Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Аз вчера продадох малко S&P, все пак за пръв път от 6 месеца беше зелено. Но щом има изгледи за растеж другото ще го държа до края на април. После се надявам при спад да се кача пак, че този път бях купил на върха, което не беше много ок. Не за друго, но затваряш един пари за доста дълго време, а вместо това може да ги сложиш в нещо, което да донесе доста повече за същия период. Сега например слагам в газови компании, харесах си 3 пък да видим къде ще му излезе края.

Не си падам по суинговете, защото така съм изпускал зверски внезапни ръстове от компании, в които имам интерес. Ако купя нещо значи съм ОК тези пари да бъдат "затворени" поне 5г. като очаквам определена доходност над средната за SPY.
Все пак ако е под SPY значи курец - нищо не правя.

Между другото относно S&P500 - ETF, който следи SPY ли купуваш или директно? Ако директно кой то е брокера? В IB мога само чрез опции, а питах и колеги, които са в Elana те също не могат. Очаквах ако си през интродюсър да няма проблем, защото те са институция уж ама не.
 
В Cheniere Energy още преди да обявят договора между ЕС и САЩ, а от 2-3 дни в Antero resources и Southwestern energy.

Мда, те покрай новината скочиха бързо.
Аз малко по-диверсифицирано съм се насочил към Exxon и BP.
Energy Transfer също е ОК от гледна точка на пренос, сторидж и експортни терминали.
Отделно гледам в Европа по отношение на LNG импорта. Общо взето има инфраструктурна недостатъчност. До момента съм си харесал 2 броя. RWE и Vopak, пък и не са само в Европа.
И двете компании са с LNG терминали, сторидж и пренос. Отделно са и доста диверсифицирани.
 
SPY съм на ETF - iShares Core S&P 500 EUR. Иначе за газ и петрол май сега е добър момент за вход, че гледам дропнаха в резултат от новините за преговорите между Русия и Украйна. Exxon и аз имам отдавна. Ще ги видя по-късно RWE и Vopak.
 
SPY съм на ETF - iShares Core S&P 500 EUR. Иначе за газ и петрол май сега е добър момент за вход, че гледам дропнаха в резултат от новините за преговорите между Русия и Украйна. Exxon и аз имам отдавна. Ще ги видя по-късно RWE и Vopak.

Мда, хубаво дропнаха, пък реално чупят парата в момента с тия цени на барел. Спрямо Q4, това тримесечие се очертава средната цена да е с над $20/барел повече. Реално загубите от руското изтегляне са покрити отдавна само от по-високите печалби.
А иначе аз съм се насочил към инфраструктурните (EPD, ET) и сега в Европа (RWE и Vopak), от гледна точка, че приходите им са от такси, а не от цената на газ/нефт. Съответно потреблението ще се увеличава и няма причина (дано да няма пак ковидски локдауни) да не правят пари, пък не са толко зависими от спад на цената на суровините.
 
Като свърши наистина войната тогава ще дропнат още повече, може би тогава ще вляза още по-яко аз, защото цените на петрола и газа се вдигаха много преди войната, поради други причини. Тоест края на войната не значи спад на цените, може би временен да, но после търсенето пак ще ги вдигне и съответно мисля, че тези компании ще печелят все така стабилно поне до кроя на 2022 г.
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Да, но като им гледаш цените на акциите като изключим последната 1 година си бяха направо взели дали... За разлика от всичко ИТ/Технологично дето хвърчи, енергийните графики изглеждат така все едно компаниите са пред фалит.
 
Е тука вече парадокса в разбирането за инвестиции.
А и като цяло подобно нещо като последните година две, дет се получи при технологичния сектор е недоразумение, но явно трябва да се свиква. :)
 
Имам въпрос. Заслужава ли си инвестиране в Klear ?!
Klear vs инвестиции в акции, ако питаш. Твърдо за акции.
Имам тестов период от 2 години с Klear - около 5% доходност, стига да не рискваш много.

Същата доходност можеш да докараш и от дивиденти, като купиш акции на компании, които плащат такъв, естествено. Отделно upside потенциал, което си е съвсем реално при закупуване в подходящ момент, което може да направи годишната доходност и десетки проценти на годишна база.
А пък като купиш акции в Тесла, както ще видиш, че @metaverse ще ти покаже как е изкарал Х процента, защото е купил, като е било евтино... ще изкараш и повече. :)
 
Klear vs инвестиции в акции, ако питаш. Твърдо за акции.
Имам тестов период от 2 години с Klear - около 5% доходност, стига да не рискваш много.

Същата доходност можеш да докараш и от дивиденти, като купиш акции на компании, които плащат такъв, естествено. Отделно upside потенциал, което си е съвсем реално при закупуване в подходящ момент, което може да направи годишната доходност и десетки проценти на годишна база.
А пък като купиш акции в Тесла, както ще видиш, че @metaverse ще ти покаже как е изкарал Х процента, защото е купил, като е било евтино... ще изкараш и повече. :)

Мани ме мен, аз съм балък и купувам скъпо с DCA. Както купих на $860, когато ти твърдеше, че ще падне до $400. Нека ми е зле +$12к за има няма месец ако реша да продам...

Колелото и опциите не ги броя. :)

Не знам, изобщо не се оплаквам. :hankey:
 
Последно редактирано:
Е нали това казвам и аз.
Човека питаше дали си заслужава Klear, аз му дадох теб за пример и не сгреших. Близо 30% за по-малко от месец няма как да ги изкара на друго място. :)
 
Последно редактирано:
Е нали това казвам и аз.
Човека питаше дали си заслужава Klear, аз му дадох теб за пример и не сгреших. Близо 30% за по-малко от месец няма как да ги изкара на друго място. :)

Klear не си заслужава по други причини, не доходност. :)

Как да няма? YOLO in the money (ITM) Call опции по време на бул маркет не си ли купувал? :eek: Лесни 1000%+ ако си достатъчно смел и тъп. :)

 
Да, новите закони в САЩ са интересни. Не го мисли те имат вратички да отлагат данъка за напред във времето.

По-тъпото е, че Биден иска да прокара още един за unrealized gains. :eek: T.e. ще дължиш данък дори за нереализираната печалба ако имаш над $100м, което хваща много трейдъри.


До сега можеше да имаш портфолио с нереализирана печалба и да живееш от него без да плащаш какъвто и да е данък.

1. Трябват ти пари - продаваш и използваш. Или просто теглиш с марджин, а тъй като е заем и не дължиш данък.
2. Ако си реализирал печалба продаваш друга позиция на загуба и я обръщаш в нова в сходна компания.
3. Резултат - $0 данък.

Това важи и за България като даже с по-голяма сила, защото тук нямаме Wash-Sale Rule. Можеш да продадеш на загуба и да купиш веднага същата позиция просто на по-ниска цена.

Представям как нашите го побългаряват този закон и го приемат за хора с над 100к лв. :)
 
Е не, в случая пича е реализирал сериозни приходи, ама за норматив е издумкал всичко с несполучилви трейдове. Уви реализираните през предходната година са си за предходната година и сега даже няма пари да плати данъците си.
 
Е не, в случая пича е реализирал сериозни приходи, ама за норматив е издумкал всичко с несполучилви трейдове. Уви реализираните през предходната година са си за предходната година и сега даже няма пари да плати данъците си.

Конкретно тази история не само на мен, но и на коментиралите им изглежда sketchy as fuck. Виж, че са му поискали да покаже акаунта и не го е направил.

Виждал съм и други подобни и там хората не се притесняват да покажат акаунтите, защото наистина търсят помощ.

Не бъди наивен. :)

Едит: също Редит акаунта е изтрит https://www.reddit.com/user/NeatlyWorried/

Едит2: явно нямаш много опит със скамери, макар че в този форум има доста псевдо предприемачи :D.
 
Последно редактирано:
И сега по темата - 2 годишните и 10 годишните облигации вчера за кратко обърнаха резбата. За малко 2 годишните имаха по-висока доходност от 10.

Обикновено това сочи рецесия до 6-18 месеца. От 1950г. насам този индикатор винаги е предричал правилно всички рецесии.


1240x-1.png
 
Никога не бих "заложил" цялото си портфолио за YOLO и който го прави сам си проси проблеми. А и мани ме мен аз нищичко не разбирам. :hankey:

Признавам, че след шорт издънката в началото на месеца с CRWD малко се стреснах ама добре си се получи накрая. Ще отидат в скъпите DCA покупки. :)

При вас как върви? ;)

П.С. - този месец любимата ми акция излиза, че е SOFI.

Screen Shot 2022-03-30 at 15.06.38.png
 

Горе