И от 24 часа явно четат форума :)

От: И от 24 часа явно четат форума :)

Обаче има масирана кампания за омърсяване на интернет бизнеса в БГ. Всяка седмица свалени сайтове, магазини, спам и не знам си още какво. Днес даваха аукро по телевизията, някакви измами с дрехи...

Що не напишат една статия за гадния спам с СМС-и по мобилните телефони от Ники Кънчев? Или за измамните малки обяви които публикуват във вестниците? Ако сте гледали Господари на ефира, имаше дълга поредица от репортажи за жена, предлагаща работа в чужбина, но след като си легализирате и преведете документите в нейна фирма. След плащането на 150 лева за превеждане на документите, никой не заминава, а реално не се осъществява дори и превод! Именно чрез вестници като 24 часа, Труд, Стандарт и прочее и техните малки обяви са нанесени материални щети на хора!

Айде сиктир, аман от платени журналисти лижещи нечии задници и други части от тялото...
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

По темата:
Хумор, сатира, смех-смех-смех..


Обаче има масирана кампания за омърсяване на интернет бизнеса в БГ. Всяка седмица свалени сайтове, магазини, спам и не знам си още какво. Днес даваха аукро по телевизията, някакви измами с дрехи...

Що не напишат една статия за гадния спам с СМС-и по мобилните телефони от Ники Кънчев? Или за измамните малки обяви които публикуват във вестниците? Ако сте гледали Господари на ефира, имаше дълга поредица от репортажи за жена, предлагаща работа в чужбина, но след като си легализирате и преведете документите в нейна фирма. След плащането на 150 лева за превеждане на документите, никой не заминава, а реално не се осъществява дори и превод! Именно чрез вестници като 24 часа, Труд, Стандарт и прочее и техните малки обяви са нанесени материални щети на хора!

Айде сиктир, аман от платени журналисти лижещи нечии задници и други части от тялото...

Сега ще ти кажа защо е така.
Когато идеш на нивото на Ники Кънчев, дори и на жената дето ги праща в чужбина за 150лв, ще разбереш каква е хавата.
Всеки има право да нанася каквито и да било щети, важно е как се защитаваш.
Смяташ ли, че един 'chokoev от predpriemach' е повече от един Ники Кънчев?
Смяташ ли, че можеш да се предпазиш така, както той го прави?
Смяташ ли, че ако всички медии гръмнат срещу него няма да се натъпчат с пари от рейтинги и т.н.? Да, ще се натъпчат!
Защо не го правят? Защото така им е по-изгодно. Какво следва? Че той ги тъпче ОЩЕ ПОВЕЧЕ!
Дали ако жената дето взема по 150лв си даде половината банкова сметка на господарите ще продължат да я преследват?
Е, преценила е, че така и е по-изгодно.
Спрете да се възмущавате на българщината! Това е.
 
Re: От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

Баце горд ли си?..... :) Аз съм много, хахаха.

горд съм като за има няма 5 рд и три страници на вестник които едно време беше много силен... а аз го четa като ми падне oт времето като в него имаше реклами на дару кар за бмвта с цени в долари :D Статията е вено малко в стил както каза Viko все едно души продават :lol: ама не е толкова лоша и негативна :) катко казах щях да съм много по щастлив със линк :) а за посочените нередности за профили на звездите със смс трябва да се обърнат със сигнал към съответния оператор на мобилен номер от там нататък ще се задвижи процедура... тук не насърчаваме такива неща...

ЕДИТ статията от първа страница вече е ъпдейтвана но не е толкова пълна като от вестника създава друго усещане няма ги забавните коментари и цитати от тема във форума Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия
 
Последно редактирано от модератор:
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Статията е кофти... поради една много важна причина...

Множество НОВИ дребни селски тарикати-измамници ще се замислят
и ще им светне една лампичка, че виждаш ли има файда и някой лев тук
ще налазят нета и форума за да търсят методи за измама...
и сега ги има, но ще се увеличат...

Лайнарите ще прочетат и ще кажат охаааааа и ще почнат да измислят контики и тактики за измами.

Даваха по битивиту некаква си купувала от акуро дрехи уж нови а и пращали некви парцали втора ръка.
И проследил и че тоя изпратил 20 пакета, поредният измамник който осира нета... за такива трябва една ебална агитка, бой и клатене докато им дойде акъла и забрана за ползване на интернет
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Последно време само глупости четем и гледаме по нашите медии отностно интернет бизнеса в бг. Явно са се наговорили да не му дават положителна популярност поради факта, че ще им вземе част от рекламния пазар. Треперете мишоци. Като гледам как върви търговията и разпространението на вестници последно време, не се изненадвам, че и в бъдеще ще продължат да плючт родното интернет пространство. Даже забелязвам, че веднага като им се отвори възможност да го нахранят, те се възползват. Да не говорим за телевизията - последно време чувам следното:"Какъв филм ще дават днес? - Еди кой си...Еее, ще си сваля нещо от Замунда тогава." И това го слушам по-често отколкото си мислите Вие. Предполагам и около Вас се леят същите слова. :)

Знам, че звучи като теория на конспирацията, но какво друго ми остава да си мисля за създаващата се вражда. Само, че скапаняците пропускат един много важен факт - интернет вече е по-силен и ако се водчт войни, ще е много кофти за тях. Почти не познавам хора, които редовно да си купуват вестници, но познавам такива, които имат поне 1-2 часа циклеж в нета, за да се осведомят какво ново се случва.

Баце, знам, че си горд, сега всяка лелка и бабка ще започне да си има едно на ум, като стане дума за форума. Днес се надявам да ни дадат и по ТВ-то, все пак знаем, че конспирацията е най-силна, когато и само когато е мащабна.

П.П: Амон, обещавам да се старая. :)
 
От: Re: И от 24 часа явно четат форума :)

то май е имало и по темата и по твто сутрешен блок на бтв така чух не е потвърдено

В прегледа на печата споменават на бързо за статията, но форума не го казват: Цък
Превъртете на 13:30.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Между другото Предприемач има законно право на безплатен писмен отговор в "24 часа", тъй като в статията са постъпили изключително непрофесионално като са представили само едната страна и дори не са потърсили представител на форума. Ако откажат право на отговор можете да ги съдите и ще ги осъдите като едното нищо. Ако искате да си търсите правата законът дава права на това. Въпрос на желание и принципи.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Хахахахахха, смях се от сърце! Ама май наистина в днешно време журналистите в опит да измислят някаква сензация се оливат понякога. А всички знаем, че под понятието "сензация" се разбира поредната "разбита онлайн престъпна група" или как Бойко реже лентички по тв-то, Волен псува Яне, че е гей (оффтопик - честит празник на всички, които се чувстват празнично днес :D ), или Цецко Цветанов мрънка с крокодилски сълзи, как съдът е пуснал мутри, които са си платили да ги пуснат. И тези неща накуп създават усещането на обикновения човечец, които се прибира премазан от работа вкъщи, че като си пусне телевизора, ще види колко е опасно не само да се разхождаш навън посред бял ден, но и да сърфираш в сайтове различни от Гугъл и рекламирания гръмко от съответната телевизия или вестник техен си сайт, защото, видиш ли, те са "най-независимите, опитните, знаещите, можещите, умните и т.н."!

Уважаеми журналисти,

за никой, който всеки ден посещава интернет сайтове, не е тайна, какви измами се извършват всекидневно в Мрежата. Имало ги е преди, има ги сега, ще ги има и в бъдеще. Конкретната практика с продажба на акаунти я има не само във Фейсбук, но и в редица форуми, сайтове за запознанства, социални мрежи като свежо, digg и други. А за спама коментарът е излишен - неприятен е, противозаконен е, но всеки собственик на някакъв профил в който и да е сайт има глава на раменете си и сам решава какво ще прави с него - дали ще изпраща спамове, или ще организира конкурси тип "момиче с най-секси дупе от листата ми с приятели". Мисълта ми е, че с тези обяви във форума не са новост за Мрежата като цяло - стига да се разровите за 1-2 часа по големите форуми, ще видите такива неща да се продават, от които ще ви се изправят косите!

Хубаво е статиите, които се пишат в уважавани вестници (а не в таблоиди, като "Шок", "Шоу" и др., чиито таргетирани купувачи са хора с промити мозъци, вярващи на 100% на всичко, особено като се отнася за известни личности) да са съобразени с Етичния кодекс на българските медии. Иначе може да ви излезе име на медия, която не се уважава, а камо ли да уважава своите служители, и още по-малко - своите читатели, зрители, слушатели и т.н. Постарайте са да бъдете колкото се може по-обективни и да не стават фалове като статията за самоубилото се пресаташе преди няколко седмици, където вашите колеги във Вестникарска Група България и конкретно в-к Труд се държаха като новоизлюпени журналистчета от университета в Горно Нанадолнище, които не знаят тълковното значение на думата журналист. Толкова по въпроса с етиката.

В заключение - никои не иска от вас да сте всезнаещи и компетентни по всички теми. Ако всичко знаехте и можехте, досега да сте станали милиардери и да ни управлявате под някаква форма, нали? Вместо това, ако наистина държите на реномето и имиджа си, моля ви - постарайте да бъдете по-обективни, разглеждайте всички гледни точки (а не само една) и пишете с повече внимание и по-малко пристрастност. :)

Поздрави,

delta_force
 
Последно редактирано:
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Абе те са нарушили основния закон в журналистиката, който казва, че винаги трябва да се дава думата на всички засегнати страни, за които се пише. Ти си тръгнал да говориш за тяхната компетентност и знания. :) Тези хора дори не могат да бъдат наречени журналисти.
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Абе те са нарушили основния закон в журналистиката, който казва, че винаги трябва да се дава думата на всички засегнати страни, за които се пише. Ти си тръгнал да говориш за тяхната компетентност и знания. :) Тези хора дори не могат да бъдат наречени журналисти.

Мба те тия никога не са имали общо със журналистиката. това си е баш тоалетна хартия :)
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Абе те са нарушили основния закон в журналистиката, който казва, че винаги трябва да се дава думата на всички засегнати страни, за които се пише. Ти си тръгнал да говориш за тяхната компетентност и знания. :)

Гледах да не съм много груб и затова реших да напиша с по-умерен тон този ферман :)
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Ето ви архив със сканирани снимки от вестника. Нямате си на идея до къде съм бил път в студа, само и само да взема да се посмея :D:D
Честито на медийните звезди :twisted:
ПС: Доим ги като добитък хахаха:lol:
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Аз за пореден път чета "Предлагат търговия с последователи..." !?!?
К'ви последователи? Това да не ти е twitter?


А! И мене ме има у вестника...
Сега ще се търси къде съм го писал тоя коментар, ама що ли си мисля че тамата беше за реклама, а не за фейс профили :( Тия много се излагат.
 
Последно редактирано:
От: От: И от 24 часа явно четат форума :)

Да, както си и знаех. Целия ми коментар е бил във съвсем различна насоченост, ама така е много лесно, да ти извадят две изречения от коментара и да ги наместят там където на тях им е удобно! Пълни келеши са тея. Създават си сами история и си вярват в нея.
Аз чисто и просто съм си обяснявал за конверсията на трафика - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=14839&page=3

Положението става опасно, навсякъде дебнат такива хиени (тип баш кръчмар), дето ще те осерат само защото не си им симпатичен.
Дори не съм имал досега вземане даване в бизнеса със фейсбук профили и групи ;)
 
От: От: И от 24 часа явно четат форума :)

Да, както си и знаех. Целия ми коментар е бил във съвсем различна насоченост, ама така е много лесно, да ти извадят две изречения от коментара и да ги наместят там където на тях им е удобно! Пълни келеши са тея. Създават си сами история и си вярват в нея.
Аз чисто и просто съм си обяснявал за конверсията на трафика - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=14839&page=3

Положението става опасно, навсякъде дебнат такива хиени (тип баш кръчмар), дето ще те осерат само защото не си им симпатичен.
Дори не съм имал досега вземане даване в бизнеса със фейсбук профили и групи ;)
Боли те нали те има във вестника :D
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

Във форума има стотици хиляди мнения. С части от тях може да бъде скалъпена пркатически всякаква история. Като казвам всякаква имам предвид наистина всякаква. С подобни методи могат да изкарат Предприемач и свърталище на последователи на Ал Кайда. That's the way the cookie crumbles!
 
От: И от 24 часа явно четат форума :)

С подобни методи могат да изкарат Предприемач и свърталище на последователи на Ал Кайда.

Ти пък деа им дай сега и материал за скалъпят и такава теория :D
 

Горе