Какво стана с банка ДСК

Да, и това го има. Дори на места ми отказват да ми продадат цигари, защото са не им се връзва сметката с надценката и таксата. То има ли вече, за което си струва да отидеш до магазина за под 10 лв.?
Така е, но според мен магазините си вредят по този начин. Дори и да са на загуба от покупката на конкретен артикул, трябва да мислят малко по-дългосрочно, защото губят клиент. След като някой разбере, че не може да плати с карта, е много възможно въобще да не се върне повече в магазина или да го избягва, дори и ако иска да прави по-големи покупки след време.
 
Така е, но според мен магазините си вредят по този начин. Дори и да са на загуба от покупката на конкретен артикул, трябва да мислят малко по-дългосрочно, защото губят клиент. След като някой разбере, че не може да плати с карта, е много възможно въобще да не се върне повече в магазина или да го избягва, дори и ако иска да прави по-големи покупки след време.
Няма, брат, как мислиш дългосрочно като всеки малък търговец е месец за месец с приходи/разходи. Рядкост е някой да има заделен капитал за 3-6 месечно оцеляване, ако нещо наистина се обърка, както се случи с мерките около пандемията.

Стимулирането на този вид плащания трябва да бъде съобразено с нуждите малкия бизнес и да обхваща абсолютно всички сценарии. как пък от градска мобилност успяха да продават билетчета на 1.60 лв. с карти? Или там може би таксите са други.
 
Така е, но още навремето като работех в един магазин, шефа обясняваше, че не трябва да се отказва нищо на клиент. Продавахме билетчета за транспорта, ваучери, цигари, от които печалбата беше нищожна, но покрай тях хората купуваха други неща. Интересното е, че ако не продаваме нещо, клиента се отказва. Например, идва за една кутия цигари и вафла - ако му кажем, че няма цигари, си тръгва и не взима вафлата.
 
Така е, но още навремето като работех в един магазин, шефа обясняваше, че не трябва да се отказва нищо на клиент. Продавахме билетчета за транспорта, ваучери, цигари, от които печалбата беше нищожна, но покрай тях хората купуваха други неща. Интересното е, че ако не продаваме нещо, клиента се отказва. Например, идва за една кутия цигари и вафла - ако му кажем, че няма цигари, си тръгва и не взима вафлата.
Така е като не му продадеш няколко пъти това, което търси, забравя за това място като опция за дадения продукт. ;) Шефът ти е прав. Но много не мислят така, а след като теглят чертата за деня дали са на + или -.
 
ДСК почват да копират Револют.... баси измамниците... Както Револют имат Биткойни в портфейла си без да ги имаш , така и ДСК продава злато без да го има......

1680901651209.png

1680901716611.png
 
ДСК почват да копират Револют.... баси измамниците... Както Револют имат Биткойни в портфейла си без да ги имаш , така и ДСК продава злато без да го има......

Виж файлът 28687

Виж файлът 28688
Щото всичко друго им е много наред, та още една услуга. :D
 
Нов случай с ДСК.
Вчера продавам едно жилище и казвам на купувача (жилището е било купувано чрез ипотека към ДСК) - ето тази сума - по тази сметка от удостоверение, издадено от банката за да се погаси кредита (там има посочена сметка, код, всичко).
Сумата за погасяване на кредита е около 100 000лв.
Човека пред мен прави превода с РИНГС и бе отразен докато излезем от офиса на неговата банка. Разликата ми бе преведена и отразена по сметката.
Отивам в клона на ДСК, който ползвам най-често, за да задвижа молба за предсрочно погасяване (и да взема копие за нотариуса + бележка за постъпила сума в случай, че се вижда такава). От там ми казват - няма проблем, ето копие на молбата, ето и бележка.
Прибирам се у дома и какво да видя - от личната ми сметка липсват още 100 000 лева.
Така за да се погаси кредит с главница 100 000лв, ДСК взима 2 х 100 000 = 200 000лв. И днес по телефона ми заявяват - "ама то всичко е наред бе господине. Кредита е погасен, имате и останали пари по сметката." Като чух това - ги накарах да посмятат малко как се губят едни 100 000лева. Днес и утре се очертават панаири и ако това не даде резултат - съд възможно най-скоро. А вече им бях изпратил искане за друго финансиране отново за подобна сума...но вече мисля дали да не го анулирам и взема от друга банка.
 
Нов случай с ДСК.
Вчера продавам едно жилище и казвам на купувача (жилището е било купувано чрез ипотека към ДСК) - ето тази сума - по тази сметка от удостоверение, издадено от банката за да се погаси кредита (там има посочена сметка, код, всичко).
Сумата за погасяване на кредита е около 100 000лв.
Човека пред мен прави превода с РИНГС и бе отразен докато излезем от офиса на неговата банка. Разликата ми бе преведена и отразена по сметката.
Отивам в клона на ДСК, който ползвам най-често, за да задвижа молба за предсрочно погасяване (и да взема копие за нотариуса + бележка за постъпила сума в случай, че се вижда такава). От там ми казват - няма проблем, ето копие на молбата, ето и бележка.
Прибирам се у дома и какво да видя - от личната ми сметка липсват още 100 000 лева.
Така за да се погаси кредит с главница 100 000лв, ДСК взима 2 х 100 000 = 200 000лв. И днес по телефона ми заявяват - "ама то всичко е наред бе господине. Кредита е погасен, имате и останали пари по сметката." Като чух това - ги накарах да посмятат малко как се губят едни 100 000лева. Днес и утре се очертават панаири и ако това не даде резултат - съд възможно най-скоро. А вече им бях изпратил искане за друго финансиране отново за подобна сума...но вече мисля дали да не го анулирам и взема от друга банка.
ми всъщност ДСК е банката за която вчера тръгна проверка от ДАНС за нарушаване на правилата за пране на пари по сигнал на Делян Добрев.
 
Нов случай с ДСК.
Вчера продавам едно жилище и казвам на купувача (жилището е било купувано чрез ипотека към ДСК) - ето тази сума - по тази сметка от удостоверение, издадено от банката за да се погаси кредита (там има посочена сметка, код, всичко).
Сумата за погасяване на кредита е около 100 000лв.
Човека пред мен прави превода с РИНГС и бе отразен докато излезем от офиса на неговата банка. Разликата ми бе преведена и отразена по сметката.
Отивам в клона на ДСК, който ползвам най-често, за да задвижа молба за предсрочно погасяване (и да взема копие за нотариуса + бележка за постъпила сума в случай, че се вижда такава). От там ми казват - няма проблем, ето копие на молбата, ето и бележка.
Прибирам се у дома и какво да видя - от личната ми сметка липсват още 100 000 лева.
Така за да се погаси кредит с главница 100 000лв, ДСК взима 2 х 100 000 = 200 000лв. И днес по телефона ми заявяват - "ама то всичко е наред бе господине. Кредита е погасен, имате и останали пари по сметката." Като чух това - ги накарах да посмятат малко как се губят едни 100 000лева. Днес и утре се очертават панаири и ако това не даде резултат - съд възможно най-скоро. А вече им бях изпратил искане за друго финансиране отново за подобна сума...но вече мисля дали да не го анулирам и взема от друга банка.
И какво стана по случая?
 
След два дни откриха и възстановиха парите. Звънна ми мениджъра на клона да ми се извини и признае, че е тяхна грешката.
Взех решение да закрия всички услуги, ползвани при тях.
 
Случка от днес. Бях до общинския НАП да си плащам осигуровките. От време на време го правя, защото е лесно с ПОС терминал и се случва лесно, а още хубавото е - имаш подписан документ. Но това не беше най-важното. При няколко опита са ми пусне заявка за плащане на пост терминала, даде няколко пъти грешка. На третия път стана, и трансакцията мина. След като си взех разписката жената каза, че губил връзка най-често с две банки - ДСК и Post bank. При което леко ми стана смешно, защото темата е за технологичното чудо, което представляват. Жената погледна и попита дали съм имал проблеми с тази банка, а аз и отговорих честно, че само на гише за сега им се получава без проблем. Всичко по жицата е на никъде там. :)
 
Един познат също така хвали неговия клон и обслужването на гишетата, само не през първите дни на месеца. :D

👵👵👵👵
 
  • Wow
Реакции: Vbb
Не ми казвай, че мислиш да работиш с тях. Пълна греда са технически. Обслужването - зависи от клона и периода, в който ще имаш работа там - началото на месеца доста баби и дедовци се изсипват.
кой аз да работя с ДСК????? Имам банков акаунт там , но от 2019 година не съм го ползвал , за мен това е най отвратителната банка в БГ
 
кой аз да работя с ДСК????? Имам банков акаунт там , но от 2019 година не съм го ползвал , за мен това е най отвратителната банка в БГ
Да, не знам как го постигнаха това да станеш дъното. Може би пощенски ги води в това отношение, но там само по слухове знам, че е зле, докато за ДСК от личен опит. Ако знаеш колко фирми я ползват. При нас едно 30-40% от доставчиците са през нея. Необясним за мен мазохизъм.
 
Мисля другия месец да се изместя. Нещо голямо дънене и не спира. Някак си намерих клон на друга банка до нас, в който също доста съм очарован от обслужването. Банкирането им не е даун всяка вечер, и има такова, което се прави за има няма 10 мин. ДСК не успях толкова време никой да съдейства. Вече си изместих допълнителното. Следва и сметката. Кофти, че ще трябва да връзвам карта отново насам натам. :)
 

Горе