Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Да, има вероятност някой да е пропуснал темата, и идеята за пускане на лично съобщение до всеки, е добра. Но тези които не са се включили тук, а предлагат платените си услуги, вероятно не са съгласни да работят безвъзмездно. Всеки има право на избор - дали да се включи или не, но наистина информираността на членовете на форума трябва да е на ниво.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Да, въпрос на избор е безвъзмездното участие. Не го написах, за да укорявам. Ни най-малко не желая да засегна някого. Просто ми направи впечатление и споделих.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Предлагам "Успей с нас" да стартира със следния ресурс (нови теми свързани последователно помежду си логически) за абсолютно начинаещи (версия 01 - допълвайте, за да го доизмислим днес):

0. Определяне на нишата - бизнес план Маркетингова стратегия, връзка между онлайн и офлайн бизнеса.

1. Какво е домейн?
2. Какво е хостинг?
3. Какво е темплейт (шаблон)?
4. Какво е CMS и предимствата да започнем с тях - Най - популярните и най - използваните?
5. DNS настройки - или "Как да свържем домейна си с хостинга"?
6. Имам сайт, но няма посещения - Какво да правя? - Основи на SEO и SEM?
7. Реклама - Google AdSense, таргетиране на рекламата, фейсбук и социални мрежи, guerrilla marketing и стратегии?
8. Добри практики?
 
Последно редактирано:
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Според мен задължително трябва да е платено. Първо - на безплатно българин не вярва. Второ - ще има стимул за работа (не отхвърлям етусиастския алтруизъм, ама...).
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Не мисля, че трябва да е платено. Даже напротив - много хора вече са се опарили от такива, които им искат пари, за да започнат някаква надомна работа, а всъщност нищо повече не се случва - дават си парите и това е, нито работа, нито доходи. А относно хората от форума, които ще се включат - който има желание да помогне, нека го направи. Не е нужно да им се заплаща, според мен. Целта на кампанията не е печалба, така че който иска да се включи безвъзмездно - ок, който не желае, нека си работи срещу заплащане. Едното няма общо с другото.
Аз вече заявих желанието си да участвам, така че ако имате нужда от услугите ми - тук съм.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Teo, напълно свободен си да подкрепиш инициативата с някой лев. Най-добре ще бъде, ако си намериш някой чирак, на който да помогнеш финансово и заедно да развиете проектче, което след това да бъде описано във форума.

Стойнев, това звучи добре.

Джижа, радвам се че изявяваш желание. Със сигурност си в екипа :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Мотивацията ми е желязна, аз пари не искам.
[video=youtube;u6XAPnuFjJc]http://www.youtube.com/watch?v=u6XAPnuFjJc[/video]

Обратната страна е важно как ще се мотивира. Защото аз ще вложа сърце и плам в проекта и ще е обидно, ако не се цени... А обикновено безплатното не се цени. Но, както решите, участвам така или иначе. :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Хем си прав, хем не си. Мързеливият човек и парите да му дадеш в ръцете, пак ще намери начин да не ги вземе. Такива хора не ни трябват, нашата таргет група са инициативните и умните хора. Не от всеки човек става предприемач.
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

0. Определяне на нишата - бизнес план Маркетингова стратегия, връзка между онлайн и офлайн бизнеса.

1. Какво е домейн
2. Какво е хостинг
3. Какво е темплейт (шаблон)
4. Какво е CMS и предимствата да започнем с тях - Най - популярните и най - използваните.
5. DNS настройки - или "Как да свържем домейна си с хостинга"
6. Имам сайт, но няма посещения - Какво да правя? - Основи на SEO и SEM
7. Реклама - Google AdSense, таргетиране на рекламата, фейсбук и социални мрежи, guerrilla marketing и стратегии.
8. Добри практики

2. Всяко заглавие от тези по - горе може да бъде отделна нова тема във форума. Която започва с въпросната статия. И има линк към основната. Така след като прочете мнението потребителя ще има възможност да попита нещо, или да се върне обратно и да продължи със следващата тема. Когато създадем необходимото количество, статии, материал можем да направим и едно онлайн ПДФ издание, което всички автори в него да разпространяват - безплатно. Така ще се получи едно издание единствено по рода си, което е създадено онлайн - в реално време. Не зная има ли аналог, но със сигурност ще изпълни основната цел да обучава и да помага на хора, които сега стартират в онлайн бизнеса.

За да има успех новия проект е важно да има ясни правила в самото начало, а именно - ръководители на проекта - Редрум, Блинки, Кулайс... изпълнители ... рекламни агенти и т.н. където да са ясни правата и задълженията на всеки един... Ръководителите да подберат екипа и да отговарят, за това всеки да спазва поетите си отговорности и ангажименти... така ще се получи ... смятам, че всички ще имат огромна полза от такова нещо..
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Като графичен дизайнер бих помогнал.
Ако имате нужда от рамо драскайте :beer:
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Ами действай, знаеш името и целта на проекта, приемаме предложения за лого, слоган, цялостен брандинг на инициативата :)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Като графичен дизайнер бих помогнал.
Ако имате нужда от рамо драскайте :beer:

Да, добре си дошъл. Много ще се радвам да се включи добър дизайнер като теб. Како каза редрум, това са необходимите за момента неща. Скоро ще е се "развихри" из форума кампанията, като фиичър тема, за да може да я види всеки. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Ааа добре ще направя нещо интересно :beer:
Благодаря за позитивният коментар :clap:
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Ааа добре ще направя нещо интересно :beer:
Благодаря за позитивният коментар :clap:

Бих ти дал и репче, ама:

You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
:)

Иначе, ще се съберем екип. В момента го правим. ;) Всеки ще отговаря за нещо, не много, но от сърце. Все пак искаме да помагаме, това е достатъчен мотиватор. А успеха ни в последствие ще се възвърне под една или друга форма. ;)
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Според мен е хубаво и да се направи и нещо като нахъсващ текст за бъдещите предприемачи.
Примерно кой и как е успял да се реализира благодарение на предприемач.цом.
Предполагам не са малко хората с успешни работещи проекти благодарение на информацията обменена тук :beer:
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Според мен е хубаво и да се направи и нещо като нахъсващ текст за бъдещите предприемачи.
Примерно кой и как е успял да се реализира благодарение на предприемач.цом.
Нека тук се включат писачите :) Ако на някой му дойде музата, нека я материализира :beer:
 
От: Кампания "Успей с нас" - включете се и вие

Давайте идеи как да го донагласям... или изобщо да го почна на нова с друга концепция :rolleyes:

[video=vimeo;67872528]https://vimeo.com/67872528[/video]
 
Последно редактирано:

Горе