Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Три месеца си работил без пари :-o , на това се вика оптимист. Взимай поне някакви авансови плащания като става въпрос за проекти точещи се с месеци. Пусни тук свои вече изпълнени задачи и все ще се намери някой на който да си полезен. А кой е този, който те изгърби така лошо с кинтите :(
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Дай да го видим потфолиото. Качи снимките, които се правил през тези три месеца. Пусни ги тук във форума да се продават и ако си добър ще станат нещата... Може на някой да му харесат идеите ..
 
Чети повече - виж какви коментари има по сходните теми и покажи какво си правил досега. Без четене няма да стане. Тук има тонове постове с опит на други хора, горчив и сладък. Не показваш предприемчивост като чакаш сдъвкано и изплюто като новоизлюпено пиле.

Хората тук, основно тези, които биха купили услугите ти, искат професионализъм - направи си хубава тема с портфолио и добро форматиране. Не е нужно да е state of the art с флаш или там каквото можеш, но поне покажи, че имаш лично отношение и сериозно такова към работата си.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

И бъди нахален. Търси фирми, предлагай услугите си на конкурентна цена, покажи с какво се различаваш от останалите дизайнери и защо точно теб да изберат.
Бъди иновативен и ще успееш :)
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Постарай се повече, това е моя съвет. Дизайнерската работа не е толкова лесна колкото изглежда :)
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Най-трудното да работиш като freelancer е намирането и работата с клиенти и обикновено в самото начало е доста трудно, ако нямаш препоръки и не си изградил завидно портфолио. За да изградиш обаче добро портфолио ти трябва наистина много работа и опит, като много често в началото докато се наложиш ( какво при почти всеки конкурентен бизнес ) ще се наложи да използваш някой трикове за да привлечеш клиенти... примерно с цена. След което трябва да си наистина сериозен и ако наистина си толкова добър, клиентите ще почнат да те търсят, вместо ти да си играеш да търсиш клиенти.

Имай предвид, че като freelancer много често ще има такива моменти в които ще има много работа, но не се изкушавай да приемаш работа, ако няма да можеш да я изпълниш в срокове. По-добре да запазиш репутация, отколкото да трупаш негативи. Имай предвид, че доста вероятно е да те прецакват, ако не се пазиш... пример-а с парите, гледай да искаш някакво капаро за работата, за да не се повтори случката за която си писал.

Това е основното което ти трябва за да започнеш като freelancer.

А относно коментара ти - "Мога всичко с Фотошоп.", мога само да ти кажа, че няма човек, който да знае всичко и второ - при дизайн-а се изисква не само знания, а и малко талант... Под талант имам предвид, най-малкото да умееш да подбираш правилните цветове, например...

Аз също работя с photoshop и illustrator понякога, но честно казано не мога да се сравнявам с хора, които работят това не само с знание, но и с желание.

Също така има един лаф, че няма такова животно, програмист-дизайнер. Ако искаш да си добър в нещо, то практикувай основно него. Няма наистина добър дизайнер-програмист или дизайнер-системен администратор и т.н.

Ами това е от мен, надявам се да съм ти дал някакви насоки. Другото, което мога да ти препоръчам е да следиш форума. Понякога изкачат хора, които търсят дизайнери и е много вероятно да си намериш коректни клиенти и да работите дългосрочно.

Пожелавам ти успех!
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Намери си постоянна работа, да взимаш някакви кинти, с които да преживяваш. През това време си търси задачки, тук, файвър, одеск, еланс, фрилансър.ком. Ще ти е много трудно в началото да хванеш поръчки, така че за да не се отчаяш си трябва нещо зад гърба ти - едно 800-1000 лв поне, за да си спокоен.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

аз много мазно ще подчертая че не съм дезигнер - гледам дали ми ахресва или не ми харесва

начи за твоите лога са ... как да го кажа чи да не те откажа... са още доста далеч от нужното една картинка да се превърне в лого

една много важна функция на логото е да бъде асоциативно и разпознаваемо. какво ще рече това. една много полезна и илюстративна статия за това е тъз тука

http://mokokoma.co.za/the-meaning-behind-12-famous-logo-designs-you-will-see-today/

виж как логото не е просто някаква картинка а има някакво послание, някакъв смисъл, който се асоциира с компанията
адидас - планина, покоряване на върхове
амазон - всичко от A-Z
и тн

В твоите лога няма идея. просто едни букви оформени по някакъв начин

Колкото до оформлението - начи аз с фотошопа не работа и там колокот съм се докосвал до него от любопиство има куп четки и намкво още с които лесно се постигат подобни ефекти. Горе ти казаха - важно е и съчетаването на цветовете и цялостното офромление

като казахме съчетаване на цветовете - аватара ти- черна решетка (дето я има като свободно циркулиращ файл), отгоре и графитено сива лисица? и в завършек клоунски шрифт с усещане за мокрота в доволно тъмно синьо?

какво трябва да значи това? каква е връзката между гофрирана ламарина, лисицата и водата? къде е посланието? да не говорим, че логото е като роршахов тест и от повече от ръка разстояние прилича просто на мазен квадрат. никакъв шанс за разпознаване, никакъв шанс за запомняне

хубаво с8и решил да бачкаш като фрилансър обаче само желание просто н ее достатъчно. хвани чети, чети за цветови схеми, чети за логиката на уеб дизайна, за функцията на цветовете, за комбинациите и т.н. ти го докарваш от мерак и детско въображение.

дизайните долу биват доколкото се вижда нещо ама за мойто обръгнало на уордпрески безплатни теми око такива дизайни са се едно бутилките в пивоварната - има ги ама коя от коя по еднакви, ако не са пълни за нищо не стават
 
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
Мисля, че критиката на Кретен беше насочена към така нареченото ти портфолио. Идеята на това да покажеш предходни работи е да се продадеш (или работата си), а показаното не е на нивото на другите дизайнери тук.

Ако искаш да впечатлиш някой - предлагам да дадеш 3 безплатни лога за 3мата първи поискали с цел показно.
Т.е. - казваш `ще направя 3 неща, каквито кажат първите 3ма от вас и ще ги сложа тук, за да видите колко съм сериозен и как добре си върша работата`
 
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

На всеки друг мога да направя лого по негов образ и подобие, но не и на себе си. Сложих вълк, защото така се водя от малък - вълк единак или по-меко казано странен особняк. Но иначе нямаш проблем - ако знаеш какво искаш ще ти го направя по-добре отколкото можеш да си представиш и по-евтино от всеки друг... :wink:

Може би ще опиташ тук, ако имаш желание. Анкетата е приключила, но би могъл да обогатиш кампанията на форума с още някой банер за популяризирането ѝ ;) И за да добиеш представа за промо страничката, която подготвяме - надзърни тук
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:

Горе