Кой е най-добрият смартфон?

Подкрепям, че няма най-добър, всичко е до вкус и нужди. До сега съм карал само на андроид, сега реших да пробвам iOS, засега съм доволен.
 
Добър ден ! Колебая се между Huawei и LG като марки телефон. Не мога да реша коя от двете да избера. Моля за съдействие.
 
Подкрепям, че няма най-добър, всичко е до вкус и нужди.

Определено, дразнят ме хора които оплюват други марки различни от неговата тухла, всичко е до вкус. Мисля да мина сега на ябълката просто се забавих заради юбилейния им телефон, а дали съм доволен от сегашния си телефон Нот 4 ДА и то доста но искам нещо различно.

Специално за Huawei съм нямал но тия доста напреднаха и доста хора им се радват и са доволни и пак стигахме, че всичко е до вкус.
 
Много относителен въпрос. Всеки ще ти отговори различно, защото всеки използва сматфон за целите си. Ако за мен е смартфонът с 24 мегапиксела камера, за друг ще е този с най-бърз процесор, защото си цъка на игричките. Имай предвид това, което е най-важно за теб и си направи избора според него. Ще ти дам прост пример... ако обичам да отивам на планината, бих си взел кола, която е високопроходима за да не заседна в някоя дупка и обратното. Ако ми харесва да настъпвам газта, бих си взел кола с повече коне и с твърдо окачване и т.н. бла бла бла. Разбра ме! :)
 
Добър ден ! Колебая се между Huawei и LG като марки телефон. Не мога да реша коя от двете да избера. Моля за съдействие.
Така описано - тегли чоп. Шанса да сбъркаш е 50%.
Но пък шанса да уцелиш е цели 50%. ;)
 
@Лила85 , дай да погледнем параметри и модели. Щом се колебаеш между тях, сигурно са в един клас, но сигурно е, че Huawei превъзхожда с нещо в параметрите LG, защото LG си продават и марка (по-разпознаваеми са). Ще се радвам да видим на какво точно си се спряла и много важно - за какви цели ти е. Всички знаем, че за говорене, но и другата важна функция, която ще изпълнява. Дали ще е игри, месинджъри, мейли, снимки....по приоритет на изброените, разбира се. :)
 
  • Like
Реакции: ADO
Аз препоръчвам висок клас на Lenovo. Много вдигнаха летвата, качеството им е на ниво, а цените доста под тези на Samsung, LG и iPhone. В момента ползвам Z2 Pro и съм супер доволен :)
 
Допреди няколко години бях голям фен на Самсунг, но вече не бих си купил от тази марка. Висока цена, а параметри никакви.
От миналата година съм със Xiaomi redmi note 3 pro. Страхотна машинка с full HD екран и добра операционна система MIUI базирана на Андроид.
И за разлика от алчните компании, предлагащи обновление само на най-новите си модели, Xiaomi ще обнови и много стари модели с последния Андроид/MIUI.
 
ползвам Huawei обикновен клас за под 100 лева, доволно, батерията държи 6-7 дена, на ден да вляза 2-3 пъти да проверя мейли , игри не играя
 
Допреди няколко години бях голям фен на Самсунг, но вече не бих си купил от тази марка. Висока цена, а параметри никакви.
От миналата година съм със Xiaomi redmi note 3 pro. Страхотна машинка с full HD екран и добра операционна система MIUI базирана на Андроид.
И за разлика от алчните компании, предлагащи обновление само на най-новите си модели, Xiaomi ще обнови и много стари модели с последния Андроид/MIUI.
Тия китайски пръчки имат ли 100% бг превод?
 
Да, просто трябва да се купува Global / International версия, а не китайска.
Отделно MIUI си поддържа вече български език и има повече настройки от стандартния Андроид. Както и сумати теми безплатни.
"Пръчките" се произвеждат в един и същи завод с айфон, от едни и същи китайчета.
 
  • Like
Реакции: Sky
Забрави да допълниш, че тези пръчки освен да копират друго не правят - то и затова трудно ще се наложат на друг пазар освен китайския.

А да не говорим за OS-то, което има back door и все едно телефона ти е отворена книга за определени хора/звена :)
 
  • Like
Реакции: Sky
Да, просто трябва да се купува Global / International версия, а не китайска.
Отделно MIUI си поддържа вече български език и има повече настройки от стандартния Андроид. Както и сумати теми безплатни.
"Пръчките" се произвеждат в един и същи завод с айфон, от едни и същи китайчета.
Пръчките ги правят с крадене, а айфона с технология развивана 10 + години струваща сигурно милиарди долари.
 
Изобщо не си запознат с продажбите на фирмата, броя на магазините под тяхна марка и финансовите им резултати. Малко наизуст го изпляска това мнение, а съм забелязал, че си с висока финансова грамотност.

За бакдора няма да споря, защото не ми се влиза в коспираторски спорове. Ползвайте си там марковите телефони по 2000 лева и живейте си в заблуда, че сте защитени.

Копирали били? Че кой не копира и не краде технологии. Малко ли патентни спорове има в момента.

Забрави да допълниш, че тези пръчки освен да копират друго не правят - то и затова трудно ще се наложат на друг пазар освен китайския.

А да не говорим за OS-то, което има back door и все едно телефона ти е отворена книга за определени хора/звена :)
 
Изобщо не си запознат с продажбите на фирмата, броя на магазините под тяхна марка и финансовите им резултати. Малко наизуст го изпляска това мнение, а съм забелязал, че си с висока финансова грамотност.

За бакдора няма да споря, защото не ми се влиза в коспираторски спорове. Ползвайте си там марковите телефони по 2000 лева и живейте си в заблуда, че сте защитени.

Копирали били? Че кой не копира и не краде технологии. Малко ли патентни спорове има в момента.

Правилно си забелязал, но с кое не съм запознат?
Че за миналата година имат над 1 милиард продадени телефони или че за същия период нямат никаква печалба? Случайно да не съм запознат, че бизнес моделът им се гради на продажба на аппове?
То да копират разбирам, при тях е тотална кражба.
Като цяло не виждам каква гордост е да пльоснеш китайски телефон, изкрал цялостен дизайн от Apple с техен си "фейс лифт" на Андорид по модел на IOS, който има пазарен дял само в Азия, защото ще го спукат от infrindgment в запада.
 

Горе