Кой е най-добрият смартфон?

От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз съм много доволен от моят телефон, Самсунг S4.
Кофти е батерията, всяка вечер спи на зарядно.
Всичко друго му е ОК.
Следващият обаче едва ли ще е Самсунг, просто ги развалиха, S2 беше също страхотен, може би ще заложа по-нататък на LG или Сони
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Аз съм много доволен от моят телефон, Самсунг S4.
Кофти е батерията, всяка вечер спи на зарядно.
Всичко друго му е ОК.
Следващият обаче едва ли ще е Самсунг, просто ги развалиха, S2 беше също страхотен, може би ще заложа по-нататък на LG или Сони
Именно заради батерията се отказах от самсунг. Писна ми всяка нощ да зареждам и да не мога да разчитам, че дори ще изкара деня, ако се наложи да ползвам телефона по-често.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Именно заради батерията се отказах от самсунг. Писна ми всяка нощ да зареждам и да не мога да разчитам, че дори ще изкара деня, ако се наложи да ползвам телефона по-често.

Със samsung galaxy core съм от малко повече от година. Батерията ми изяде главата. По 2-3 пъти на денонощие ми се е случвало да го зареждам. Иначе като параметри е добре и ми върши работа, но батерията е слаба.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Много грозни тея мотота, най-важното за един телефон е да не те е гнус да го докосваш а мотото ми навява спомени за тамагочитата.

Не си виждал телефоните, не си ги пипвал. Като изключим Moto E, който си е entry level, мога да ти гарантирам, че останалите са страшни! Имам Moto G вече малко повече от година - телефонът е супер. Дизайнът му е добър (не бих казал, че е грозен) и много приятно се усеща в ръката, защото отзад е заоблен и направо прилепва в ръцете. За мое огромно съжаление не съм имал възможността да пробвам Moto X, но телефонът изглежда супер. Moto X (2014) можеш да си го вземеш с гръб от пластмаса, дърво или кожа. Moto MAXX (Droid Turbo) пък е с гръб от балистичен найлон (от такива правят протекторите за колена и лакти на мотористите) или Kevlar (бронежилетките се правят от този материал). Като изключим изгъзиците на Порше, Ламборджини и Верту, рядко можеш да се докоснеш до такъв премиум телефон. И то на цена под 5000 евро...

Иди в някой магазин и виж Moto G, но разгледай черния. Всички останали телефони в неговия, а и по-висок, ценови диапазон, приличат на играчка. iPhone не прилича на играчка. Но там сделката е плащаш 2, а взимаш 1. За 1500 лева предпочитам телефон с най-високи спецификации, който ще е с гръб от Kevlar и батерията му ще държи 40 часа разговори.

Разбира се, всеки си има предпочитания :) Според мен вече идва времето на китайските производители. Пазарът на Samsung ще се свива още. Поради една единствена причина - те не са легенда. Няма и да бъдат. Apple значи революция и винаги ще има своите поддръжници, на всяка цена. Motorola значи революция, там е същото. Следващата революция? - Project Ara на Google (първоначалната идея принадлежи на Phonebloks, подкрепена и ЗАКУПЕНА от Motorola, в последствие остава в Google, след продажбата на Motorola) - идеята телефонът ти да е като конструктор Лего е меко казано ГЕНИАЛНА, ГОТИНА и леко футуристична. Но Ara ще излезе тази година :)

А и още нещо - ако някой се опита да се закачи за извитите екрани на Samsung и да ги свърже с революцията - цъ, в грешка сте. Ако това беше навременно, китайците отдавна щяха да го печатат на конвейра :)
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

За къв чеп ми е телефон пъзел? Някак ми се вижда глупаво или пък даже умно, нали сме овце ще почнем да купуваме сглобяеми телефони щото са нещо ново. То и без това смартфоните удариха вече върхъ и трябва с нещо ново да ни залъжат да купуваме
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

За къв чеп ми е телефон пъзел? Някак ми се вижда глупаво или пък даже умно, нали сме овце ще почнем да купуваме сглобяеми телефони щото са нещо ново. То и без това смартфоните удариха вече върхъ и трябва с нещо ново да ни залъжат да купуваме

Защото можеш да си сглобиш какъвто телефон искаш. На мен не ми трябва 50MP камера, взимам си 8, средна хубост, слагам 2GB Ram, Snapdragon 805/810 и възможно най-голямата батерия. GL & HF. С Ara няма да ти е нужно да плащаш за неща, които няма да ти трябват. И ако искаш да промениш нещо, няма да ти се налага да купуваш цял телефон, а просто един модул.
Предолагам, че ползваш WordPress или друг CMS. Защо го ползваш? CMS-ите също са пъзели. Не ги ползвай!
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Предолагам, че ползваш WordPress или друг CMS. Защо го ползваш? CMS-ите също са пъзели. Не ги ползвай!
Това говори колко си наясно аз се отказвам да споря.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Не знам дали е най-подходящото място, но видях в този раздел тема за полезни мобилни приложения и за това реших да е тук. Както се разбира от заглавието кой според вас е най-добрият смартфон (марка и модел) и защо?

Няма такова чудо.
Много неправилно поставен въпрос.
 
От: Re: Кой е най-добрият смартфон?

Moko ти сериозно ли препоръчваш тези мотороли? Това е последния телефон, който трябва да си купиш при сегашното предлагане на пазара (след алкател и сони ериксон разбира се).

Къде има сони ериксони? :D
Че от няколко години не намирам?

Не видях някой да знае какво е моторола, но това не пречи да се плюва. :lol:
 
  • Like
Реакции: Moko
Re: От: Re: Кой е най-добрият смартфон?

Къде има сони ериксони? :D
Че от няколко години не намирам?

Не видях някой да знае какво е моторола, но това не пречи да се плюва. :lol:

В заложните къщи се намират тук-таме. :) Моторолата бяха много яки, както и Сименса, а Нокията беше лидер. Еее, времена. Сега има пак макс 4-5 топ марки и всичко други е допълнение - Samsung, iPhone, HTC, Sony. Nokia в момента се мъчи да влезе пак, но с не нейна OS. :)
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

На мене Самсунг ми е любима марка за смартфон. Имам Галакси С2 от доста време и нямам ядове с него, пък колко съм го изтървал и пак нищо му няма
По принцип всеки си има предпочитания, кой е най-добрия смартфон не знам, защото всеки търси различни неща и гледа различни показатели, а и цената е важна
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

На мене Самсунг ми е любима марка за смартфон. Имам Галакси С2 от доста време и нямам ядове с него, пък колко съм го изтървал и пак нищо му няма
По принцип всеки си има предпочитания, кой е най-добрия смартфон не знам, защото всеки търси различни неща и гледа различни показатели, а и цената е важна
То любима марка ама трябва да ходиш с по още две-три батерии в джоба ако го ползваш постоянно :) три Самсунга са минали през ръцете ми и наистина всичко им е супер, освен когато не се наложи да ги ползваш малко по-хард :) оставаш без батерия за отрицателно време
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Това говори колко си наясно аз се отказвам да споря.

Спори бе, в спора се ражда истината :)
CMS-ите ги виждам точно като Ara-та - дават ти някаква основа, в която можеш да слагаш, махаш и сменяш модули, докато не получиш точно това, което искаш. И по този начин ти се дава свободата на избора. Същата свобода на избора я имаш и ти, и след като имаш и свобода на словото, можеш да си изразиш мнението. Но съм сигурен, че ако го кажеш същото и на инженерите от Google, ще те убият с отвертки :lol:

Къде има сони ериксони? :D
Че от няколко години не намирам?

Не видях някой да знае какво е моторола, но това не пречи да се плюва. :lol:

най-добрият коментар :lol:


В заложните къщи се намират тук-таме. :) Моторолата бяха много яки, както и Сименса, а Нокията беше лидер. Еее, времена. Сега има пак макс 4-5 топ марки и всичко други е допълнение - Samsung, iPhone, HTC, Sony. Nokia в момента се мъчи да влезе пак, но с не нейна OS. :)

Motorola още са яки :) И да не излезе реклама, но - емаг имат 30 дена срок да върнеш нещо, ако не ти харесва. Можеш да пробваш ;) Но само в случай, че имаш излишни пари, защото се съмнявам, че ще го върнеш :D
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Няма такова чудо.
Много неправилно поставен въпрос.
Зaщо дa е непрaвилен въпросът? Всеки имa опит и лично мнение и споделя. Рaзбирa се нямa кaк дa се дaде окончaтелен отговор, но всеки може дa си кaже мнението.
 
Последно редактирано:
От: Кой е най-добрият смартфон?

Ами след доста време ползване на смартфон се убедих на 100% , че от iphone по-добър смартфон няма да намерите каквото искате ми говорете това е оригинала всичко друго е копие и ще ви създава проблеми в бъдеще рано или късно. Това се убедих със сигурност и не мисля, че някой може да промени мнението ми.
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Понятието "най-добър" смартфон е доста относително. Всеки би ти дал различен отговор, въз основа на неговите лични предпочитания или финансови възможности.
Като евтини варианти могат да бъдат посочени десетките китайски, корейски, японски компании (Xiaomi, Lenovo, Changhone, Aqua star, Karbonn и др.) , бълващи Android-смартфони на цени около 150-200$ с параметри, конкурентни на последните модели на iPhone.
Лично аз ползвам Lenovo A536, закупен от български онлайн магазин за техника на цена 239лв (комплектът включваше слушалки + 16microSD карта). Смятам, че за тази цена, върши прекрасна работа.

Никога не съм ползвал продукти на Apple и не мога да изкажа мнение. Наблюденията ми ме насочват към извода, че са изключително популярни в страните с нормален стандарт на живот. :D
Е, ако това е следващия iPhone, ще събирам от закуски за него. :D
 
От: От: Кой е най-добрият смартфон?

Зaщо дa е непрaвилен въпросът? Всеки имa опит и лично мнение и споделя. Рaзбирa се нямa кaк дa се дaде окончaтелен отговор, но всеки може дa си кaже мнението.

Щото все едно да питаш кой е най-добрия скиор. Например.
Най-добрия, ама в какво? Слалом, скачане, бягане?
Едно е мнение, друго е категоризиране.

Ей така необмислено и подвеждащо си кръщавате и статиите, и после ревете от високо отпадане.
 
От: От: Кой е най-добрият смартфон?

Щото все едно да питаш кой е най-добрия скиор. Например.
Най-добрия, ама в какво? Слалом, скачане, бягане?
Едно е мнение, друго е категоризиране.

Ей така необмислено и подвеждащо си кръщавате и статиите, и после ревете от високо отпадане.
А! Или да питаш все едно коя е най-хубавата жена. Тя може да е красива, ама да не може да прави хубав винен кебап. Или да не може да изсвири с уста Дунавско хоро (примерно). Може да има много хубаво, секси тяло, ама да не е много фешън в интерфейса. Може да има големи ... възможности, обаче да има кофти характер. Може да е мега чаровна, ама да шерва много ресурси на анонимни потребители. Нали?
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Хехехе, ей това е пример за категоризиране, а не като Вискяра с някакъв скиор
 
От: Кой е най-добрият смартфон?

Въпросът ми беше правилно зададен, защото всеки който ще предпочете един пред друг на базата на всичките му качества не само на 1-2. Никой няма да си вземе телефон само заради добрата батерия или само заради дизайна. Примерите със скиора и жената бяха много неуместни. Тук говорим за техника. Тя си има параметри и в зависимост от тях един ти струва 100лв друг 1000лв. Не беше толкова трудно.

От една седмица съм вече с iPhone 4s и съм изключително доволен. Взех го от човек който почти не го е ползвал и си е направо нов. Работи прекрасно (поне за сега) и ми върши работа. Благодаря на всички за мненията, които споделиха, бяха много полезни.
 

Горе