И от 24 часа явно четат форума :)

[ontopic]
Гледам, нито има извинение към форума, нито пък дори са си направили труда да прочетат коментарите в статията, понеже прякора на vezk0z все още присъства в статията, което не би трябвало да е така.
[/ontopic]
[offtopic]
Имам оплаквания от кой ли не. Сайт правещ по 10 продажби дневно, в момента прави по 2 на седмица. Друг за който трябва уточнение по телефона за предлаганата услуга/стока на ден получаваше по 7 обаждания, в момента е 1 седмично.
Ей това е влиянието на медиите върху интернет. На мен лично ми писна да чувам как всички в интернет били мошеници, как стоката била фалшива и т.н.
Елементарния пример - поръчах си часовник с марка А, доставен от Канада (за което очаквах процедура за обмитяване и заплащане на ДДС, което не знам поради каква причина ми бе спестено и часовника си дойде до вратата ми). Та това удоволствие ми струва Х лева + У мито и ДДС. Същият модел в 80% от БГ офлайн магазините се търгува на цена 2 х Х лева + У. Стоката си е genuine и си дойде с всички доказателства за това, както беше написано от продавача. Та каква ми е мисълта - явно държавата и управниците, в частност сектор БОП към МВР, явно разпространяват лъжлива и подмамваща информация в медиите, а медиите от своя страна са крайно некомпетентни за да проверят предадената им информация, поради една единствена причина - защитаване на нечии интереси. Дали това ще са интересите на 10 магазина в моловете или официалните вносители - това не ме интересува, важното е, че се разпространява крайно подвеждаща информация.
Като изключим едно интервю в което ЯК се съгласи с управител на банка, че съществуват организации, които играят ролята на посредник между парите на клиента и продавача, като paypal, epay и т.н. не трябва да се огласява? Вижте refund policy-то на всички сериозни търговци в ebay.co.uk, вижте и какво се предоставя на клиента от страна на paypal. Веднъж съм връщал продукт, който не отговаряше на описанието и разхода ми беше 4 паунда за транспортни разходи. Никъде не се споменава и, че в ситуация в която бъдеш измамен имаш 30 дневен срок в който може да подадеш оплакване (claim) спрямо продавача към пейпал, които в 99% от случаите ти връщат паричките, а продавача издухва супата.
Това в България не е журналистика! Пишат това което им се нареди. Вече започвам да си мисля, че дори не си правят труда да направят разследване за достоверността на подадената им информация.
[/offtopic]
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

то не стана ли ясно, че тази държава се оправялва от мафията и това, което слушаме за интернет пазара в бг, тук, е тяхна работа. как ще си продадат скапаната стока с 100-200% надценка, като в amazon или ebay са по-тънки е n пъти. мишо бирата, оня с 6те апартамента, всичко е врътки и драми. а медиите са просто оръжието, с което те държат народа така наплашен от интернет, както и бълват всеки път по нещо измислено ей така, да може да тече хранилката. те за това ни се дразнят от Бруксел, защото мафията толкова яко дърпа конците тук, че е толкова очевидно, че даже не е нужно да живееш тук, за да го знаеш.

всеки път, в който пусна телевизора и стане дума за интернета в бг се започва с негативизъм и се стига до такива изводи, че чак се чудя как големите мрежи като investor.bg, netinfo, darik и други успяват да се преборят за клиенти пред продажните медии, вестници, списания и други говно-подобни инструменти, стигащи го обикновения човек и съпътстващи скучното му и сиво ежедневие всеки ден. не говоря за малките сайтове и сторове, които се борят да успеят на бг пазара. и като казвам успеят имам предвид да започнат да оперират, като нормален магазин, без да има спънки и препядствия.

преди малко видях, че ще дават цял репортаж на тема: как да се предпазим от педофилите в интернет. бати просотията, къде ги видяха тия педофили? нали ако има такива самото общество ще го разчекне на кол в центъра на града.

нищо кративно!!! забранил съм на нашите да гледат и четат каквот и да било, дал съм им един палтоп и интернет съм им прекарал и да следят новините. като се изпозва google, които държи в себе си отговорите на хора изказали компетентно мнението си в мрежата.
 
От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Гледам, нито има извинение към форума, нито пък дори са си направили труда да прочетат коментарите в статията, понеже прякора на vezk0z все още присъства в статията, което не би трябвало да е така.

Те са от голямото добрютру.:D
 
От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Гледам, нито има извинение към форума, нито пък дори са си направили труда да прочетат коментарите в статията, понеже прякора на vezk0z все още присъства в статията, което не би трябвало да е така.
Хаха, извинение... Един друг известен ежедневник го бях хванал да плагиатства. Нямаше извинение, нямаше нищо. Боклуци са абсолютни. Ставаше въпрос за авторско съдържание от интернет сайт, пейстнато във вестника. Вече дори ги мързи да преразказват, а направо си преписват от интернет без да посочват автора.
 
От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Гледам, нито има извинение към форума, нито пък дори са си направили труда да прочетат коментарите в статията, понеже прякора на vezk0z все още присъства в статията, което не би трябвало да е така.
Хахаха, това беше силно бате. :)

Тук един мой познат казваше: от жаба цица, от таралеж дупе, от змия топки :)
 
Re: От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Те са от голямото добрютру.:D
Те за пореден път ми се сринаха в очите, пък нека са от каквото искат утро.

Хаха, извинение... Един друг известен ежедневник го бях хванал да плагиатства. Нямаше извинение, нямаше нищо. Боклуци са абсолютни. Ставаше въпрос за авторско съдържание от интернет сайт, пейстнато във вестника. Вече дори ги мързи да преразказват, а направо си преписват от интернет без да посочват автора.
Именно за това по-горе написах, че журналистика в България няма, което е прекалено жалко, а може би и обидно за хората които в момента следват тази специалност, за което им се извинявам.

Хахаха, това беше силно бате. :)

Тук един мой познат казваше: от жаба цица, от таралеж дупе, от змия топки :)
Нищо силно няма. Аз защитавам себе си като част от тази общност, защото в статията се насажда мисълта, че тук сме измамници. Да ме прощават и журналистите от часовете, но нека преди да спишат някой материал, то поне да направят проучване за темата за която пишат, защото в противен случай има голяма вероятност да се получи като сега - 9 страници тема и доста засегнати хора.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

То е ясно, че вестниците са изчезващ вид. Сега се купуват предимно от хората, които не боравят с интернет - лелките и бабките. Какво ще стане като след някое поколение вече и лелките и бабките ще са с лаптоп в ръка? Дали ще се разкарват до вестникарската бутка и ще дават пари за вестници, като може просто да си включат компа и да се информират за абсолютно всичко? Според мен затова са и тези негативни репортажи и статии за интернет. Гледат да наплашат хората за да не им вземат хляба.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Като за толкова пари такива новини получавате, стига сте ревали, нали трябва някой да донейтва на редакцията, то вестника е опен сорс проджект... :)
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Нищо силно няма. Аз защитавам себе си като част от тази общност, защото в статията се насажда мисълта, че тук сме измамници. Да ме прощават и журналистите от часовете, но нека преди да спишат някой материал, то поне да направят проучване за темата за която пишат, защото в противен случай има голяма вероятност да се получи като сега - 9 страници тема и доста засегнати хора.
Еми ние реално няма какво да променим. Хората, които искат да правят пари онлайн ще дойдат тук и ще видят как реално седят нещата. Другите да си се влачат по течението и да слушат глупости по тези измислени медии. Единствното лошо в случая е, че те реално вредят на бг потреблението в бг интернета. Но и за това има решение - бегаш на чуждите пазари, а тук да си откриват електричеството. Как може бате да направиш, че некви със сингрома на микропениса е решил да серед днес за пореден път върху родния интернет?

А страниците ще станат повече. Ще видиш, доста народ не се е изказал още и съм сигурен, че всеки итнернет предприемач негодува, че така очерняват нещата. Реално да ти кажа честно форума беше съсредоточен предимно и само за изкарване на пари онлайн в чужбина, знаехме още преди време какво е сговнено тук и за това на това си натискаме и до ден днешен. Просто проблема не е смао в медиите ни и другите простотии, случващи се. Проблема идва от единицата човек. Това, което ме прави горд, че съм българин е, че все пак 7400+ тук са предприели нещо и знаят за какво са тук. Търсят успеха, а не сенцацията, като повечето говеда. Искам лично да ги поздравя.

И е прав bodyrock89, тези вестници се четат от първобитни хора, такива изостанали от напредващите технологии. Днес може, както се вика да си прочетеш хороскопа с телефона. Та те реално не са ти потенциални клиенти. Те милите не знаят как да боравят с интернет, камоли да купуват или да влязат на сайта ти от реклама някъде. А защо е така ... просто е така. Не всеки влиза в час. Ето им една проста сметка - един ежедневник за 90ст. по 30 дни ти е 27. На мен толкова ми е таксата. А да не говорим колко те ограничава в информацията вестника, за "достоверната" информация там даже няма и да зачеквам тема. Реално губи потребителя. Умират милите, а от мен да знаете: Кон кога умира, най-силно тича. :)
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

В английския език има един хубав термин по въпроса: Moral panic. В това понятие се включват всякакви плашила, които се ползват от медиите и властта за сплашване на избирателите.
 
ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХА :D
Nice 1!
 

Горе