Как ще ги стигнем...Румънците?

От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не знам дали е г-н Бизнес мениджмонд, ама другия му никнейм сигур е Страната, я незнаю
Не споделям мисленето на *bedrijfsbeheer, който може би кара някой огромен джип, обаче с газово
Но иначе ме кефи как се надува, голям симпатяга, страна огромная и спасение будет для всех
Ну насдъровя рибята,

Дам, големи конспирации спретна, да те питам какъв ти е опита в бизнеса? Предполагам нищо сериозно. Кажи ми кое не споделяш, че няма капитал за всяка идея?
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Дам, големи конспирации спретна, да те питам какъв ти е опита в бизнеса? Предполагам нищо сериозно. Кажи ми кое не споделяш, че няма капитал за всяка идея?
Абе човеко, всичко човешко споделям, просто си по-голям въздухар от мени, ама това не е лошо
Симпатяга си, няма са плашиш
 
Re: От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Румънците нямат стигане вече и се опасявам, че след още някоя година ще е невъзможно някога да ги догоним...
Бившият съветник на Роналд Рейгън: САЩ си купиха България

Нещо не е наясно как се случват нещата, а уж политика. САЩ си е купила политиците (по-скоро управляващата партия), а не България. Има разлика, лошото е, че то в гъзоблизането ти трябва да държиш политиците. ;)
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Нали самите гербави казаха, че ще борят корупцията, ама не по румънският модел. Демек няма да я борят :)
Така че ще стигнем румънците на кукуво лято.
 
Re: От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Нали самите гербави казаха, че ще борят корупцията, ама не по румънският модел. Демек няма да я борят :)
Така че ще стигнем румънците на кукуво лято.

То има ли друг начин да се бори корупцията освен този на румънците? Нещо не ми го събира акъла как бориш нещо по някакъв начин различен от правилния? :) Колко начина има и по-точния въпрос, на който знаем отговора може би е защо не се използва начина на румънците? :) Няма да ги стигнем. Някой викат че правят политическа чистка, други, че търсят изкупителни жертви в Румъния, но каквото и да си говорим това е по-добра работа от нищо като тук и определено печелят точки. ;) Ако не пред Европа и САЩ, то поне пред народа си. :)
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Има, има, но първо се започва от винету, доганя и наред с брадвата, и всичко ще си дойде на мястото. Народен съд се нарича. ;)
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Всеки ден, всеки час, навсякъде, от най-дребния чиновник, до върховете на управлението, има корупция. Това опорочава и съсипва всичко. Честно казано, вече не виждам оправия...
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Корупцията е впита до мозъка на костите у българина.
Телефнонните измамници на какъв принцип мислите действат.
Казват примерно че сина или щерката е блъснала човек и за да не я съдят бабето да плати парите :)
Или пък че трябва да се оперира ..
90% от измамите са на основа на корупция, аз и за това не ги съжалявам изгорелите, щом мислят по този начин си го заслужават!
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

90% от измамите са на основа на корупция, аз и за това не ги съжалявам изгорелите, щом мислят по този начин си го заслужават!
Да, а останалите 10% са от АЛЧНОСТ...
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Корупцията е впита до мозъка на костите у българина.
Телефнонните измамници на какъв принцип мислите действат.
Казват примерно че сина или щерката е блъснала човек и за да не я съдят бабето да плати парите :)
Или пък че трябва да се оперира ..
90% от измамите са на основа на корупция, аз и за това не ги съжалявам изгорелите, щом мислят по този начин си го заслужават!

Телефонните измамници са телефонни измамници. Те вършат измами.

Корупцията е друго нещо - да кажем измами с държавни средства.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Ти прочете ли какво написах ве!
Телефонните измамници разчитат на корупционното мислене на населението, един вид да дадат едни пари под масата за да им свършат някаква услуга/ било то да покрият сина им заради катастрофа, или да пререди някой за операция и т.н./

Измамата си е измама, ама ако не мислеха по този начин тези хора, нямаше да допуснат да ги измамят. Щото са свикнали цял живот да дават пари под масата и за тях това е нещо нормално!
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Ти прочете ли какво написах ве!
Телефонните измамници разчитат на корупционното мислене на населението, един вид да дадат едни пари под масата за да им свършат някаква услуга/ било то да покрият сина им заради катастрофа, или да пререди някой за операция и т.н./

Измамата си е измама, ама ако не мислеха по този начин тези хора, нямаше да допуснат да ги измамят. Щото са свикнали цял живот да дават пари под масата и за тях това е нещо нормално!

Прав си, така е.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Че то българите ако не бяха избягали на запад заради турците, запада щеше да види ренесанс през крив макарон!
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Че то българите ако не бяха избягали на запад заради турците, запада щеше да види ренесанс през крив макарон!

Хаха, да, и американците щяха да изобретят компютър, ама друг път....
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Никак , ромънците са много много пред наз , икономиката им постоянно бълва продукция . Често ми се налага да ходя до Свищов и постояно престигат нови и нови тирове
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Татяна Стоянова убита заради взет рушвет от 1 милион и неизпълнен ангажимент!
Разпитани са всички общински служители, съветниците, кметът Тодор Попов, любовниците на 34-годишната пиарка, родителите й, кръга от познатите й. Нито един от тях не е посочил основателна причина за екзекуцията. Никой обаче не е отговорил смислено на въпроса откъде младата жена е разполагала с толкова пари, че да си купи собствен апартамент в луксозна кооперация в центъра на Пазарджик и лъскав джип. А заплатата и като общински служител е била едва 800 лева!...

Това е очеваден пример за корупция, каквито има много във всяка малка и голяма община, и ако не я бяха думнали тази...жена(за умрелите или хубаво или нищо-понеже няма какво хубаво да кажа, я наричам само "жена"), и този корупционен случай щеше да си мине между капките и да си оттече във времето. За какви мерки ми говори Пръмовица и как я борят тази корупция, като всички свлачища, дупки по пътищата и дефекти по магистралите са точно последствие на тази огромна корупция в държавата... Плащаме по 50-300 лв. местен данък за колите си(към общините си)+ 67 лв за винетки(към АПИ). В градвете и селата дупките се множат като брой, растат като диаметър, разбиват коли, загиват хора и... накрая нищо. Май трябва да се вземем в ръце и да започнем колективни искове за морални и материални щети и към общините и към държавата...
 

Горе