Как да успея...?

От: Как да успея...?

единственото което ми идва на акъла е : юриста който ще регистрира ф-ма да я направи на свое име+предварителен договор за покупко-продажба на дружествени дялове
ама най-добре иди говори с адвокат, а не тук
 
От: Как да успея...?

Просто цялата платформа на онлайн магазина принадлежи на хостинг компанията(домейна също), понеже използвам техния готов темплейт и дизайн на онлайн магазини и цените са доста изгодни при тях. С тези мои оскъдни знания, нямам никакъв шанс да започна всичко отначало и да си създам онлайн магазин по собствена преценка.
 
От: Как да успея...?

А откъде ще ме издебнат ако публикувам грешни фирмени данни за този период. Примерно: Краставица ЕООД, някакъв измислен адрес и телефонни номера, които не са регистрирани на мое име...? Просто идеята е да има нещо писано в категорията за контакти и да не стои празно.
Имам и друга идея за телефонните номера, в случай че подадат оплакване.
В онлайн магазина са посочени 2 телефонни номера - номер А и номер Б.
Обаче, аз като ги изпращам пратките в Еконт ще използвам тел. номер В.
И случайно ако някой реши да подаде жалба, то няма да има аргументи. С товарителницата от Еконт няма да може да направи нещо, защото адресът, името и телефонният номер на подател ще се различават от обявените данни в сайта. И при евентуална проверка мога да отричам всичко и да казвам, че просто съм сгрешил пратката, нищо че продукта вътре е един и същ. Тази идея ми хрумна от сайта на КЗП, понеже видях, че не разглеждат жалби, към които не са прикрепени документи - било то касов бон, фактура, товарителница и др.
Понеже освен товарителница, няма да имат никакъв друг документ за доказателство, то и ако товарителницата е невалидна ставам недосегаем.
 
Ееее, това ще те въвлече в още по-голяма свинщина и не изглежда добре за бизнеса ти. Да не цъфнеш в Господарите. Идеята да е да имаш нещо, което да седи зад онлайн магазина, което да градиш като бизнес с времето. Представи си, че искаш кредит за развитие след време. Какво правиш тогава като ти видят това минало. А ти реално ще трябва да покажеш всичко. Айде мани го кредита. Представи си, че искаш да наемеш хора или да вземеш пари по някоя европейска програма. Гледането под лупа е много застъпена практика. Всичко, което правиш остава в миналото на фирмата.

Моя съвет е да го измислиш да стане като хората. Виж, PayPal издава нещо като фактури, за онлайн търговци, ако може нещо да видиш как може да го завъртиш. Но май говорим за бизнес акаунт, който пак иска фирма. Но мисля, че имаше опция да издава фактури, или нещо като разписки (в електронен вид), а ти само да си онлайн магазин или търговец. ;)
 
От: Как да успея...?

незнам колко български онлайн магазина има, но поне 2к сигурно има ?
по-голямата част малки - и със сигурност има една не малка част които работят без фирма
какъв карък ще си ако точно пък теб глобят...
аз бих рискувал.. 8 месеца не са много, не са и малко - но току виж до тогава развиеш магазинчето много добре и ти провърви
тогава правиш фирма и започвал легално
не е излючено съвсем скоро главна/да не кажа цялата част от доходите ти да са от него
и след години да си спомняш как си започнал с нелегален магазин и със страх всеки ден да не те хванат

Без риск няма печалба.
 
От: От: Как да успея...?

незнам колко български онлайн магазина има, но поне 2к сигурно има ?
по-голямата част малки - и със сигурност има една не малка част които работят без фирма
какъв карък ще си ако точно пък теб глобят...
аз бих рискувал.. 8 месеца не са много, не са и малко - но току виж до тогава развиеш магазинчето много добре и ти провърви
тогава правиш фирма и започвал легално
не е излючено съвсем скоро главна/да не кажа цялата част от доходите ти да са от него
и след години да си спомняш как си започнал с нелегален магазин и със страх всеки ден да не те хванат

Без риск няма печалба.

Да , но колкото повече продажби има , толкова по-голям е шанса някой да подаде оплакване ... Риска е неоправдан за парите които печели със сайта си в момента.
 
От: Как да успея...?

КОЙ Е ТОЯ ХОСТИНГ, КОЙТО ТЕ ПРИТИСКА И ТЕ ЗАПЛАШВА АКО НЕ СИ ПУБЛИКУВАШ ДАННИТЕ? КАЖИ ИМ ИМЕТО ЗА ДА ГИ ЗНАЯТ ВСИЧКИ КОИ СА ТИЯ РЕКЕТЬОРИ

БЕШ ВЕДНАГА В ЧУЖБИНА !!! ЯВНО И В ИНТЕРНЕТ СА ПОЧНАЛИ ДА НАТИСКАТ ФИРМИТЕ ОТ ГЕРБ И НАП - НЯМА ОПРАВИЯ, МЕСТИ СИ ХОСТА ВЕДНАГА В ЧУЖБИНА ЗАЩОТО ЩЕ ТИ ИБАТ МАЙКАТА МНОГО ЗДРАВО, ЩОМ ТЕ ПОДПИТВАТ, ЩЕ ТЕ НАТОПЯТ, ТЕ НАП СИГУРНО ИМ ДАВАТ ПРОЦЕНТ ПАРИ ЗА ДОНОСИ СРЕЩУ ТАКИВА МАГАЗИНИ БЕЗ ДАННИ ВЪВ ФОРМАТА ЗА КОНТАКТ!!!!!!!!!!!
 
От: Как да успея...?

Алан не са нормален хост, а нещо като фирма, която създава онлайн магазини и същевременно ги хоства...
 
От: Как да успея...?

Е ТЕ ТОВА Е , ТЕ ТИЯ СА ГИ КУПИЛИ ОТ НАП И ИМ ДАВАТ ПРОЦЕНТ ОТ ГЛОБИТЕ, БЕШ ВЕДНАГА ОТ ТИЯ ДИВАЦИ
 
От: Как да успея...?

КЗП не глобяват ли ако няма публикувани дани на човек/фирма ?
 
От: Как да успея...?

Те глобяват, ако те хванат..Аз си имам и човек и фирма и всичко, ама махнах телефона, че някви се ебават и званят по всяко време...
 
От: Как да успея...?

Хостинга и домейна са ми от Exsitee.com
Писах им вчера за да ми изготвят проформа за една услуга, но ми отказаха, понеже проформата трябваше да е на името на физическо лице, а те искат на фирма. Засега не ме притискат толкова много, но постоянно продължават да ме съветват и както виждате вече отказват да изпълняват услуги, въпреки че им плащам.
 
От: Как да успея...?

А на мен ми хрумна нещо напълно абсурдно, но все пак да си го кажа. Тук във форума има регистрирани и влизат едни от най-добрите български хостинг компании. Защо не приказваш с някой от тях - да минеш при тях, да ползваш техните услуги за хостинг, ще си плащаш за всичко, те поемат бизнеса ти - за 8 месеца ще ползваш тяхната фирма а след това ти го прехвърлят. И съответно всичко е наред и ти продължаваш да работиш с тях, като лоялен човек. Тук разбира се остава съмнението на съответния хостинг - "Ами ако продава нещо нелегално и заради него ми наложат глоба..."
Щом си имаш домейна магазина се прави лесно, бързо и на друг хостинг да е - те ще ти помогнат в това отношение. А така ще спечелиш и сигурен партньор.

Но може да е глупава тази идея и да не е осъществима!
 
От: Как да успея...?

Не ми се вярва някоя сериозна фирма да поеме такъв риск. Странно ми и е и толквоа да не може да се намери роднина за регистрацията на една фирма.
 
От: Как да успея...?

Просто в семейството нямаме толкова "бизнесмени" и реално никой не ми се доверява чак толкова. А дали е възможно да продавам от онлайн магазин чрез без фирма а като ЕТ?
 
От: Как да успея...?

Просто в семейството нямаме толкова "бизнесмени" и реално никой не ми се доверява чак толкова. А дали е възможно да продавам от онлайн магазин чрез без фирма а като ЕТ?

Най-добре се консултирай със счетоводител , прецени си много добре дали ще си заслужава разходите ... счетоводство, касов апарат и т.н.
 
От: Как да успея...?

Тази тема направо е за бисери, намесихте държави, агенции глупости, а всичко е чисто и просто ясно обяснено от закона от времето на оно - всеки, който извършва тъговска дейност трябва да има регистрирана компания или юридическо лице.

Така по темата, щом няма алтернатива някой да поеме с регистрация на фирма, имаш две алтернативи или преустановяваш дейност, или продължаваш ъндърграунд, само не плети такива схеми като по горе, и запали някоя свещ в църквата всичко да мине глдако през следвщите месеци, защото последствията са си твои, но ако трябва сме честни ти си под 18 така че не се знае какво ще ти направят, по закон ще те оневинят.

А и да незнанието на закона не те оневиниява, така че недей слуша кво ти викат няма страшно като дават 101 примери, това са мнения не факт, а принципа е ясен, ако продължиш ще има последствие, ако те хванат, а и друго за този приход, дето вади сайта ти като направиш фирма нали ти е ясно че голяма част ще заминат по десетки разходи, така че може и на минус да си - така че ако питаш за съвет спри, преустанови дейност, помисли как да развиеш сайта да увеличш продажбите анализрай, вземи си решение и действай, да не забравим и успешно кандиастване - Търпението е добродетел
 
От: Как да успея...?

Привет и от мен!
Щом питаш тук, а и като ти чета схемите, смятам, че знаеш отговора - просто не ти се иска да е това. Без значение кой и какво казва, смятам че вече си претеглил + и - и предполагам си осъзнал минусите, че са повече.
Хубаво е, че имаш идея и се бориш за нея, НО с 400лв си за никъде! Както и по-горе ти казаха: 108лв осигуровки, 70-150лв счетоводство, реклами 120-180лв...
Не мога да те уча, мога да споделя аз какво бих направил. За да не ми секват и тези доходи бих продължил с продавалник, но в 8-те месеца сериозно бих се потрудил по магазина.
Къде да го хостна, как да го доизпипам не само като дизайн, функции, оптимизация, но и услуги и още много неща, които се правят по един магазин. И много сериозно бих си написал домашното по тема "Какво ще правя когато ВЕЧЕ имам фирма?"
Редно е, защото цените, които даваш сега, тогава няма да можеш да си ги позволиш.....
 
От: Как да успея...?

Няколко съвета и от мен.
Купи си хостинг. Препоръчвам ти моя - http://www.hostbulgaria.com/hosting.aspx. За действащия ти домейн така и не разбрах чий е. Вероятно ползваш "безплатен" поддомейн. Купи го като самостоятелен домейн. Ако няма свободно име, промени или добави един знак в домейна, така че да е максимално близо до сегашното. Сваляй редовно копие на магазина си. Така във всеки един момент, ако се закучат нещата със сегашния ти "хостинг", ще можеш да се преместиш.
Продължавай си работата. След като законодателството пречи на предприемчивите хора да си изкарват хляба, и да учат и се развиват, то явно нещо в него куца.
Прочети търговския закон и си подготви документи за ЕООД. Не е никаква философия сам да го свършиш това, вместо да плащаш на "специалисти" грешни пари. Опитай да подадеш документите в съда. Ако се наложи, обясни, че имаш нужда от фирма в деня на пълнолетието ти. След като можеш предсрочно да вземеш изпит за правоуправление на МПС, би трябвало да можеш предсрочно и да подадеш документи за фирма, които да получиш в деня на пълнолетието. Както шофьорска книжка. Ще си спестиш може би месец мотаене, докато по обичайния начин подадеш и получиш документи за фирма.
Ако те хванат, ще ти напишат акт. Само дето, както разбирам, акта ще е на баща ти. Акта трябва да се връчи и подпише. Размотавай. При връчване не обжалвай! На основание на този акт се издава наказателно постановление. Което вече влече финансово задължение. Обжалвай наказателното постановление. Докато се влачат нещата и се стигне до съд, най-вероятно ще си подминал 18-ия си рожден ден. За съда не ти трябва адвокат. Заявяваш, че сам ще се представляваш. Обясняваш ситуацията съвсем нормално. Носиш документите, подадени за фирма. Както и техни копия, които представяш на съда. Затова по-горе ти писах да подадеш предсрочно документи за фирма. Показва, че имаш желание да си изряден. Пледираш (искаш) пред съда минималната сума за глоба. Не вярвам да има съдия, който в такава ситуация да откаже на такова пледиране. Принципно, съда не може да отменя наказателни постановления, ако са съставени законосъобразно. Но може да наложи глобата да бъде от минимума до максимума, според съответния член на съответния закон, по който е съставено наказателното постановление. Ако има пропуски, или грешки, в акта или постановлението, то вече може да се иска от съда да ги отмени като незаконосъобразни. Тогава си чист - да са се научили да пишат правилно!
Аз съм на принципа: Бъркаш ли - плащаш си. Когато те хванат. Което не означава, че си беззащитен.
Забрави всякакви схеми - такива и онакива. Само ще усложниш и оплетеш нещата. Работи си нормално, пък каквото излезе. Нито си убиец, нито рекетьор.
Успех в работата и живота! :|

ПП
Докато не влезеш в задължителното ДДС, счетоводството с такъв магазин е елементарно - можеш и сам да си го правиш.
 
Последно редактирано:

Горе