Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

C.Cenov

Well-Known Member
В последно време БТВ започна да ми пада много в очите, особено след като се разпърдяха с господарите. Днеска гледах BTV репортерите (съвсем случайно) и чак се изнервих!

[video]http://vbox7.com/play:fae7127572[/video]

Т'ва като някаква скрита реклама на техните сайтове за гледане на сериали и филми ли трябва да го възприемаме? Защото на мен ми прилича точно на такова. Мъчат се нещо да разчистят пътя си от торент сайтовете, та да може и те да вземат някои лев от анархията царуваща в нета, но ме съмнява да име се получи.

Ето и отговора на zamunda относно видеото по-горе към което съм дал линк:

Във връзка с предаването на бТВ- Репортерите, ние единствено можем да разпространим разговора с господата:

danestev написа:
Здравейте,
Казвам се Димитър Анестев и съм репортер в бТВ Новините.
Подготвям предаване в бТВ Репортерите за пиратството и конкретно торент-тракерите, какво се случва в момента, кой печели, кой губи от това, за правото на всеки да гледа безплатно филми и друго съдържание и т.н.
И понеже държа на всички гледни точки, какъвто е слоугънът на бТВ Новините, държа да направя интервю със собственика на Замунда.нет.
Свързах се с Мартин Павлов от Линкос ООД, който твърди че вече няма нищо общо с Замунда.нет и че не знае кой е новият собственик. Можете да се свържете с мен на 08** *** ***. Очаквам обаждане по всяко време!

И нашият отговор:
С цел подобряване на качеството на предлаганите от нас услуги, разговорът може да бъде използван, както намерим за добре!
Здравейте.
Ако имате въпроси към нас, моля напишете ми ги. Тъй като бТВ има навика да изопачава и преиначава информацията, ще си запазим правото в последствие да разпространим и нашата версия по независещи от Вас канали. В тази връзка и ние като медия имаме няколко въпроса към Вас:
1. Одобрявате ли рекламната стратегия на Войо?
2. Считате ли я наистина за феърплей?
3. Как се отразява според Вас на младите идеята за едно явно престъпление (влизане с взлом и кражба), което е показано в клипа на кампанията?
4. Това, че същото престъпление ще се размине, тъй като това е Асен Блатечки?
5. Виждането Ви за феърплей на БГ пазара.
6. След направеното от нас разследване, г-н Павлов абсолютно отрече да е разговарял с някой, представящ се за репортер на бТВ по темата. (Да се върнем на твърдението, че сте разговаряли със същия и преиначаването на информацията). Как ще коментирате това ? След като отговорите на нашите въпроси в писмен вид и ние ще направим същото.
С уважение :
Henry Morgan / Admiral /

Отговор не сме получили. Изводите ги оставяме на Вас!
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Мислещите Хора стоят далече от такива милиционерски кенефи като Бунак ТВ(Би ти Ви) и техните сайтове предлагащи евтини ДРИСНИ за пари.

Който иска да ги консумира има безплатни тоалетни по Авто и Же-Пе гарите.

...... само гледайте Блатечки да не е тъдява че ще извади кочана с билетите, говн.яда си е говн.яд иска от ла.на пари да прави:-o
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

В тоя форум едва ли някой мисли нещо добро за BTV :)
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

В последно време БТВ започна да ми пада много в очите, особено след като се разпърдяха с господарите. Днеска гледах BTV репортерите (съвсем случайно) и чак се изнервих!

[video]http://vbox7.com/play:fae7127572[/video]

Т'ва като някаква скрита реклама на техните сайтове за гледане на сериали и филми ли трябва да го възприемаме? Защото на мен ми прилича точно на такова. Мъчат се нещо да разчистят пътя си от торент сайтовете, та да може и те да вземат някои лев от анархията царуваща в нета, но ме съмнява да име се получи.

Ето и отговора на zamunda относно видеото по-горе към което съм дал линк:

Айде актаджиите пак са в действие ей нямам думи, ама тоя път няма да са 30к хората ами ще са три пъти по 30. Пък оня циркаджия дето още по време на акта беше на чело на всичко пак реве за пари и от доставчици и от всички не са наядоха тея ей.

Ама нищо, те анонимните, ако до сега не са им обърнали внимание то вече няма да ги пропуснат.
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Отговора на замунда към БТВ ми хареса :)
Тази телевизия или не знам какво точно е, вече нямат почти никакви смислени репортажи.
Пък после ме питат, защо не съм гледал телевизия.
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Изгледах репортажа по bTV. Може да не харесвам тази телевизия, но репортажът беше що-годе сносен. Най-компетентни ми се сториха изказаниятата на Цветодар Марков (режисьор и продуцент) и Пламен Дацов (съдия от САС). Госпожата (или госпожица) вечна защитничка на интелектулната собственост (фенка на Я.К.) няма нужда да я коментирам, защото има опасност да я обидя.
Борбата срещу интернет пиратството отдавна се знае, че е мисия невъзможна. Ето защо по-цивилизованите държави са насочили усилията си не толкова в посока борба, а в посока принудително легализиране и таксуване на интернет пиратството. Интелектуалния труд трудно може да се приравни на материалната собственост. Това не означава, че този труд не струва пари. Просто трябва тези продуценти да понапреднат в технологиите и да предлагат по адекватен начин продуктите си. Voyo-то е бая крив опит за това (вече съм изброявал камара причини защо мисля, че с добра идея са се ос*али). Да, трябва да има такива платформи, но трябва да се правят с малко повече акъл. Без наличие на такива варианти трудно някой би бил обвинен, че гледа/слуша/чете безплатно по един или друг начин. Щом не е имал възможност да спечели даденият продуцент по причина, че не оперира на дадената територия или за дадения език, то той нищо не губи, а това, което той счита, че губи е по негова вина (все пак той е този, който не предлага).
Ще дам пример. Искам да гледам най-новите епизоди на популярните "Дневиниците на вампира" или "Тайният кръг" или по-непопулярния испански сериал "Защитените" (има много други, които мога да изброя). Как легално мога да направя това? Ми, никак. Щом няма предлагане, няма как да има печалба, дори теоретична. От това следва, че няма как да има и загуби. Ако има въображаеми загуби, това е по вина на въобразяващият си, тъй като не се е напънал да ги реализира.
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Мисля, че са универсални боклуци.
 
От: От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Изгледах репортажа по bTV. Може да не харесвам тази телевизия, но репортажът беше що-годе сносен. Най-компетентни ми се сториха изказаниятата на Цветодар Марков (режисьор и продуцент) и Пламен Дацов (съдия от САС). Госпожата (или госпожица) вечна защитничка на интелектулната собственост (фенка на Я.К.) няма нужда да я коментирам, защото има опасност да я обидя.
Борбата срещу интернет пиратството отдавна се знае, че е мисия невъзможна. Ето защо по-цивилизованите държави са насочили усилията си не толкова в посока борба, а в посока принудително легализиране и таксуване на интернет пиратството. Интелектуалния труд трудно може да се приравни на материалната собственост. Това не означава, че този труд не струва пари. Просто трябва тези продуценти да понапреднат в технологиите и да предлагат по адекватен начин продуктите си. Voyo-то е бая крив опит за това (вече съм изброявал камара причини защо мисля, че с добра идея са се ос*али). Да, трябва да има такива платформи, но трябва да се правят с малко повече акъл. Без наличие на такива варианти трудно някой би бил обвинен, че гледа/слуша/чете безплатно по един или друг начин. Щом не е имал възможност да спечели даденият продуцент по причина, че не оперира на дадената територия или за дадения език, то той нищо не губи, а това, което той счита, че губи е по негова вина (все пак той е този, който не предлага).
Ще дам пример. Искам да гледам най-новите епизоди на популярните "Дневиниците на вампира" или "Тайният кръг" или по-непопулярния испански сериал "Защитените" (има много други, които мога да изброя). Как легално мога да направя това? Ми, никак. Щом няма предлагане, няма как да има печалба, дори теоретична. От това следва, че няма как да има и загуби. Ако има въображаеми загуби, това е по вина на въобразяващият си, тъй като не се е напънал да ги реализира.

Между другото си прав, и според мен това е много добра идея стига, да има човек достатъчно финанси за да я реализира предполагам, че с някакъв скромен абонамент и рекламите ще могат да се избиват парите дадени за права за разпространение на даден филм или сериал. Нямам си на представа колко струват такива права, но мисля, че направи ли се както трябва такъв проект самичък ще се рекламира и то много добре и бързо ще набере популярност. :)
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Поредната смешна кампанийка на БоклукТВ. Най-смешното е, че те не са против торентите, а против това да не им се плаща. Значи, щом пиратството носи пари в техния джоб е нещо хубаво, но щом не им дава нищо - значи е пъклено дело :lol: Но са толкова прости горките, че не могат да проумеят най-същественото - никога, никой не може да спре хората да обменят информация помежду си. Дори да се закрият всички български торент сайтове, хората ще използват западните (pirate
bay).

За другото - пожелавам им скорошен провал на проекта.
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Мнение по въпроса на Владимир Каролев - надявам се да се отвори линка.
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

По принцип този субект ми е крайно антипатичен, но тук се е анализирал нещата доста точно.
 
Това го пише и на заглавната страница на Замундата. Нещо не са ядосали само теб явно. Там почва така:

2012-05-26 - Във връзка с предаването на бТВ- Репортерите, ние единствено можем да разпространим разговора с господата:

След като влезнах вчера видях сарказма и реших, че БТВ пак са го играли тъпо, защото на напоследък им се получава добре. ;)

Репортер от БТВ, миличкия, ще бори капитализма. :) Явно са го насъскали и него, защото телевизията не върви добре, а това е само и единствено от самата нея. :)
 
От: Re: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

телевизията не върви добре, а това е само и единствено от самата нея. :)

Така е, основната им програма - турските сериали - губят аудитория всеки ден (мир на праха им).
 
Да, и не знам защо си мислят, че сериозно могат да претендират за добро поле за всеки един тип рекламодател, след като по-голямата им част от аудиторията са баби, гледащи турските им сериали. Но явно толкова са и разбирачите къде, как и колко да отделят за реклама. Но за всеки влак си има пътници.

Не се сещам за някой от моите познати, който да гледа тази телевизия толкова често, да не кажа въобще. А кой овен те са потенциални клиенти на това, което въртят като телекомите, потребителските кредити и все подобни големи и малки рекламодатели. Абе живи да са, друготода им върви дано, но кофти политика последно време. За сметка на това и НТВ яко им диша във врата и са на път да загубят това, за което претендират - медийна група №1. Така е, но нека се знае, че сме с състаряващо се население и реално те правят този %. И както казваше един терикат от една медийна група, требва ни обем, който ги гледа качеството. И едно честито на всеки рекламодател.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Нова спорт отдавна задмина милиционерското телевидение Ринг + излъчващо основно "футбол" от Блядистанското първенство...... не че и НОВА не е руска клоака представяща се за шведска но това е тема на друг разговор
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Аз мисля че bTV е телевизия, която е доказала многократно, че срещу пари е готова на всичко - включително и да се продаде на турците, доброволно да насажда в българите ценности, които са ни чужди и са на нашите поробители. Конкретната кампания за феърплей не е нищо друго, а зле прикрита рекламна кампания на техния Voyo. Пиратството у нас е в такива мащаби не защото сме много крадливи, а защото нямаме алтернатива. Voyo е пълна смешка, защото предлага само стари филми и предаванията на bTV. Ако искате да разберете какво е истинска алтернатива погледнете какво предлага като контент Netflix само за 15 долара на месец. Ако имах Netflix в България изобщо нямаше да поглеждам към торентите.

В тая връзка Нова ТВ започнаха малка кампания за популяризиране на техния сайт, под наслов, че там всичко може да се гледа безплатно. :) Туриха го отзад на bTV елегантно.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

В тая връзка Нова ТВ започнаха малка кампания за популяризиране на техния сайт, под наслов, че там всичко може да се гледа безплатно. :) Туриха го отзад на bTV елегантно.

:D Нека така им се пада на тея продажници.
 
:D Нека така им се пада на тея продажници.

Това като на Vivacom рекламата с "И фактурите ви идват на време" :)

Не знам какъв пазар дял "реален" имат БТВ, но мисля, че има спад от предишната година, ако нямат, значи или не ни бива за анализатори или пак данните са минали през "независима" агенция, която не е отчела липса на ефирно време на оператор, държащ 29% от потреблението. :) Бих заложил на 2-рото.

Така е телевизията плюе Интернет, Интернет плюе телевизията. На запад си помагат, тук си делят и никой не е цъфнал и вързал. Колко по нашенски само. Но скоро силите ще бъдат доста приравнени и ще се чуе кой прав кой крив.
 
Re: От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Аз мисля че bTV е телевизия, която е доказала многократно, че срещу пари е готова на всичко - включително и да се продаде на турците, доброволно да насажда в българите ценности, които са ни чужди и са на нашите поробители.
Без лошо, че вижте какви неща се случват. Реших малко да подкрепя колегата, защото тия не си знаят мястото и попрекаляват. Само не знам защо Google им играе по свирката. Но пък и на тях им трябва още една пиявица, която да ги гони със съдебни решения и адвокатска сган.

btv-sucks.png

За това внимателно. :) Вече все по-ясно става за какво си говори там. ;) Така, че внимателно. Явно ще се търка бая резултати, за да изтрият всичко лошо за себе си. Явно им е по-лесно така, отколкото да не правят глупости. :) :) :)
 
От: Какво мислите за кампанията/сайта на БТВ Fearplay и voyo ?

Така е телевизията плюе Интернет, Интернет плюе телевизията.

Като каза това ми е интересно, ако наистина почне нета да плюе тв какво ще се случи. Представи си в времето на пингвина да сложиме супер много хора линкове към сайта на бтв. накуп за един ден да кажем и после си ги махнем, или пък една бомба да им спретнем да линкваме нова с анкор btv. :)
 

Горе