Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Прочетох в правилата на еMag, че не е позволено да се рекламира във Фейсбук, но явно не съм разбрал добре, затова попитах.
 
Прочетох в правилата на еMag, че не е позволено да се рекламира във Фейсбук, но явно не съм разбрал добре, затова попитах.
Наистина пише така, но виждам такива рекшами и аз самия използвам. Досега не съм чул да има невалидни комисионни. Можеш да пускаш постове в големи фб групи или ако имаш развита страница.
 
А в афилиейт програмите - включвате ли и инвестиционни посредници, като източници на доходност ? Не само като рекламодател на линкове, или банери, директен контакт, без договор, без да е необходима фирма. Вече има разнообразни форми, ако някой се интересува - да драсне лично! Ако не го намирате за Афилиейт програма - то го приемете като вариант за допълнителна доходност, но във строго профилирана ниша.
 
Здравейте
имам конкретно питане по отношение на афилиейт програмите за туризъмм, но тъй като не мога да пиша в тези теми (поради някаква причина) ще поставя въпроса си тук.
Използвам афилиейта на booking.com засега. Но бих искал да сложа и линкове към vipoferta.bg и някой други сайтове за резервации на местно ниво. Въпросът ми дали, съгласно изискванията на тези програми мога да го правя, тъй като едното може да се конкурира с другото, а ще бъдат на една и съща страница. Разрешено ли е да се прави така, да не ме изхвърлят от програмите?
 
Според мен е ок. Афилиейтингът няма такива задължения. То иначе как правиш ревю сайтове с афф. линкове? От моя опит никога не съм виждал такива ограничения. Ако много те притеснява това, пусни по едно запитване към всяка програма и виж какво ще ти отговорят. Но според мен това си е замовисещо кой на кой е конкуренция на сайта, където се промотират, от собственика на въпросния сайт. ;)
 
Тук може да разбереш повече: https://topofertite.com/affiliate - но ще е готино, ако имат някакъв маркетинг или някой тук ги е ползвал да даде повече инфо. В крайна сметка винаги може да се регнеш и да попиташ. Все пак сега си правиш и селекция от няколко програми. В последствие ще ти останат само най-добрите с времето. ;)
 
За мен една от най-добрите афилиейт програми в момента е на Builderall - американска дигитална маркетингова платформа, която включва sales funnel builder, website builder, autoresponder, app creator, video creator, webinar creator, instagram autoresponer и още доста функции. Афилиейт програмата е на 2 нива - 100% комисионна от всяка нова продажба ($49.90) и 30% ежемесечни комисионни от рефералите ви на първо и второ ниво. Който се интересува, мога да му дам повече информация.
 
Вече съм писал за впечатленията си от Profitshare, мисля дори и в тази тема. Общо взето:
1. Имат едни от най-добрите български рекламодатели (emag, alleop - бившият Sapirshop, pcstore, Fashion days и мн. други).
2. Плащат редовно.
3. Можете да работите с афилиейт програмата и като физическо лице, т.е. не е необходима фирма.
4. Ако мислите да използвате продуктови фийдове - забравете, защото не им работят.
5. Има добър интерфейс за отчети и добри афилиейт инструменти.

Ето и афилиейт линк към Profitshare.bg

Правил ли си експеримент да поръчаш от някой друг рекламодател , за да видиш дали винаги комисионната е на лице? Имам някакви начислени комисионни в profitshare.bg , но преди седмица си поръчах от един от рекламодателите лично за мен. За момента нямам нито комисионна ,нито още не потвърдена комисионна за тая поръчка . А не само е в мен а и е платена. Попринцип скока при тоя рекламодател е 15 дена, ще видим след седмица дали ще има проблем.
 
Правил ли си експеримент да поръчаш от някой друг рекламодател , за да видиш дали винаги комисионната е на лице? Имам някакви начислени комисионни в profitshare.bg , но преди седмица си поръчах от един от рекламодателите лично за мен. За момента нямам нито комисионна ,нито още не потвърдена комисионна за тая поръчка . А не само е в мен а и е платена. Попринцип скока при тоя рекламодател е 15 дена, ще видим след седмица дали ще има проблем.

Привет, няма нужда да се чудите ако не ви платят комисионна, задължително пишете на съпорт на profitshare, доста пъти биват игнорирани поръчките заради голяма комисионна, обаче ако е някаква 1/2 до 5 лв ще бъде одобрена.

Поздрави,
Станимир
 
Привет, няма нужда да се чудите ако не ви платят комисионна, задължително пишете на съпорт на profitshare, доста пъти биват игнорирани поръчките заради голяма комисионна, обаче ако е някаква 1/2 до 5 лв ще бъде одобрена.

Поздрави,
Станимир

Хехе ,в случай че не ми начислят комисионна , значи че са не коректни. Това е една за моя лична поръчка (естествено не съм на поръчал аз и на мое име) . Но ако се случи това ,аз от де да знам с колко комисионни ще ме прецакат, аз не съм майка Тереза да правя нещо за без пари. Ще пиша тук след седмица , дали има проблем, а ако има не само тука а където се сетя
 
Правил ли си експеримент да поръчаш от някой друг рекламодател , за да видиш дали винаги комисионната е на лице? Имам някакви начислени комисионни в profitshare.bg , но преди седмица си поръчах от един от рекламодателите лично за мен. За момента нямам нито комисионна ,нито още не потвърдена комисионна за тая поръчка . А не само е в мен а и е платена. Попринцип скока при тоя рекламодател е 15 дена, ще видим след седмица дали ще има проблем.
Ами не съм правил експерименти с други рекламодатели, защото рекламирам продуктите на тези, които вече цитирах. Също съм си поръчвал на приятели продукти чрез мой афф линк и не съм имал проблеми. Не защитавам афф мрежата на profitshare, даже имат много недостатъци (нямат фийдове на по-известните рекламодатели, емаг се гъбарка с ниски % на мобилните телефони и т.н.) ама то много алтернативи няма в БГ с конкурентни рекламодатели.
 
Profitshare Абсолютни измамници!
Както казах ,ще пиша тук и къде ли не ако се окаже ,че мамят.
На 11.09 направих лична поръчка (чрез моя позната) през генериран линк от платформата Profitshare(наричащи се уж платформа за афф маркетинг,а дефакто платформа за НЕ отразяване на комисионни)
Доставката от Georonimo.bg направена посредством платформата Profitshare bg ,пристигна на 13.09.2019г. ,взета и платена. Вече 18 дни няма начислена комисионна от поръчката.
Срокът за отразяване на комисионната изтече преди няколко дни.
Преди 4 дни писах на съпорта на profitshare , и лесната и бърза комуникация беше докато ми изискат номер на поръчка и доставка , от там на там вече комуникация няма от тяхна страна ! Вчера сутринта направих последен опит с директен въпрос ,къде е проблема в тяхната платформа или в рекламодателя....сещате се отговор пак няма . Само да поясня ,че няма как линка нещо да не в ред,защото използвам един и същи през цялото време ,и кликове отразени има много.
Още от първата поръчка ,която има как да проверя ,защото е за мен всичко лъсна. Ясно ,е че няма как иначе да хвана неотразени комисионни.
Проблема не е за 2 лв. Проблема е не се знае колко по 2 лева са или може да са .
 
Има ли някаква читава българска Affiliate платрофма с която да може да се работи като ФЛ, без да има проблеми с нея, да изплаща редовно, да не крие комисионни и да не стават нещата както с Profitshafe?
 

Горе