на инвестициите в инфраструктурата на страната, включително транспортна, енергийна и комуникационна инфраструктура;
  • Подпомагане на малките и средните предприятия чрез предоставяне на лесен достъп до финансиране, насърчаване на предприемаческата култура и подпомагане на иновациите;
  • Облекчаване на данъчното бреме за бизнеса и гражданите, като се намалят данъците върху доходите и печалбите;
  • Въвеждане на мерки за борба с монополите и насърчаване на свободната конкуренция.

Електронно управление
  • Продължаване на процеса на дигитализация на администрацията и насърчаване на електронните услуги, като се въвеждат по-ефективни онлайн услуги, които да заместят физическите гишета;
  • Подпомагане на развитието на цифровата икономика и на технологичните иновации, които да насърчат икономическия растеж и да създадат нови работни места;
  • Въвеждане на мерки за подпомагане на развитието на дигиталните технологии в малките и средните предприятия.

Здравеопазване
  • Разширяване на системата за здравно осигуряване, за да включва по-широк кръг от граждани и да предоставя по-достъпно здравеопазване за всички.
  • Изграждане на нови здравни центрове в отдалечени и труднодостъпни райони, за да се гарантира достъпност на здравни услуги за всички граждани.
  • Подобряване на инфраструктурата и оборудването на болниците и здравните центрове, за да се гарантира качествено лечение и диагностика за всички пациенти.
  • Укрепване на системата за ранно предупреждение и контрол на епидемии, за да се гарантира ефективното управление на бъдещи кризи като COVID-19.

Социална политика
  • Създаване на програми за подпомагане на безработните и за преодоляване на социалното изключване на уязвимите групи.
  • Развитие на система за социално жилищно строителство, за да се осигури достъп на гражданите до достоен дом.
  • Подобряване на условията за заетост и подкрепа за малките и средните предприятия, които са основен източник на работни места и икономически растеж.
изцяло chat-генерирано, името също.
 
Да се правиш на бай-Тошо, целейки се в лево-либерастката сган, която е едва 5% от имащите право на глас е смехотворно.
Това е оксиморон. По-този начин се цели в избирателите на БСП и Възраждане, те са народняшките партии, носталгици па бай Тошо. Лево-либерастите са градски умно-красиви марксисти, като в по-голямата си част не се кефят на комунизма, нищо че са съвременни комунисти.
 
Нещо за тия?

"Съюз за растеж и справедливост"

Ангажимента на партията е да работи за икономически растеж, за финансова стабилност, за подпомагане на бизнеса и за добре платени доходи, като в същото време да се стреми към справедливост във всички области на обществото, включително и в социалната политика и здравеопазването.

Част от програмата:
само общи приказки - Политически популизъм ... досега нищо конкретно няма , единствено Костадин казва конкретно , точно и ясно
 
Това е оксиморон. По-този начин се цели в избирателите на БСП и Възраждане, те са народняшките партии, носталгици па бай Тошо.
Ми нали точно това казвам, бре! Прави се на Тошо, опитвайки да дръпне избирателите на левите партии, а чуй го кви ги блещи! Оръжия за Усрайна, диверсификация от лошите евтини руски горива, тотално подчинение на анти-българските директиви на сащ - точно това, което не се харесва на ''градските умно-красиви марксисти''. Сбъркана история...
 
Смешно, смешно, но на дебата (който успях да изтърпя само до средата поради общото надприказване) най-трезви и обосновани отговори даваше представителя на ДПС. Докато БСП-то само подвикваше "мене няма ли да ме питате нещо", "аз тука накрая да се преместя ли по-близо", а политиката им "ще даваме пари напосоки, на всички, пари и пари". Откъде ще ги вземат - не е важно, те ще дават, народа да гласува.
После класическите комунистически идеи - тавани на цени и на печалби щели да слагат горките. Щели да таксуват богатите да има равенство. Остана само да предложат закон, който да ни задължава да се обръщаме един другиму с другарю/другарке.
Толкова са некадърни, че чак е смешно. Дори очакваните 7.4% от гласоподавателите са им много. Иначе...ясно е кои ще са те - купен вот, търтеи, които чакат държавата да дава, защото нали...длъжна им е, на такива все някой им е длъжен.

ПП да теглят заеми, БСП - да раздават пари (които най-вероятно ще дойдат от заеми), Възраждане е новата Атака с малко по-добър лидер, Левица, Български възход и подобни драпат да влязат в парламента за да се пришият към някого. Кои остават?

Аз не съм "за" да ми вдигат още данъците, защото някои са решили да теглят заеми за да симулират изкуствено подобрение на живота в страната (чрез повишаване на административни разходи и публични плащания без да има средства за това).
Искам да видя държавни инвестиции в инфраструктура, въвеждане на контрол над институции/подобряване на работата им и привличане на инвестиции в страната. Засега за това говорят само от ГЕРБ и ДПС.
Народа си е втълпил, че ако гласува трябва да не е за ГЕРБ, без да му идва на ума, че всички без изключение в момента кандидати са еднакви и реално промяна няма да има. Разликата е в това коя формация колко политически опит има и как е водила страната/бюджета докато е управлявала преди.
ПП в тандем с БСП, ДБ, ИТН - катастрофа
БСП - колкото пъти са управлявали винаги е било с повишаване на престъпността, допълнително задлъжняване на страната и криза
ГЕРБ - бюджетни излишъци, стегната фискална политика
ДПС - не са управлявали самостоятелно
само на ДПС не са дали шанс, нека и тях да ги опитат, те ще оправят държавата..
 
само на ДПС не са дали шанс, нека и тях да ги опитат, те ще оправят държавата..
Реално никой от участващите в изборите няма желание да работи в полза на народа. И това не е от вчера. Въпроса е кой ще направи по-малко бели, и ако не искаме да ни е такъв все избора (да избираме измежду най-малкото зло), защо не излизаме на масови протести докато управлението на страната не се промени, дали по тип, по състав, по каквото е необходимо.
 
Реално никой от участващите в изборите няма желание да работи в полза на народа. И това не е от вчера. Въпроса е кой ще направи по-малко бели, и ако не искаме да ни е такъв все избора (да избираме измежду най-малкото зло), защо не излизаме на масови протести докато управлението на страната не се промени, дали по тип, по състав, по каквото е необходимо.
Не излизаме по протести защото половината страна работи в администрацията или са свързани лица, другата половина си взимат своя дял и си мълчат..
 
Не излизаме по протести защото половината страна работи в администрацията или са свързани лица, другата половина си взимат своя дял и си мълчат..
не излизаме на протести защото в България сме свикнали всичко да става тихомълком. Преди да дойде Бойко на власт народа работеше за 500 лв , но харчеше по 1000 лв на месец. За другите 500 никой не го питаше откъде са. Дойде Бойко и от много лакомия спря далаверата на народа. А народа е свикнал да живее от далавера - това е манталитет! Манталитет не се променя! Излизат на протест тези които искат да влязат в политиката тъй като разбраха , че истинските пари са там. Не може да се опакват всички от инфлацията и завишени цени и същевременно като тръгне да се строи нова сграда всички апартаменти да се изкупуват за отрицателно време още на зелено. И рук не говорим за 20-30К евро , а за поне 150К евро.
 
Точно! Манталитет е, народен. Но се променя, за да стане е необходимо постоянство и твърда ръка. Няма да му хареса много на народа, но той не протестира много. Помрънка, помрънка малко и си сяда на зад**ка.

Трябва сериозен контрол да се въведе във всичко - говоря за контрол над качеството на работа и прилагане на закона.
За пътищата и шофьорите пък - да променят закона така, че всяка снимка и видео с ясно разчетим номер да е достатъчно доказателство. Също и да се въведе френския начин на работа - който иска може да му се монтира радар с камера в частната кола и докато си кара, каквото заснеме машината, шофьора получава % от събраното по наложените глоби.

Сивата икономика в България е цар. Единствения начин, по който се досещам да може да се пребори е да се забранят хартиените пари. Всичко да минава през банка, да няма минимална необлагаема/недеклариуема сума и никакви други начини за разплащане. Като за да няма спекула от банките - държавата да наложи право всеки гражданин да има право на сметка, с фиксирана цена, която се определя от държавата (примерно 1 или 2лв) без други такси към нея. Вече на всяка допълнителна сметка - банката да си решава как да щави.
 
само общи приказки - Политически популизъм ... досега нищо конкретно няма , единствено Костадин казва конкретно , точно и ясно
Виж в края на цитата, блърнатото. Дадах му задача да ми измисли партия, която да се бори с проблемите на БГ и да ми генерира кратка програма със възможни решения на проблеми. Резултата е видим - нищо по-различно от програмите на "истинските" партии.. бла.. бла..
 
Единствения начин, по който се досещам да може да се пребори е да се забранят хартиените пари.
Да, и дигиталните пари да се отпускат само на чинно ваксинирани, маркирани и жигосани говеда. Мерси, г-н Шваб, ама не. Не го искаме тва. И не си мисли, че си открил работещата рецепта за България, щото на България проблем са ѝ не хората и не законодателството, а начините, по които политическият елит заобикаля законите.
 
Смешно, смешно, но на дебата (който успях да изтърпя само до средата поради общото надприказване) най-трезви и обосновани отговори даваше представителя на ДПС. Докато БСП-то само подвикваше "мене няма ли да ме питате нещо", "аз тука накрая да се преместя ли по-близо", а политиката им "ще даваме пари напосоки, на всички, пари и пари". Откъде ще ги вземат - не е важно, те ще дават, народа да гласува.
После класическите комунистически идеи - тавани на цени и на печалби щели да слагат горките. Щели да таксуват богатите да има равенство. Остана само да предложат закон, който да ни задължава да се обръщаме един другиму с другарю/другарке.
Толкова са некадърни, че чак е смешно. Дори очакваните 7.4% от гласоподавателите са им много. Иначе...ясно е кои ще са те - купен вот, търтеи, които чакат държавата да дава, защото нали...длъжна им е, на такива все някой им е длъжен.

ПП да теглят заеми, БСП - да раздават пари (които най-вероятно ще дойдат от заеми), Възраждане е новата Атака с малко по-добър лидер, Левица, Български възход и подобни драпат да влязат в парламента за да се пришият към някого. Кои остават?

Аз не съм "за" да ми вдигат още данъците, защото някои са решили да теглят заеми за да симулират изкуствено подобрение на живота в страната (чрез повишаване на административни разходи и публични плащания без да има средства за това).
Искам да видя държавни инвестиции в инфраструктура, въвеждане на контрол над институции/подобряване на работата им и привличане на инвестиции в страната. Засега за това говорят само от ГЕРБ и ДПС.
Народа си е втълпил, че ако гласува трябва да не е за ГЕРБ, без да му идва на ума, че всички без изключение в момента кандидати са еднакви и реално промяна няма да има. Разликата е в това коя формация колко политически опит има и как е водила страната/бюджета докато е управлявала преди.
ПП в тандем с БСП, ДБ, ИТН - катастрофа
БСП - колкото пъти са управлявали винаги е било с повишаване на престъпността, допълнително задлъжняване на страната и криза
ГЕРБ - бюджетни излишъци, стегната фискална политика
ДПС - не са управлявали самостоятелно
Реших че си паднал от леглото и си си ударил главата, ама ще ти мине.

Точно! Манталитет е, народен. Но се променя, за да стане е необходимо постоянство и твърда ръка. Няма да му хареса много на народа, но той не протестира много. Помрънка, помрънка малко и си сяда на зад**ка.

Трябва сериозен контрол да се въведе във всичко - говоря за контрол над качеството на работа и прилагане на закона.
За пътищата и шофьорите пък - да променят закона така, че всяка снимка и видео с ясно разчетим номер да е достатъчно доказателство. Също и да се въведе френския начин на работа - който иска може да му се монтира радар с камера в частната кола и докато си кара, каквото заснеме машината, шофьора получава % от събраното по наложените глоби.

Сивата икономика в България е цар. Единствения начин, по който се досещам да може да се пребори е да се забранят хартиените пари. Всичко да минава през банка, да няма минимална необлагаема/недеклариуема сума и никакви други начини за разплащане. Като за да няма спекула от банките - държавата да наложи право всеки гражданин да има право на сметка, с фиксирана цена, която се определя от държавата (примерно 1 или 2лв) без други такси към нея. Вече на всяка допълнителна сметка - банката да си решава как да щави.
... Тука вече четем "мислите" на човек изтупал се от 3-ия етаж и бленуващ по неизживяния социализъм.
Генетичната памет може би от удара е изплувала на повърхността?
 
Последно редактирано:
Всеки е свободен да си мисли каквото ще. Висша форма на днешните свободи нали така?
Защото ако си против, както без да съм те карал тръгваш да ме окачествяваш, означава, че изповядваш социализЪма.

Във всяка развита страна, по която все още нацията ни цъка завистливо с език има уважение към институциите. Това уважение се базира на това, че гражданите знаят, че ако не спазват закони и правила - ще има последствия. В България няма последствия, затова и няма никакво уважение. Разграден двор сме и всеки прави каквото си иска.
Преди няколко месеца реших да запиша едно видео за 20 минути колко пича ще минат на червено или тъмно жълто на светофар, намиращ се на 200 метра по-надолу от КАТ - 29 е бройката, като съм снимал само от едната страна по време, когато не е много натоварено.
Сега е още по-зле. Автобуси, ТИР-ове, коли - всичко пере на червено, тръгват колите от другата посока, свирят....майка Индия е работата.
Личната лекарка касови бонове не издава, таксува за една услуга двойно, въпреки, че има сключен договор с НЗОК и така го нарушава - няма последствия и продължава да го прави.
Отиваш да си купиш имот и сте се уговорили вече със строителя за примерно 3стаен на цена от 150 000 евро. Пича ти казва "аа приятел, сега ще ми платиш по банка само половината, а останалото в брой". И продължава: "Ако не искаш - ще ми платиш данъците на разликата, няма аз да плащам данък печалба и ДДС я!". Теглиш му една и отиваш за друг апартамент - този път в офис на брокер, стигате до предварителен договор и брокера започва същата песен.
Това го играх като търсих допълнителен имот миналата година.
Мога да напиша 5 страници с примери за безхаберие, наглост, криене на данъци, рушвети и каквото се досетите.
Дори в инспектора, издаващ данъчни оценки за имотите си има тарифа (всеки строител я знае) - даваш му 50лв в ръцете и оценката ти става за 2 часа, че дори ти и благодари.

Щом това @contra ти харесва, твоя си работа. Не ме вълнува.
 
Всеки е свободен да си мисли каквото ще. Висша форма на днешните свободи нали така?
Защото ако си против, както без да съм те карал тръгваш да ме окачествяваш, означава, че изповядваш социализЪма.

Във всяка развита страна, по която все още нацията ни цъка завистливо с език има уважение към институциите. Това уважение се базира на това, че гражданите знаят, че ако не спазват закони и правила - ще има последствия. В България няма последствия, затова и няма никакво уважение. Разграден двор сме и всеки прави каквото си иска.
Преди няколко месеца реших да запиша едно видео за 20 минути колко пича ще минат на червено или тъмно жълто на светофар, намиращ се на 200 метра по-надолу от КАТ - 29 е бройката, като съм снимал само от едната страна по време, когато не е много натоварено.
Сега е още по-зле. Автобуси, ТИР-ове, коли - всичко пере на червено, тръгват колите от другата посока, свирят....майка Индия е работата.
Личната лекарка касови бонове не издава, таксува за една услуга двойно, въпреки, че има сключен договор с НЗОК и така го нарушава - няма последствия и продължава да го прави.
Отиваш да си купиш имот и сте се уговорили вече със строителя за примерно 3стаен на цена от 150 000 евро. Пича ти казва "аа приятел, сега ще ми платиш по банка само половината, а останалото в брой". И продължава: "Ако не искаш - ще ми платиш данъците на разликата, няма аз да плащам данък печалба и ДДС я!". Теглиш му една и отиваш за друг апартамент - този път в офис на брокер, стигате до предварителен договор и брокера започва същата песен.
Това го играх като търсих допълнителен имот миналата година.
Мога да напиша 5 страници с примери за безхаберие, наглост, криене на данъци, рушвети и каквото се досетите.
Дори в инспектора, издаващ данъчни оценки за имотите си има тарифа (всеки строител я знае) - даваш му 50лв в ръцете и оценката ти става за 2 часа, че дори ти и благодари.

Щом това @contra ти харесва, твоя си работа. Не ме вълнува.

Прав си, обаче го има и другия момент: държавата ще разполага с парите ми до стотинка, докато аз съм напълно незащитена от полицията, а вместо за социални придобивки и инфраструктура, парите, които държавата самолично е решила да ми отнеме, ще отиват за оръжие за усрайна, например. Не съм съгласна!

Да, в развитите общества хората имаха доверие в институциите, но днес то се топи като ланския сняг, щото тая година нямаше. Министрите им заявяват директно, че ще обгрижват чужда държава, а техните гласоподаватели - да го духат (с извинение). Ще принудят и немеца да започне да крие доходи, доколкото му позволява фашистската система, ти искаш българина да отучиш.

И за какво спазване на закони говориш изобщо, като Франция и Германия подписват ключови за световния мир договори с ясното намерение да не ги спазват? Гледаш бе-ге брокера, а не виждаш канцлера. Европа и ''развития'' свят вече не са това, на което се възхищавахме. Сам даде пример със забулените европейци в другата тема.

Народът ни е казал ''сиромах човек - жив дявол''. Като ни се вдигне на всички стандарта до европейския, тогава ще се уважаваме взаимно. Дотогава народ и институции (държава) ще се ебават везаимно според възможностите си.
 
Как ще разполага държавата с парите ти и къде съм писал за такова нещо? Че ако е така, то тя и сега разполага с тях. Кой държи в шкафа спестяванията си в кеш? Нали пак са в банка? А и никой не ни спира да инвестираме спестяванията си в акции, ценни метали и книжа.
Достатъчно е да се наблюдава поведението на българския шофьор, напускащ пределите на страната ни - колко възпитан и добричък става на пътя, защото знае, че ако превиши скоростта глобите започват от 200 евра нагоре и чужденците знаят как да му ги вземат.
Пътищата им с маркировка, в добро състояние и безопасни, а тук какво е? Ремонтираните с месеци стоят без маркировка, а когато сложат такава - е нискокачествена, неотговаряща на стандарти и объркваща (безброй примери има за вертикална маркировка, поставяна през 10 метра, за да се усвоят едни пари).
До това води липсата на контрол над изпълнители и институции. За това говорех, че липсва у нас.

Световния мир, Украйна и прочее не са част от тази тема - темата е за народното събрание, а то е отговорно за управлението на страната, не на света или Украйна. Няма перфектна страна, права си. За съжаление вече не останаха такива, които да се доближават до такава, но това не означава, че не може да вземем добрите примери, а лошите да не ги прилагаме.

Докато се надлъгваме взаимно няма да дръпнем напред. Резултата от надлъгването го гледаме вече 30+ години.
 
И как предлагаш да има контрол в Държава, в която корупцията е втъкана много дълбоко в народо психологията?
 
Световния мир, Украйна и прочее не са част от тази тема
Напротив! Много важна част са, за съжаление. От следващия парламент зависи каква ще бъде ролята ни в тая война, независимо дали той ще бъде продуктивен и колко дълъг ще е животът му.

Политиката на България не е и не може да бъде фокусирана върху проблемите на България, защото не сме независима държава. Няма да бъде допуснат до управлението някой, който иска страната ни да просперира. На господарите не им е нужна процъфтяваща и независима държава, а гето, което могат да управляват с малко пари и заплахи.

Иначе е факт, че като манталитет и социално поведение сме доста зле. Но това няма да го променят политиците, така че не е част от тази тема.
 
При липса на евтини горива, тиквун ще бъде още по-зле, отколкото винаги е бил. А да се говори за инвестиции и България в едно изречение е меко казано нелогично.
При т. нар. 'тиквун', младите хора не знаеха какво е инфлация. Дори протестите не бяха икономически, а за някаква имагинерна "Промяна".
А като стана дума за инвестиции, малко да се посмеем:

Ин нещо от днес:
 
При т. нар. 'тиквун', младите хора не знаеха какво е инфлация. Дори протестите не бяха икономически, а за някаква имагинерна "Промяна".
Кой го интересува една тиква със затихващи функции, освен ботове като теб. Този тумор бавно и славно ще си отмира, особено след местните избори. Лошото е, че преобладаващата част от останалите са същите дупедавци.
 

Горе