Индексиране в Google

Shamsina

Member
Здравейте!
Пуснах си вече онлайн магазина, дотук добре. Знам, че трябва да мине време преди да се индексира в гугъл и се чудех как по-бързо да стане това. За сега започнах с линкове насам-натам, ще пусна сайта и в разни страници с обяви. Бих си платила и за реклама в гугъл, това ще ми помогне ли да се индексира по-бързо?
Въобще, ще се радвам на вашите съвети какво да направя, та реално да заработи магазинът. И всъщност, четох че, за да стигне до гугъл сайта минават от няколко дни до няколко месеца. къде е истината?
Благодаря предварително.
 
Пусни му линкове, но не много, като за начало толкова, колкото са нужни, за да индексира страниците. После ще започнеш силно с линк билдинга. Леко, леко и като си вече в индекса, може да се замислиш за по-сериозна стратегия, от към on page и off page. Но не прави всичко силно в началото, защото малко ще го раздразниш. Гледай умерено да се случват нещата. :)

Ако има нещо, което не е ясно, давай насам да го разпишем. :)
 
От: Re: Индексиране в Google

Добре, а колко линка са нужни? 10, 20, 100, 1000? Пуснах сайта миналата седмица в сряда. Кога да го очаквам да "се яви" в гуглето?
 
Re: От: Re: Индексиране в Google

Добре, а колко линка са нужни? 10, 20, 100, 1000? Пуснах сайта миналата седмица в сряда. Кога да го очаквам да "се яви" в гуглето?
Еее, пусни малко, 10 мисля, че са ОК. Все пак говорим за индексиране, не за ранкване. Даже седи в някой форум, в който имаш регистрация (активен) може да си го прибавиш както в подписа, така и в профила, като седиш нон стоп логнат, за да скролне форума и профила ти бота, а от там и линка в него. Това е също метод. Може да пуснеш някой друг коментар в някой блог, където темата е мега активна и се разраства. Опции бол, но колкото да се индексира, после почваш добре направеното според теб планче за линк билдинг. А и ако са много страници, използвай сайт мап. ;)
 
От: Re: От: Re: Индексиране в Google

Много ви благодаря, но още не съм добре с термините. Петя, това с картата на сайта вероятно трябва някой да хвана да ми го направи. А за профил в гугъл + направих.
Блинки, това за форума е добра идея. Благодаря ви.
 
От: Индексиране в Google

Не е сложно да си направиш карта на сайта - погледни тук и там ;)

Списък с програми за генериране на sitemap
 
Последно редактирано:
От: Индексиране в Google

Ако удариш стена драсни с удоволствие ще помогна. Но все пак е хубаво да се научиш как се прави :)
В момента рекламирам в гугъл тестово но не съм много доволен от резултатите. От сео-то изкарвам повече.
Ако пък някой може да помогне относно рекламирането е добре дошъл :) С кой ли не говорих...
и гугъл оператори ми се обаждаха 100 пъти та паузирах сега всичко.
 
От: Индексиране в Google

Петя, ще пробвам, благодаря!
2fast, благодаря и на теб. Аз нещо друго все се каня да те питам, та сега се сетих. Ама ще ти пусна лично, че да не местя фокуса на темата.
 
От: Индексиране в Google

То и да те индексира не очаквай чудеса, ако смяташ че ще завалят веднага посетителите, много се лъжеш.
 
От: Индексиране в Google

Аз си мисля, че тя не посетители на купувачи чака ;)
 
От: Индексиране в Google

Споко, бре, знам че няма да стане веднага, ама нали първо трябва да се индексира, пък после и да гледат и да купуват хората. А и да кажем, че конкуренцията на продуктите за сега е ниска и лесно ще се кача на първа страница.
 
От: Индексиране в Google

Аз съм споко :) - Успех

Щом е ниска конкуренцията - още по - споко станах :)
 
Re: От: Индексиране в Google

Аз съм споко :) - Успех

Щом е ниска конкуренцията - още по - споко станах :)
Да, тогава всички сме споко, когато няма конкуренция на доста силни нива. Няма никакъв проблем. ;) Внимателно и с начина. Не всеки линк може да бъде качествен, да не ти се налага после с дизалау тула да чистиш. ;)
 
От: Индексиране в Google

Аз пък друг съвет ще и дам : Да не го мислиш толкова линка, давай смело.. колкото повече се замисляме, толкова повече не се надъхваме ( поне при мен е така ). Има една граница между глупостта и смелостта - та ако я оцелиш ;) няма да видим повече подобни теми от теб.
 
Последно редактирано:
От: Индексиране в Google

За какво бързаш да те индексира? да приемем, че утре сайта вече е индексиран - какво ще правиш?
 
От: Индексиране в Google

За какво бързаш да те индексира? да приемем, че утре сайта вече е индексиран - какво ще правиш?

Какво може да прави като я индексира, ще почне да продава и ще се мъчи страниците които са били кофти индексирани ( кофти място ) да ги качи по - нагоре?

Сеедно не го знаеш отговора.
 

Горе