Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

че ти не си успял, не значи че и аз няма да успея!!!!
има мнохо хора които са успели и благодарение на тези пари вече имат стабилен бизнес

Мога да ти кажа веднага, какво са "успелите".

Първи тип: връзкари, братчеди, баджанаци, ортаци.
Втори тип: Тия, които ползват така наречените "посредници" уреждачи. Схемата е такава:

Кандидатстваш да речем за 20 бона. Плащаш предварително 5 бона (или повече) да те "уредят". Ама без никаква гаранция. Ако не стане.. гориш с парите.
Ако си навитак и ти се рискува, пробвай се.
 
От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Koй път? към парите които ти ги дават ей така?

аз пък бих казал - пробвайте!

че ти не си успял, не значи че и аз няма да успея!!!!
има мнохо хора които са успели и благодарение на тези пари вече имат стабилен бизнес

бахти темата - въобще няма да я чета
прочетох само първия ред
и обобщението което е най-долу


и как се оплакваш - все едно е задължително :?
ти се отказваш - супер, оставаш място за някои по-напорист

Който е оптимист, да пробва. Нямам нищо против. Просто споделят опит. Бюрокращината е една и съща за всички. Какво означава, че не съм успял. В случай, че си изпуснал момента, където съм писал, че съм приключил успешно проекта, да те върна там. :) Но щом си чел само в началото, ясно. ;)

Още доста фирми гледайки на къде е тръгнал проекта, прекратиха и стигнаха само до кандидатстването. Виж, не казвам, че евро проектите са нещо кофти, напротив, нека има. Но изпълнението на този, някак си не се получи както беше представен в началото. Но това не е гаранция, че при другите ще е същото. ;)
 
От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Мога да ти кажа веднага, какво са "успелите".

Първи тип: връзкари, братчеди, баджанаци, ортаци.
Втори тип: Тия, които ползват така наречените "посредници" уреждачи. Схемата е такава:

Кандидатстваш да речем за 20 бона. Плащаш предварително 5 бона (или повече) да те "уредят". Ама без никаква гаранция. Ако не стане.. гориш с парите.
Ако си навитак и ти се рискува, пробвай се.

знам, че по принцип е така
но винаги има изключения :)

Blinky ако беше отишъл в банка - едва ли ще му искат толкова документи, нали?
но срещу 5к няма да ти дадат срещу 20к, нали?

тези 5к ги приеми като инвестиция - къде по света дават гаранция за инвестиции?


Който е оптимист, да пробва. Нямам нищо против. Просто споделят опит. Бюрокращината е една и съща за всички. Какво означава, че не съм успял. В случай, че си изпуснал момента, където съм писал, че съм приключил успешно проекта, да те върна там. :) Но щом си чел само в началото, ясно. ;)

Още доста фирми гледайки на къде е тръгнал проекта, прекратиха и стигнаха само до кандидатстването. Виж, не казвам, че евро проектите са нещо кофти, напротив, нека има. Но изпълнението на този, някак си не се получи както беше представен в началото. Но това не е гаранция, че при другите ще е същото. ;)

съжалявам, видях, че нещо се оплакваш от бюрокрация - това което написах може да го постна под всяка такава тема и не се отнася само до теб
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Blinky ако беше отишъл в банка - едва ли ще му искат толкова документи, нали?
но срещу 5к няма да ти дадат срещу 20к, нали?


Какво искаш да кажеш?
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

съжалявам, видях, че нещо се оплакваш от бюрокрация - това което написах може да го постна под всяка такава тема и не се отнася само до теб
Мисля, че точно това не е добре организирано. Не искам да кажа, че навсякъде хората в администрацията на агенциите и държавните организации са необучени и неопитни, но не мога и да кажа, че са. Това, което се получи при мен, говори за втория типаж. И аз съжалявам, че така се получи и си прав, че това е урок. Инвестицията и нервите, които се хвърлиха за този урок мисля, че до някаква степен са ОК. Но изводите за мен си не ми харесват, а именно, че повече никога няма да предприема такова приключение. Дано по никакъв начин не изглеждам мега негативно настроен към проектите, които текат в момента или тези, които ще се пуснат в бъдеще. Искам дамо да кажа, че всеки трябва да си предвиди и проучи всичко. Аз лично не успях да намеря информация или мнения и коментари, но както споменах, бях в началото на самата програма. Може би да са минали няколко месеца (не повече от 3) от официалния й старт.

Много искам в темата да се включи някой, който е минал по този пък и е имал късмета да не се е сблъсквал с всичко това, с което успях аз да се сблъскам. По този начин най-малкото ще успяе да си видя грешките от моя стана, защото никой не е съвършен, както и да ми даде напътствие какво мога да подобря или направя, за да предвижа нещата малко по-бързо. Също така, аз ще мога да помогна с всичко, което знам за проект Ново начало, и да дам съвети кое как да направи, изготви и прочие. Идеята винаги е била да си бъдем полезни. Винаги ще гледам и аз да помагам.
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

nortrant нещо е станал накриво днес...

тези 5к ги приеми като инвестиция - [/B]
И как ще осчетоводиш тази "инвестиция"?!
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Мисля, че точно това не е добре организирано. Не искам да кажа, че навсякъде хората в администрацията на агенциите и държавните организации са необучени и неопитни, но не мога и да кажа, че са. Това, което се получи при мен, говори за втория типаж. И аз съжалявам, че така се получи и си прав, че това е урок. Инвестицията и нервите, които се хвърлиха за този урок мисля, че до някаква степен са ОК. Но изводите за мен си не ми харесват, а именно, че повече никога няма да предприема такова приключение. Дано по никакъв начин не изглеждам мега негативно настроен към проектите, които текат в момента или тези, които ще се пуснат в бъдеще. Искам дамо да кажа, че всеки трябва да си предвиди и проучи всичко. Аз лично не успях да намеря информация или мнения и коментари, но както споменах, бях в началото на самата програма. Може би да са минали няколко месеца (не повече от 3) от официалния й старт.

Много искам в темата да се включи някой, който е минал по този пък и е имал късмета да не се е сблъсквал с всичко това, с което успях аз да се сблъскам. По този начин най-малкото ще успяе да си видя грешките от моя стана, защото никой не е съвършен, както и да ми даде напътствие какво мога да подобря или направя, за да предвижа нещата малко по-бързо. Също така, аз ще мога да помогна с всичко, което знам за проект Ново начало, и да дам съвети кое как да направи, изготви и прочие. Идеята винаги е била да си бъдем полезни. Винаги ще гледам и аз да помагам.

Няма да намериш такъв човек. И да каже някой, аз го направих - няма да ти обясни как е станало - защо ли?. Съжалявам но сме си така
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

nortrant нещо е станал накриво днес...


И как ще осчетоводиш тази "инвестиция"?!

Какъв е смисъла да даваш 5к на някой дето я осигурил 20к я не? По-добре ги дай в лихви на банки и то като ти отпуснат финансирането
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Какъв е смисъла да даваш 5к на някой дето я осигурил 20к я не? По-добре ги дай в лихви на банки и то като ти отпуснат финансирането

Тоя въпрос риторичен ли е, или нещо не зацепваш?
Ако не дадеш тия 5 к шанса да получиш субсидия спада драстично, ако не си от "тип едно".

И как ще осчетоводиш тази "инвестиция"?!

Много лесно. Договор за извършена "услуга" за оформяне, събиране и подаване на документите. И фактура ще ти издадат.
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

не разбрах тези 5к за какво са - и задължителни ли са
не ми излизайте с това, че трябва да се дават за да станат нещата - абсолютно сигурен съм, че има успели без да дават пари и без връзки!

ще е по-добре ако без тези 5к не може - иначе ще се наредят хора от колко и въже..
ако не може да рискуваш тези 5 к - каква идея има...
дори може да вземеш на заем за да успееш с кандатстването - взимаш 5 скоро връщаш 6 и ако вземеш 20к имаш 14 - дадени ей така

представете си - с два докуемнта да ти дадат 20к
и без никакви разкарвания
даже те да идват да те молят да кандидатстваш :lol:
да стоят пред врата и да не може да се отървеш
и сутрин да те дебнат защото иначе не може да те намерят - все по бизнес дела си

хаха
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

не разбрах тези 5к за какво са - и задължителни ли са
не ми излизайте с това, че трябва да се дават за да станат нещата - абсолютно сигурен съм, че има успели без да дават пари и без връзки!

Сигурно има и такива няма спор. Само че, на тях да речем им разглеждат документите с години, връщат ги като Блинки по 100 пъти и т.н.
Уреждачите "уж" спестяват тия неща, ама гаранция - франция.

Случката е действителна, и цифрите са същите. Случи се на един познат, който няма причина да ме лъже. Той не се е навил, та да разкаже как е станала работата.
 
От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Сигурно има и такива няма спор. Само че, на тях да речем им разглеждат документите с години, връщат ги като Блинки по 100 пъти и т.н.
Уреждачите "уж" спестяват тия неща, ама гаранция - франция.

Случката е действителна, и цифрите са същите. Случи се на един познат, който няма причина да ме лъже. Той не се е навил, та да разкаже как е станала работата.

ок, както казах по-горе - тези 5к щом са "задължителни" се явяват един вид като филтър за идеите и кандидатите - че иначе ще се наредят от кол и въже.
 
Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Koй път? към парите които ти ги дават ей така?

аз пък бих казал - пробвайте!

че ти не си успял, не значи че и аз няма да успея!!!!
има мнохо хора които са успели и благодарение на тези пари вече имат стабилен бизнес

бахти темата - въобще няма да я чета
прочетох само първия ред
и обобщението което е най-долу


и как се оплакваш - все едно е задължително :?
ти се отказваш - супер, оставаш място за някои по-напорист

Той не се отказал: програмата е завършена успешно въпроса че миналата седмица още не беше получил парите за септември 2012 а след септември идват другите месеци...
няма проблеми да я изпъълниш проблема е да си получиш парите...
 
Re: От: От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

nortrant нещо е станал накриво днес...


И как ще осчетоводиш тази "инвестиция"?!

при подкупите :) с касова белешка от апарат с дистанционна връзка с нап :)
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Аз само като почнат да ме разкарват по 10 пъти на ден в края на месеца ще съм я завършил програмата с документите в кофата. :D
 
От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Той не се отказал: програмата е завършена успешно въпроса че миналата седмица още не беше получил парите за септември 2012
няма проблеми да я изпъълниш проблема е да си получиш парите...

Ще чака - не стига, че ти дават пари без да ги връщаш - а и претенции
така са устроени нещата - ако не си доволен - много ти здраве
никои не те е карал на сила

какво излиза - Блинки е взел парите и пише:
Моят съвет е....не се подлъгвайте да поемате по този път.
много кофти, наистина :(

има една опасност, ако гласувате за серГЕЙчо - може и да не получи останалите пари
2mw6tkx.gif


и какво излиза - Блинки е дал подкуп - заради това няма да успеят тези които не искат да дават подкуп...колкото и добър да им е проекта - koftiii
 
От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

има една опасност, ако гласувате за серГЕЙчо - може и да не получи останалите пари

Надали при положение, че сергейчо вече нема от де да крадне пари ще ги пази фондовете като писани яйца - много будистки филми гледаш. :lol:
 
От: От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Надали при положение, че сергейчо вече нема от де да крадне пари ще ги пази фондовете като писани яйца - много будистки филми гледаш. :lol:

глупости...разбира се, че има и то още много за крадене
и хората които са подложени на постоянни атаки от предложения за подкупи :confused:
нали има поговорка - като ти дават - взимай
и те така - как да откажеш 5 к :D
 
Re: От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Ще чака - не стига, че ти дават пари без да ги връщаш - а и претенции
така са устроени нещата - ако не си доволен - много ти здраве
никои не те е карал на сила

какво излиза - Блинки е взел парите и пише:

много кофти, наистина :(

има една опасност, ако гласувате за серГЕЙчо - може и да не получи останалите пари
2mw6tkx.gif


и какво излиза - Блинки е дал подкуп - заради това няма да успеят тези които не искат да дават подкуп...колкото и добър да им е проекта - koftiii

Къде излиза че е дал подкуп ?

Ако ние ти дължим пари от септември миналат година за някой проект който си правил например за нас щеше да си опищял форумите какви сме измамници :) като ти тези пари си ги дал от себе си на 100% за да изпълниш проекта... пък ние някой ден ще ти ги дадем :) ако име пари...

Илиза че няма смисъл да изпълняваш малки проекти трябва да е голям и толкова надут като цени че дори като получиш частично плащане да си на печалаба... и да дадеш колкото трябва (по втория начин) за да знаеш че ще мине... ама това въобще не са положителни сигнали за ситуацията
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

и какво излиза - Блинки е дал подкуп - заради това няма да успеят тези които не искат да дават подкуп...колкото и добър да им е бил проекта

Предполагам, че ако беше дал нямаше да го мотат от половин година :).

Мойта случка съвсем друга, май сгреших че изобщо споменах. Оплетоха се постовете и стана мазало.

Нортранд кандидатсвай бе. Тъкмо да видим, дали ще успееш или ще метнеш документите в кофата както казва гангстера. След като те отчая корупцията и бюрокрацията.
 

Горе