Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

От Българските програми, мога да препоръчам centransit.bg за самолетни билети
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Уточнение: Трябва да изберете английската версия на centransit.bg и там "become affiliate", защото на Българската версия не излиза.
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Привет! Ще се опитам да бъда максимално кратък, точен и ясен. Сайтове от тип Clickbank - колкото искаш. Най-известните са Clickbank, Commission Junction (CJ), ShareASale, NeverBlue, e-junkie, като някои предлагат и физически продукти. Препоръчвам тези, тъй като те са доказани платци (съществуват и доста скам сайтове). Оптимизирането на сайта става по ключови думи - повечето от сайтовете, които предлагат комисионна, имат и секция за афилиейти - там можеш да откриеш ключови думи, примерни мейли, които да пращаш до листата си (ако имаш налична), банери и друга полезна информация, която да ти помогне да изградиш сайта си и да привлечеш клиенти. Платформата, на която е хубаво да разположиш сайта си е Wordpress - блог платформа, на която можеш да инсталираш допълнително плъгин-и, които могат да ти помогнат в изтеглянето на сайта на по-предни позиции в търсачките.

Когато споменах "инвестиция, имах предвид парите, вложени за направата на продукт(ако смяташ да предлагаш твой такъв), но нека разгледаме и други аспекти:

1. Инвестиция в обучение - всеки има право да избира собствения си път на придобиване на знание относно онлайн маркетинга - платено или безплатно. Всеки един от тях носи предимства и недостатъци. Да ги разгледаме и тях:
1а. Безплатно обучение
- предимства - без влагане на средства, но се усвоява по-лесно и държи по-дълго време
- недостатъци - може да отнеме много време, учи се по-трудно, няма гаранции за успех, тъй като е на принципа тестване-работи, тестване-не работи
1б. Платено обучение
- предимства - следва се вече утъпкана пътека, по-лесно е когато знаеш, че нещо работи по определен начин, по-кратко време за обучение
- недостатъци - огромен обем информация се обработва по-трудно от мозъка, различните типове информация може да действа объркващо, финансови ресурси
2. Хостинг и домейн - когато искаш да имаш сайт, то безусловно трябва да помислиш за тези две неща. Ако ще правиш бизнес в България, хостингът може и да не го плащаш, докато не разработиш сайта/сайтовете си, а да го хостваш при приятел или дори вкъщи. Домейнът от своя страна не струва кой знае колко и се плаща веднъж годишно. Освен всичко това, ако искаш да популяризираш сайта си чрез реклама, ще ти трябват още ресурси. Общо взето всичко е свързано с пари. Предполагам, че всеки един от вас е чувал приказката: Пари при пари отиват... Перефразирано в нашия случай звучи така: Пари с пари се правят или колкото повече влагаш, толкова повече ще изкараш :) Ако не вярвате на мен, питайте и други маркетолози, но не вярвам да получите различен отговор.

Както сами виждате, две добри няма. За да имаш продукт, не е задължително да имаш онлайн магазин. Както виждаш, ти промотираш чужд продукт, който не е намерен в някой онлайн магазин, т.е. и ти можеш да имаш такъв.

Надявам се да съм бил обективен и ясен. Ако имате въпроси - тук е мястото да ги зададете.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, първото ми постче, но изчетох цялата тема и има въпрос който ме терзае, а той, ако ползвам няколко афилиейт програми на един и същи сайт ще има ли проблем? Или по-точно казано да предлагам в един и същи сайт продукти от различни афилиейт програми.
Поздрави
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Ако хостинга е предоставен от някоя афилиейт програма няма да е коректно да го ползваш за промотиране на други продукти. Ако хостингът е твой не би трябвало да има проблеми.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

да, хостинга си е лично мой както и прикачените домейни към него, мерси за бързия отговор :)))
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Изкарват ли се наистина много пари?
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Някой ден ще се захвана и аз с това
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте казвам се Стефан Чанев.Прочетах цялата тема и се запалих по affilate marketinga.Тъй като не разбирам много от програмиране ще започна с блог.Моята сила е в строителството занимавам се от 20 години и знам много уникална информация от личен опит.Но нямам продукти за продаване.Та чудя се как да започна и каква аффилате програма има строителна ниша.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, като чета тук какви цифри се споменават. Аз имам едно сайтче, с аффилиейт, но досега не съм изкарала и стотинка. Верно, че сайта не е нещо особенно, по-скоро е основно препратка. Направих го експериментално за да се запозная с аффилиейта. Регистриран е на много места и търсачки , ни все пак...Но не съм се отказала, сега правя друг сайт и пак ще сложа аффилиейти. Дано този път има поне-малко печалба.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Sachanev не разбирам много от афилиейт, и аз сега прохождам. Но като прочетох твоя пост ми светна. Можеш да направиш свой продукт от рода How to бе брато и да си го продаваш него . След като знаеш толкова много за строителството . Може да е нещо тип домашен майстор. Аз мисля да стартирам със козметиката. Сайта няаам проблем да го направя, даже е готов използвам Joomla + някои екстеншъни и модули. Обаче като гледам нещо зациклям на съдържанието незнам какво да пиша в сайта, но ше го измисля един ден ше седна на спокойствие , сам и ше го сътворя. Отделно сега издирвам във фейсбук някой агент за превод на нормални цени. Искам текста да ми е граматически издържан , смятам че така е по -сериозно.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Много полезно инфо. Благодаря!
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

* Някои програми са минали на следващото ниво и ви предлагат на готови сайтове (templates - Private Label Reseller уебсайтове) с помоща на които за минути се сдобивате с напълно функционален free e-commerce website.

Може ли да ми кажете някои такива програми които предлагат готови сайтове :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Чета форума от няколко дни и гледам, че се предъвкват едни и същи неща - SEO, блогове, хостинги...

Сякаш най-сложното всички го знаят и никой не го подхваща на въпрос - абсолютен парадокс.
А именно - коя е системата, която проследява кой потребител от кой афилиейт е дошъл.
Как се нарича тази система?
Аз като имам сайт който предлага афилиейт програма как да имплементирам такава система в сайта си?

Може би даже има тема по въпроса, но не знам дори наименованието на тая система и дали има такава
или по някакъв друг начин става проследяването?

Направих тема по въпроса, имаше над 100 посещения и нито един отговор.

Въпросът ми е следният:

искам да направя сайт, и да си намеря сайтове-партньори
сайтовете партньори чрез мои банери на сайтовете си да пращат потребители на моя сайт
плащането към сайтовете партньори ще бъде на принципа Cost Per Action и Cost Per Lead

а именно - ако проспект влезе на страницата на даден продукт на моя сайт, аз плащам 1 лв
на сайта, който ми е изпратил проспекта. Ако потребител зададе въпрос в контакт формуляра,
сайтът-партньор получава 5 лв.

но с какво да проследявам потебителите и сайтовете, които ги изпращат?
как ще могат сайтовете-парнтьори да влизат в някакъв абстрактен за мен
контрол панел и да си четат статистиките?

и още по-сложни въпроси - може ли тази система да управлява банковата ми сметка
и автоматично да изплаща парите на сайтовете-партньори

как се осчетоводява това?

моля, кажете ми с какъв маниер или заглавие да си задам въпроса, за да получа отговор
или пък ако има тема по въпроса - как се нарича цялата тази концепция, за да потърся
такава тема?
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

травати скрипт за афилйет проргама като affiliateproscript.com например

ако ползваш стандартен скрипт за оналйн магазин като магенто или вп-екомерс има плъгини / модули пак палтени за афилейт програма към тях

как се осчетоводява с бг фирма незнам сложностите да ползваш такава за онлайн бизнес в чужбина обесмислят да ползваш такава
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

бизнесът ще е в България, с бг сайтове
сайтът ще е направен от мен и съдружника ми (скица и желани функционалности, дизайн и ядро, контрол панел от него php+java)

в warrior форума ми казаха да ползвам direct track. com

някакви отзиви за него?

ПС: Сега ще прегледам сайта, даден от теб, може пък да се окаже по-рентабилно!

ПС2: Така като гледам при предложените от теб плащам веднъж 49 долара и забравям. Може би това е вариантът!
 
Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

ами този скрипт е достъчно добър и се ползва (при това стара негова версия едно нещо сегашната е 3.2) от афилейт програма правеща над 100 к оборот на месец и тракваща стотици да не кажа хиляди саитове едновременно така че ако ти върши работа скачаи смело
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

благодаря много!
единственото, което ме притеснява, е че на сайта си са написали, че стават за следните платфорни и са дали списък с разни онлайн магазини и блогове, но нз дали стават за сайт, който аз съм си направил, затова им изпратих и писмо с този въпрос :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

я кажете още някой такъв скрипт, защото тия не си отговарят на имейлите :(
 

Горе