Какво се случва - Станишев

От: Какво се случва - Станишев

КАКВА ДОБРА ПОБЕДА БЕ :D :D :D :D. Турците така ви насраха, че трябва да се скриеш. АТАКА едва докараха 200хил. гласа. За каква победа ми говориш? на миналите избори имахте почти 10%. Планът АТАКА се провали и в момента много зависи кой ще подкрепи, защото, ако подкрепи грешните хора АТАКА се разпада като партия и тогава ще видим за кой ще го дървиш. АТАКА както се изразих преди няколко месеца е бита карта.

Време е да се скриеш и да не се показваш повече никога. ГРОБ вече не е фактор.
 
От: Какво се случва - Станишев

@biaaro - така е, колега, много е деликатна ситуацията. Надявам се Сидеров да вземе правилното решение и да издържи на напрежението, което го чака, в следващите няколко седмици.

@Вискяр - Ако Сидеров подкрепи който и да е, изгаря! Ама изгаря от воле! Защото народът му се довери ИМЕННО заради това - защото не трябва да прави коалиции с никого и да направи НЕЩО. Няма да стигне до правителство, но ще изиграе важна роля за (не)създаването на такова! Народът не искал ГЕРБ. 'ми окей! Балтия на ГЕРБ!! Народът не искал БСП - същото! Народът искал ДПС? Бахти вица :D Балтия и за тях! След 3 месеца ще се видим пак!! Ще видим кой с какви джобни е останал и дали купени партии като Горд, Лидер и НФСБ ще имат още пари, пак да си осигурят вот.
По-добре още едно служебно правителство и следващият път 70% избирателна активност, отколкото едва-крепящо се правителство в момента. Защото, ако сега се направи правителство, то ще бъде на ръба - без значение кой го прави. Истина е, че в момента Атака са най-голямата политическа сила, защото всичко зависи от тях!
 
От: Какво се случва - Станишев

Не ми дреме дали Бойко ще направи правителсто, важно е Гея да не направи, а атака няма да подкрепи ДПС, това е с доста голяма вероятност, защото на другите избори никой нема да гласува за тях. Та БСП няма да имат правителсто, това е важното, че да не ни пипат осигуровките и най-вече плоския данък
Псувайте си колкото искате - аз като гледам Герб виждам и чувам само едно 10 % плосък данък.
Бюлетини, подслушвания - дреме ми на оная работа.
 
От: Какво се случва - Станишев

Не ми дреме дали Бойко ще направи правителсто, важно е Гея да не направи, а атака няма да подкрепи ДПС, това е с доста голяма вероятност, защото на другите избори никой нема да гласува за тях. Та БСП няма да имат правителсто, това е важното, че да не ни пипат осигуровките и най-вече плоския данък
Псувайте си колкото искате - аз като гледам Герб виждам и чувам само едно 10 % плосък данък.
Бюлетини, подслушвания - дреме ми на оная работа.

Нали ама който и друг да го направи после няма да има Продавам линкове на добри цени. Боки и олигоферните му ако се задържат на повърхноста ще спрат кранчето и на свободните професии. Освен разбира се не си някоя скрита лимонка барикадирана зад бюрце лапкащ държавно кюспе и с влажен поглед чакаш премии по празничните дни
 
От: Какво се случва - Станишев

Хепи ясно че ти е мъка за другарчетата герберастчета ама я ме подсети че не мога да се сетя по време на трайната коалиция данъците дали се сваляха или се качваха и през мандата на герберастите ти данъчните ставки увеличиха ли се или се намалиха.

Айде нека да доживеем да видим увеличени данъци от БСП и после да ревем на чужди гробища.

Увеличението на данъците го има в предизборната програма на БСП (тоест обещали са, че ще вземат от "богатите" и ще раздават на бедните).

По време на управлението на ГЕРБ вдигнаха минималните прагове за осигуровките, но не са променяли данъчни ставки (май само имаше някакви малки промени в осигурителните ставки). Май имаше и промени в данъчното облагане на недвижимото имущество, но промени в данъка върху доходите/печалбите, ДДС и данъка върху дивидентите нямаше. За акцизите не знам какви промени правиха.

Очаквам повишаването на минималните (и максималните) прагове да се увеличава за да се увеличат приходите от осигуровки.
 
От: Какво се случва - Станишев

Тая тема нещо се изплесна - само ДПС и Атака се обсъждат.

Да я върнем в руслото:
Какво се случва?
Дали Младен Червеняков спрягат за министър-председател?
Не се чудете, че връзката отваря на полски език. На този език има най-много информация. Тук всеки леб мастер знае как да си преведе от кой да е език.
От както почнаха изборите е неуморим и навсякъде. Повече от ББ. Дори врачува за бъдното.
 
От: Какво се случва - Станишев

Хепи в предизборната програма на ГРОБ която на няколко пъти съм цитирал пише че ще намалят осигурителното бреме - вместо това го увеличиха макар и без да вдигат ставките както неправилно съм се изразил а вдигайки праговете - ефекта е един и същ фалираха над 100 000 фирми.

В програмата на БСП от 2005г незнам дали са обещавали вдигане на данъците но е факт че данъците бяха намалени и беше въведен плоският данък.

В библията някъде пишеше не ги слушате какво ви говорят а ги гледайте какво вършат.

Реално БСП води много по дясна политика от ГРОБ които даже не знаят каква политика водят - за тях е важно да създават култ към мутрата на Тиквата и да се застъпваш за такава партия граничи с мазохизъм и дебилизъм.
 
От: Какво се случва - Станишев

БСП пропагандира, че плоския данък е несправедлив и иска да въвежда прогресивен. Плоския беше въведен под натиска на друга партия.

В предизборната програма БСП обещават да въведат прогресивен данък (да повишат данъчната ставка за "богатите", което ще доведе до понижена събираемост на същия данък). Дали ще успеят е друг въпрос - по-малко от 1/3 от народните представители са техни. Много зависи какво ще гласуват народните представители от другите партии - АТАКА вероятно ще гласува "за" увеличаване на данъка за лошите богаташи, ДПС не знам какво ще гласува, ГЕРБ ако се вярва на предизборната им програма би трябвало да гласуват "против".

Интересно е и какво ще правят с данъка върху дивидента. Дали ще го премахнат, ще го оставят същия, ще го увеличат или ще започнат да облагат дивидентите и с осигуровки (освен с данък).
 
От: Какво се случва - Станишев

Момент, момент!! Някой е ПРОТИВ прогресивния данък??? И що? Ако данъкът не е измислен като във Франция , прогресивния данък е едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на тая държава! Чак не мога да повярвам, че Станишко е предложил такова нещУ! Макар че, едва ли го е измислил той, той не е толкова умен ;)
Между другото, Манта, в Библията пише обратното - слушайте ги какво ви говорят (става дума за свещениците и техните проповеди), но не ги гледайте (т.е не следвайте) какво правят. Долу БСП, горе прогресивния данък :lol: Много вероятно е Станишко да освободи всички членове на партията-майка от данък общоход , а на ГЕРБерските депутати да нахака 120% данък върху заплатата :lol:
 
От: Какво се случва - Станишев

Хепи гледай и коментирай факти - А те са че до сега БСП са сваляли данъци (както се случи с плоският а до колкото си спомням и с осигуровките) - очаквам да махнат данъкът върху дивидентите и ако пипат плоският данък то по скоро ще е с въвеждането на необлагаем минимум което си е реално намаляване на данъците за дребният бизнес. Днес слушах че рязко ще намалят всякакви лицензионни режими и различни видове бюрокрация което означава че би трябвало да се съкращава администрация.

От другата страна ГРОБ не съм видял да са свалили каквото и да е като изключим фискалният резерв него така го свалиха та го занулиха.

Дребният бизнес има нужда от глътка въздух - От БСП АТАКА и останалите много добре го разбират и съм сигурен че ще пренебрегнат левите послания и ще прилагат десни политики които путките от ГРОБ не са и сънували. Ако не го направят ще изкарат макс до пролетта.

ПП
Моко това с освобождаването от данъци е стара практика само че я практикуваше драгалевският циганин при аферата САПИО ако не си го чувал този случай прочети из нета доста интересна история е.
 
Последно редактирано:
От: Какво се случва - Станишев

прогресивния данък е едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на тая държава! Чак не мога да повярвам, че Станишко е предложил такова нещУ!
Още малко, и ще идеш на митинг и ще подариш роза... :mrgreen:
Наложен данък не означава платен данък! 8)
 
От: Какво се случва - Станишев

Момент, момент!! Някой е ПРОТИВ прогресивния данък??? И що? Ако данъкът не е измислен като във Франция , прогресивния данък е едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на тая държава! Чак не мога да повярвам, че Станишко е предложил такова нещУ! Макар че, едва ли го е измислил той, той не е толкова умен ;)
Между другото, Манта, в Библията пише обратното - слушайте ги какво ви говорят (става дума за свещениците и техните проповеди), но не ги гледайте (т.е не следвайте) какво правят. Долу БСП, горе прогресивния данък :lol: Много вероятно е Станишко да освободи всички членове на партията-майка от данък общоход , а на ГЕРБерските депутати да нахака 120% данък върху заплатата :lol:

Аз съм против, ще ми струва бая прогресивния данък, не говоря за 100-на лв. Ич не ме интересува кой го е измислил. Защо един мързелив гъз трябва да ползва благата създадени на база на мойте данъци, аз колкото и да се напъвам, ще ми взимат все по-голяма част от изкараното , а масовите гамени и некадърници ще си седят на 10 % и 500 лв заплата, така ли
 
От: Какво се случва - Станишев

Christo Komarnitski:
Това тук е от юни 2009 година - без да искам съм написал програмата на кабинета "Орешарски"....

946723_4212585851295_1653045950_n.jpg
 
От: Re: Какво се случва - Станишев

Тук смърди на километри на ЯНЕ ЯНЕВ :lol:
Гледаш ли пресконференцията на живо от прокуратурата - показват всичко.

Снощи имаше пресконференция на животновъдите и говориха небивалици от рода на това, че няма правителство, а те протестират срещу него. Същото е и с прокурорите, ще е така докато паднат имунитетите.
 
От: Какво се случва - Станишев

Тук обясних защо регресивното данъчно облагане е най-справедливото, а пропорционалния данък* най-лесен за прилагане (компромисен вариант между абсолютно несправедливия прогресивен данък и идеално справедливия регресивен).

* Пропорционалния данък се нарича още "плосък данък", но това е подвеждащо. Няма нищо плоско в пропорционалното данъчно облагане (освен данъчната ставка). Една и съща данъчна ставка за всички (плосък данък) не означава, че всички плащат еднакъв данък. Това означава, че всеки плаща пропорционално на доходите си. В момента има таван на осигуровките - плащат се осигуровки само върху 2200 лв, ако доходът на лицето е над 2200 лв. Защото не е справедливо да плащаш много пъти повече и да получаваш същото почти нищо от държавата, каквото получава и плащащия минимален здравен рекет (в момента максималните осигуровки са близо 20 пъти по-големи от минималните - би било твърде несправедливо, ако нямаше таван и беше възможно държавата да ограбва "богатите" като изисква от тях да плащат повече от 20 пъти повече осигуровки - би било твърде брутално). Таван на данъка върху доходите обаче няма.
 
От: Какво се случва - Станишев

Спорите за данъците все едно някой от Вас плаща пълния размер според доходите си :lol:
 
От: Какво се случва - Станишев

Аз съм против, ще ми струва бая прогресивния данък, не говоря за 100-на лв. Ич не ме интересува кой го е измислил. Защо един мързелив гъз трябва да ползва благата създадени на база на мойте данъци, аз колкото и да се напъвам, ще ми взимат все по-голяма част от изкараното , а масовите гамени и некадърници ще си седят на 10 % и 500 лв заплата, така ли

Осигурявай се и ти на 500 лева бе, кой ти пречи?? Идеята на прогресивния данък е, че на този, който има малко, колкото и да му вземеш, все ще му вземеш много. А тези, дето имат, все някак ще изкарат ;) Сидеров преди доста време предложи, който взима до 300 лева заплата да не плаща данък. Обаче българинът е говедо - средната заплата в страната щеше да стане 299 лева за отрицателно време... Истината е, че ако взимаш 300 лева заплата и ти вземат 30 лева данък си е много - 30 лева са ти сметката за телефона и интернета, примерно. А ако взимаш 1500 лева и ти вземат 150 лева, пак оставаш с достатъчно пари, за да живееш добре. (освен ако не изплащаш кола, къща или нещо друго, също толкова скъпо).
В Швеция държавата взима 60% от заплатата на хората. Никой не се оплаква. Защото публичните им блага са безплатни. На повечето българи проблемът им е, че те щяли да дават пари за някого другиго. А сега не давате ли? Малко ли хрантуткате 500 000 мангасаря? Може би и повече са вече. За тях защо давате пари? Айде идете и кажете, че не исате да ги храните и не искате да ви взимат 10% данък от заплатата, защото 5% отиват за мангалите. Давайте да видим какво ще стане :) Никой няма да мръдне, това ще стане. Защото, ако има високи заплати и прогресивни данъци или високи данъци, болниците ще са в стил 21-ви век, а не 20-ти. Училищата ще бъдат измазани, добре изолирани, с пари за гориво и без нужда от "дървена" ваканция. Верно, че го удрям на социализъм, но все пак се замислете, ако знаете, че вашите данъци отиват за по-добро лечение на всички хора, за по-добро обучение на всички деца, за по-хубави паркове и градинки и така нататък. Лошо ли ще ви е? Не мисля :)
 

Горе