Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Повечето маркетолози (наши и чужди) твърдят, че ClickBank е един от най-добрите и сигурни сайтове за отлични доходи по интернет като Affiliate, с 10 годишна история. Впечатляваща комисионна 50-75% !
...попаднах на няколко стряскащи публикации в БГ-мрежата!

Вярно ли е че CB работи с БГ , но не изпращат чекове със заработеното от вас като Affiliate в БГ ?

Тогава как да получим парите си от ClickBank ?

Вече заработих от няколко продажби 164$ , но не знам как да ги заявя за изплащане!
Ако чековете не вървят в БГ , как тогава?
Ако вървят , как се изплащат в $ къде и при какви условия?

:?:
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Добра информация
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Здравейте имам един афилиейт блог с ревюта на разни продукти и искам да попитам възможно ли е да направя, така че когато потребител цъкне на направен от мен бутон ордър под статията, да го препращам директно към ордър страницата на продуктовия сайт с моето affiliate id. Ако да как става това ?

p.s.

Или например да си направя лендинг пейдж дето съм сложил една голяма статия от 1000 думи малко tetimonials и най накрая ОРДЪР, който да отвежда юзърите към страница за плащане.
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Здравей, това е възможно до колкото програмата или афилиейт софтуера го поддържа. Програмите тук Trusted Affiliate Programs го поддържат и пренасочването към този адрес изглежда обикновено така: site/order.php?id=affiliate, което реално ги мята към ордър страницата и е идея по-добре, защото ти реално вече си ги убедил, че имаш решението, което търсят. Това е правилното по принцип. И спестява един клик, което е важно когато говорим за продажба от ревю на друг сайт.

Иначе някои адванс програми имат да си генерираш адреса до където искаш да ти води. ;) Но са рядкост, не знам защо де. ;)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Мерси Blinky ти баща, ти майка :) :) :)

Между другото съм задал и един уточняващ въпрос на ЛС ще се радвам ако намериш време да отговориш.

Моля. На въпроса ти е отговорено. Виж при статистиките, ако ще го пробваш този номер дали работи. Ако отчита само уникални, използвай проксита. Мисля, че ще се получи. Естествено, примерът, който съм дал е за афф. програми, използващи тази структура за url адреси. Други внедряват id-то някъде из url-то, а трети препращат чрез различно url, но пак го има някъде id-то. Пиши дали се е получило така.
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Здравейте,
Темата е много интересна и полезна!
Имам два въпроса:
Изчетох цялата тема, но не разбрах мога да ли ползвам няколко Афилиейт програми в един сайт, например с туристическа насоченост?
Мога ли да се доверя на българските Афилиейт програми, като идеята ми е да направя няколко сайта в сферата на различни услуги, като фризьорство, туризъм, ресторанти и т.н ?
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Да, можеш. Естествено, че е редно когато едната програма не "запълва" дадена нужда на потребителите на сайта ти, да не ги губиш като такива, а реално да им предложиш на друга програма техния продукт. Примерно, ако имаш няколко добре направени статии за Малта, а програмата, която ползваш няма оферти за тази дестинация. То, тогава няма да е зле да се сложи предложения на друга програма, имаща оферти за въпросната дестинация. Абсолютно логично е. Все пак ти си търговеца на реклама и "производителя" на рекламна площ, ти определяш.

Можеш да се довериш, но поразрови се из нета за нея. Събери малко повече информация, преди да започнеш да работиш с тях. Естествено, ако ще правиш нещо в дългосрочен план, няма да е зле да ги провериш. Ако сайтовете, които ще правиш се развият с времето и бъдат лидери в областта си, не е изключено да започнеш да продаваш и директна реклама. Но почването с афилиейт програми, няма да е никак зле, поне да видиш как е хавата там. Лично аз не съм работил с БГ аф. програми, но не мисля, че е нещо по-различно от световните, като изключим аудиторията пред която продават. ;)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Blinky,
Мерси за отговора!
Сигурно занапред ще имам много въпроси относно сайтовете, но това по-нататък.
А нишите/ туризъм, фризьорство, ресторанти, цветя/, към които съм се насочила с висока конкуренция ли са и сайтовете ми ще могат ли да влязат в топ 10, разбира се с подходяща оптимизация, като уникално съдържание, събмит и др?
И предполагам, че първо трябва да се оптимизира дадения сайт, да има доста посетители и тогава да започна с някаква аф. програма?
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Определено първо ти е нужен трафик и после да слагаш реклами, било то директна или аф. програма. Важното винаги е първо да имаш трафик и след това да можеш да го превръщаш в кеш. За тези пазари нямам детайлен поглед, но за туризъм знам, че е трудничко. За другите, не чак толкова, но ще мине време докато се качиш на някакви позиции. Все пак говорим за сайтове, които са били там и са си там от много време, спечелили доверието както на търсачката, така и на потребителите.

Но едно ще ти кажа, ако не пробваш няма как да разбереш дали е така или не. Ние тук само може да помагаме, за да стигнеш целта, която си си поставила. Няма да крия, че няма да ти е лесно, но кое вече е лесно? :)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Здравейте, въпросът ми е относно CPA Marketing. Но доколкото съм чела разбирам, че е много близко до афилиейт. От известно време чета постоянно и се подготвям да започна. Одобриха ме от една CPA мрежа и бях на косъм да публикувам първия си линк, но не можах да намеря един инструмент, без който не мога да продължа - Redirect link generator tool (инструмент за създаване на пренасочващи линкове)? Много ще съм благодарна ако някой ми помогне.
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Има промяна. Оказва се че инструментите, които излизат на първа стр. в гугъл са това, което ми трябва - affilorama.com/free-tools, rapidtables.com/web/tools/redirect-generator.htm
Работата е там, че ми се губи момента в какъв файл да запазя генерирания код, за да го кача на хостинг акаунта ми.
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Blinky, мерси за полезното четиво.
Офф: Линка от подписа ти връща 404 (първият)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Blinky, мерси за полезното четиво.
Офф: Линка от подписа ти връща 404 (първият)

Моля, моля, надявам се, че е полезно. Ще очаквам някакви въпроси и отговори, с цел да доразвием и самата тема тук. ;)


Bistra_mwcf, като цяло съм се занимавал с CPA сайтове, но за този скрипт не мога да ти дам много инфо. Иначе темата я следя и определено ще гледам да отговарям където мога и знам повече по въпроса. ;)

П.П: Tzahariev, да, ще го сменя още сега даже. Мислех да го направя по-натам, но вече си е дразнещо. :)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Мерси все пак, ще мъча да се справя някак.
Форумът мн ми харесва и определено се съветвам от тук, хубаво е че има отзивчиви хора :)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Мерси все пак, ще мъча да се справя някак.
Форумът мн ми харесва и определено се съветвам от тук, хубаво е че има отзивчиви хора :)
Гледаме да помогнем с каквото можем. Вярвам, че ще се оправиш. Ако не намираш решение, отвори една тема, в която ще могат да се включат хора, сблъскали се с този казус.

Благодаря и за хубавите думи относно форума. надявам се все така да влизаш и да черпиш информация от тук. Хубавото е, че никога не може да изчетеш всичко. :) Винаги остава, а те идват нови и нови теми. :)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

супер ! наистина най много пари може да се направят чрез афилейт маркетинг
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Мисля, че е доста трудно да се печелят горе долу нормални суми от афилиейт маркетинг - 300 - 400 лева на месец ще дойдат с многооо усилия. Говоря поне за първите 6 месеца. Според мен 90% от започващите този вид интернет бизнес се отказват до третия месец. Изглежда лесно да се реализира, но на практика нещата са многократно по-сложни. Успех на всеки, който има желание да се занимава с този вид онлайн бизнес. Не е невзможно, но е адски трудно - като всичко в живота, разбира се :)
 
От: Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???

Никак не е трудно, мога да кажа аз. Ето една равносметка, която горе-долу може да опише думите ми.

Да кажем, че таргета е 500 лева. Продуктите на афилиейт програмите тук имат комисионни от минимум 30% и гарантират приблизителна конверсия от 1:50, но нека кажем, че е 1:100. Продавайки продукт от 50-60$, което е среден пакет при някои някои от програмите (няма да споменавам факта, че някои имат комисиона от 240$). 30% от 60$ е малко по-малко от 20$ или казано по друг начин, на нас са ни нужни 17 продажби. Или това са мин. 1700 таргетирани посетителя за един месец. Или над 53ма на ден.

Това тук е много на минимума. С едно ще се съглася, иска се много работа, търпение и отдаденост. Много ми е чудно когато някой пуска сайт и не след дълго очаква да направи продажба. Да, ама трябва да мине време, да се развие, стане популярен и тогава идва момента парите да потекът. Аз мога да кажа следното, всеки неотказал се след 3-4тия месец успява да види резултата от положените усилия.
 

Горе