Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Хайде, трябват ни дизайнери, давайте колеги :)
 
От: От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Здравей. Освен моралната подкрепа е добре да има и физическа - т.е. с работа. Кажи с какво се занимаваш и как можеш да помогнеш :)

за съжаление няма как да съм полезен с това което визираш като физическа работа - дизайн, контент и видео

със сигурност ще се включа в разпространението на посланието обаче

и ако мога ще се опитам да бъда полезен с някоя идея и мнение...
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Хайде, трябват ни дизайнери, давайте колеги :)

Щом ти трябват дизайнери - обаждай се.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Аз ще се включа най-напред с няколко идеи:

1. Теми-каталози.

Това съм го предлагал и преди. Да се направят теми-каталози за всеки вид фрийланс дейност. Тема за програмисти, тема за дизайнери , за оптимизатори, копирайтъри и т.н. В темите да няма абсолютно никакъв офф топик. Всеки фрийлансър да има право на един кратък пост (тип кратко CV), в който да се представи, да каже какъв опит има, да даде линкове към портфолио и към отделната му тема във форума, ако си е отворил такава, където по-подробно да представя услугите си (и да си я бъмпва естествено). Темите да се закачат на първите места в съответния раздел (могат и да се отворят специални подраздели, както си преценят админите). Може да се направи даже и шаблон под който да се пускат самите коментари, за да изглеждат още по-подредено и професионално.

Според мен това ще подобри доста навигацията в пазара. Представете си някоя компания, която попада за пръв път на форума и си търси фрийлансъри. Как да прегледа всички пуснати оферти, като са разбъркани и пълни с офтопик? Доста непрофесионално би им изглеждал пазара според мен. Ако обаче има теми-каталози, които лесно да намират и с които набързо да прегледат специалистите и да стигнат до техните проекти, ще им е много по-лесно. Това ще е полезно и на старите пушки естествено, не само на новодошлите.

2. Конкурси/състезания.

Може да се организират състезания за реферали, рекламни статии за форума и каквото още се сетите и мислите, че ще сработи.
Наградите може да са премиум членство, рекламно място във форума, потупване по рамото и т.н.

3. Лични блогове.

На доказали се хора от форума може да се даде правото да си имат собствен блог тук, в който да постват статии и да си го оптимизират. Това определено ще насърчи допълнително хората да пишат или превеждат полезни статии, а не само да пускат линкове към такива извън форума. Форумът пък ще се пълни с полезно съдържание и ще получава таргетирани посетители от чичо Гошо.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Здравейте. Не съм писал много тук, но това няма значение в случая.
Аз предлагам част от рекламните послания да са нови теми пуснати от вече утвърдени членове на форума където те описват как са стигнали до своя успех в интернет. През какво са преминали с какви проекти са се занимавали и тн. Вече с какви подробности ще зависи според случая. Така лесно могат да се мотивират новите и вече съществуващи членове. За целта може да се създаде нова секция, нещо от рода на "Моят успех" или нещо подобно. Там ще има само доказали се вече хора и темите трябва да се пазят максимално от спам и офтопик. И за останалите членове на форума да има и секция "Моят журнал" или "Моят проект" "Моята система" което да е нещо подобно на Journey-тата от един друг световен форум в областта. В тази секция всеки ще може да описва свой нов или вече готов проект, как го започва, с какви ресурси, колко плаща за това и онова, изобщо с възможно най-много подробности. Идеално ще е ако създадетлите на темите си обновяват темите възможно най често, като обясняват как се развива проекта, какви са новите харчове и печалби, какво се променя по проекта. Няма нужда да се обявява УРЛ-то на проекта достатъчна е идеята и начина на реализация. На ЕН пазара има достатъчно място за всички при положение че интернет постоянно се разраства и всяка идея може да се променя от креативността на всеки един човек. И тук не говоря само за цялостни проекти ами и за различни работещи системи като например системи за създаване на свежи листове с имейли за набира не абонати, таргетирани потребители и какво ли още не. Сигурен съм че всеки има какво да каже без да си създава конкуренция. Аз например с удоволствие бих споделил 2-3 работещи метода. По този начин след време ще имаме един много ценен up to date ресурс с данни които може да се използват от всеки БЪЛГАРСКИ потребител решил да се занимава.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

а форума ще се рекламира ли или ще има отделен уеб сайт - специално за кампанията?
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

...Нещо май... нищо няма да излезе и от тая хубава идея. Като гледам ще си останем пак с благородни пожелания :rolleyes:
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Ако има желание от наша страна, ще излезе. Просто трябва да се организираме и да изградим план за действие. За момента само се обсъжда, аз лично видях доста интересни предложения от колегите. Чакам Блинки да се появи на линия, за да поговорим и да измислим точен план, по който ще се действа. За момента мога да помоля хората, които искат да помогнат с дизайна да дадат идеи за представително лого на инициативата.

Поздрави
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

И аз се включвам, форума ми е помогнал много и продължава да ми помага. Мога да предложа в сайта, с който съм познат тук - рубрика "Успей с нас", в която ще публикувам рекламни материали за "Предприемач". Наемам се да направя една инфографика, ако админите ми изпратят цифри, % , и статистики за форума (срок поне месец)... Мога да шервам и по един линк през ден - два, в страницата на сайта във ФБ, туитър, Г+,

Ако не съм схванал идеята ме насочете, готов съм да помагам, аз и хора, които работят с мен .. Ако се сещате с нещо друго, с което да мога да помогна съм отворен..
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

За инфографиката, според мен поне, идеята беше по-скоро да покаже реален бизнес проект :) Защо не направиш някаква инфографика за твой бизнес проект, която да проследява цялостносто му развитие?
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

За инфографиката, според мен поне, идеята беше по-скоро да покаже реален бизнес проект :) Защо не направиш някаква инфографика за твой бизнес проект, която да проследява цялостносто му развитие?

Ще помисля, по въпроса..
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Една супер идея! До колкото повече хора достигне посланието на кампанията, то това ще доведе до много плюсове за всички ни.
Аз също имам желание да се включа, но аз не съм програмист или видео криейтър. Ако е нещо друго(от тип програмиране или нещо, което не включва дизайн) съм готов да помогна.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

...Нещо май... нищо няма да излезе и от тая хубава идея. Като гледам ще си останем пак с благородни пожелания :rolleyes:

Аз вярвя, че ще се получи много добре. Въпросът е да започнем. А естествено, който иска ще се включи. Това е избор на всеки. Няма да има сърдити, определено. Ще се радвам да се включат повече хора в нея. Все пак е за общото благо, а реално кампаниите с некомерсиална и добра (благородна) цел имат не малка успеваемост, да не кажа много добра.

Още търсим дизайнери и един-двама контентрайтъри. Предполагам, всеки вече е разбрал идеята на кампанията. След формирането на екипа, ще се определи и дата за начало, като ще продължи за период, който ние ще си зададем. Моля, кажете и вашите предложения. :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Една супер идея! До колкото повече хора достигне посланието на кампанията, то това ще доведе до много плюсове за всички ни.
Аз също имам желание да се включа, но аз не съм програмист или видео криейтър. Ако е нещо друго(от тип програмиране или нещо, което не включва дизайн) съм готов да помогна.

Здравей и мерси много. Всякаква помощ е добре дошла. Реално повече графични неща са ни нужним Със слоганите, ще се погрижим добре. В това няма спор. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Нещо не разбрах

Важно в кампанията е да се натъкне на това, че не се продава нищо. А просто се дава възможност на хората с няколко часа на ден да си докарат допълнителен доход. Това е. Надявам се да има коментари и предложения от страна на всички съфорумци

Успей с нас - е най важното на идеята или...........

За да спестя на статистиците. влизам сравнително от скоро в този форум. Харесва ми че има ........живот. все пак . един форум е говорилня. Нещо което ми липсваше последните 5 години. За кръжока по правопис - не знам кой е бутона за запетая.

Ще коментирам като потребител. Мисля. че една форма на "ЗАДРУГА НА......." ще е най удачна . Портфолио.....индивидуални. а вътрешните правила да ги мисли инициатора.

Приветствам инициативата и ако Ви трябва човек. който не разбира от компютри а разбира от гълъби овце и някога от бизнес - насреща съм.
 
Re: От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

а форума ще се рекламира ли или ще има отделен уеб сайт - специално за кампанията?

И на мен ми беше трудно отначало да хвана концепциата като ми я обясниха редрум и блинки :oops:

Ще го напиша как аз го разбрах :)

Значи идеята е да се покаже на повече хора че могат да се изкарат пари от интернет по специално от собствени сайтове (като конкуренция на онова платеното за 60лв ли беше с огромните чекове дето се върти по най различни рекламни мрежи и във фейса дето беше) и най важното да покаже че това не е някакво шарлатанство (защото онова им прибира по 60 лв и като не ги изкарат огромните пари остават с мнението че не могат да се изкарат пари от нета и сами си режат един много успешен клон като се предубеждават че това печеленето по нета е някаква измама... като ги вкараме да четат различни теми във форума който вече са написани в който се помага на някой начинаещ например или се описва метод за печелене като всичко това е безплатно... след време тези нови хора в последствие като си стъпят на краката и завъртят първия сайт дори и минималн печалба .... това в последствие ще върне бизнес към всички тук, особено продаващите във секцията пазар... а и ще сме направили добро дело :)

Като фокуса ще е към чужбина също защото там се печели по добре а й не сме си конкуренция форума е оптимистично 0.00х% световния уебмастърски пазар
А май ще са нужни материали и концепции с който да се привлечът хората да се поинтересуват от печеленето и да се мотивират поне малко да прочеът затова се събира екипа.. след това каквото сабя покаже не от всеки ще стане интернет бизнесмен

редрум и блинки да ме коригират ако съм разбрал грешно :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Възможно е да се направят и примерни категории във форума като "Как Predpriemach.com ми помогна да повиша приходите си", като обещавам често да поствам в тях :) друго не ми идва като идея за момента
 
Re: От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Възможно е да се направят и примерни категории във форума като "Как Predpriemach.com ми помогна да повиша приходите си", като обещавам често да поствам в тях :) друго не ми идва като идея за момента

да точно такива неща трябват някакви май :) давайте още идей

аз например онзиден като ми обясняваха концепцията селектирах някакви вече съществуващи теми в който е помагано по конкретен казус на някой и ги събрах в нова секция ама това е далеч от финалната им форма само груба стурктура да е види какво има в наличност

http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=57
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Кратко сутрешно резюме
След емоционалния старт на темата вчера тази сутрин ми се натрапват няколко извода:
- Описани са ясно целите на инициативата
- Идеята се подкрепя от добър брой колеги, готови да се включат в стартовия екип за реализацията на проекта. Има колеги, които не са готови да се включат безвъзмездно – виждам, че продължават да обсъждат в своите теми платените си услуги, но в тази не са се включили.
- На множеството обаче не му е ясно какво ще бъде това „животно”
- Информацията е прочетена от ограничен брой членове на форума – смятам така поради ограничения брой коментари
Предлагам:
- Да се подаде примерен план от конкретни дейности за достигане на поставените цели
- Да се стартира с екипа от колеги, които вече сме се афиширали. Със сигурност в процеса на реализация ще се запалят още и по-големи специалисти
- Примерният план, изчистен откъм емоционалния момент и „водата”, ще бъде по-разбираем и ще заинтригува още колеги
- Да се пусне по едно лично до всички и ще се включат и други, които по разни причини са пропуснали темата
 

Горе