Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

deviant

New Member
Здравейте :)

Интересувам се от продажбата на .bg домейна си. Нарочно не му давам името тук и ми е ясно, че така наслуки някой трудно би могъл да ми каже каква цена мога да му взема.
Но да предположим, че името е наистина уникално. Каква би била цената му?
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

10 лв :)
showthread.php
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Името със сигурност е уникално, няма как иначе.
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Друго имах предвид под "уникално", но предполагам си ме разбрал.

@nortrant - забавен си.
 
Re: От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Той не беше ли по 72 лева на година?

Сори, но няма как да преценим колко струва така. Поне загатни нещо, за да знаем какво да кажем. Примерно, в коя ниша е, за какво може да се гради на него, колко е стар, има ли линкове. Това ще е достатъчно даже и за малко гадаене около цената. :)
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Хубави .bg домейни има страшно много свободни. Поради тази причина няма как да вземеш добри пари от някой, който е навътре в интернет бизнеса. Възможно е обаче да излъжеш някой аматьор, който не разбира много и да му съдереш кожата. Това го има като опция във всеки един бизнес, така или иначе.
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Името със сигурност е уникално, няма как иначе.

Под уникално рабирам памела-андерсън . бг - няма как иначе да не е уникално за България ;)
Спокойно можеш да стартираш търг.
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Уникално колко да е уникално, ако пак да кажем, че е на някои известна марка ще ти го вземат без пари, дори да съдържа някоя много търсена ключова дума да вземеш една хилядарка ядвали някой да даде повече.Ако имаш предвид такава сума де, но ако си наумил една шапка пари, както с домейните .ком по е голяма вероятността да те удари мълния в топките ;)
 
От: Re: От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Той не беше ли по 72 лева на година?

Това какво значение има?
при такава информация за домейна - и 10 лв. не бих дал...по-добре още 40 и да си взема нов
а този "уникален" едва ли е нещо особено...

той да не си мисли, че вероятността да го продаде за повече от колкто го е взел (демек 50-70 лв.) е голяма - даже и толкова дали ще вземе...(ставали сме свидели на подобни сценарий..)

Единствената възможност е ако домейна е някакво супер яко име..но аз се съмнявам въпросното да е такова.
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Уникално означава да няма друго такова, всички домейни са уникални. Ясно ми е какво имаше предвид, просто се бъзикам :)
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Изчакай 5-6 години и парите сами ще те намерят :) Ако мислиш да бързаш да го продадеш, за да избегнеш плащането на 70 лв такса всяка година, определено ще му вземеш с няколко нули по-малко отколкото би струвал след време. Говоря теоретично, ако домейна е наистина хубав :)
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Много трудно бихме ти дали някаква орентировачна цена, след като не знаем домейна.

Това е все едно да си продаваш колата..

"Колко пари мога да взема на колата си.. тя е в МНОГО добро състояние, и това е .."
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

аз мисля че можеш да му вземеш доста добри пари :) това мисля че е напълно удовлетворително за един доста добър домейн :)
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Доста забвни личности сте се събрали тук :)

@kiber4o - не. Домейна е регистриран от 3 години.
@mantaman - трябваше да се смея ли?
@Симеон - прав си и именно поради тази причина искам МНОГО приблизителна цена, за стойностен (така да го кажа) .bg домейн.
@dekemvri - то така мога да си чакам вечно и да умра накрая, надявайки се на по-висока цена :)
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Аз имам часовник, кажете какви пари мога да му взема, заслужава ли си да го продавам?
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Спокойно можеш да стартираш търг.
Това е единствената реална цена. Независимо за колко си купил нещо, само пазара може да каже колко струва реално.
Наскоро четох за кон, продаден за седемдесет милиона долара. Ей Богу, няма кола, независимо колко коня има :lol:, да струва толкова.
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Имам една земя, но не мога да ви кажа колко е голяма и в кой град е. Но е много хубава, какви пари мога да и взема???
 
От: Какви пари бих могъл да взема за доста добър .bg домейн

Доста забвни личности сте се събрали тук :)

@kiber4o - не. Домейна е регистриран от 3 години.
@mantaman - трябваше да се смея ли?
@Симеон - прав си и именно поради тази причина искам МНОГО приблизителна цена, за стойностен (така да го кажа) .bg домейн.
@dekemvri - то така мога да си чакам вечно и да умра накрая, надявайки се на по-висока цена :)

Подробен анализ, лишен от съдържание.
Конкурса Сайт БГ 2012 е по-богат на съдържание.
Дано ме разбираш.
 

Горе