Какво стана с банка ДСК

и в какво ще ги инвестираш и каква доходност ще докараш , че толко зора е в инвестирането
Има ли ликвидност тази инвестиция в случай че ти потрябват.
истината е в кеша.
Ще го разбереш
Акциите например са ликвидни колкото кеша. Ако си инвестирал в индекс имаш стабилност, доходност и защита от инфлация. Аз отдавна не държа пари за повече от няколко месеца в кеш, а банки използвам колкото да получавам фирмени пари и да си плащам данъците.

Нямам сметка дори потребителски кредит да тегля, защото в брокера марджина ми е 1.5% на година, а в банките лихвата е 4-5%... Т.е. ако ми потрябват повече пари няма нужда даже до клон да ходя за да подписвам документи и да чакам 1 седмица.
 
Последно редактирано:
Акциите например са ликвидни колкото кеша. Ако си инвестирал в индекс имаш стабилност, доходност и защита от инфлация. Аз отдавна не държа пари за повече от няколко месеца в кеш, а банки използвам колкото да получавам фирмени пари и да си плащам данъците.

Нямам сметка дори потребителски кредит да тегля, защото в брокера марджина ми е 1.5% на година, а в банките лихвата е 4-5%... Т.е. ако ми потрябват повече пари няма нужда даже до клон да ходя за да подписвам документи и да чакам 1 седмица.
със сигурност няма акция , която да е ликвидна колкото кеша... с чакането 1 седмица беше някога.
 
със сигурност няма акция , която да е ликвидна колкото кеша...
Викаш няма акция, която да се търгува от милиони хора и алгоритми по света, а разликата между бид/аск да е на практика 0? Само по няколко стотин милиона транзакции на ден при по-големите компании. ;)

Акциите се водят за един от най-ликвидните активи. https://www.investopedia.com/terms/l/liquidasset.asp

The stock market is an example of a liquid market because of its large number of buyers and sellers which results in easy conversion to cash. Because stocks can be sold using electronic markets for full market prices on demand, publicly listed equity securities are liquid assets.

с чакането 1 седмица беше някога.
Опитай да изтеглиш 150,000лв, да видим. Повечето банки ако ще да нямаш съществуващ кредит няма да ти разрешат да изтеглиш суми над 80-100,000лв без солидно обезпечение или без да си клиент на частно банкиране. Това е така, защото имат максимална експозиция за рискови кредити каквито са потребителските.

Пък лихвите даже няма да коментирам :)
 
Последно редактирано:
Виж файлът 22738

Имат си ново изображение за неработещия ДСК Директ. Честно се случва при мен и се радвам, че вече си имат и картинка за страницата с грешка.
Да, от вчера.
 
От 1 седмица днес за първи път успях да вляза в сайта, за да се разплатя. Тия ИТ-тата им сигурно са на онлайн обучение...
 
От 1 седмица днес за първи път успях да вляза в сайта, за да се разплатя. Тия ИТ-тата им сигурно са на онлайн обучение...
Не знам какви точно IT-та работят там, но знам, че са дон 9 часа. След този час онлайн банкирането рязко абдикира. :) А аз обикновено след работния процес гледам да проверя нещо и греда след греда.

Днес бях попитан учтиво в клона до нас защо не съм бил ползвал онлайн банкирането им. Отговорих им ясно и в прав текст, че от 2 години мъчим да го направим това банкиране и не става, аз си чакам смс с кода, той не идва после пак ходя до клона да си задам такъв и така 2 години ще станат. Отделно след 9-10 часа вечерта няма смисъл да влизам, защото бие постоянно грешки.

Добре, че е до нас, чакам само някой да ми се озъби, че идвам на гише, за да си закрия всичко там. Чувам, че Райфайзен в момента са с най-доброто онлайн банкиране. Поне от коментари в социалните мрежи.
 
В тая банка явно работят само хора със специални потребности. Днес на обяд не успях да си платя нещата в аптеката, а сега не ми дава да си купя книга за киндъла от Amazon. Да не говорим, че наскоро трябваше буквално да си сменя картата, защото безконтактното плащане просто реши да спре да работи в някакъв момент :)
 
Днеска към 11ч беше голяма драма да се логна. Аз вече съм им свикнал, но обмислям да търся артернатива на банките като цяло. Не знам обаче дали може фирмената сметка да е в нещо друго освен банка. В смисъл, че не знам закона какво казва. Тези постоянно растящи такси на ДСК без насреща да има по-добро обслужване са доста дразнещи.
 
Преди сякаш нямаше толкова проблеми. На мен ми харесва, че банкоматите са им до 2 к. лв и можеш да теглиш спокойно. На ЦКБ примерно всички са до 400 лв и е адски дразнещо, все едно живеем в 1999...
 
Днеска към 11ч беше голяма драма да се логна. Аз вече съм им свикнал, но обмислям да търся артернатива на банките като цяло. Не знам обаче дали може фирмената сметка да е в нещо друго освен банка. В смисъл, че не знам закона какво казва. Тези постоянно растящи такси на ДСК без насреща да има по-добро обслужване са доста дразнещи.
Доста хора в БГ не ползват ли Revolut и Paysera за фирмени сметки? Не съм запознат, защото нашата фирмена е към Райфайзен, но поне така съм чел. Някой запознат от счетоводна гледна точка да каже?
 
@desoe нямам идея. За съжаление не мога да питам счетоводителите ми, те са доста олд скуул и стане ли дума за плащания онлайн и алтернативни финансови институции направо се изприщват.
 
@desoe нямам идея. За съжаление не мога да питам счетоводителите ми, те са доста олд скуул и стане ли дума за плащания онлайн и алтернативни финансови институции направо се изприщват.
Във форума има достатъчно счетоводители, които да ти вършат работата онлайн. За какво се буташ при бабичките с папките и правеца...
 
Да кажем, че достатъчно много са ми помагали и ми търпят простотиите, за да си заслужат да съм им клиент.
 
Във форума има достатъчно счетоводители, които да ти вършат работата онлайн. За какво се буташ при бабичките с папките и правеца...
Така е. @hap23 е такъв според мен. Доста е добър и мисля, че може да хвърли малко повече яснота. Дано ни даде малко повече информация по въпроса. ;)
 
Странно... Ползвам услугите им от близо 6 години вече и нямам никакви проблеми с банката, плащания, преводи, прехвърляне от сметка в сметка, мобилното им приложение е доста удобно. Избрах ги преди заради виртуалните карти които правеха заради честите плащания къде ли не в какви ли не сайтове, но до момента нямам абсолютно никакви оплаквания, като изключа обслужването в единия им офис в Пловдив, всичко е на ниво. Явно съм един от малкото доволни :)
 
Странно... Ползвам услугите им от близо 6 години вече и нямам никакви проблеми с банката, плащания, преводи, прехвърляне от сметка в сметка, мобилното им приложение е доста удобно. Избрах ги преди заради виртуалните карти които правеха заради честите плащания къде ли не в какви ли не сайтове, но до момента нямам абсолютно никакви оплаквания, като изключа обслужването в единия им офис в Пловдив, всичко е на ниво. Явно съм един от малкото доволни :)
Не си от малкото. Единственият си. ;)

Да ползваш ДСК е все едно да ползваш АБВ.бг.
 
Не знам дали съм споделял някъде назад, но освен странният работен режим на онлайн банкирането им и постоянно вдигащите се такси, през 2020г имах един много странен случай с тях. Фирмата искаше кредит, защото трябваше да се взима оборудване за да се обслужи един новодошъл голям клиент, и вместо разглеждането на искането за кредит да отнеме 1 ден, ме мотаха две седмици. Тогава вървеше реклама как ДСК ти дава отговор веднага и т.н. Накрая след 2 седмици мълчание го отказаха, а след това си го получих от небанкова институция (Кlear) с 1% по-ниско ГПР и само за един час, по телефона. Не им правя реклама на Klear, но честно казано не бих си губил някога времето да искам кредит от ДСК повече.
 

Горе