Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв- 3- та част

Приятел виж какво, значи с това задание което uphero го направи, пускаш във всички студия за изработка на сайт и очакваш каква сума ще ти предложат и в какъв срок...!!!
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - 2 част

ДжунлаБой не знам как хвалиш безплатна система навсякъде и после говориш за лицензиран софтуер и телефони и измислени разходи. Навярно не си чувал, че има свободен софтуер с които могат да се правят уебсайтове. И колко ток се хаби, ти да не ги правиш на 10квт. калорифер? Сигурен съм, че повече ток хабиш във форума и фейсбук, от колкото ще се изразходи за изработка на един уебсайт. И последно 5 пъти поне човека каза, че иска да се направи кадърно от към онпейдж сео и да се регне в по-известните каталози, никъде не е казвал, че трябва да му се качи сайта на 1-ва страница.
 
Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв Оферти

Съвсем спокойно може и от тук фирма или фрилансър да го направи. :) Дори може да се довери и на човекът, направил заданието, не знам защо се правят драми за има няма нищо. ;)

Значи, принципът на маркетинга, програмирането и всичко в този живот е - shit in, shit out. ;) Когато започнеш по някакъв начин оферта, тема и т.н., няма начин да не получиш отговори, които да съответстват на въпроса. И в живота е така. ;)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв- 3- та част

Приятел виж какво, значи с това задание което uphero го направи, пускаш във всички студия за изработка на сайт и очакваш каква сума ще ти предложат и в какъв срок...!!!

Точно с така направено задание, не те съветвам да искаш оферти във "всички студия". Половината изобщо няма да ти отговорят. Другата част или ще ти искат още много подробности или ще ти кажат една цена която ще се надуе още няколко пъти в последствие :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв- 3- та част

Точно с така направено задание, не те съветвам да искаш оферти във "всички студия". Половината изобщо няма да ти отговорят. Другата част или ще ти искат още много подробности или ще ти кажат една цена която ще се надуе още няколко пъти в последствие :)

Не мисля, че ще направят така.
По - скоро ще искат още пари за това, което си писал.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Първия вариант е възможен по-две причини. Така написан с 5 точки планът изглежда несериозен, без достатъчно информация и това примерно говори за несериозен клиент.
Така, че доста от големите фирми които имат достатъчно работа, просто ще прескочат запитването...
Останалите ще искат повече информация...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Все някой ще го прескочи, но все ще има и някой който да се съгласи при така направеното задание и да направи сайта...не мислиш ли?

Абе човек как да ти обясня, че трябва самия дизайнер, който ще ти прави сайта да ти направи заданието и ти да се съгласиш. Създаването на задание е част от работата на разработчика. Ти трябва да кажеш: Искам фирмен сайт, харесал съм си този сайт и този сайт искам като тяхния сайт. Колко ще ми струва? Или имам бюджет от 1000 лева, какво от този сайт ще направиш. И всеки дизайнер ще ти направи примерно три или четири оферти и ти ще си избереш е те тва е. Ако и тука поставиш така въпроса ще видиш колко хора ще ти пишат. Въпреки, че ти се изложи достатъчно до момента та някои сега да те вземе на сериозно!

@stuklen
Вземи прочети постовете пак и после говори, за SEO-то!! Това че сайта е изграден с безплатен CMS, не означава, че по този CMS няма да има платени неща байчо! Визуалните елементи как ще се направят? Windows-а какъв ще е? Тоя компютър на който работиш от къде ще го поддържаш? Ти чувал ли си за амортизация? Интернет от къде? Офиса нали трябва да има ток, вода, телефон? Нали трябва да посрещнеш някъде клиента, да му предложиш нещо! Ако си под наем и той влиза в цената! Всички тези неща байчо си влизат в цената! Грам познания нямаш, а пък се изказваш като някои гуру!
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Пич вместо да спреш да пишеш глупости ти продължаваш. Чувал ли за линукс, гимп, опън-офис и т.н.
Изисквания за SEO оптимизация

Важни ключови думи:
климатик, климатици, ремонт на климатици, сервиз за климатици, монтаж на климантици.

Аз тук не виждам да пише че иска сайта в топ позициите.
 
Хм, оптимизацията за класиране точно в тази ниша си е яко дебелариум. Това не е ниша "отглеждане на охлюви" тук си е сериозна работата. :)

Тук може би се иска в задачата да бъдат вкарани тия думи и технически да е оптимизиран сайта за тях, отколкото да се гонят позиции за тях. Поне това ми говори на мен, защото другото си е както казах не шега работа и може би надскочи дори бюджета на всеки сайт. :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Пич вместо да спреш да пишеш глупости ти продължаваш. Чувал ли за линукс, гимп, опън-офис и т.н.


Аз тук не виждам да пише че иска сайта в топ позициите.

Пич ти к'во виждаш няма никакво значение! Ти знаеш ли каква е тежестта на всяка от тези ключови думи? Ти знаеш ли с каква конкуренция трябва да се прибориш? Ти знаеш ли колко допълнителни неща трябва да направиш по сайта за да се класираш по коя да е този ключови думи? И кво не говори за първо място, като няколко пъти по - надолу споменава първо първо място в гугъл! Какъв е смисъла да правиш оптимизация, ако не гониш челни позиции?

Байчо като споменаваш безплатни софтуери даваш ли си сметка, колко смешни неща казваш? Кой в съвремения свят ще седне да прави лого на фирма или на сайт с гимп? Хората си купуват епъл заради удобствата, други ползват windows поради други причини! Ако иска сайта му да е изработен на линукс с гимп да отиде на марс да потърсиш дизайнер тогава! Колко си смешен само, вие от Габрово сте големи зевзеци. Мале, мале доживях да ми обясняват да правя сайтове на линукс с гимп за да нямам разгоди за платен софтуер :cry:

Божееееееееееее и ти имаш фирма за правене на сайтове в подписа си!!! Майкоооооооооооо -о-о-о-о-о-о-о-о-ООО гръмни се!

Тука май е престиж да свалиш някое темплейтче от гугъл, да напишеш че правиш сайтове и да си го публикуваш в подписа.

За каква оптимизация говориш, като в сайтовете ти не намираш основни елементи от изграждането на ON Page SEO!!!!
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

И в крайна сметка си отделих от времето да говоря с човека и да му изготвя оферта и се разбрахме.
Избрах му 3 подходящи темплейта, загубих сумати и време, дадох съвети.
Докато не го чаках 2 дена да прати данните на фирмата за договора. Звънях му и оп изненада - отказал се бил засега.
Ами сам съм си виновен като им се връзвам на такива ***********
 
Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

И в крайна сметка си отделих от времето да говоря с човека и да му изготвя оферта и се разбрахме.
Избрах му 3 подходящи темплейта, загубих сумати и време, дадох съвети.
Докато не го чаках 2 дена да прати данните на фирмата за договора. Звънях му и оп изненада - отказал се бил засега.
Ами сам съм си виновен като им се връзвам на такива ***********

То бате се разбра още в началото. Лепваш му там един лош и трейд и да си знаят другите. Не им ги спестявайте, защото ще изклатят и други. Не е това идеята на местенцето тук. А този си личи, че пунтари още в началото. ;)
 
От: Re: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

То бате се разбра още в началото. Лепваш му там един лош и трейд и да си знаят другите. Не им ги спестявайте, защото ще изклатят и други. Не е това идеята на местенцето тук. А този си личи, че пунтари още в началото. ;)
Да, ударих му верно. Макар да не е той клиента е посредник.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

И че какво съм виновен аз, че човека не знае какво иска и че той не разбира от тази материя? Дори и аз не съм разбрал, че се е обадил да се откаже...Когато аз съм клиента е едно, но когато просто му помагам да си намери програмист е съвсем друго. Когато ме пита за мнение му препоръчах теб, но той намерил по - добра оферта....Еми какво да направя аз, имма ли влияние върху неговия мозък, че на мен да е отрицателлния трейдър? Аз да съм ти губил времето? Не! Каза ми да му намеря човек, беше ми направил услуга и аз му я направих, оттам нататък - нито парите са мои, нито нищо.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

И че какво съм виновен аз, че човека не знае какво иска и че той не разбира от тази материя? Дори и аз не съм разбрал, че се е обадил да се откаже...Когато аз съм клиента е едно, но когато просто му помагам да си намери програмист е съвсем друго. Когато ме пита за мнение му препоръчах теб, но той намерил по - добра оферта....Еми какво да направя аз, имма ли влияние върху неговия мозък, че на мен да е отрицателлния трейдър? Аз да съм ти губил времето? Не! Каза ми да му намеря човек, беше ми направил услуга и аз му я направих, оттам нататък - нито парите са мои, нито нищо.
Ти като посредник реално и ти носиш отговорност, все пак ти си връзката с този човек. Не може да пускаш конкурс и после да казваш "Аз не бях господин старшина".
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Забелязахте ли обаче, как въпросният потребител се държи с другите? Опитва се да напада другите потребители в темите им с някви смешни коментари :D
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе