Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Двама колеги предложиха магазин на джулиани и напълно ги подкрепям :|. Каквото съм купувала от там е супер, независимо дали става дума за бижута или часовници.
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

testkiwi ако бях на твое място щях да си го поръчам от амазон, само че от Европа, за да не ми го спрат на митницата. Защо трябва да даваш няколко стотака отгоре за същия часовник? Да не говорим, че в офлайн магазина часовникът вероятно е доста "по-застоял".
Да, и аз така направих. Там има доста голям избор и едва ли ще е пълно е ментаци. Даже не забелязах никакви подобни.

Часовникът не е гъзария, освен ако не е за няколко стотина бона, а е просто нормално мъжко бижу. Гъзария е да взимаш никакви пари и да ми ходиш по улиците с кола и телефона на кредит (последни модели) и да обясняваш колко велик бизнесмен си. Това е. Нека не се бъркат понятията, защото има голяма разлика. Не съм виждал до сега някой да си е купил часовник за няколко стотака на кредит. Поне още не съм виждал. А пишман-бизнесмените не се определят от часовника, а от самите тях и работата им и човека, носещ часовника.

Тук в БГ обиколих, харесах си няколко часовника, но просто цената не ми хареса, защото за тези пари можех да взема нещо по-добро през интернет. А не е като да ме тресе грандоманията да пръсна големи пари. Просто човек иска нещо качествено, практично, стилно и да е доволен от покупката си. Това е. Естествено има и големци, които носят много скъпи часовници, и това им е не защото са дупета, а защото това им в просто статуса. Не върви да имаш часовник за няколко десетки хиляди, а в същото време да си със средна заплата, като доход за месец. Нали? Но и не върви да правиш по няколко десетки хиляди на месец и да си със Сейко за 25 лева от някоя сергия. Така, че това не е мега гъзария, а просто бижу, а статуса определя какво ще е. И не говоря моментите, в които хората се изхвърлят. Това е идиотщина.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Blinky как стой въпроса със гаранцията от амазон?
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Blinky как стой въпроса със гаранцията от амазон?
Дадоха ми такава, от 2 години. Съответният търговец де. Но недай си боже да стане проблем, връщаш му го и ти праща нов, тук вече не са ми ясни как се поделят тези разходи, защото не съм стигал до това положение. Вярвам, че никой там с добър рейтинг няма да го играе мръсник. Естествено, трябва да е ясно, че повредата не идва от теб. Дойде ми със сертификат, което ми направи и много приятно впечатление.

И да не се плашат тези, които не виждат, че дадения търговец не шипва до тук. Еконт ще се погрижи за това срещу съответната сума, но не е голяма, от сега го казвам. Също така силно препоръчвам да гледате какво пише за търговеца, какви условия има, цени и всичко. Все пак не купувате ваучъри от Грабо. :)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

колеги, не съм никакъв бизнесмен естествено, пък и 400 лв (от амаон) не е кой-знае колко скъпо за часовник,даже не знам дали марката е марка, не съм я чувал никога :D просто ми харесва на външен вид

кръгли не харесвам, а джулиани гледах оналйн магазина ама ще видя
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Съгласен съм с Blinky, че часовника не е за гъзария или да се доказваш пред хората - най-малкото доста малък кръг от хора биха знаели, че носиш скъп часовник. Ако на някой целта му е да се гъзарее пред останалите би трябвало да се ориентира към по-комерсиални аксесоари, като смартфони, диаманти и т.н. Лично при мен часовника е единствения аксесоар, който мога да нося и за който бих дал доста пари без съжаление - имам няколко модела в малкия клас до 1000 лева, но се надявам скоро да го прекрача. Хората, които не са им страст часовниците, няма да разберат тези, които дават сериозна сума за такъв.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Не знам, но аз като си купих часовника, моя беше около 250 лева навсякъде в интернет. Отидох в магазина Хит между Люлин и Обеля, там има магазин за часовници и го взех за 200 лева. На мен целта ми беше просто да го видя на живо и да си го поръчам, а то пък даже по-евтин там. Навсякъде в интернет беше от 250 нагоре.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

кръгли не харесвам, а джулиани гледах оналйн магазина ама ще видя

Кръгът е символ на вечност, потенциал, цялост и т.н. ;). В природата няма толкова правилна форма като правоъгълника например.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

може да е готин кръгъл ама трябва да преценя как ми стои на ръката

тоя сайта на джулиани много бъгав, не че нещо, ама вдва при 2-3 преглед забелязах че има стрелкички :D

ето тоя не е зле като кръгъл, даже ми харесва http://julliany.com/files/models/c4494_4.jpg

пак на тая марка попадам, звучи ми готино поне името :Д
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

не са лоши кандино, всичките са със кристал и за 500-600 лв може дори да вземеш автоматик :)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

ето тоя не е зле като кръгъл, даже ми харесва http://julliany.com/files/models/c4494_4.jpg


Този е много по-стилен ;). Хвърлих един поглед и видях това недоразумение в началото, което беше харесал тук 243лв. :)
 
От: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Защо трябва да си известен бизнесмен, за да имаш качествен часовник?

Класифицирал ли съм часовника като качествен?
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

http://casioshop.bg/EF-509L-1A - Аз имам този, като си го взех, защото не исках спортен модел, защото имам няколко. Хронографите също са хубави, но на мен някак си ми стоят по-спортни.
При закупуването на часовник всичко е много индивидуално. От формата на циферблата, до материята на каишката и дали да е автоматичен, навиващ се или с батерия.
Моят съвет е да го съчетаеш със стила си на обличане и да вземеш това, което ТИ мислиш, че ти допада и ти харесва. Това е най-важното! Недей да се интересуваш толкова от мнението на другите, защото харесва ли ти на теб, ще ти носи по-голям комфорт да го носиш, отколкото ако искаш да угодиш на чуждото мнение и носиш нещо, което не ти харесва.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

За какво ти е такъв скъп часовник? Пред кого ще го носиш демонстративно? Известен бизнесмен ли си? Имидж ли ще трупаш с него или само ни демонстрираш платежоспособност тук?
Предполага се че в предприемачески форум повечето са бизнесмени на едно или друго ниво. Имиджът е важен ако бизнес-дейността включва офлайн срещи с партньори, контрагенти и прочие. Особено в някои видове бизнес.
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Предполага се че в предприемачески форум повечето са бизнесмени на едно или друго ниво. Имиджът е важен ако бизнес-дейността включва офлайн срещи с партньори, контрагенти и прочие. Особено в някои видове бизнес.
Да, много ме кефят хората, които си мислят, че другите няма да започнат да ги преценяват по външния вид. Често се случва да ходя по срещи. Бого ми не съм виждал някой оръфляк да седи срещу мен. Само веднъж де, но то не е мой минус все пак. Та на срещите има обикновено хора с официални дрехи, които малко или много представляват компанията, за която работят, ризи, обувки и рядко се случва някой да няма часовник. Все пак за това е темата. Да, може да не е за няколко хилядарки, но пича (който може би е някой шеф отдел) идва в приличен вид и не лош на вид часовник. Това е. Просто и на него му е ясно за какво иде реч. Наивно е да си мислим, че вина не прави впечатление и да се осланяме на идеята, че акъла ще ти прецени и качествата и не знам си какво. Да, така е, ама като отидем в магазин, първо лъскавите опаковки ни хващат погледа, нали? Е, и тук няма разлика кой знае каква.
 
От: Re: От: Re: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Яки са, но като ги гледам са хронографи, не са автоматици.

Хронографът не е тип механизъм. Има и автоматици с хронограф. По-скоро искаш да кажеш, че са кварцови (сиреч на батерия).
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Предполага се че в предприемачески форум повечето са бизнесмени на едно или друго ниво. Имиджът е важен ако бизнес-дейността включва офлайн срещи с партньори, контрагенти и прочие. Особено в някои видове бизнес.

Ако се задържиш повече време тук, ще се убедиш, че това далеч не е така.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

В Предприемача има достатъчно големи риби, за да носят скъпи часовници!
Само един от бизнесите ми е направил над милион и триста хиляди оборот и съм прибрал над 250 000 в комисионни!
Нека не съм голяма риба в интернет бранша!
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Харконе, много люзърско изказване. Ако не се чувстваш такъв, много тъжно за теб брат. Не само има големи риби, има и такива, които явно си стърсят скъпи часовници. И айде малко по-сериозно, само глупости последно време. Темата е за часовници. Ако някой ще преска негативизма си тук, има изповедални, има психолози и каквото се сетиш.

А по темата - вземи стилен часовник, който като отидеш на среща може само той да каже, че си сериозен човек и си точно този, който търси клиента, пред който искаш да се продадеш. Всичко друго, което четеш, че е мнение на губещ. ;)
 

Горе