Избор на лаптоп

От: Избор на лаптоп

Написах по-горе за какво ми трябва - работа & учене. Като цяло търся нещо, което да е стабилно, а не да остарее след 1 година. Просто линкнах 1 лаптоп, чиито параметри ми се струваха доста на оферта и очаквах, ако се виждали други такива, да ги споделите.
Цената, която бих дал е около 1000лв +/- 100лв.
Благодаря отново на всички, отделили време да пишат по нещичко. :)
 
От: Избор на лаптоп

Мисля че този Samsung е добро попадение за тези пари. i5 с рам на 1333MHz е и освен това ако направиш ги 1000+150 може да го вземеш с 8 GB RAM ако са ти необходими :) Имаш си външно видео , може би единственото лошо е че процесора е Sandy Bridge обаче то пък не може хем евтино хем върхови технологии.
 
От: Избор на лаптоп

Защо да е лошо че процесора е Sandy Bridge 2-ро поколение ? Според мене даже си е супер.
 
От: Избор на лаптоп

Защото има Ivy Bridge, което просто дава начало на нова ера при компютрите.
 
От: Избор на лаптоп

Написах по-горе за какво ми трябва - работа & учене. Като цяло търся нещо, което да е стабилно, а не да остарее след 1 година. Просто линкнах 1 лаптоп, чиито параметри ми се струваха доста на оферта и очаквах, ако се виждали други такива, да ги споделите.
Цената, която бих дал е около 1000лв +/- 100лв.
Благодаря отново на всички, отделили време да пишат по нещичко. :)

За една година няма как да не остарее, просто всеки ден излизат нови подобрения. А за избор на лаптоп по-разгледай и по-разпитай тук там, и си прецени кое ще е най добре за теб, все пак ти ще си го ползваш. Аз лично не съм фен на лаптопите.
А за този лаптоп който е взел приятеля ти, е добър параметрите са му супер, и няма уловка, но просто частите за него не са толкова известни.
 
От: Избор на лаптоп

Аз по скоро бих казал за една година няма как да остарее освен догодина да излезе Уиндоус 777 дето му трябва 128битова архитектура на процесора 2 терабайта диск и 128гб РАМ

В общи линии лаптопите одавна надминаха нуждите на обикновените потребители и е изключително трудно и специфично средностатистически потребител да натовари и на 50% коя да е машина за около 1000лв
 
От: Избор на лаптоп

Не се знае за една година какво може да хрумне на чичко били :lol:
 
От: Избор на лаптоп

Мой приятел продава доста компютри и от него знам, че ако е лаптоп - най-добре да е DELL. Иначе имам един HP ProBook вкъщи (на жена ми е). По принцип е добър, но днес му изгоря зарядното (на 1 година). Аз си ползвам Asus вече 3 г. и съм много доволен. Май си е и до късмет.

Ще споделя лично то си мнение към DELL преди 4 дена си купиш чисто нов лаптоп DELL и се прибрах пуснах го и всичко ок понеже ползвам лазарна мишка я включих и работих до него без проблем,след това го включих в плазмата да си гледам филми и се отдалечих и мишката спря да работи.Отидах на другият ден в магазина и си купих нова мишка пребирам се и почвам да си цъкам и вечерта пак същото лаптопа включен в плазмата а аз в леглото и мишката спира да работи почна да прекъсва.Пак в магазина с мишката и им вдигнах един скандал какви боклуци продават.Включват я там работи пребирам се и си викам сигорно сигнала нещо се ебава и преместих лаптопа и всичко ок,само че щом му включа зарядното и загива.От там пак в магазина с лаптопа и да пробват дойде управителя много свестно момче видя проблема и каза ако искам да ми го заменят за такъв на тази цена,по евтин или по скъп.СЛед дъги размисли се спрях на този лаптоп мога да кажа,че е уникален поне за мен.Разликата между него и DELL-а е значителна.
 
От: Избор на лаптоп

Ще споделя лично то си мнение към DELL преди 4 дена си купиш чисто нов лаптоп DELL и се прибрах пуснах го и всичко ок понеже ползвам лазарна мишка я включих и работих до него без проблем,след това го включих в плазмата да си гледам филми и се отдалечих и мишката спря да работи.Отидах на другият ден в магазина и си купих нова мишка пребирам се и почвам да си цъкам и вечерта пак същото лаптопа включен в плазмата а аз в леглото и мишката спира да работи почна да прекъсва.Пак в магазина с мишката и им вдигнах един скандал какви боклуци продават.Включват я там работи пребирам се и си викам сигорно сигнала нещо се ебава и преместих лаптопа и всичко ок,само че щом му включа зарядното и загива.От там пак в магазина с лаптопа и да пробват дойде управителя много свестно момче видя проблема и каза ако искам да ми го заменят за такъв на тази цена,по евтин или по скъп.СЛед дъги размисли се спрях на този лаптоп мога да кажа,че е уникален поне за мен.Разликата между него и DELL-а е значителна.

Не е причината до самата марка, просто самия лаптоп може да си има някакъв дефект.
 
От: Избор на лаптоп

Не е причината до самата марка, просто самия лаптоп може да си има някакъв дефект.

Да ти кажа честно,момчетата в магазина казаха,че от известно време нямали DELL без дефект.Докато преди година били супер доволни.
 
От: Избор на лаптоп

Две откровено тъпи мнения, които е препоръчително да игнорираш:

За графичен дизайнер тези лаптопи които ги гледаш са пълна боза... Едно от най-важните неща за теб са цветовете. Един прост монитор който ти върши работа струва 2000 лв. А честно казано аз лаптоп който да става за нещо в тази област не съм срещнал.

Защото има Ivy Bridge, което просто дава начало на нова ера при компютрите.
 
От: Избор на лаптоп

AMD Все още се опитва да догони Sandy Bridge който все пак е по-добър, а Ivy Bridge е много по-добър от Sandy-то заради множеството нововъведения които са направили а това поколение е първото което ползва 3D транзистори. Кое от това че дава началото на нова ера е откровено тъпо и не е ли вярно ?
 
От: Избор на лаптоп

Две откровено тъпи мнения, които е препоръчително да игнорираш:

Това първото не го бях видял :lol: Монитор на лаптоп за 2000лв??? :О и с какви извън земни програми за графичен дизайн работиш ти? То не продават вече нови компютри с 16 и по малко бита на цветовете та да не ти върши работа.
 
От: Избор на лаптоп

Като четох по диагонала не видях много коментари за ACER само един дето му се изтрила боята. Аз имам 2 ACER-а и нито един не ми е правил проблем, даже единия падна от 2 метра секция и оживя. :) Този от който сега пиша е на 2г. и не мръднал грам като изключим батерията дето се скапа преди 2-3 месеца(голям гърч видя и затова май се спомина) и сега държи само по 30мин. Нито му се изтрило нещо, нито му бучи вентилатора, нито е правил каквито и да е проблеми.

Аз ако си купувам лаптоп вероятно пак ACER ще да е. Не съм спец по лаптопите просто изказвам мнение. :)
 
От: Избор на лаптоп

Ама ако мислите че няма компютър да не остарява бързо, било то PC или лаптоп жестоко се лъжете! От момента в който купиш последния модел поколение, от момента който напуснеш магазина с компютъра под ръка - той вече е стар, защото само след 3 или най късно 6 месеца е излязъл по нов модел, по ново поколение, който ще превъзхожда този който си купил преди 3 месеца!

Един съвет да не му се налага да му правиш ъпгрейд в близките 5 години: вземи си конфигурация за около 1500 лв. до 2000 лв.! Да знам че всичко опира до парите, но поне ги инвестираш само веднъж. Лаптопа да е с видео-карта която има собствена памет 1500 GB или 2 GB памет! Даже най добре 2 GB памет на видео-картата са предостатъчни. За RAM-паметта 8 GB, като CPU е 4-ядрен! И забравяш за ъпгрейд в близките 4-5 години :wink: Аз съдя по себе си, защото когато купувам нещо да е на MAX и така после няма от рода, "ама защо не дадох малко повече пари за това и онова, че сега пак трябва да купувам". Това го възприемам като инвестиция, а не набутвация когато купя нещо скъпо. И обратно - ако купя нещо евтино, после както се казва всяка сряда и всеки петък ще ми се налага купувам по нещо и да добавям. :) И помни: CPU да е INTEL а не котлон :) И не забравяй за охлаждащите подложки, още няколко пъти разгледай линковете които ти пратих в предния ми пост и реши коя ти е най изгодна. Успех. :)
 
От: Избор на лаптоп

Гледам, че всички мнения са Интел, а не АМД. Защо ?? В момента съм с АМД "котлон", та той дори не грее. За 5 години не е мръднал и мога да кажа, че работи отлично. Някой да се обоснове :)
 
От: Избор на лаптоп

АМД-то за което говориш до колкото разбрах е на РС не е на лаптоп - За РС аз също предпочитам АМД - но за лаптоп определено Интел
 
От: От: Избор на лаптоп

...
Един съвет да не му се налага да му правиш ъпгрейд в близките 5 години: вземи си конфигурация за около 1500 лв. до 2000 лв.! Да знам че всичко опира до парите, но поне ги инвестираш само веднъж. Лаптопа да е с видео-карта която има собствена памет 1500 GB или 2 GB памет! Даже най добре 2 GB памет на видео-картата са предостатъчни. За RAM-паметта 8 GB, като CPU е 4-ядрен! И забравяш за ъпгрейд в близките 4-5 години :wink: Аз съдя по себе си, защото когато купувам нещо да е на MAX и така после няма от рода, "ама защо не дадох малко повече пари за това и онова, че сега пак трябва да купувам". Това го възприемам като инвестиция, а не набутвация когато купя нещо скъпо. И обратно - ако купя нещо евтино, после както се казва всяка сряда и всеки петък ще ми се налага купувам по нещо и да добавям. :) И помни: CPU да е INTEL а не котлон :) И не забравяй за охлаждащите подложки, още няколко пъти разгледай линковете които ти пратих в предния ми пост и реши коя ти е най изгодна. Успех. :)
Що държиш на тая видеокарта - той може да не е геймър. Както отбелязаха горе, външните видеа топлят и морят батерията. Освен ако нямат вградена+външна и не превключват интелигентно м/у тях. Фактор е ако имаш навика да го ползваш не на маса, ами на кълки :) - може да се попретоплиш, включително някои важни части. Пък и жеги се задават. И аз избирам лаптоп в момента и верно съм изкушен от нещо като http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y580-lenovo_ideapad_y580_59_335960, щот поцъквам игрички отвреме-навреме. Ама за работа вече търся нещо лекичко от класа на ултрабуците...
 
От: Избор на лаптоп

Аз не допускам да има AMD при мен - нито едно от 4-те ми PC-та няма AMD, всичко е INTEL-ски процесори, както и лаптопа ми. Един приятел искаше да му правя WEB-сървър на едно AMD ATHLON ( котлон ) казах му да го разкара и да намери от някъде интелска машинка, ако ли не аз ще му изровя от някъде. Той не и не, решил на това ADM защото му го подарил някакъв негов авер на тепсия, той си купил някакъв INTEL 4-ядрен с 8 GB RAM, видео-карта NVIDIA с памет 1 GB... и така. А това AMD беше сокет 462 с 1 GB RAM, и два броя HDD всеки по 160 GB. Е ОК съгласих се, сложих му UBUNTU SERVER, настройх му базата данни и всичко. Точно след 4 месеца дъното му изгоря! Просто изгоря, при положение че беше с марково захранване оригинално FORTRON BLUE STORM II 500 W. А той преди това се оплакваше че дъното греело. Подобрихме охлаждането - сложихме вентилатор в предната част на кутията да вкарва свеж въздух, и още един от страни срещу процесора и той да вкарва въздух, и трети вентилатор от задната част на кутията на изкарва топлия въздух, термопастата на процесора беше смемена... всички необходими мерки бяхме взели. И въпреки всичко дъното си изгоря. Оцеля му процесора и RAM-паметта, и хардовете, видео-карта нямаше, понеже ползваше шерната RAM-памет. И въпреки това пича искаше да търси същото дъно от същия сокет 462, да сложи процесора и да продължи работата. Аз и още няколко човека му казахме за WEB-сървър да не си и помисля повече подобни дъна. Е накрая му намерихме интелско дъно с процесор, той само RAM-паметта и хардовете от изгорелия PC си постави, и вече 4-та година WEB-сървъра му не е мръднал, бачка 24 h / 7 days NON STOP.

Моите 2 броя домашни сървъри също са интелски и вече 6-та година си бачкат 24 h / 7 NON STOP без да са дали проблеми.

Забелязал съм че хостинг-сайтовете които предлагат хостинг, също изписват какви им са сървърите - предимно INTEL ! Явно има обяснение защо. Поне до момента не съм срещал из интернет големи хостинг-компании които предлагат хостинг web-пространство на AMD.

Съвсем различен е въпроса че голяма част от котлоните процесорите им са с прескод - от тях далеч!
 
От: От: Избор на лаптоп

Що държиш на тая видеокарта - той може да не е геймър. Както отбелязаха горе, външните видеа топлят и морят батерията. Освен ако нямат вградена+външна и не превключват интелигентно м/у тях. Фактор е ако имаш навика да го ползваш не на маса, ами на кълки :) - може да се попретоплиш, включително някои важни части. Пък и жеги се задават. И аз избирам лаптоп в момента и верно съм изкушен от нещо като http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y580-lenovo_ideapad_y580_59_335960, щот поцъквам игрички отвреме-навреме. Ама за работа вече търся нещо лекичко от класа на ултрабуците...

Ами ако човека работи с графични програми, мисля че ще му е от ползва, а аз мисля че той работи с графични изображения съдейки от подписа му. А пък и да не се налага да прави ъпгрейд в близките 5 години. Иначе да така е, прав си че минуса на такива мощни видео-карти е че хабят батерията. Друг е въпроса че аз съдя по себе си, че съм запален геймър ( меко казано запален, то мойто си е краста и всяко свободно време гледам да джъткам някоя мисия :twisted: ) че все ще ми се играе по някое време :)

В тия жеги не препоръчвам на никой да ползва лаптопа на кълки - затруднява охлаждането. Аз в по предния ми пост съм пуснал линкове към охлаждащи подложки, съветвам и другите съфорумци ако нямат все още, да си вземат, защото при лаптопа е доста специфично положението, кутията му не е такава широка като на PC и да има свободен поток въдух, лаптопа е компактен и мобилен, но за сметка на това вътре пространството му е много тясно и няма такова охлаждане като на PC. За това е дори наложително да има охлаждаща подложка. Всъщност то си е за вас, ако искате да се удължи живота на лаптопа. Всеки си предценя дали да инвестира някакви си 20 лв. за охлаждаща подложка и да си запази лаптопа, или след време да се наложи да се изръси още 1000 лв. за нов лаптоп. :)

П.П. Бат-Ноке, разгледах машинката към която си пуснал линка - струва си! На твое място бих я взел, честно казано. Добър избор си направил. Но разгледай и други пак, може и някакъв по евтин вариант да намериш :)
 

Горе