Какво става с tyxo.bg

От: Какво става с tyxo.bg

Дейй тия www.histats.com си ги спомням още от пускането на сайта им и бяха много зле, а сега имат много добри статистики. Браво, браво!
 
От: Какво става с tyxo.bg

tyxo.bg са супер зле!
Използвах ги 1 месец през който сайта им падна повече от 15 пъти ( може и повече да е било, поне толкова съм видял )

Сега си използвам само Google Analytics!
Не виждам никакъв смисъл от tyxo.bg !

Успех на всички
 
Не виждам никакъв смисъл от tyxo.bg !
Аз виждам. :) Скапания изходящ линк към тях от сайтовете Ви. Като видя сайт с тиксо брояч, не ми се струва сериозен. Все едно youtube да си сложат статскаунтър, както е с vbox7.com. Даже и сега в 12.40 вечера е даун скапаното тиско. :mad:
 
От: Какво става с tyxo.bg

Броячите им наистина не са естетични, но за тази цел имаха скрити броячи, които ползвах. Факт е, че в кода на мейл.бг и на абв.бг вече липсва кода на tyxo. Знам, че поне едните го ползваха преди. Сега ползват измислените Нилсен и някакви Gemius SA - gemiusAudience. Мейл.бг гледам, че са сложили и трети брояч - естествено това е Аналитикса :) .
 
От: Какво става с tyxo.bg

Отдавна го махнах кода на Тиксото от моя личен блог точно заради редовния даунтайм, който дразнещо зацикляше отварянето на страницата ми докрай.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Вече работи.
Само дето за петък са изядени половината посещения, а за събота и неделя - въобще липсват. Днешните също са яко изядени:oops:
 
От: Какво става с tyxo.bg

Дам показват се и все още данните са осакатени не се показват, ключови думи и рефрените от които идват посещенията.
 
От: Какво става с tyxo.bg

две причини защо намирам бъгавия брояч на tyxo за полезен:
1. линкчето което дава (в случая PR6 макар и redirect).
2. по класирането и данните за онлайн/посещения/импресии човек бързо си прави сметката всичко ли е било наред със сайта и дали в момента е.

забелязах, че доста от конкурентите са коментирали кода и в момента ги няма в класацията, да видим докога :)
 
От: Какво става с tyxo.bg

И при мен tyxo беше удобно за това, че показва потребителите Онлайн.
Но откакто съм с getclicky хич не искам и да чувам за tyxo....
Иначе се регвам в него и оставям брояча 2-3 дни. За да ме има в директорията им и линк ест. :)
 
От: От: Какво става с tyxo.bg

И аз ползвам своя разработка, като следя дневните посещения по IP-та и съответните им реферали.

Но така и не намерих начин да филтрирам ботовете, някакви идеи? :)
 
От: От: От: Какво става с tyxo.bg

И аз ползвам своя разработка, като следя дневните посещения по IP-та и съответните им реферали.

Но така и не намерих начин да филтрирам ботовете, някакви идеи? :)
Повечето си пишат че са ботове, а други можеш да ги засечеш по IP ако знаеш за конкретните бот мрежи, но този метод не е съвсем точен.
Да ги караш да изпълняват JavaScript също до някъде е ефективно, но има проблем с това, че някои неботове също не го изпълняват.
Аз лично правя сверка по referer. Ако идва от вътрешна страница в сайта му добавям една импресия. Ако идва от някъде другаде (или с празен referer), не му прибавям нищо. Така си отделям реалните посетители (т.е. тези направили повече от една импресия) от групата на ботовете и "оле, отвори затвори очички" (т.е. тези дето отварят и веднага затварят сайта).

Иначе уникален метод за разпознаване на ботове не мисля, че има. Нали все пак ролята на тези ботове често е да се правят на реални посетители.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Абе то реално, не се цели чак 101% точност, просто в момента гугъл ми дава едни 30 броя по-малко посетители заради ботовете, и ако я ползвам само за мен и така ме устройва, но все пак.. :)

Другата разлика е, че Тухо и Гугъл броят май и посетители, които са влезли в сайта през различна часова зона. Тоест ровя се сега, ровил съм се и сутринта -> 2 броя. Което според мен е тъпо де, даже за Гугъл идея нямам дали го правят, но Тухо със сигурност.

Само дето скрипта ми трупа бая редове в базата, но какво пък, достатъчно е лек и надежден спрямо Тухо :D за да не ползвам последните.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Tyxo пак зацикли. Тръгва и спира. Ако някой от админите му чете, да вземе да провери маслото и свещите. Мисля, че там някъде е проблема.
 
От: Какво става с tyxo.bg

То за маслото и свещите е хубаво да мислим, но забравяме по-важното - задклавиатурните устройства.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Еми на семинара на .Net за Ползваемост, доста го похвалиха един от спонсорите - Host.bg - нали си е техен, колко добър проект, ала бала. Ама яко зле е според мен, и защо ти е поредния шит банер на сайта. Сега гледах на един приятел сайта, искаше да му оправяме конверсия и трафика, и му казах че една себеуважаваща се вифма не би сложил такъв шит. Да не говориме, че не мисля че помага за конверсията ама грам. ;)
 
От: Какво става с tyxo.bg

Ти май не си чувал за скрития брояч на tyxo. Кой те кара да си слагаш банери по сайта?!

P.S. Какво е вифма?
 

Горе