Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

uni-web

Well-Known Member
Стана ми интересно и мисля, че доста правилно казано споделям независимо, че е от мой сайт. :)

Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.
Сравнението популяризация чрез свежо или посещения от свежо вече е $почти = 0;.
Защо?

още
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Свежо отдавна не го ползвам. Не мисля, че обикновените потребители влизат в този сайт да четат новини. Те дори не го знаят. Този сайт е посещаван от хора които се занимават със сайтове.
Питал съм мои приятели и даже не са чували за него. А са в различни възрастови групи и с различен социален статус.
Още повече да чакаш някакъв сериозен трафик от там... Единствено има смисъл за разни групички дето си гласуват и си пускат безсмислени коментари само и само статията да стане свежа.
Пускал съм новини, които са интересни и любопитни и още никой не е писал за тях и накрая я ги видят 5-10 човека. На следващият ден някой от групичките за гласуване пуска същата статия и тя става свежа.
Наскоро си направих един експеримент:
Публикувах в 5 социални мрежи от типа на свежо, линк към моя статия. Навсякъде с различно заглавие съдържащо ключовата дума за която реших да експериментирам. Описанието също различно, за да не се повтаря. Думата на която бях на 10-та страница в гугъл преди да публикувам, сега вече не се класирам и в първите 20 страници.
Единственото, което получавам от "свежо": Разни тинейджъри да видят от къде могат да си крадат нови статии :) И разбира се сайта на "свежо" да излиза преди мен в резултатите за статията в гугъл.
Ама хич не ми е "свежо" това "свежо".
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Не разбирам защо си губите времето с този сайт. От доста време не го използвах, едно време беше вървежен, сега не е. Вместо да прекарвате часове да си "освежавате" статиите, насочете усилията си към оптимизация или фейсбук.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Има профита, които вадят приличен трафик от свежо.
Рецептата е проста - грабващо название, което да има отклик в сърцата на средностатистичния човек (как да отслабна, смешно, звезди, секс), и 15 "освежавания", след което излизаш на главната и получаваш заслужените 150-1500 клика.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Има профита, които вадят приличен трафик от свежо.
Рецептата е проста - грабващо название, което да има отклик в сърцата на средностатистичния човек (как да отслабна, смешно, звезди, секс), и 15 "освежавания", след което излизаш на главната и получаваш заслужените 150-1500 клика.

Бреее 150-1500 човек направо ме уби аз такива цифри не съм виждал от сумати години от тях макса е 60-70 човека и това е.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

А, и другото е че операцията трябва да се извършва нощем, така че сутринта когато хората си пият кафетата да си на първа страница.
Аз моята я направих вечер, за това получих само 226 посетителя.
Ето тематакъдето моля за освежаване - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30037
ето постинга в свежо http://svejo.net/1388672-katalog-oferti-za-pochivki-prez-lyato-2012-nay-palniya-katalog-za-2012
ето скриншот svejo.jpg
Който не е доволен - трябва да не е довлен от себе си, не от свежо.

А ако темата е за знаменитости или секс - познай )
 
Преди повече от година редовно имах по 1000-2000 уникални посещения от Свежо в блога. Нещата се промениха, след като собствениците нещо се разделиха. Оттогава и Свежо тръгна рязко надолу. И е доста неприятно, защото най-популярни стават изкуствено напомпани статии... Но да са живи и здрави - сменяме фокуса и готово... :)
 
Последно редактирано:
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

В крайна сметка така и така е отворена темата, споделете ми кои мрежи си заслужават в момента, искам да прекарвам дадени неща през 2-3 социални мрежи и ме вълнува, кои да ползвам.Мислех си за свежо, но чувам доста противоречиви мнения...

Поздрави,
Стефанов
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

galinstefanov => Много внимавай какво правиш, аз не харесвам такива мрежи и много рядко го правя и то с големи рискове. Има и други начини да класираш статията/сайта си на първите места в Гугъл.
А рисковете са ето тези:


Свежо отдавна не го ползвам. Не мисля, че обикновените потребители влизат в този сайт да четат новини. Те дори не го знаят. Този сайт е посещаван от хора които се занимават със сайтове.
Питал съм мои приятели и даже не са чували за него. А са в различни възрастови групи и с различен социален статус.
Още повече да чакаш някакъв сериозен трафик от там... Единствено има смисъл за разни групички дето си гласуват и си пускат безсмислени коментари само и само статията да стане свежа.
Пускал съм новини, които са интересни и любопитни и още никой не е писал за тях и накрая я ги видят 5-10 човека. На следващият ден някой от групичките за гласуване пуска същата статия и тя става свежа.
Наскоро си направих един експеримент:
Публикувах в 5 социални мрежи от типа на свежо, линк към моя статия. Навсякъде с различно заглавие съдържащо ключовата дума за която реших да експериментирам. Описанието също различно, за да не се повтаря. Думата на която бях на 10-та страница в гугъл преди да публикувам, сега вече не се класирам и в първите 20 страници.
Единственото, което получавам от "свежо": Разни тинейджъри да видят от къде могат да си крадат нови статии :) И разбира се сайта на "свежо" да излиза преди мен в резултатите за статията в гугъл.
Ама хич не ми е "свежо" това "свежо".

Тук много ясно и точно sunstorm е обяснил как се прави това и обърни внимание на крайния резултат:
"Думата на която бях на 10-та страница в гугъл преди да публикувам, сега вече не се класирам и в първите 20 страници."
 
От: Re: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Преди повече от година редовно имах по 1000-2000 уникални посещения от Свежо в блога. Нещата се промениха, след като собствениците нещо се разделиха. Оттогава и Свежо тръгна рязко надолу. И е доста неприятно, защто най-популярни стават изкуствено напомпани статии... Но да са живи и здрави - сменяме фокуса и готово... :)

Да преди беше много по-добре, но вече след последните промени нещата направо замирисаха здраво. А класирането се оправя скоро гугъл разбира кой е първоизточника на статията и оправя нещата.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Трафика като че ли е манипулиран - от "свежа" статия с 220 прегледа, едва 70 клика са отчетени в аналитикса с незадоволителен bounce rate.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

galinstefanov ако ще букмаркваш букмарките - гледай букмаркваните букмарки да имат follow линк. Как-то искаш го разбирай )

Аз преди време всичките ги минах за да извадя тези, дето са фоллоу
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Наистина след като собствениците се разделиха сайта пропадна...
сега е пълно с реклами: хедъра - 1/3 от екрана е реклама, от двете страни(заден фон), дясната колона, дори и като кликна в полето за линка се отваря pop-up прозорец :-o

4569825C.png


:lol:


Свежо отдавна не го ползвам. Не мисля, че обикновените потребители влизат в този сайт да четат новини. Те дори не го знаят. Този сайт е посещаван от хора които се занимават със сайтове.
Питал съм мои приятели и даже не са чували за него. А са в различни възрастови групи и с различен социален статус.
Още повече да чакаш някакъв сериозен трафик от там... Единствено има смисъл за разни групички дето си гласуват и си пускат безсмислени коментари само и само статията да стане свежа.
Пускал съм новини, които са интересни и любопитни и още никой не е писал за тях и накрая я ги видят 5-10 човека. На следващият ден някой от групичките за гласуване пуска същата статия и тя става свежа.
Наскоро си направих един експеримент:
Публикувах в 5 социални мрежи от типа на свежо, линк към моя статия. Навсякъде с различно заглавие съдържащо ключовата дума за която реших да експериментирам. Описанието също различно, за да не се повтаря. Думата на която бях на 10-та страница в гугъл преди да публикувам, сега вече не се класирам и в първите 20 страници.
Единственото, което получавам от "свежо": Разни тинейджъри да видят от къде могат да си крадат нови статии :) И разбира се сайта на "свежо" да излиза преди мен в резултатите за статията в гугъл.
Ама хич не ми е "свежо" това "свежо".

Интересно ми е как разбра, че се е получили заради свежо ?
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Наистина след като собствениците се разделиха сайта пропадна.


Много значки си натрупал не мога ти дам репутация :)
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Да, сайтът им има АДСКИ много реклами. Сега с тоя попъп е мега дразнещо.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Да, сайтът им има АДСКИ много реклами. Сега с тоя попъп е мега дразнещо.

Да той е отвратителен и изкача по доста пъти преди да спре.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Интересно ми е как разбра, че се е получили заради свежо ?

Не не съм казал, че е точно от свежо. Дадох пример за мой експеримент, за който даже не твърдя, че съм го направил както трябва. За мен е важен крайният резултат, който в случая не беше в плюс на този тип мрежи. Не съм сео специалист, просто споделям мой опит и в никакъв случай не твърдя, че съм абсолютно прав. :)
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

Не не съм казал, че е точно от свежо. Дадох пример за мой експеримент, за който даже не твърдя, че съм го направил както трябва. За мен е важен крайният резултат, който в случая не беше в плюс на този тип мрежи. Не съм сео специалист, просто споделям мой опит и в никакъв случай не твърдя, че съм абсолютно прав. :)

аха, значи съм те разбрал погрешно, ок!
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

С 500 000 и повече уникални на месец едва ли се посещава само от хора, които имат сайтове. Ако всеки ден имаш по поне една свежа статия/статии, мисля че ще ти носи подобаващ трафик. А за това, че хората търсят само скандали, секс и простотии в интернет, не са виновни Svejo :) Това го има навсякъде.
 
От: Как да популяризирам в свежо? Отговора е няма как.

С 500 000 и повече уникални на месец едва ли се посещава само от хора, които имат сайтове. Ако всеки ден имаш по поне една свежа статия/статии, мисля че ще ти носи подобаващ трафик. А за това, че хората търсят само скандали, секс и простотии в интернет, не са виновни Svejo :) Това го има навсякъде.

Браво за констатацията! И мерси за инфото щото не знаехме.

Само не каза какво ще продаваш!
 

Горе