Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

А само на фотошоп ли можеш да работиш? А някакви други програми владееш ли?

Относно другите умения - аз не признавам хора, които могат да правят дизайн и да кодират сайтове - такива хора за мен са "всичколози", разбират от всичко, но нищо не умеят да правят качествено и в нищо не са професионалисти. Обаче в същото време е хубаво да си информиран, да знаеш как се използват продуктите които правиш в сайтовете - по този начин помагаш и улесняваш работата на програмистите.

Относно логатата ти, погледнах ги, съгласен съм с мненията по-горе - не струват. И така също за портфолио според мен може да се покаже нещо, което си направил официално и някой го използва и ти да го посочиш като свое дело. Ако не можеш да посочиш официално като портфолио това, което си правил за въпросната фирма - то си остава само за твое ползване. Защото аз като твой клиент, ще искам да видя какво си направил, след като ми го покажеш, задължително ще отворя сайта на фирмата, за който си го правил да го видя, ако не го видя - ще смятам, че ме лъжеш. Също така ако видя в сайта на фирмата друго име като изпълнител на дизайна на сайта, а не твоето - пак ще смятам, че ме лъжеш. Също така може даже да се свържа и със самата фирма и да ги питам за теб - дали те познават или ти искаш да ме излъжеш, че си работил за тях!

Събери смелост, направи няколко безплатни лога, и задължително не ползвай съвета, да ги дадеш на първите потребители, поискали лога, дай ги на потребители, които имат добра репутация във форума, покажи ги за коментар, после ако сметнеш, че си допуснал грешки, ще се поучиш и пак ще направиш няколко безплатни лога, и така докато се научиш. По този начин също така вече официално ще може да сложиш лога в портфолиото си - лога, които се ползват от други. А същевременно другите колеги, като видят, че правиш добре нещата, може да те наемат за някоя задачка.
 
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Хвърлих едно око. Ще гледам и по-подробно. Тази страничка вече готова ли е? Веднага ти казвам кое не ми хареса ( защото нямам преграда между мозъка и устата) - сивият цвят отстрани.... навява сиво, еднообразно, подтиска. Вие си знаете, но аз не умея да лъжа и си казвам първото ( и то безпристрастно ) впечатление.

Благодарско за мнението! Все пак страничката е към форума и следва дизайна му. Но винаги може да се промени бекграунда, стига да не е шарения, тъй като използваме ярки графични изображения, както и подсилени надписи. Вероятно и светъл тон на синьото би паснало ;)
 
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

kreten, това не е лисица....това е вълк.:-o

еми пръй си сметката колко си личи

тия работи там с вълка, единащината и особнящината земи си ги спести като се опитваш да правиш бизнес. клиентите не ги интересува какъв си а какво ще направиш за тях

ся понеже си ми писал, че можеш да направиш каквото искам и то йефтену аз понеже съм нахален ти предлагам да направиш нещо безплатно по мое задание

естествено можеш да откажеш - няма те бия я

заданието: искам да ми направиш лого дето отговаря на следните критерии:

1. да е използваемо и на тъмен и на светъл фон демек искам го в светла и в тъмна гама
2. да е използваемо за уебсайт, профилни аватари (форуми, туитъри и други простотии), визитки, флаери и тн. щи дам един жокер - нямам намерение да плащам по 200 лв за комплект от 100 визитки тъй че ако обичаш ограничи цветовете до някаква приемлива граница или още по-добре напрваи вариант само в черно и бяло естествено с негатив ако ми кефне да го печатам на черни визитки
3. да е разпознаваемо от два метра от монитора при размери до 200 пиксела
4. да има идея и асоциация - не ща пет букви в комик санс в цветовете на дъгата и пак щи дам жокер - не ща някви тъпи фонове, искам лого а не мацаница
5. много ща замоля да не използваш готови картинки от нета, начи неща дето мога да ги открия с три клика (ский атачмънта) не ги искам

Ся последно - ква е тематиката: искам да ми направиш лого за дизайнерско студио. правилно се ориентираш - бачкаш за себе си. Искам асоциативно и изчистено лого. Кат го погледнеш да ти става ясно че иде реч за студио за уеб дизайн. Ще преливаш стилизирана четка в компютърна мишка ли, ще правиш монитор дето да мяза на статив ли не те знам. Искам лого без цигании и шарении, ама такова, че като го погледнеш да го запомниш и като се загледаш да ти стане ясно, че фирмата зад това лого се занимава с уеб дизайн.

а да те видим

без такива

images
 
  • Like
Реакции: just
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Нещо като фирмите на заплата - искат да имаш 2 висши, 3 езика, 10 години опит, но да си под 30 годишен. За логата също обясних. Грешка е, че изобщо ги показах, но това потвърждава думите ми, че съм искрен и неопитен. Ако бях печен и имах връзки и познанства за какъв дявол щях да пускам тема във форума?

а стига са самосъжалява, лого ще ми правиш ли или няма?
 
От: От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: От: От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Здрасти! На първо място ще те помоля съвсем сериозно, когато ми пишеш конкретно на мене да се постараеш да пишеш грамотно. Дали го правиш нарочно, за да се правиш на много оригинален или наистина си скаран с правописа изобщо не ме интересува. Факт е, че това е форум. в който общуваме българи на родният си език и тези, които си позволяват да окарикатуряват нашият език не им прави чест ( меко казано ). Ако все пак ти е трудно ( виждам, че си с едно око ), то пиши ми на лични и аз ще ти "превеждам" и публикувам мненията безплатно. Щом държиш да се спазват правилата в дизайна, бъди така добър и ти да спазваш правилата на българската граматика ( които би трябвало да са и правила на форума ).

туй после ще го обсъждаме ако не възразяваш

На тебе по принцип никога и за нищо не бих ти взел пари. Близко е до акъла защо.

Защото съм кретен?

Сега на въпроса за логото - имаш ок. Честито.

Много благодаря, оценявам жеста

Малко доуточнения - твоето дизайнерско студио само теб ли включва или сте екип.

включва един човек

Каква е гамата на услугите?

лого, дизайн на сайтове без рязане, банери. поне това е в момента като гледам

В България или чужбина работите ( латиница , кирилица )?

за предпочитане латиница, то името е кратко

Нещо много характерно за студиото, което го отличава от останалите?

твърде ново е, сега гради портфолио

Претенции за име на студиото?

Иво - фрилансър, така че първото име става, може ако искаш да го допълниш някак ивозайн, ивоидеа, иволанс или нещо такова каквото ти допада

Пол на собственика на студиото( мъж, жена)? Верно е, че "кретен" води към мъж, но под някои твои разсъждения прозира "женска злоба"! :lol:

мъж, мъж - за женската злоба, мерси - ще си го отбележа в списъка

Има ли срок всъщност?

По принцип няма, така че ще се доверя изцяло на твоята преценка да обявиш срока в който ще си готов. Ако не възразяваш да го направиш в темата ще е супер.

Ако имаш още въпроси с радост ще ти отговоря.
 
За човек с претенции към качеството на чуждата граматика, Иво, имаш доста пропуски в своята.

Поздравявам те, че ще се захванеш с този проект и ще се радвам (а вярвам и много други) да видя крайния резултат.
 
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Поздравявам те, че ще се захванеш с този проект и ще се радвам (а вярвам и много други) да видя крайния резултат.

и аз така предполагам, че доста други хора ще се заинтересуват от този проект и сега пък и защо не и в бъдеще
 
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Момент. Ти Иво ли се казваш? Аз разбрах, че ще ти правя на теб лого и ми трябва твоето лично име или както ти се казава студиото? Ако търсиш удобна анонимност можем да използваме нещо съвсем фиктивно. Примерно - "Студио Меруди" ( щото си на всяко гърне мерудия ;))). Или - "Неуморно око едно" или "Палачът на таланти" ... Дай и ти идеи. Ако е "Иво...нещо си" ще вляза в порочната спирала - "Това е за мене....леле" и нищо няма да стане. ;))) Относно срока - колко е световният рекорд? ;)))

Да ти кажа реално името може и да се смени прав си, ако искаш нека да е CreatIVO Studio че звучи добре пък и вкарва името вътре. М?
 
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Срок - дай срок ти. Ако ти е дошло вдъхновението - изплющи го за два часа. Ако искаш време дай си няколко дни или ако искаш дори седмица.
 
От: Re: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Готино звучи името, да. Радвам се, че ти харесва - така ще имаш по-голямо вдъхновение. Наистина не се налага да бързаш. Ако ти дойде музата пусни го кога да е. Направи нещо готино дето ще ми е кеф да го гледам.

Изчети си пак критериите, ако има нещо неясно питай - горе долу обаче това са стандартни изисквания за истинско лого, така че ще е хубаво да се придържаш към тях.

Ако искаш отпусни до утре, като погледаш малко уимбълдън ще помислиш по-спокойно.

Всичко е типка-топка.
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

джъст пасинг тру и ко да видя - стил нофинг фур ми

бааа къф съм добър на ингилиизкия амааааааа
 
Дакарваш го като българския ;)
И така като постна и реших, че е логото... Много подвеждащ си!
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

Отече?

То ясно, че без пари ама поне за портфолиото и интереса в темата?

Да мацна аз нещо ти да го одобриш ако искаш? Чакай да видя ся какви неща за рисуване имам освен пейнта, все нещо съм краднал от тук оттам, пък и в детската градина много хубаво рисувах листенца и сърчица се нещо от тъз дарба трябва да е останало у мойте дебели пръсти

Чакай ще смъкна летвата - не ща да си ходиш от форума, пък и тоя лаф дето ми го лепна "Палачът на таланти"...
 
От: Искам да работя като фрилансер, но не знам как се почва?

12345678910
 
Последно редактирано:

Горе