И от 24 часа явно четат форума :)

Ех два дни нямах интернет и стой и гледай какви циркове се получават!
Та като ще се хейтва - поне да е качествено.
Предприемача в 24 часа, половината потребители описани там, а на всичко от горе и информацията им за пореден път е меко казано - изкривена.
От 3 години на сам спрях да чета тази медия само поради 1 причина - високата им некомпетентност във всяка една от разискваните теми. За пореден път не прочетох нищо свястно, а и нищо ново. Продавали се били профили?! Боже, каква новина! Защо никой не писа още преди 5 години, когато се продаваха имейли? Защо никой не пише през последните 5 години, че няма една соц. мрежа ката - дигг, делишъс, свежо, в които от край време се продават новини на челни позиции? Истината е, че това е поредния некомпетентен в сферата на ИТ журналист, попаднал случайно на обява, та решил да спише една статийка. Наистина до сега не бях чел подобно нещо, от вред в статията лъха липса на каквото и да е било проучване (е като изключим факта, че писалият я си е направил труда да прочете първите две странички от раздел "пазар").
Несериозно е за медия като 24 часа, да публикува подобни материали, първо защото са неактуални, т.е. новини от преди 2-3-4 години, второ заради начина по който е написана новината. Всеки намира начин да изкарва пари, предлагат се услуги, а дали тази услуга ще се нарича "набиране на фенове за вашата страница/група" или "режа дърва - 5 лева кубика", разлика няма.
Радвам се, че форума влезе в полезрението на голяма медия, може би евентуално ще им направят впечатление и темите свързани с "безпроблемното" управление на държавата или пък темите свързани с данъчното облагане, в които happyslacker на дълго и широко показва грешките, но пак казвам - това влиза в графа "може би", защото явно нямат интереси да се подава такава информация на читателите.
Е хубаво е да се направи безплатна реклама на форума, но не и по начина по който е написана тази статия! Не знам кой, как я разбира и с какво се гордее, но за мен тази "новина" е крайно обидна, поради една причина - 90% от прочелите я, ще останат с впечатление, че форума е свърталище на паразити и измамници, а не място където предприемчиви хора обменят услуги/продукти/съвети.
 
е ние с блинки нали сме екс генгста рапъри от гетото :) сега може да разпрвяме че сме от онзи форум където се продават души :lol: при нас винаги може да си продадеш прителчетата :lol:

във фейсбук преди време беше популярна една таква игра да си продаваш прителчетата :) като някои си купи някои му шляпваше на стената нещо от рода на Dance, you are my pet now! та ми хрумна някои като си купи група и това да им го шляпва като първа реплика :lol:
 
Последно редактирано от модератор:
От: И от 24 часа явно четат форума :)

какво се ядосвате. аз не правя разлика между в-к 24 часа, труд, шок и чук-чук. всичките са пумия и говнарщина. а като гледам и телевизията яко е тръгнала натам - само глупости и непрофесионани репортажи, ако мога така да ги нарека. естествено, че всичко това се пише от неграмотници, завършили журналистика в Софийския, като за препорадвател са е вяснал и онази икона на журналистиката в БГ - Карбовски. двамата създателя на статията разбират от ИТ, колкото аз от половия живот на сибирския хамстер.

как пък не взеха да разтегнат една тема от сорта - онлайн предприемачите в Българя всяка година расте с 10-20%. поне това забелязах от както съм тък, всяка година интереса към правенето на пари онлайн расте, съответно и представителите. ако това не е новина - здраве му кажи. тия педерунгели (ама забелязахте на коя дата писаха - после ми кажете, че не са педали) са се хванали за facebook, където спама тече и без продаване на групи и профили. достатъчно е само да се регнеш, то само ще те намери.

препоръчвам на некадърните журналисти с хомо наклоности да използват контакт формата на форума, поне да кажат, че ще серат върху него. тяхното си беше курвенска работа. но евалаат за едно - споменаването на форума, било то и по техния хомо вариант, важното е, че са драснали. но професионализма тотално лиспва в тази медия - вестник 24 часа. да не говоря за знанията по всеки въпрос, разтегнат от тях в 2 страници.
 
Аз не се ядосвам, но се чувствам обиден от написаното, а и най-вече от пошлия начин по който е представен форума.
Разписах се и в коментарите под публикацията. Да видим дали, ще се появи журналист, който да се извини.
 
От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Аз не се ядосвам, но се чувствам обиден от написаното, а и най-вече от пошлия начин по който е представен форума.
Разписах се и в коментарите под публикацията. Да видим дали, ще се появи журналист, който да се извини.

За какво да се извинява? Неоспорим факт, доказан десетки пъти в печатните и телевизионни медии е, че всички въртящи онлайн бизнес са измамници. Тук сме сбирщина от тарикати на дребно, целящи да прецакат всеки "срещнат" в Интернет потребител.

АКО НЯКОЙ КАВАЛ МЕ ЦИТИРА НЯКЪДЕ ИЗВЪН ТАЗИ ТЕМА, ИЗРИЧНО ДА ПОДЧЕРТАЕ, ЧЕ ГОРНОТО МНЕНИЕ Е НАПИСАНО С МНОГО, МНОГО САРКАЗЪМ (демек, за тъпите журналистчета, нищо от написаното не е вярно).
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Заглавията и темите във вестниците и новините ги пишат, все едно овце ще ги четат. Да припомним и репортажа за българския Фейсбук, където всички телевизии гръмнаха, как бил направен български Фейсбук. Къде го сега този български Фейсбук?!?
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Аз не знам защо плюят по нета бг медиите като могат да извлекат голяма полза от него, ще се усетят като стигнат дъното, че не са били на прав път. И в другите държави има нет и вестници ама не са като нашите помии. А нашите са помии, защото аудиторията им е такава, иска "сензации" и панаири. Не знам да ли само на мен ми прави впечатление ама народа затъпява яко, инересува го само салатка, ракийка и новата песен на Преслава.

Кой ще ти чете новина с заглавие "Български уебмастари са на световно ниво", виж друго е новина с заглавия "Гадните, мръсни спамари от Предприемач.ком продават души и въртят вуду магии у СуратТефтера" или "Дребни мошеници въртят далавери в интернет". :wink:

Народа такъв добитък е станал, всеки го баламосва както си иска. Оставете ги да са овце щом така им харесва. :mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Заглавията и темите във вестниците и новините ги пишат, все едно овце ще ги четат. Да припомним и репортажа за българския Фейсбук, където всички телевизии гръмнаха, как бил направен български Фейсбук. Къде го сега този български Фейсбук?!?
Нема го баце, като повечето им "открития". А спомняте ли си репортажа, в който само с 2 часа четене на реклами в интернет хората си докарвали доход достатъчен за препитание. Ей, като го гледах този репортаж после 2 часа пък аз не спрях да се заливам от смях. По националния ефит да базикат така хората. Това не е сериозно.

Кой ще ти чете новина с заглавие "Български уебмастари са на световно ниво", виж друго е новина с заглавия "Гадните, мръсни спамари от Предприемач.ком продават души и въртят вуду магии у СуратТефтера" или "Дребни мошеници въртят далавери в интернет". :wink:

Да, въобще не им минава на акъла, че хората от този форум боряд по популярност сайтове, който са лидери в дадени области. БГ уебмастърите са на такова, нищо, че чак се не ми го побира акъла как не е станало на въпрос никъде. Не можех да повярвам, че сайт на първа позиция в силна нища е притежател на българин, който оставя зад себе си големи корпорации, както и сайтове като Wiki-то, about.com-a и други лидери.

Докато народа не започне да се интересува от друго освен от силикона на Галена, новото гагдже на Николета Лозанова и други незаслужаващи вниманието глупости (като статията, която разискваме в момента) никога няма да се измъкне от мизерията си. Ще потъва все повече и повече. Никога не съм мислил, че след създаването на форума, ние (говоря за всички тук) по някакъв начин ще създадем общност, в която ще се развива идеята да се печелят пари онлайн и да се даде шанс на хората с малки доходи да докарват допълнителни, за да може съществуването им да е като на нормален човек. А не след края на месеца да си на нула и да се чудиш от кой да вземеш заем, за да избуташ месеца. Защото тук както и да го погледнем не е нормално наема да е 400 лева, а заплатите средно по 600-800лв.

Продават се, като добитак, защото може би са си извоювали този статус през годните.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

И по телевизията тръгна - http://video.data.bg/352/108725

Този Колев бива ли да плещи такива глупости?
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

kolev1.png


Това трябва да е някакъв нов сектор - не съм го чувал до сега.

Сектор "Компютърни прстъпления"

kolev2.png


Източник: Фалшиви профили във Фейсбук!!!

Цветан Цветанов каза:
За мен това, което е много важно е: младите хора днес използват прекалено много Интернет

Източник: Цветанов търси адресите на 272-ма фейсбук-приятели на дъщеря си - Цветан Цветанов обяснява как трафикантите на хора ползват Фейсбук
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

И по телевизията тръгна - http://video.data.bg/352/108725

Този Колев бива ли да плещи такива глупости?

Внимавай как му говориш, че си е сложил кобура :) Веднага се вижда, че е лош :D
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Нова телевизия?! Защо ли не се очудвам. :) Същата помия, като оня скапан вестник, тук даже не си направи труда да разберат кои са форумите, както и извратиха много темата с това, че ги дебнели когато не са си в тях, за истински грабеж. Тия най-педалско се изказаха. Скапани журналисти, ако мога да ги нарека така, че това, което гледах грам не ми приличаше на репортаж, а на зле скълъпена история на някой шизофреник. Не знаех, че може да се изтаковат повече от 24 часа, ама явно са могли. Болния мозък на една скапана медия до къде може да стигне. Очаквам някъде другаде да се говори и за наркотици и оръжия, ей така в FB. :) Ако не друго, поне е смешно.
 
я всъшност да видим кое е незаконно ?

не е незаконно да си регистрираш профил не с твоето точно име

не е незаконно да си сложиш някакви сток фотота например с royalty free rights

не е незаконно да се запознаваш с непознати

не е незаконно да ги поканиш в група от рода ако видите това никога няма да ядете в :) и другите подобни

не е незаконно и ако си имаш твоя група да им пускаш неща които биха се харесали на групата -ако пускаш дразнещи неща ще се отпишат или ще те репортнат и ще ти вземат админските права

не е незаконно да питаш всички непознати 18+ с които си се запознал диркетно дали биха правили секс с теб /закон на средни стоиности - колкото повече хора попиташ толкова повече ДА за отговор ще получиш/

не е незаконно и да продадеш този профил или истинския си профил също може да го продадеш стига да ти е писнало от фейсбук


дотук ок и идва изведнъж че някои може да ползва профила за нещо незаконно ама то и кухненските ножове могат да се ползва за убииства ... ама се продават свободно...
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Сами си го правят така - затъвачница. Спомнях си преди време бачках в една медия (спортен сайт), отговарях за поддръжката (ама за малко). Там драскачите бяха нон стоп на футбол и като го попита главния редактор няма ли да напишат по една статия, те отговориха - споко, изиграваме си мача и ще преведем някоя. Не знам колко им се плащаше, но отговора ме стресна много. Реших, че тази медия няма бъдеще. :)

Та същото е и с този вестник. Ето един виц, специално за тях:

Главния редактор попитал един от хората си:
- Защо си с мокри крачоли?
И той отговорил:
- Защото 24 часа е потъващ кораб.

:)

Мен ми стана интересно как успяха да го развият така, че се стигна и до грабежи, на база извлечена информация от профили? Говоря специално за Нова Телевизия. Тия нямат ли "хакери", които да си съкат по рекламките и да печелят "големите" кинти така или да ни покажат следващия "невероятен" бг файсбук. Да не забравяме за "излъганите" потребители от пазаруването в интернет.

Една медия колкото по-некомпетентна става по даден въпрос, толкова повече и хората ще и теглят игнора. Лошото тук е, че и хората не са много кадърни и образовани, за да знаят кое граничи с истината и кое е научна фантастика. А и да не са образовани, то някои неща са логични. Но народа го мързи и да мисли последно време. И за това се получават "сенцации", защото едните са изгладнели и няма за какво да пишат, за да им се продава продукта, а другите са невежи и търсят скандалното. Този затворен цикъл ще продължи съществуването на скапаните медии.

Наскоро един приятел ми разказа една случка за това:

Отива той в Уест енд Юнион за чека си от Google, на което пича на гишето му вика:
- Това от Гуглето, от рекламките нали?
И той:
- Да, значи сте запознат?
Човека:
- Да, запознат съм. Да знаеш, че това е пирамида.

:)

До къде стига компетенцията, да дава акъл какво е това, при положение, че е длъжен да се образова, тъй като те са може би един от най-големите им клиенти.

В заключение искам да кажа нещо. Ще е в духа на призив: МОЛЯ ВИ, ВИНАГИ КОГАТО ЧЕТЕТЕ ИЛИ ГЛЕДАТЕ ЗА НЕЩО СВЪРЗАНО С ИНТЕРНЕТ, ПРОВЕРЕТЕ РЕАЛНО КАК СА НЕЩАТА!!!
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

на запад изданията си сътрудничат със специализираните сайтове и така делят пазара, бил той чушки и домати, като се стремят да дадат най-доброто на хората в своята сфера, в която са.

айде сега да видим що за олигофрени са тия в-к 24 часа, Нова Телевизия и другите? колкото по-кофти им стават репортажите, толкова по-смешно се възприемат от образованите в дадената облас, в която те се опитват да бъдат компетентни или са се опитали да скалъпят нещо. то и такова, както казаха по-горе, не може да се нарече репортаж. поредната циркаджийница за народа.

тук освен, че няма среда за развитие на каквото и да е, самата среда е отровена. просто се опитват да убият всичко.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Аз лично най-много се дразня от факта, че ние от 2006 се опитваме да създадем едно място в мрежата, където да обучаваме хората (и те по между си) да правят пари онлайн и медии като тези само серат и говорят глупости, и това малко или много обезмисля това, което правим. Защото го е чул от еди кой си, а той няма да си позволи да говори ей така. Скапана работа. Единственото, което ме радва, че тук сме се събрали хора, които не само имат желнието, но и го правят и вярват на себе си и на очите си. Другото е само с полезрението им, както и трябва да бъде.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Мен ми стана интересно как успяха да го развият така, че се стигна и до грабежи, на база извлечена информация от профили?
Специално тая част е напълно вярна, но не за България. В щатите разкриха няколко престъпни групи, които гледат стената на жертвата си и когато тя пише, че заминава на почивка или някъде другаде отиват и отарашват къщата. Има няколко такива документирани случая.

Имаше и друг случай в Ню Йорк. Един негър отърва затвора, защото му приеха за алиби това, че по време на въоръжен грабеж е бил във Фейсбук и си пишел с приятелката си.

Един обявен за общодържавно издирване го бяха хванали заради една снимка, която пуснал във Фейсбук. По нея разбрали къде е и го закопчали. Разбира се не става въпрос за България. Нашите "органи" са още в каменната ера и най-модерният им работен инструмент е пишеща машина.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Сега пак мернах по Бунака даваха репортаж за опасното онлайн пазаруване. :DЩе ли сме да се прецакаме ако си купуваме маркови стоки на половин цена видиш ли. Айде за парфюмите, че за 10лв. марков парфюм не можеш да си купиш съм съгласен ама за марковите стоки си е напълно реално да ги купиш от Англия на половин цена. Тези от моловете да не наливат пари за репортажи да си спасят магазинчетата? :wink:

Опа...за какво беше темата? :wink:
 
От: От: И от 24 часа явно четат форума :)

Опа...за какво беше темата? :wink:
По темата си бате. Дали ще са те или някакъв скапан вестник с тоалетен характер, няма голямо значение. Все едно и също нещо ще ти кажат - че интернет е лошо място, в което се събират мошеници, далавераджии и какви ли не извратеняци. Като им гледам скапаните физиономии на новинарите ми става ясно какво е и зад камерата - трагедия майка. Едната креши, другия кимва удобрително. Щиркаджии, за нищо не стават освен да им дадеш по един кол и да ходят да брулят орехи тия калъфи.

А тези измами, за които пишеш http://www.predpriemach.com/member.php?u=7132Test се случват реално. Но не са актуални за тук, ама грам. Това определено не пречи на телевизиите да го споменат. Абе един голям варненски, както бе казал преди един бг рапър. Аз лично не гледам новини, предпочитам лично да се интересувам от това, което искам. А не някои зле информаиран и корумпиран да ми обеснява глупости и сложили все некви мазници и шаврантии. Даже не мога да ги различа, всичките са ми еднакво мазни и лъзгави мекотели.
 

Горе