Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Каква е нишата на магазина?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

часовници и бижута :) Но имам малко дамски модели, а основон те споделят снимки.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Можеш да направиш ето такава страница - https://www.facebook.com/ObichamDaSamDizainerIZnaiaKak

Постовете ще ги харесват предимно жени, които са много активни, както във фейса, така и като клиенти. Не знам обаче до колко ще е рентабилно да градиш фейсбук общество и чак после да продаваш (евентуално), защото тези пари можеш да ги вложиш във фейсбук/адуърдс реклама и да печелиш директно. Примерно, ще трябва да вкараш около 2000 лв., за да изградиш 80-100к страница с фейсбук реклама (ориентировъчно). Дали обаче ще си струва не мога да кажа.

Лично аз съм далеч от развитието на такъв тип страници за българския пазар и не мога да ти дам съвет. Другият вариант е да търсиш реклама в големи страници, много от хората тук предлагат. Просто трябва да опиташ и да видиш кое ще ти е най-изгодно.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колко е средностатистическия адсенс CTR на трафика от фейсбук страници?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Мисля си да направя страница подобна на тази , разви се доста бързо и според мен основно заради името, защото не слагат уникални картинки, а като всички други и то слагат по около 10 на ден :) Само да измисля и как да ги завъртя нещата, че и нежния пол да има интерес. За сега го мисля да платя на някой да добави около 5 000 фена, отделно имам профил с много приятели и последователи. Мога да подбера хубави снимки и знам как да заинтригувам хората, за това и предпочитам да създам нещо като общност. Отделно към магазина ще пусна блог, но не просто като да отбия номера, а ще гледам да има много и интересни статии, не само относно часовници и бижута, но като цяло за мода стил и т.н. Въпросът според мен е , страницата да има хубаво заглавие, което да те кара да я харесаш и първоначално добавените да са реални и активни, т.е. да споделят. То е ясно, че не може всички, ама поне част от тях да са такива :D
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колко е средностатистическия адсенс CTR на трафика от фейсбук страници?
Зависи от сайта. Фън сайтовете са 0.инещо, а рецепти, дизайни и прочее до 2%.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Искам да питам какъв процент от феновете е нормално да "Говорят за това" и какъв процент е добре над нормалното?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Искам да питам какъв процент от феновете е нормално да "Говорят за това" и какъв процент е добре над нормалното?

Самите фейсбук описват "Говорят за това" ето така: " Тази статистика се изчислява всеки ден, но се обновява веднъж на 7 дни. Тя е моментният барометър за това колко разговора провокира дадена фейсбук страница. Чрез тази статистика потребителите се ориентират колко е интересна дадена страница, а собствениците й си правят изводи как въздействат на членовете й"

Отчитането на "Говорят за това" реално става чрез:

* харесване на страницата
* Постване на стената на страницата (от потребители)
* харесване, коментиране или споделяне на даден пост, картинка, видео и т.н.
* отговраряне на зададен въпрос
* отговаряне за участие в дадено събитие
* тагване на място в групата или в нейна снимка

Тази статистика я въведоха и за собствениците на страници и за членовете й.
Админите могат да си следят още по-добре развитието на страницата.
Потребителите могат да видят колко хора всъщност споделят и се интересуват от дадена страница.

Така, че колкото повече, толкова по-добре. Като се има навпредвид, че даден пост стига различен брой % от потребителите, като някои специалисти правят и до 60%, но повечето са 10-30% reach от общия брой, тогава примерно ако имаш група от 10 000 човека и говорят за това над 20% е добре (т.е. 2 000 ), но става с много работа и познаване на аудиторията.
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Самите фейсбук описват "Говорят за това" ето така: " Тази статистика се изчислява всеки ден, но се обновява веднъж на 7 дни. Тя е моментният барометър за това колко разговора провокира дадена фейсбук страница. Чрез тази статистика потребителите се ориентират колко е интересна дадена страница, а собствениците й си правят изводи как въздействат на членовете й"

Отчитането на "Говорят за това" реално става чрез:

* харесване на страницата
* Постване на стената на страницата (от потребители)
* харесване, коментиране или споделяне на даден пост, картинка, видео и т.н.
* отговраряне на зададен въпрос
* отговаряне за участие в дадено събитие
* тагване на място в групата или в нейна снимка

Тази статистика я въведоха и за собствениците на страници и за членовете й.
Админите могат да си следят още по-добре развитието на страницата.
Потребителите могат да видят колко хора всъщност споделят и се интересуват от дадена страница.

Така, че колкото повече, толкова по-добре. Като се има навпредвид, че даден пост стига различен брой % от потребителите, като някои специалисти правят и до 60%, но повечето са 10-30% reach от общия брой, тогава примерно ако имаш група от 10 000 човека и говорят за това над 20% е добре (т.е. 2 000 ), но става с много работа и познаване на аудиторията.

Благодаря ти за отговора. Просто се стремя да развивам една страница и тези, които говорят за това са около 75% от всички, а самата страница е почти 18к. Та исках да знам дали е често срещано явление или си е постижение.
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Благодаря ти за отговора. Просто се стремя да развивам една страница и тези, които говорят за това са около 75% от всички, а самата страница е почти 18к. Та исках да знам дали е често срещано явление или си е постижение.

Повече от добре е, но ако скоро си "Добавял" фенове също го брой, ако сам си я развиваш е много добър резултат.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не не съм добавял. Всичко си е изцяло вирал.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колко е средностатистическия адсенс CTR на трафика от фейсбук страници?

Това зависи най-вече от това как са ти сложени рекламите,при мен е между 3 и 5%
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Това зависи най-вече от това как са ти сложени рекламите,при мен е между 3 и 5%
Така е. При мен най-добро цтр ми вадят страниците от сайт с лошо офермени статии без изображения, които просто подтикват да се махнеш час по-скоро от там, естествено през рекламите:). Общо взето неприятни за четене статии с три адсенс банера.

Едит: това е пинтерест трафик, нямам опит с фейбук трафик.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От известно време ми се върти един въпрос в главата и не мога да намеря отговор. Как даден пост в сайт за забавни снимки получава 1000 харесвания? Ето и пример ratelol. com /this-text/. Мисля че колкото и голяма страница да имаш няма как да стане това.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От известно време ми се върти един въпрос в главата и не мога да намеря отговор. Как даден пост в сайт за забавни снимки получава 1000 харесвания? Ето и пример ratelol. com /this-text/. Мисля че колкото и голяма страница да имаш няма как да стане това.


И много повече може да направи, нищо странно няма.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И много повече може да направи, нищо странно няма.

Аз не казвам, че е странно, питам как се прави.Снимката която показах не е особено вирална.Плюс това 10-тина минути след публикуване на поста направи тези 1000 харесвания.
Само не ме убеждавай, че нещата са се случили по естествен път.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Аз не казвам, че е странно, питам как се прави.Снимката която показах не е особено вирална.Плюс това 10-тина минути след публикуване на поста направи тези 1000 харесвания.
Само не ме убеждавай, че нещата са се случили по естествен път.


99% съм сигурен, че е по естествен път. Пуска трафик от няколко страници към поста. На първо четене стигнах до тази страница https://www.facebook.com/LMAOHub, от кото пуска трафик към сайта който си показал. Предполагам, че ако се разровя ще излязат още поне 5-6 такива... С трафик става това, не му трябва да се занимава с простотии...
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

забелязвам, че доста хора с профили примерно на онлайн магазини и т.н. пишат под постове в различни страници (т.е. един вид реклама и разпространение на профила)

та има ли файда от такова начинание?
за бг става на въпрос
 

Горе