Какво се случва - Станишев

От: Какво се случва - Станишев

Спорите за данъците все едно някой от Вас плаща пълния размер според доходите си :lol:

Аз си декларирам всички доходи. За другите не знам. Че даже и осигуровки подарявам на държавата (да ме пита някой защо...).

Обаче ако вдигнат данъка върху дивидента (и/или въведат осигуровки върху дивидента) ще се замисля дали да продължавам да си декларирам доходите и в коя държава да си плащам данъка.

Може да се преместя и в друга държава - където пак ще плащам много данъци, обаче ще получавам нещо.

В Швеция държавата взима 60% от заплатата на хората. Никой не се оплаква.

В България държавата взима горе-долу толкова* (за работещ на трудов договор, който пуши цигари, кара автомобил и пие алкохол). Ако не купувате много акцизни стоки и получавате доходи от дивиденти - държавата ви ограбва по-малко.

Защото публичните им блага са безплатни.

То и при нас публичните блага (?) са "безплатни" (или поне някои от тях). За здравеопазването си доплащаме (включително и за спешната помощ - налага се да си викаме такси или частна линейка ако ни се наложи нещо спешно - защото алтернативата е да ни кажат да се обадим, ако ни стане по-зле или да чакаме един час "безплатната" линейка).

* Лицата, които работят на трудов договор се облагат с 44,58% - това включва данъка върху дохода, осигуровките и ДДС, което лицето плаща когато си изхарчва парите за храна и други неща. Не са включени акцизите и другите данъци и такси (такси за документи за самоличност, данък сгради и смет, винетки, пътен данък, автомобилен задължителен рекет/застраховка и т.н.). Ако включим и останалия държавен рекет - може и да стигне 60%.
 
Последно редактирано:
От: Какво се случва - Станишев

Ще ти кажа само едно, за да взимаш 300 лв има причина,

А и не искам да плащам здравните услуги на други хора. така че да лоще ще ми е..

А иначе ако вдигнат данъците , разбира се че ще помисля за вариант да се осигурявам на малко
 
От: Какво се случва - Станишев

Moже да се предположи, че в цялата страна е така
ако Герб бяха купили тези гласове и не бяха намерени бюлетините - щеше да има около 200 депутата
ХАХАХХА :D вервате ли си


София, Факултета:
секция 4611059 гласували 186, Коалиция за България 109, ГЕРБ 47;
секция 4611060 гласували 227, КБ 111, ГЕРБ 63;
секция 4611061 гласували 241, КБ 189, ГЕРБ 18;
секция 4611062 гласували 216, КБ 172, ГЕРБ 22;
секция 4611063 гласували 217, КБ 133, ГЕРБ 40;
секция 4611064 гласували 212, КБ 175, ГЕРБ 20;
секция 4611065 гласували 188, КБ 154, ГЕРБ 12;
секция 4611066 гласували 210, КБ 179, ГЕРБ 12;
секция 4611067 гласували 212, КБ 111, ГЕРБ 43;

София, Филиповци:
секция 4619071 гласували 347, КБ 257, ГЕРБ 28;
секция 4611072 гласували 292, КБ 218, ГЕРБ 18;

Пловдив, Столипиново:
секция 2202040 гласували 246, КБ 146, ГЕРБ 14;
секция 2202041 гласували 213, КБ 72, ГЕРБ 7;
секция 2202042 гласували 280, КБ 101, ГЕРБ 6;
 
От: Какво се случва - Станишев

норт, от де ги изкопа чак ми стана интересно дали може видя всички секции из страната - примерно нашите мангали за кого са гласували
 
От: Какво се случва - Станишев

норт, от де ги изкопа чак ми стана интересно дали може видя всички секции из страната - примерно нашите мангали за кого са гласували

oттук - http://results.cik.bg/pi2013/rezultati/
избираш град и най-долу има - Актуализирани данни от СИК протоколи - цъкаш там
 
От: Какво се случва - Станишев

Сега ще се появи Алъна да каже, че мангалите са гласували по съвест.... :)
 
От: Какво се случва - Станишев

Сега ще се появи Алъна да каже, че мангалите са гласували по съвест.... :)
Това не беше ли Тест-а, както и да е дадано проумеят че и БСП-то яко купува, то и затова хода на ББ за касиране може много интерсно да постави въпроса с БСП-то - от де пари за нови избори :D
 
От: Какво се случва - Станишев

Това не беше ли Тест-а, както и да е дадано проумеят че и БСП-то яко купува, то и затова хода на ББ за касиране може много интерсно да постави въпроса с БСП-то - от де пари за нови избори :D

Е и Алъна ще се включи. Станишев нали е света вода ненапита. Той пари не взима, не дава и т.н.
Как откъде пари? От спонсорите в СССР. Те вече са им дали за тия.
 
От: Какво се случва - Станишев

Е и Алъна ще се включи. Станишев нали е света вода ненапита. Той пари не взима, не дава и т.н.
Как откъде пари? От спонсорите в СССР. Те вече са им дали за тия.

Е смятай сега, как ще ги разсърдят ако научат, че още пари ще трябва да дават :D
 
От: Какво се случва - Станишев

Е смятай сега, как ще ги разсърдят ако научат, че още пари ще трябва да дават :D

Нема страшно, аз, ти децата и внуците ще ги върнат.
 
От: Какво се случва - Станишев

Нема страшно, аз, ти децата и внуците ще ги върнат.

Като го каза, някак си така хубаво ми стана - чувствам се някак си социален и равен с всички :D
 
От: Какво се случва - Станишев

Едните, са по съвест, защото не ги е страх другите са под диктаторски натиск.

Това ващо нийде го няма братлета, еле норта.
 
От: Какво се случва - Станишев

Едните, са по съвест, защото не ги е страх другите са под диктаторски натиск.

Това ващо нийде го няма братлета, еле норта.

Горките те. Видяха страшния диктатор (нищо, че не знаят какво означава тая дума) насраха се в гащите и гласуваха.
А другите мили, съвестни, културни, образовани, разбраха за тиранията и гласуваха по съвест ей така безкористно, защото Сергейчо им намигна мило под очилата.

Всичкото това горе, можеше и да се случи, ако не говорехме за цигани, които си продават и децата за жълти стинки, дават ги под наем да просят, проституират и джебчийстват.

Айде не говори глупости, вече се излагаш с тия тирании, диктати и т.н.

Сега, като дойдат безпартийните експерти ръководени от Русия, тука ще стане рая на земята. ВЕрвайте ми!
 
От: Какво се случва - Станишев

Я да те питам теб, ако работиш в държавна институция, и от заплатата ти зависи до много голяма степен от бюджета на семейството ти, и ти кажат, че, ако не гласуваш за ТИКВУЦИЙ, ще си изгубиш работата. Какво ще направиш?

Горките те. Видяха страшния диктатор (нищо, че не знаят какво означава тая дума) насраха се в гащите и гласуваха.
А другите мили, съвестни, културни, образовани, разбраха за тиранията и гласуваха по съвест ей така безкористно, защото Сергейчо им намигна мило под очилата.

Всичкото това горе, можеше и да се случи, ако не говорехме за цигани, които си продават и децата за жълти стинки, дават ги под наем да просят, проституират и джебчийстват.

Айде не говори глупости, вече се излагаш с тия тирании, диктати и т.н.

Сега, като дойдат безпартийните експерти ръководени от Русия, тука ще стане рая на земята. ВЕрвайте ми!
 
От: Какво се случва - Станишев

Я да те питам теб, ако работиш в държавна институция, и от заплатата ти зависи до много голяма степен от бюджета на семейството ти, и ти кажат, че, ако не гласуваш за ТИКВУЦИЙ, ще си изгубиш работата. Какво ще направиш?

По-горе говорехме за мангалите.

А ако съм съм държавен служител и не ми се гласува за ТИКВУЦИЙ.
а) Ще излъжа, че съм гласувал за него (от къде ще разбере)
б) Ставам и си заминавам директно (ако ми го е казал прекия началник, като заповед)
 
От: Какво се случва - Станишев

Те циганите герб не ги обичат много, тука един мангал каза, че е взел пари да гласува за ГЕРБ, ама си е бил хикса за бе се пе ту.
 
От: Какво се случва - Станишев

Те циганите герб не ги обичат много, тука един мангал каза, че е взел пари да гласува за ГЕРБ, ама си е бил хикса за бе се пе ту.

А това е пример за честни и почтени избори по-принцип... и за честни и почтени избиратели.. деба и държавата :).
 
От: Какво се случва - Станишев

Педала серГЕЙ Дмитриевич не можа да спечели въпреки, че използва толкова жалки методи - трудна и времемка за доказване (лъжлива) информация (за подслушването - вече много не се говори..но си свърши работата), сега за тези бюлетини..., лъжат циганите по махалите, използва референдума отново да лъже хората за цената на тока...

а този тъп, тъп ЦВетанов - подслушва всички - а един компромат за ГЕЯ (или за някой друг) не изкара!

всички партии и компромати са срещу герб - те спечелиха
имам чувството че има някакъв картел между останалите три партии...

http://vbox7.com/play:e301dfc7ea :lol:

всички партии са едни и същи...различават се само по едно нещо - едните са по-малко зло от другите

http://www.vbox7.com/play:24749abc :D

Да признаеш победата на противника НЕ те прави слаб, НАПРОТИВ!
 
Последно редактирано:
От: Какво се случва - Станишев

Едните, са по съвест, защото не ги е страх другите са под диктаторски натиск.

Това ващо нийде го няма братлета, еле норта.
А бе то и като БСП-то нийде нема такава партия, ама на - циганите първа любов! Нещо, май-май, вече имаме две етнически партии по нашенско.
Сегашното парламент е два етноса чрез две партии, прегърнати кат` първи либета, едни неясни националисти и една one man партия.
Като one man партията се харесва най-много на хората.

ББ, един пожарникар, съумя да направи партия и да стане ръководител на България. Колко успешен и безгрешен е друга тема.
БСП за толкова години не съумява да избере харесвана личност за лидер. Единствения и успех на парламентарни избори в управлението на България е правителството на Жан Виденов. Паднало доста по-бързо от това на ББ и съсипало доста повече България и българите.
Емоции и пристрастия - хубаво. Ама да погледнем фактите. Макар че това е доста трудно за много хора.
 
От: Какво се случва - Станишев

Аз, ми е най-смешно. Тука плюваме и критикуваме всичко на ГРОБ от управлението им три години и половина, а сега тези дето го плюеха почнаха да го защитават. :D
 

Горе