Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Sorry :)
Все още не съм изчеля целия форум, все пак днес се регнах... :)
Здравей и добре дошла. И аз сори, но тук не сме цъкачи, а webmaster-и. Радвам се че си с нас и ти пойелавам приятен престой тук. Успехи. :wink:

П.С: Ако се захванеш с нещо по-сериозно ще (тук има такива неща), ще намериш много големи разлика от сърфчетата.
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Blinky мерси за отговора.Кажи нещо по-сериозно тогава...Поне да прочета за какво става въпрос горе долу :)

П.С аз и в бъкса съм от два дена-попаднах съвсем случайно в сайта така че не отказвам информация каквато и да е :)

Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

хммм интересна тема, какво за мен ... не мисля че мога да се нарека уебмастър въпреки че имам сайт но се старая да напредвам колкото мога, занимавал съм се до сега с surf , hyip , PTR , PTP , PTC та исках да попитам преди дори да пробвам да харча пари, дава ли резултати рекламата на афилиейт програми в PTC програми поне първоначално да използвам парите си в Alertpay?
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравей и добре дошъл и на теб. Еми на мен лично резултати от сърфове чрез афилиейт програми дава - просто за билдване на даунлайн. Препоръчваш хора под теб, както и въртиш тези афилиейт програми с цел по голяма бройка реферали да събереш. След като се натрупат, все някой започва да прави продажби и ето ти добър начин за добиване на дивиденти от сърфовете. Не казвам че работи при всеки, но аз лично съм доволен от този начин на печелене.:)

Успехи и до нови срещи..
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

никви пари не сам взел все още
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

никви пари не сам взел все още
От какво бе бате? От какво не си взел пари, от някой сърф ли? От тям няма и да вземеш. Сори, че ти го казвам толкова директно, но поне ще ти спестя някой друг месец от живота ти прекаран в блъскане за нищо. :wink:

Успехи..
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравей и добре дошъл и на теб. Еми на мен лично резултати от сърфове чрез афилиейт програми дава - просто за билдване на даунлайн. Препоръчваш хора под теб, както и въртиш тези афилиейт програми с цел по голяма бройка реферали да събереш. След като се натрупат, все някой започва да прави продажби и ето ти добър начин за добиване на дивиденти от сърфовете. Не казвам че работи при всеки, но аз лично съм доволен от този начин на печелене.:)

Успехи и до нови срещи..

Еми нищо ще рискувам малко пък да видим... щях вчера да пускам 10 000 клика за MoreNiche ама нещо не ми отчита посещенията... да не би след ъпдейта реф линка да не работи?Поне според това което пише че за първите 5 реферала получавам бонус по $20 първоначалната инвестиция лесно ще си я избия... дори да не са ми активни рефералите или греша?
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Бате, ти не пускаш кликове а импресии. След като кликне на линка или банера с твойто Id - тогава се води клик, както и тогава се отчита че имаш визитър. Все пак знаеш че тези ауто-сърфове не са с много реални посетители. :) До получават, но при условие че почнат да продават и се натрупа комисиона. Тогава се отчитат към комисионата им от продажбите.
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Бате, ти не пускаш кликове а импресии. След като кликне на линка или банера с твойто Id - тогава се води клик, както и тогава се отчита че имаш визитър. Все пак знаеш че тези ауто-сърфове не са с много реални посетители. :) До получават, но при условие че почнат да продават и се натрупа комисиона. Тогава се отчитат към комисионата им от продажбите.



По принцип не се замислям особенно кое как е на български понеже и не рекламирам в БГ сещаш се защо :) но ти се занимаваш със сърфове, там са импресии - аз с Paid To Click там са си кликове - посетителя клика на текст който го отвежда до моето ID за което му се плаща. Между другото с auto или manual се занимаваш?
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

По принцип не се замислям особенно кое как е на български понеже и не рекламирам в БГ сещаш се защо :) но ти се занимаваш със сърфове, там са импресии - аз с Paid To Click там са си кликове - посетителя клика на текст който го отвежда до моето ID за което му се плаща. Между другото с auto или manual се занимаваш?
Занимавах се с менюал. Другито е голям базик. Не върши същата работа определено. А това което ти използваш ми е познато, просто предположих че става дума за ауто от това че имаш 10 000 кредита. Това е цифра, която е поносима за този вид сърфове. Еми използвай ги както ти искаш, но бих препоръчал да ротиваш няколко програми, да не изблускваш всичко само за една. Предполагам се сещаш защо.:)
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Е да но ефективността на рекламата при 10К ауто и 10К PTC е доста голяма... както и да е аз отдавна се отказах от сърфовете като цяло, сега имам само 2 и то оше си кликам от време на време заради рефералите не че PTC е златна мина но (лично мое мнение) е по добро място за реклама въпреки всичките измами които се извършват и там. А да рекламирам само една програма ще е глупаво, трябва тея дни да си ъпдейтна сайта от сайт за реклама на PTC на сайт за Affiliate и PTC и тогава ще вложа малко $ да видим какви резултати ще даде. Яд ме е обаче за MoreNiche защото имат проблем сас скрипта след ъпдейта.
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Аз мисля че няма проблем със скрипта им. Просто менюто е малко объркващо, сигурен ли си че си в правилната секция. Тази за афилиейтите има даже и тракинг от къде идват, вече, както и детайли на рефералите.

И си мисля, че идеята е яка със страница (на сайт) с ревюта на аф. програмите. Така освен че ще имат избор, ще могат да прочетат малко повече зарибявки преди джойнването им към някоя. Не забравиай да използваш фрази като: Free to join, Make up to $x xxx a week, great conversions, one of the kind....

Good Luck.:)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря много на админа много добра информация.
 
От: Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Аз мисля че няма проблем със скрипта им. Просто менюто е малко объркващо, сигурен ли си че си в правилната секция. Тази за афилиейтите има даже и тракинг от къде идват, вече, както и детайли на рефералите.

И си мисля, че идеята е яка със страница (на сайт) с ревюта на аф. програмите. Така освен че ще имат избор, ще могат да прочетат малко повече зарибявки преди джойнването им към някоя. Не забравиай да използваш фрази като: Free to join, Make up to $x xxx a week, great conversions, one of the kind....

Good Luck.:)

Ами ще се постарая над сайта а пък после ще прочета и за PPC че там още много неща са ми неясни


П.С. Пусни малак брой импресии на реферал линка ти на MoreNiche в някой от сърфовете ти да видиш че акаунта ти нищо няма да отчете... преди малко пак го пробвах. Та докато не си оправят скрипта забравям за сайта
 
Последно редактирано:
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте приятели,
днес се регистрирах и прочетох тази част от форума :)
Струва ми се мн интересно това с афф. , така че реших и аз да се пробвам, затова очаквайте вапроси и от мен :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте приятели,
днес се регистрирах и прочетох тази част от форума :)
Струва ми се мн интересно това с афф. , така че реших и аз да се пробвам, затова очаквайте вапроси и от мен :)
Добре дошъл тук. Супер, че намираш affiliate marketing-а за интересен. Наистина е така. Повечето занимаващи се с него го намират не само за ресурс от който изкарват парички, но и като онлайн игра с определени правила. Успехи и ако имаш въпроси - ние сме насреща да помогнеме. :) Късмет.:wink:
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте!
Доста неща прочетох в този форум и не само. И имам няколко въпроса. Първо искам да си направя сайтове по своя идея как да изглеждат,какво да е съдържанието и т.н. - като се порових из гугъл,защото до този момент си нямах представа колко струва един сайт. Там попаднах на фирми,които правят сайтове от 3лв.(което ми изглежда малко несериозно),15 лв. и такива,които предлагат направа на сайт и после на изплащане(което намеква за голяма сума). Аз питам вас - каква е разликата в тези сайтове,която определя цените им? Най-логично е - колкото по-скъп е един сайт,толкова по-хубав да изглежда...:confused:

Второто ми питане е коя от трите програми е най-подходяща за добри доходи: Affiliate Programs, Genbucks или Google Adsense? Между другото,разбрах,че и Гугъл имат програма за създаване на сайт за 3 минути и първите 30 дни е безплатен,после плащаш към 5 долара месечно. Това по-изгодно ли е,отколкото да си поръчам сайтове и да ги платя наведнъж?

Трето и последно: мога ли да съчетавам горепосочените програми в един сайт? Например Affiliate Programs & Google Adsense ? Аз понеже имам готови идеи за 3 сайта,евентуално,ако не могат да се съчетават на един от тях,ще е добре ли всеки да е на отделна? Отначало смятах и трите да са на Адсенс,но незнам...още само чета и не ми е съвсем ясно..

:)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

ГООГЛЕ-ТО СА НАЙ-ДОБРАТА ПРОГРАМА ТВА Е :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здрасти, добре дошъл (както започва един колега). За изработка на сериозен сайт си приготви минимум хилядарка ако не разбираш ти самия нищо от хтмл пхп и т.н. Другия вариант е да седнеш и да научиш малко хтмл, след това да караш на темплейти, които само да променяш, същото важи и за пхп, но то е малко по - адвансед. Моя съвет е да започнеш с блогове - безплатни са. Ако имаш сериозни идеи - купи си хостинг и домейн и на хостинга си инсталирай wordpress блог, като го разучиш може да направиш чудеса с него :) В крайна сметка обаче, ако ще плащаш за изработка на сайт - не плащай 3лв, защото е 99% сигурно, че ще бъде някой моднат безплатен темплейт, което и ти можеш да си го направиш, ако почетеш 1 седмица за хтмл.

За второто ти питане, генбъкс е афилиейт програма . Един съвет даван от 99% (да не кажа 100) от хората занимаващи се с това - не съчетавай адсенс и афилиейт! От това само можеш да загубиш! Започнеш ли да се занимаваш с афилиейт, приготви си голяма доза търпение, защото парите не идват веднага, но когато дойдат си заслужават :) С адсенса е точно обратното, почти веднага виждаш приходи по сметката си, но докато направиш добра печалба от там има доста да се зориш, отделно после идва голямото чакане на чека + голямото чакане да ти го преведат по сметката... Ако имаш и други въпроси - питай :)
 

Горе