Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Предполагам, че ако беше дал нямаше да го мотат от половин година :)

Стига де! нали каза, че се дават 5 бона?

Кандидатстваш да речем за 20 бона. Плащаш предварително 5 бона (или повече) да те "уредят". Ама без никаква гаранция. Ако не стане.. гориш с парите.
Ако си навитак и ти се рискува, пробвай се.

сега какво излиза - блинки подава 20 документа да му дадат ей така 20к и се вайка, че го забавили с няколко месеца?
да не са го забавили само него :)

тц тц, трябваше да прочета темата, но много дълга ми се видя
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Случката която разказах е съвсем друга, толкова ли не разбрахте или се правите на тъпи!

Единственото общо е че става дума за европари.
 
От: Re: От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Ако ние ти дължим пари от септември миналат година за някой проект който си правил например за нас щеше да си опищял форумите какви сме измамници :) като ти тези пари си ги дал от себе си на 100% за да изпълниш проекта... пък ние някой ден ще ти ги дадем :) ако име пари...

длъжни мисля, че не е много правилна дума - тези пари не са на заем
ако има пари - ще ги изплатят, споко


Къде излиза че е дал подкуп ?

Много ме убеждават, че иначе не може..
аз твърдя обратното и го казах сто пъти вече - че може! и виж, че съм излязал прав?
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Е кво си излязал прав, тия пари може и да не ги види никога.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

но и не е дал 5к
големите пари са подарък

Е кво си излязал прав, тия пари може и да не ги види никога.
прав съм за това, че може да успееш без подкуп (нали Блинки е такъв?!?)
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

В случая да успееш е да вземеш парите за свършената работа. Засега няма успех.

Що имам чувството че защитаваш милите, раними и неподкупни души на бюрократите? :)
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

В случая да успееш е да вземеш парите за свършената работа. Засега няма успех.

Що имам чувството че защитаваш милите, раними и неподкупни души на бюрократите? :)

защото имам жив пример за успял човек
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Nortrant, ти днес да не си стоял много на слънце? :lol:

Начи, ситуацията е следната:

Блинки кандидатства по гореспоменатата програма, направят го на маймуна няколко месеца, той упорито си свършва рабодата обаче се оказва, че ще му платят ако има пари или ако са на кеф. Тия пари се отпускат от Европейския социален фонд така, че такъв филм да няма пари е малко вероятен.

Благодарение на съвестно подадените документи от Блинки държавата ще си взема парите ама на Блинки може и да не му ги даде и единственото дето може да направи той е да се оплаче на pop @ armenia.com.

Ако бъркам нещо поправете ме.

Един жив пример не е нищо като станат 100-1000 живи примера тогава може да ме убедиш, че нещата са наред - до тогава не вервам.:)
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Blinky, ако бях на твое място, щях да вдигна малко пушилка в западно европейски институции и медии.
„Когато става въпрос за България, аз вярвам, че парите на европейската солидарност са много добре използвани”
Това са думи от днес на Джоузеф Дол, председателя на ЕНП, който е на посещение в София. Може да се получи добър паралел между реалността (твоя случай) и сладките приказки на политиците. Успех!
 
От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Nortrant, ти днес да не си стоял много на слънце? :lol:
Не, бре. Той просто подгони 6000 мнения. :D В чест на новия Парламент е обещал 10 000 да направи. Малко Стахановска история.


Начи, ситуацията е следната:

Блинки кандидатства по гореспоменатата програма, направят го на маймуна няколко месеца, той упорито си свършва рабодата обаче се оказва, че ще му платят ако има пари или ако са на кеф. Тия пари се отпускат от Европейския социален фонд така, че такъв филм да няма пари е малко вероятен.

Благодарение на съвестно подадените документи от Блинки държавата ще си взема парите ама на Блинки може и да не му ги даде и единственото дето може да направи той е да се оплаче на pop @ armenia.com.

Ако бъркам нещо поправете ме.

Един жив пример не е нищо като станат 100-1000 живи примера тогава може да ме убедиш, че нещата са наред - до тогава не вервам.:)
Поправка:
Европарите се дават реално (кеш), след като България ги заяви - един вид осребряване на чек.
Първоначално министъра на финансите трябва да заложи съответните пари в бюджета. След като ги има в бюджета, те могат да бъдат изплатени. Ако ги няма в бюджета - няма плащане, дори да си 110 % перфектен, и да си изпълнил на 100 % проекта. Оттам фразата "ако има пари".
Схемата е следната:
1. ЕС декларира определена сума за определена програма.
2. Правят се проекти. Проектите се изпълняват със собствени пари. Ако нямаш собствени, теглиш кредит.
3. След изпълнение на проекта, държавата дава парите по него. Ако ги има в бюджета. И ако не открият несъответствия и нарушения в проекта.
4. След това държавата ги иска от ЕС и
5. той ги превежда.

Никой никъде никога не дава пари напред, с които да се работи. Единствено със собствени пари - или от под възглавницата, или от кредит.
"Подпомагането" е един евфемизъм за лаици.
След като си подписал договор с държавата за даден проект - нямаш никаква сигурност, че ще вземеш обещаните пари.
Точно заради това много хора изгоряха, взимайки кредит, и разчитайки на държавата.
 
От: Re: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

и какво излиза - Блинки е дал подкуп - заради това няма да успеят тези които не искат да дават подкуп...колкото и добър да им е проекта - koftiii
За жалост Блинии не успя да намери връзки, за да си плати. Вече и този вариан ме устройва. :) Няма да си купя iPhone 5 с парите, които не са много, но са едно много добро помощно средство да задържиш персонал или да направиш инвестиция. Сега правим нещо, и нямаше на е зле да влязат в това направление пари. Но на държава и пука, че имаш идеи, които ще увиснат. :)

Както се казваше в онази реклама на една банка - "Работиш, работиш, па вземеш кредит". Да, така е. Ама не защото се развиваш, както в рекламата споменават, а защото влизаш в дулгове. Набитвация голяма е.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

прав съм за това, че може да успееш без подкуп (нали Блинки е такъв?!?)

Да, прав си. Така го играх. Така го играха и останлите, но май не е правилният метод. Дано да съм в грешка.

Ще подпитам и другите участници в проекта, защото май пак ми се очертава да кибича пред стаята за отчитане. Лошото сега е, че при предадените документите каквото било, било. Няма как да задължа стажантите, които наех, за да ми идват на крака, за да се подписват. Това означава, че ще тичам и в тези дестикации. Явно ще има продължение на сагата.

Чудя се дали трябва да имам притеснение от факта, че може да дойде друга власт. Много стават факторите и това не играе в моя полза. Май се очертава да се чака и още. В един момент и момента с отписването им ще дойде. Но дано да съм в много голяма грешка тук.

Нортрант, и аз познавам едик успяващ с европроекти, но последно време и на него нещо му се бавят парите. Както ми каза той, човече, май тази 2012-та и 2013-та година не трябваше да се впускам в тези води. Усещах го, но все си мислех, че не може да се обърка нещо, особено имайки фирма позната на агенциите и успявала с много проекти. Това като го чух, направо ме изцъклих. :) Човек с няколко години опит, и то успешен, ми обеснява какъв шит се случва в момента.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Чудя се дали трябва да имам притеснение от факта, че може да дойде друга власт. Много стават факторите и това не играе в моя полза. Май се очертава да се чака и още. В един момент и момента с отписването им ще дойде. Но дано да съм в много голяма грешка тук.

Няма смисъл да се притесняваш.
Човек повече от вярата си не може да изгуби.

Отделно, не очаквам да се състави правителство на майските избори. И дори да се състави, едва ли ще пипа бюджета - особено по тези пера.
В момента олигарсите не изпитват особена нужда от парламент и правителство. Единия програмен период за европарите приключва, а другия още не е тръгнал. Няма какво да се "усвоява" и преразпределя.

Темата е песимистична, но това не означава човек с желание и хъс да не се опитва. Все някъде някой ще успее.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

...Все някъде някой ще успее.

... въпреки, че от всякъде ни подливат вода...

Блинки, я кажи как мислиш, труда който положиха твоите стажанти струва ли си парите, които им плати?
В смисъл, че ако си доволен, европарите ще ти дойдат като един вид бонус...
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Eдин жив пример не е нищо като станат 100-1000 живи примера тогава може да ме убедиш, че нещата са наред - до тогава не вервам.:)

според теб мога ли да познавам 1000 човека които са успели?
аз ти казвам, че знам за един и съм сигурен, че има поне още хиляди
пък ти ако щеш вервай

Да, прав си.

:beer:
като казах, че може честно - сто човека се нахвърлиха и казаха, че не може - трябвало задължително връзки или пари (или и двете).

Явно може без подкупи и връзки - дано го прочетат и да си го набият в главите.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

... въпреки, че от всякъде ни подливат вода...

Блинки, я кажи как мислиш, труда който положиха твоите стажанти струва ли си парите, които им плати?
В смисъл, че ако си доволен, европарите ще ти дойдат като един вид бонус...
Струваше си за един от стажантите. Много даже...но заради всичко това, финансово не успях да я задържа - просто потоците пари отиват в една посока. Може ли от проекта да искат да си изряден, точен и да предаваш на време документацията, а те да нарушават условията си както си искат. За това казах, предимно, че изпълнението е кофти. Ако всичко вървеше добре, сега щеше да е съвсем друга обстановката. Идеята наистина е добра и както се вижда, определено има практическо приложение. ;)

Явно може без подкупи и връзки - дано го прочетат и да си го набият в главите.

Мисля, че може. Не съм и плащам за такава проекти никога, но не съм и имал много. Не знам как е с "платени консултации", както ги наричат повечето. ;)

Темата по никакъв начин не искам да отказва хората от проектите. Искам само и единствено да кажа как мина този. Силно се надявам и вярвам, че не всеки минава с такова изпълнение. ;)
 
От: От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

nortrant, губиш основната идея - НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТКАЖЕШ! Имаш прекрасни обещания на държавата как ще ти покрие разходите за това да помогнеш на млади хора да придобият малко практика, даги обучиш, барем попаднеш на някой кадърен, който след това да поискаш да задържиш, защото и читави служители трудно се намират.. и в един момент попадаш в ситуацията, в която държавата се бави изключително дълго, а ти не можеш да прекратиш програмата и си длъжен да го караш на мускули
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Здравейте Колеги,
Моята история на Кратко:
1. 20 септември 2012 г. подписване на договор с АЗ за 2ма стажанти и 1 наставник по "Ново Начало"
2. 25.09.2012 - назначаване на стажанти
3. Заплащане на заплати и осигуровки и представяне на месечни пакети с документи.
3.1 Стажантската програма приключва на 25.03.2013 - няма плащане.
4. Връщат ме няколко пъти за неща от типа - няма дата, не е изписан адрес (без да е ясно от формуляра на офиса или на управление на фирмата), не са подадени документи, които се откриват, че са подадени след седмица и т.н.
5. Пратени жалби към АЗ и ДБТ за забавяне на плащане
6. Към 15 май най - накрая първите 3 месеца са пратени като платежни нареждания към София
7. Все още няма никакво плащане :)
8. От две седмици правя по средно 10 обаждания през ден към организатор на програма и счетоводство в София да видя какво се случва - не ми отговарят и двата телефона. Имах само веднъж удовоствието да се свържа с тях, още преди платежните да са там. Интересно - отговарят телефоните за другите региони. За фирмите от Пловдив - няма отговор от седмици.

Въпросчета:
1. Блинки има ли развитие по твоя казус?
2. Можем ли да се обединим 3-4-5-6 фирми и да предприемем групови жалби към новия министър?
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Здравей, разбира се че можем да го направим.

По моя случай нищо. Днес бях отново в бюрото по труда, защото със задна дата са върнали един документ, които реално беше отпаднал три месеца след започването на проекта ми. Сега разбирам, че имат и структурни промени в бланките, вече на присъствения списък не искат работодател-наставник (аз съм такъв), а само служителите. Преди искаха всички лица, защото следваха логиката, че щом те са там (служителите), реално и ти трябва да си там в присъствената форма.

Датите, печатите и подписите до някаква степен ги разбирам, но не разбирам факта, защо искат на всичко печат, ама казвам на всичко и не приувеличавам. Никакви корекции не може да се прави. правиш ли, задраскаш ли и даже надпишеш, че корекцията е твоя с печат и подпис, пак не става - връщат. Грам неприятно ми става и всеки път когато става дума за плащане, до къде са придвижени документите, да ми се вдига рамене. Сега, на следващата визита, ще входирам и едно писмо, в което е молба да ми дадат моят екземпляр от договора или поне копие, заверено и подпечатано, защото умниците и това успяха да оплескат - загубиха ми договора, размотавайки го по стоте служби. Но съм забелязал, че колкото и официално и професионално да го правиш, резултата е един и същ. Днес отивам, няма никой - единият са го викнали в регионалната, другия на обучение. Ей такъв е цирка там. Но няма какво да си кривя душата, помагат както могат. Но и тук е все тази като резултата е никакъв.

Ако има нещо, ще се похваля, но не виждам реално да ми се случат нещата. Казал съм повече никога. Даже не знам с какви очи ще отидат да искат пари за следващия период и колко ще искат. Като гледам не заслужават никакви, защото не могат да ги усвоят. Не злорадствам, но просто и аз видях как нещата се случват. Не е истина, че може да е толкова с клизми. като проблем номер едно класирам лошата организация и тромава система. На второ класирам непрофесионалното отношение към проекта - не можа на 200 фирма, от която едната ти е голяма верига с наети 100 човека по този проект, да сложиш 1, максимум 2-ма души. Не е никак сериозно и не знам какво са очаквали с подобно преразпределение на задачите. Това го знам, защото аз бях в техния класьор (на голямата верига), защото съм бил малка заявка. :)

Ти си късметлия, аз съм вече 2 месеца след проекта и нищо. Аз приключих на 19-то число март месец и нищо. Не им се получават нещата и това е. Просто не знам защо се пънът и реклами за евросубсидии да пускат по телевизията. Трябва много добре човека да се зачете из интернет и да си проучи какво го очаква, ако мисли да разчита на подобни субсидии. Картинката е съвсем друга, когато започнеш сериозно с подобно начинание.

Същият случай имам с позната на моя роднина. Само, че нейния проект приключи преди една година, а тя милата нищо не е получила. Всичко си е изчистила и пак. Каза ми, че била спряла да звъни и да разпитва, защото правила сметки за телефон и влагала много негативни емоции, което малко или много се отразявало на работния и процес. И в момента и тя е на изчакване. Както каза тя "за мен това е един безлихвен депозит, който не много ясно кога мога да си го изтегля". :)

Това е в общи линия. Не знам вече какво да пиша. Само жалко, защото исках много да задържа част от персонала. Но уви. ;) Явно не може да се прави кой знае какъв бизнес тук. Много фирми преоткриха аутсорсинга покрай това и други такива.
 
От: Как мина европроектът Ново начало, финансирано от ОП РЧР

Сега разбирам, че имат и структурни промени в бланките,
Най-мощното оръжие на чиновника: БЛАНКАТА!
 

Горе