Как работи Пропагандата, при нас!

От: Как работи Пропагандата, при нас!

Ами не е пропаганда. Просто тъпи журналисти.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

САЩ нанесоха ядрен удар по Китай
"Апокалипсис сега" в Тянцзин
09.2015


В сряда, 12 август 2015 г., – 23.33:57 ч., и в 23.34:27 ч. започна новият етап на ядрената фаза на Третата световна война в контейнерния терминал на китайския град Тянцзин, който е съперник на Ню Йорк и Хамбург с 15-милионно население.
.......
Първият взрив прогърмя с еквивалент 3 мегатона, след това последва още по-мощен – 21 мегатона. Нанесени бяха колосални щети на пристанището, околните жилищни и промишлени райони, със стотици жертви. Взривът беше видян и от Космоса. От взривовете на различните химикали и продукти в терминалите, според някои китайски социални мрежи, токсичният газ стигна и до Пекин, който е само на 120 километра.
.........
Преди това, по време, а и след взривовете в Тянцзин, се разиграваха и други събития, които бяха част от един и същи сценарий. Защото, както се казва, никога няма случайни случайности. Още повече когато става дума за първата открита ядрена атака на САЩ срещу Китай.
...........
Английски източници веднага бяха готови с интерпретацията и съобщиха, че ... Но това не беше истина.
............
Съдейки по снимките, унищожени бяха и хиляди леки коли, подготвени за транспорт по море към света. И те бяха изпепелени като леките коли на паркингите в Ню Йорк около Световния търговски център на 11 септември 2001 г. от ядрените взривове, подложени под двете кули.

Странна беше връзката между взривовете в Тянцзин. Най-напред в пристанищната зона беше регистриран пожар, вероятно, за да привлече вниманието и да бъдат насочени камерите и фотоапаратите за заснимане на започващото "шоу". Последва първият взрив със сила 3 килотона, а малко по-късно и вторият – със сила 21 килотона.

Но двата взрива нямаха никаква връзка. Взривът № 1 – по-малкият, стана в западната част на контейнерния порт и това беше взривът, от който са снимките с разпръснатите контейнери и кратерът, за който всички мислеха, че е от втория, големият взрив. Но не беше.

Взривът № 2 стана в източната част на контейнерния порт с огромна сила, като остави след себе си друг, воден кратер с площ от 15 декара.
.......
След като прегледахме историческите снимки от подобни ядрени опити на СССР с тактическо ядрено оръжие стигнахме до извода, че второто голямо кратерно езеро е в резултат на подповърхностен взрив на най-малко 5-килотонна ядрена бомба, т.е. тактическо ядрено оръжие, с обичайния заподозрян САЩ и Израел.

Фрактурите по бреговете на появилия се кратер, изпълнен с вода, доказваха, че става дума за подземен взрив на ядрен заряд, който може и да е бил камуфлиран в някой контейнер или нанесен от въздуха.

Унищожените стотици контейнери също доказват ядрен взрив
....

И сега, няколко дни преди ядрената атака в Тянцзин, в Украйна се разпространяваха слухове за предстоящо взривяване на "мръсна атомна бомба от бойците на Донецк", явно за отвличане на вниманието от атаката в Китай.

Важна е и компютърната причина за атаката. Именно в град Тянцзин се намира най-бързият суперкомпютър в света – Tianhe-2 с производителност 34 петафлопса. След атаката той е бил спрян.

И накрая, може би най-важната причина. От средата на юни започна мащабна икономическа катастрофа. Рухна шанхайският фондов пазар, най-големият в света център на борсова търговия, загубите на Китай бяха около 3 трилиона долара. Атаката идваше от САЩ. Китайското ръководство обвини за краха американския банков холдинг Morgan Stenley и Credit Suisse. Ще ви припомня, че Morgan е крупен спекулант-рецидивист.

Китай отговори с три поредни девалвации на юана спрямо долара – с 1,9 на сто, с 1,6 на сто, и с 1,1 на сто. Предполагаше се, че девалвацията ще стигне до 10 на сто и това ще е смъртта на американския долар.

Това беше неядреният удар на САЩ и неядреният отговор на Китай.

Последва ядреният удар на САЩ.
Останалото можеш и сам да си намериш.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Това, че правят трафик не значи, че не е пропаганда!
Научете си понятието пропаганда после тръгвате да казвате, кое е и не е!

Това е чиста форма на послание за величие и могъщество към дадена държава със спестена или изкрвиена реалност и истина = Пропаганда!
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Останалото можеш и сам да си намериш.

Вискярски, ти изобщо не даваш Иванджийски бастиона с неговото Строго Секретно и с вечната борба към капитализма и слава на СССР!
Някой път си купи Строго Секретно и ти го нарежи и го посипи по доматите ти те сами ще станат като по чудо искрящо червени!

А иначе във всеки негов брой Китай поглъща икономически САЩ, Китай и Русия нов хегемон, запада упадък изтока най-големите, а направо се изпълва от кеф като пусне военното дело там само извънземни оръжия няма - сигурно са взети от Луната нали от другата страна са извънземните - все пак това е достоверно инфо от неговите канали :)
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Какво спориш след като нямаш ни най-малка представа какво е пропаганда? Цялата тая тема е безсмислена още от началото. Това е нечий майтап с цел създаване на вирален клип, а не пропаганда. За да е пропаганда трябва поне част от новината да е истина и да не е толкова лесно да се разбере, че всичко е лъжа. Трябва журналистът и медията, в която е публикуван материалът да искат съзнателно да представят Русия в добра светлина, знаейки че публикацията съдържа лъжи. Никое от тези правила не е изпълнено. Като си такъв многознайко просветли ни какво е пропаганда?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Варна, мани я тая пропаганда кажи кво става с Гърция :wink:
 
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Вискярски, ти изобщо не даваш Иванджийски бастиона с неговото Строго Секретно и с вечната борба към капитализма и слава на СССР!
Някой път си купи Строго Секретно и ти го нарежи и го посипи по доматите ти те сами ще станат като по чудо искрящо червени!

А иначе във всеки негов брой Китай поглъща икономически САЩ, Китай и Русия нов хегемон, запада упадък изтока най-големите, а направо се изпълва от кеф като пусне военното дело там само извънземни оръжия няма - сигурно са взети от Луната нали от другата страна са извънземните - все пак това е достоверно инфо от неговите канали :)

Никакво намерение нямам да купувам вестници или да чета инфо сайтове. Тази "ядрена" история ми попадна вчера от фб. Същата е като плазмените оръжия, от които се плашиш.
Виждам кой мъти водата по света последните двайсетина години и не ми е нужно някой да ме информира.

А освен това стремежа на Градина Вискяр е да има шарени домати, а не само червени.

11892207_1049617925048630_6653146628740670589_n.jpg


Защо десно настроените се натискат на червени домати? Би трябвало да ми искат сините домати.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

МНоо са готини доматите ма за снимка. Не съм ял ма не вервам зелените да са така убави като червените!
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

МНоо са готини доматите ма за снимка. Не съм ял ма не вервам зелените да са така убави като червените!

По-убави са.
Поне от розовите и червени хибриди, дето са залели пазарите.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

По-убави са.
Поне от розовите и червени хибриди, дето са залели пазарите.

На път сте да създадете "пропаганда" с тези домати. Очаквам всеки момент от някъде новина: Био-зелени домати, по-вкусни от червените, хит в нета. После няколко репоста в по-големи сайтове, докато накрая сутринта кажат на овцете по 3-те основни телевизии: Опасни зелени ГМО домати се появиха в нета. :lol::lol::lol:
 
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Какво спориш след като нямаш ни най-малка представа какво е пропаганда? Цялата тая тема е безсмислена още от началото. Това е нечий майтап с цел създаване на вирален клип, а не пропаганда. За да е пропаганда трябва поне част от новината да е истина и да не е толкова лесно да се разбере, че всичко е лъжа. Трябва журналистът и медията, в която е публикуван материалът да искат съзнателно да представят Русия в добра светлина, знаейки че публикацията съдържа лъжи. Никое от тези правила не е изпълнено. Като си такъв многознайко просветли ни какво е пропаганда?
Аз писах горе но кой да чете - послание, което цели да въздейства на мнение на хората по линия на дадена цел(кауза/позиция) със спестване или изопачаване на истината. И когато това е към политика насочено е пропаганда към дадена държава/генерална политика. А когато не е вече минава манипулация/спекулация/базик/майтап! Когато виждаш в инфо сайтове, които пишат за политика, е не минава - Абе читатели ние си правим с вас базик, и ако ще си правиш накрая ще кажеш какво е. Това не ти е скрита камера! Поне така правят големите медиии...

От уикито може да видим какво пише:
Пропагандата е вид послание, целящо да въздейства на мнението или поведението на хората във връзка с някаква кауза или позиция, която облагодетелства дадена група или личност. Често вместо безпристрастни и доказани факти, пропагандата може да представи съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото. Когато посланието, което трябва да се втълпи на хората, има опасност да не се хареса на обществеността, то трябва да бъде предложено по такъв начин, че да въздейства и да бъде прието.
За да е пропаганда трябва поне част от новината да е истина и да не е толкова лесно да се разбере, че всичко е лъжа
Не знам Владко повярва веднага - а част от истината е знам ли може наистина да са избили джихадисти. Струната по която свирят на русофилите, величие на руснака- та влизат в Сирия и почва джихадистки прогром щото нали запада и САЩ са педераси и гейове та руснаците да ги оправят и всичко под ножа и така с джихадистите много бързо минава за русофилите и в добавка им се пуска новото триплазмено оръжие ...
По-добра от тази светлина не знам - вадят някво джайддайско оръжие и всички ги изпепелява и отново са силните на деня, а запада не знае къде е от уплах.

По твоята дефиниция, дори това е пропаганда а си седнал да коментираш другите, какво знаят или не знаят.
 
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Защо десно настроените се натискат на червени домати? Би трябвало да ми искат сините домати.

Доматите са ти 6+.
Аз съм пазарно настроен играч и ценя чуждото и съм склонен да платя за него толкова колкото пазара го оценява - за чревни и десни, които сакат власт да ограничават такива като теб примерно - те винаги са по червеното.

Аз го чета от доста време Строго Секретно от време на време пуска между редовете доста ценни попадения - но това с Ядрената война ми е направо "любимият" ми похват на Иванджисйки. Взима обективна истина като взривоете и веднага пуска спекулацията за ядрен Хамерикански удар щото друг такъв магнитут няма от къде да е вкарава после обективни икономични причини изкривява ги малко - разбира се пропуска други и вече има руслото и след това ги кичи и краси нещата. Инванджийски съм го признал за много добър манипулатор, а и няма как иначе да е на фона на историята му.

ПП. Много обичам да ям сладко от сини домати, правиш ли такова?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Варна, мани я тая пропаганда кажи кво става с Гърция :wink:

Скоро не съм ходил ти ми кажи нали само там се плицикаш :) за кого ще гласувате там на изборите?
 
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

От уикито може да видим какво пише:
Пропагандата е вид послание, целящо да въздейства на мнението или поведението на хората във връзка с някаква кауза или позиция, която облагодетелства дадена група или личност. Често вместо безпристрастни и доказани факти, пропагандата може да представи съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото. Когато посланието, което трябва да се втълпи на хората, има опасност да не се хареса на обществеността, то трябва да бъде предложено по такъв начин, че да въздейства и да бъде прието.

По твоята дефиниция, дори това е пропаганда а си седнал да коментираш другите, какво знаят или не знаят.

Не е моя дефиницията и аз не съм уики-специалист. Като си тръгнал да се образоваш от Уикипедия, поне да беше дочел докрая, щеше да видиш това:
За разлика от рекламата, пропагандата не е ограничена от временни рамки и не е лесно различима.
Как може да наречеш клип, заснет в САЩ пред стотици хора и наречен "тест на руско оръжие" от някакъв шегаджия, пропаганда? Това може да заблуди временно обикновени хора и дори някои журналисти, но истината гарантирано ще лъсне. Затова ти казвам, и други хора в темата са на същото мнение, че това е вирален клип с цел трупане на трафик или Фейсбук лайкове, не знам какъв му е първоизточника, но с 1000% сигурност не е никаква пропаганда.
 
От: От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Не е моя дефиницията и аз не съм уики-специалист. Като си тръгнал да се образоваш от Уикипедия, поне да беше дочел докрая, щеше да видиш това:

Как може да наречеш клип, заснет в САЩ пред стотици хора и наречен "тест на руско оръжие" от някакъв шегаджия, пропаганда? Това може да заблуди временно обикновени хора и дори някои журналисти, но истината гарантирано ще лъсне. Затова ти казвам, и други хора в темата са на същото мнение, че това е вирален клип с цел трупане на трафик или Фейсбук лайкове, не знам какъв му е първоизточника, но с 1000% сигурност не е никаква пропаганда.

Ако искащ може и други неща да пейста не е там целта или е, както и да е?

Какво значи не е лесно различима - искаш да ти е криптирана или да живеем в комунизма с инфо завеса, че да не можеш да достигнеш до източника?

Тестче, явно ти е трудно та ще ти помогна - когато правиш шега или неща от този сорт в края на начинанието се разбира, че е шега.
В случаят, това видео не е насочено към Хамериканците, а специално за про Русия - Владко сам каза в колко руски сайтовете го е видял, после тука идва и на наша земя.

В историята на пропагандата винаги се разбира, че е било лъжа всичко. В осната пропагадната е точно това лъжа за определени цели! Аз не знам нещо, което да е пропаганда и да е останало пропаганда, но всички да знаят, че е пропаганда. В момента в който се разбира, се разобличава - няма времеви фактор, целта е да бъде по-дълга, но винаги се разбира лъжата и какво се е целяло.

Когато се заиграеш с политиката нещата вече се променят тънка е границата, защото мога ти задам контра въпрос дай ми пропаганда пример - щом ще ми дадеш, значи се знае каква е истината, както и къде е лъжата. Пак ти казвам, ако знаеш, че нещо е било пропаганда, то вече си наясно с истината и разбираш лъжата. А това лесно или трудно се доказва лъжата е тотална глупост - смятам знаеш! Всяко послание има различни кръгове и като цяло се гони маргинализираните слоеве - Владко не го знам какъв е но калве като шаран, а аз що не клъвнах - сега това към кого е насочено - щом аз лесно го разбрах, че е лъжа значи, не е пропаганда. Щом Владко не може то пропаганда ли е - след като е поднесено "обективно" и не се казва - читатели това е базик/майтап? За една пропаганда няма времеви период така, както лесно или трудно има само опровергаване и гласност. Дай ми пример за лъжа с цел пропаганда и с цел шега, така че ми е чудно какво ще измислиш ...
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Какво значи не е лесно различима - искаш да ти е криптирана или да живеем в комунизма с инфо завеса, че да не можеш да достигнеш до източника?
Като не разбираш добре нещо, питай, ще се намери кой да обясни. Пример за пропаганда са медиите на Пеевски. Маскирани са като независими, не се знае официално кой е собственикът и повечето информация вътре е напълно легитимна. Има спортни, културни и какви ли не други новини, като в нормалните медии. Обаче 2-3% от материалите се различават. Съдържат манипулирана информация, която има за цел да защитава политическите и икономическите интересите на Пеевски. Ето това е пропаганда. Пропаганда беше цялото медийно отразяване на Арабската пролет и революцията в Сирия. Сега всички лъжи от предишните години лъснаха. Оказа се, че смелите сирийски революционери, които уж искали да освободят страната от диктатора Асад всъщност са главорези ислямисти, които ще създават Халифат, който си е поставил за цел да унищожи християнския свят.

А това клипче, дето след два дена се разбра какво е и откъде е, не е никаква пропаганда. В огромна грешка си.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Пример за пропаганда е Дойче Веле.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

По-убави са.
Поне от розовите и червени хибриди, дето са залели пазарите.

Добре де като са по-хубави що нема зелена лютеница?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Тест, Що бе всичко е било просто шега с тези сирийци - как не го разбра - и вайръл станаха редица клипчета и т.н! Всички анти мейнстриймъри пуснаха инофото, което вече почва да се разбира.
Аз като чета на свинчето медиите, защо веднага вдявам къде ме лъже примерно когато защита нещо, щото е лесно оборимо - това значи лъжа ли е или е майтап окриване и изопачаване на инфо?

Хайде много лесен пример от последните дни - мас медиите шега ли си правят с нас или ни пропагандират след като ги изкарват като най-невините бежанците и пускат все как ЕС е лоша. След като има такива клипове:
http://vbox7.com/play:040eca5e1b
https://www.facebook.com/priznajem.HRVATsam/videos/883170878430677/
Или пък как масово има бойци на ИД в бежанците със сирийски паспорти.

Та тази лъжа като базик ли е приемаш или пропаганда след като за нула време анти мейнстирйма доказа редица неща от мас медиите. Да не говорим снимката на Айлан как я разнищиха конспираторите?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Пример за пропаганда е Дойче Веле.

Е то там лесно се разбират нещата за това са шегички- трябва да е трудно за да е пропагандата!
 

Горе