Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Все някой трябва да каже истината. Ни се притеснявам, ни ми дреме. Монтирам един кухненски плот (програмист съм, да се посмееш как изглежда), а с тия си правя разнообразие.


То не правиш разнообразие само на себе си, целия форум се посмяхме на твой гръб последните дни:)
 
От: Какво мислите за казармата?

То не правиш разнообразие само на себе си, целия форум се посмяхме на твой гръб последните дни:)
Радвам се, за мен е чест!
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз понякога се чудя от толкова много хора, които четат подобни ненормалищини, като постовете на тоя паляк Крумов как сърце им дава да не реагират. Все съм си мислил, че точно тук има сериозни хора с добро образование, които ще бъдат против всяка форма на диктат и със сигурност, ще скърбят за жертвите на комунизма в България.

Явно греша.

Айде още един в паралелна вселена..... Какъв комунизъм, какви 5 лева драги ми евролюбецо. Комунизъм никога, ама никога не е имало никъде по света. За образовани хора дето се пишете с Рабина правещи забележки за образованието и знанията на другите, интересно как пропускате този факт. Имало е национал - социализъм в Германия и руската му версия болшевизъм ( прекръстено с времето погрешно на комунизъм).

До истински комунизъм не се стигнало никъде а и е невъзможно да същестува такъв строй.

Аз пък съм потресен как може толкова да се мяука против дивия капитализъм в който се намира България последните 20 години. Нали това искате демокрация за всеки да има :lol: обаче това е само преди 89-та. Сега е едни имат и всеки ден имат повече, а тези дето нямат, няма и да имат.
 
От: Какво мислите за казармата?

Комунизъм никога, ама никога не е имало никъде по света. За образовани хора дето се пишете с Рабина правещи забележки за образованието и знанията на другите, интересно как пропускате този факт.
3 пъти го написах това. По 3 минути ли помниш?
 
От: Какво мислите за казармата?

Казармата в българския вариант, която всички така хвалят е една уродливо отроче на комунизма и няма нищо общо със защитата на националния интерес.

Най-малкото, защото военната подготовка е последното нещо на което те учат. Масово младежите излизат с 20-30 изстреляни патрона за цяла година и почти никаква практична или теоретична военна подготовка. За сметка на това старшината е изписал сандъци с амуниции дето потъват незнайно къде.


За една година обучение в САЩ/Израел/Франция правят от наборника елитен войник.

За една година обучение в България те правят тъп кашик с почти никаква военна подготовка, но с отлични способности да метеш километри с разкъсана метличка, да чистиш трева с лопатка и всякакви такива полезни при бойни действия способности.



Задължителната "ВОЕННА ПОДГОТОВКА" е полезна за всяка нация в размирен район. Нашата казарма няма нищо общо с военната подготовка и всичко общо с индоктринация на младежите за да се прекърши в тях всяка наченка на индивидуализъм и свободна мисъл. Безсмислен труд, безсмислен гърч и безсмислени командири, с едничка цел да ти набият в главата ПОДЧИНЕНИЕ.

Българската армия до преди 90та е имала едничка цел да пази не националния интерес, а интереса на комунистическата партия. Ако е имало едно поделение, дето да е пазило националния интерес щеше да организират преврат на мига и да свалят комунистическата шайка от власт и да ги екзекутира на място.


В страни като нашата ролята на армията е да пази управляващите от народа, не народа от чужда агресия.


Ако тая казарма искате да върнете - не мерси!
 
От: Какво мислите за казармата?

Казармата в българския вариант, която всички така хвалят е една уродливо отроче на комунизма и няма нищо общо със защитата на националния интерес.

Най-малкото, защото военната подготовка е последното нещо на което те учат. Масово младежите излизат с 20-30 изстреляни патрона за цяла година и почти никаква практична или теоретична военна подготовка. За сметка на това старшината е изписал сандъци с амуниции дето потъват незнайно къде.


За една година обучение в САЩ/Израел/Франция правят от наборника елитен войник.

За една година обучение в България те правят тъп кашик с почти никаква военна подготовка, но с отлични способности да метеш километри с разкъсана метличка, да чистиш трева с лопатка и всякакви такива полезни при бойни действия способности.



Задължителната "ВОЕННА ПОДГОТОВКА" е полезна за всяка нация в размирен район. Нашата казарма няма нищо общо с военната подготовка и всичко общо с индоктринация на младежите за да се прекърши в тях всяка наченка на индивидуализъм и свободна мисъл. Безсмислен труд, безсмислен гърч и безсмислени командири, с едничка цел да ти набият в главата ПОДЧИНЕНИЕ.

Българската армия до преди 90та е имала едничка цел да пази не националния интерес, а интереса на комунистическата партия. Ако е имало едно поделение, дето да е пазило националния интерес щеше да организират преврат на мига и да свалят комунистическата шайка от власт и да ги екзекутира на място.


В страни като нашата ролята на армията е да пази управляващите от народа, не народа от чужда агресия.


Ако тая казарма искате да върнете - не мерси!

Някои тук искат да се върне точно тази казарма. По-лошото обаче е, че не го крият, това е големият проблем.
 
От: Какво мислите за казармата?

Някои тук искат да се върне точно тази казарма. По-лошото обаче е, че не го крият, това е големият проблем.

УЖАСТ.... Най-обичам да ми се приписват неща към които нямам отношение. Къде товно видя някой да иска точно тази соц казарма. Няколко човека писахме, че трябва да бъде модернизрана и да има форма на военно обучение по световните стандарти.

Но трябва да е задължително. Дали ще е в часовете в гимназията, под формата летни военни лагери, някакъв курс комбинаран с Гражданска Зашита, 3-6 месечна наборна служба и т.н това е без значение.

Всеки на възраст 16-25 годни без значение пола трябва да има знания и умения как да реагира или помага при случай на война, бедствие или размирици. И сега ако почнеш да ми развиваш теории колко са безсмислени тези знания и умения ти свалям шапка
 
От: Какво мислите за казармата?

...
Всеки на възраст 16-25 годни без значение пола трябва да има знания и умения как да реагира или помага при случай на война, бедствие или размирици. И сега ако почнеш да ми развиваш теории колко са безсмислени тези знания и умения ти свалям шапка
И кой ще го води това обучение, ако допуснем, че има с какво да попълниш 6 месеца курс, да не е метене и чистене? Шапкаджията не може да пробяга и километър, поне повечето. Пушат, пият, тук там и дебели. На оцеляване ли ще ме учи, на 50 годишни джугани , на какво?
Е?
 
От: Какво мислите за казармата?

И кой ще го води това обучение, ако допуснем, че има с какво да попълниш 6 месеца курс, да не е метене и чистене? Шапкаджията не може да пробяга и километър, поне повечето. Пушат, пият, тук там и дебели. На оцеляване ли ще ме учи, на 50 годишни джугани , на какво?
Е?

Логично, че няма как да стане за 2 дни нали. Трябва да се осигурят кадри и база за подобни мероприятия. Става и с военни инструктори от чужбина. Има достатъчно армии по света от които може да взаимстваме методи на обучение
 
От: Какво мислите за казармата?

Има достатъчно армии по света от които може да взаимстваме методи на обучение
Ами взаимстваме от силните военно държави, които нямат насилствено водене при военните. Кого ще ми даваш за пример, като хората си плащат, за да имат мотивирана войска. Насила не става, накрая винаги се получава производна на каторга.
 
От: Какво мислите за казармата?

Ами взаимстваме от силните военно държави, които нямат насилствено водене при военните. Кого ще ми даваш за пример, като хората си плащат, за да имат мотивирана войска. Насила не става, накрая винаги се получава производна на каторга.
Ти си слабоумен. Никой наемник няма да се бие така, както човек който знае че защитава народа и семейството си.
 
От: Какво мислите за казармата?

Ти си слабоумен. Никой наемник няма да се бие така, както човек който знае че защитава народа и семейството си.
По-добре слабоумен, отколкото червена изкуфяла бабичка. И за армия ли говорим, или за задължителна каторга с елементи на градинарство и хигиенизиране?
Нека да съм слабоумен - шапкари искам да виждам само на картинка. Много ще ми е зле, и ще ми липсвате!
 
От: Какво мислите за казармата?

Оставам с впечатление, че се изживяваш като някакъв армейски капацитет и специалист по военно обучение. А всъщност си един мърльо.
 
От: Какво мислите за казармата?

По-добре слабоумен, отколкото червена изкуфяла бабичка. И за армия ли говорим, или за задължителна каторга с елементи на градинарство и хигиенизиране?
Нека да съм слабоумен - шапкари искам да виждам само на картинка. Много ще ми е зле, и ще ми липсвате!

Човек стига дрънка глупости. Описах ти точно какъв тип военно обучение имам предвит. Инструктори се наемат от всяка армия по света, защо не и тук
 
От: Какво мислите за казармата?

А мангизите от къде ще се взема за издръжката на цялата галимация - ремонт или строеж на казармите, дрехи, техника и т.н? На гол тумбак чифте пищови ли ще правим? :)
 
От: От: Какво мислите за казармата?

А мангизите от къде ще се взема за издръжката на цялата галимация - ремонт или строеж на казармите, дрехи, техника и т.н? На гол тумбак чифте пищови ли ще правим? :)
3 милиарда на година даваме за разни паразитиращи прослойки. Пари не е като да няма.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

3 милиарда на година даваме за разни паразитиращи прослойки. Пари не е като да няма.

Да спрем на бабите пенсиите викаш, те и без това не могат да си купят нищо с тях. :D
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Да спрем на бабите пенсиите викаш, те и без това не могат да си купят нищо с тях. :D
Ако за теб пенсионерите са паразитна прослойка, объркал си се нещо. Говорех за трайнобезработните индивиди.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за казармата?

Ако за теб пенсионерите са паразитна прослойка, объркал си се нещо. Говорех за трайнобезработните индивиди.

Гошо нещо не ще да ми даде инфо как точно са ги изчислили тези 3 млрд. Ще спрем на орките помощите - съгласен, но в тези трайно безработни има и българи в изпозападнали региони. Тях какво ще ги правим да мрат в името на родната казарма?

И то не е само там проблема дефицити има навсякъде - здравеопазване, образование, инфраструктура - всичко се руши щото няма кинти, но ние ще маршируваме с мотика на рамо. Нали сме в държавата на абсурдите още един абсурд няма да се забележи.
 

Горе