Кой ще ми изработи лого?

От: Кой ще ми изработи лого?

Вече имам достатъчно предложени варианти за лого. Обявата става неактивна...
 
От: Re: От: Кой ще ми изработи лого?

Естествено, че трябва да се регулира пазара! Такива теми трябва да бъдат масово оспамвани и да се пращат в кофата. Иначе ще дойдат 12-16 годишните лапенца, които искат да съберат пари за цигари, ще предлагат дадена услуга за 2 месеца, а после ще осерат пазара на тези, които професионално се занимават с това.

ПАЗАРЪТ ТРЯБВА ДА БЪДЕ РЕГУЛИРАН! Тъй като офлайн пазарът вече е преебан отвсякъде, без фармацията, дрогата и т.н., където се режат пръсти, чупят крайници и т.н. ако не играеш по правилата. Можем да се опитаме поне онлайн пазарът да се запази.

Не мога да се съглася с теб. Цените ТРЯБВА да се определят според търсенето и предлагането на пазара. Професионалистите да си държат високи цени , но не всеки има възможност и трябва да има алтернатива. Все пак се надявам ,че живеем в Свободен пазар
 
От: Re: От: Кой ще ми изработи лого?

Не мога да се съглася с теб. Цените ТРЯБВА да се определят според търсенето и предлагането на пазара. Професионалистите да си държат високи цени , но не всеки има възможност и трябва да има алтернатива. Все пак се надявам ,че живеем в Свободен пазар
Като цитираш нещо, поне си направи времето да го прочетеш, става въпрос за държавата в линка ти и за регулиране от държавата, хубаво е да четем преди да даваме източници и да се правим на умни, ти не беше ли ония дето чакаше явор колев дървобрада от гдбоп да го спаси от спама и неправдите в интернет?
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Alan надявам се ,че просто се заяждаш, а не че не ти достига умствен потенциал да разбереш какво искам да кажа, престани да тъпчеш на едно и също място. Разбрах вече ,че като не си съгласен с мнението на някой веднага даваш червена репутация , но не е нужно да ме занимаваш и да ми налагаш твоето мнение , нали ?
 
От: Кой ще ми изработи лого?

А сега ако може Фози и Алън да ни сведете и ценоразписа та да си знаеме колко ще ни струват услугите за в бъдеще. Както и начинаещите дизайнери да не дръзват да правят дъмпинг на цените.
 
Re: От: Кой ще ми изработи лого?

А сега ако може Фози и Алън да ни сведете и ценоразписа та да си знаеме колко ще ни струват услугите за в бъдеще. Както и начинаещите дизайнери да не дръзват да правят дъмпинг на цените.

Аааа не, няма нужда. Аз на моите услуги държа цени, които ме удовлетворяват. Само цените на микро нишовите са съобразени със световният пазар, даже на ключовите думи са по-ниски отколкото на много места.

Някой като не му харесат цените и се опари 2-3 пъти после често при мен се връща. Който иска качество да поръчва.

После обаче да няма теми от типа на:

"Никой не ще да купи от мен това за 5лв, щото оня го продава за 3..."

или

"Поръчах му на оня евтино, пък той такъв боклук ми даде..."

и т.н.
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Вчера малко късно прочетох темата на един колега който много уважавам и гледам че беше пуснал пренаписване по половин стотинка на дума и му се бяха качили сто маймуни на главата да му обясняват на каква цена трябва да си продава труда. Това е втора подобна тема и ми се струва че се появява някаква тенденция на определени хора да се опитват да регулират пазара което не мисля че е тяхна работа.

значи човек с хобито си (продава труда си на смешно ниска цена - само заради да не е без пари) прецаква колегите ? това нормално ли е? тогава аз ще купя неговата книга и ще я пусна free, така или иначе съм я платил, нищо не ми коства да я споделя

Тъй като офлайн пазарът вече е преебан отвсякъде, без фармацията, дрогата и т.н., където се режат пръсти, чупят крайници и т.н. ако не играеш по правилата.

де да беше само в тези сфери... :oops:
 
Re: От: Кой ще ми изработи лого?

значи човек с хобито си (продава труда си на смешно ниска цена - само заради да не е без пари) прецаква колегите ? това нормално ли е? тогава аз ще купя неговата книга и ще я пусна free, така или иначе съм я платил, нищо не ми коства да я споделя

Е, не фрий де. За 1-2лв колкото да не е без нищо :lol:
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Фози след като имате претенции за цените бъдете така добри да кажете кое колко ще струва вече за да не ви накърняваме интересите.

Нещо ми се струва че сте се взели много на сериозно и освен да станете за смях не виждам какво друго ще постигнете - Може да вземете пример и от другият форум дето напоследък редовно го торите че има регулации и в същото време се опитвате и тук да налагате някакви бариери.
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Alarm_panics.gif
Безплатно. ;)
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Не виждам нищо лошо в ниските цени. Който търси качество знае къде да го намери. Аз примерно, когато ми трябва програмист да ми оправя кашите по сайтовете, винаги търся доказани фрилансъри, въпреки че ми е пределно ясно, че мога да си намеря на половин цена за същото. При поръчката на статии е същото - има писатели, има и ''писатели'', съответно и цените са различни като стигат и до тройна разлика за един обем.
 
Re: От: Кой ще ми изработи лого?

Фози след като имате претенции за цените бъдете така добри да кажете кое колко ще струва вече за да не ви накърняваме интересите.

Нещо ми се струва че сте се взели много на сериозно и освен да станете за смях не виждам какво друго ще постигнете - Може да вземете пример и от другият форум дето напоследък редовно го торите че има регулации и в същото време се опитвате и тук да налагате някакви бариери.

Предлагаш услуга за 100лв. Имаш 10 клиента, които ти носят 1000лв. Услугата ти коства 10 часа за изпълнението, което прави 10лв на час.

Идва един и започва да я предлага за 50лв. Ти оставаш с 2ма клиенти, които ти носят 200лв при 10лв на час. Той има 8, които му носят 400лв при 5лв на час.

Идва трети, който я предлага за 30лв:

- Ти оставаш с 1 клиент, който ти носи 100лв при 10лв на час. Отделяш 10 часа.
- Вторият има 3-ма клиенти, които му носят 150лв при 5лв на час. Отделя 30 часа.
- Третият остава с 6-ма клиенти, които му носят 180лв при 3лв на час. Отделя 60 часа.

Защо? Няма ли да е по-добре всеки да я предлага за 100лв? Вече ще се печелят клиенти с:

- промоции;
- отстъпки;
- награди;
- качество на изпълнението;
- време за изработка;
- съпорт;
- и стотици други методи ако имаш капка акъл или търговски нюх.

Плюсовете:

- по-малко клиенти за почти същите пари (разбирайте по-малко отговорности);
- по-високо заплащане на час;
- по-малко часове работа.

Абе пил съм и може би не обяснявам хубаво, но съм бил дистрибутор, а също съм имал дистрибуторска фирма. Ето затвърдено през няколкото години правило:

[size=+1]ЦЕНОВИТЕ ВОЙНИ НЕ ВОДЯТ ДО НИЩО ХУБАВО... ЗА НИТО ЕДНА ОТ СТРАНИТЕ!!![/size]

Аз си имам сериозни и редовни клиенти. На мен това малко ще ми се отрази, но след няколко години като се почувствате като индийци и си кажете:

"Ебаси бачкам като идиот за стотинки..."

или

"Ебаси, тия предлагат само боклуци за без пари..."

Ще се сетите и ще си кажете, че батко ви Фози е бил прав защото макар да е едно малко пишлеме, има над 5-6 години опит в търговията и достатъчно се е нагледал над съсипани пазари.
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Фози а защо реши че твоята цена от 10лв на час не е дъмпингова дали пък и ти не си преебал на някой клиентелата дето е взимал по 15лв на час и си е мислел че това е една нормална цена???

Как според теб един начинаещ фриленсър ще успее да вземе поръчка ако всички работите на една цена обаче ти имаш стаж във форума 5 години и 2500 мнения??? Защо аз трябва да му платя същите пари както бих платил на теб след като риска на работа с такива фриленсъри е по висок???

Всеки си има глава на раменете и всеки си преценява дали може да си позволи ниската цена спрямо по високият риск който поема с начинаещ фриленсър и не мисля че в един от най либералните форуми трябва да се опитвате да правите картели.

За всеки влак си има пътници има хора за които качеството и сигурността са първостепенни има хора за които цената е определяща - След като сте убедени че предлагате услуга която си чини парите бъдете сигурни че ще имате достатъчно клиентела.
 
Що ли ми се струва, че се изтропвате в тема, за което няма нужда ..

Всеки сам определя цената. Това е пазара в момента. Дъмпинг има на всякъде и по всяко време, но не ви виждам като хора които да ръководят пазара. И аз не се кефя на такива цени - за това и пропускам обявите. Човека е определил бюджет (вярно много малък), но той си знае за себе си - такъв е бюджета, ще получи за тази сума лого. Едва ли ще очаква нещо, което да го ползва в близките 2-3 години - нещо временно.

Пазара е свит в момента, но пък свестния материал се котира високо. Който търси качество, попада на човек който го предлага и си плаща. Никой не ви е виновен, че се хващате да работите за стотинки. Това е бил вашият избор.
 
От: Кой ще ми изработи лого?

@Fozzy тоя пост направо ме зашемети :)

Иначе още като прочетох заглавието на темата "Кой иска да ми направи едно лого" веднага ми светна, че има продължение "...за без пари". Цялата работа ми прилича на задачка-закачка за прохождащи фотошопърчета.
 
Re: От: Кой ще ми изработи лого?

@Fozzy тоя пост направо ме зашемети :)

Всмисъл? "Ебати пича" или "Ебаси плиткоумния идиот" :lol:


Всеки си има схващания, моите са такива. Никой няма да убеждавам какво и на какви цени да търси или предлага. Аз предлагам "во веки веков съпорт" и качество без компромис. Имам си цена и не слизам под нея, въпреки че в някои случаи е доста по-ниска отколкото смятам за приемливо. Клиентите ми са доволни, аз съм доволен. Моите постове по тази тема за цените ги приемайте като съвети, не като оплаквания.

Както виждате, в на никой темите не съм срал за това, че предлага ниски цени, освен тук - като отговор на мантаман и в темата на mvmrik, където да ме прости юзъра, аз специално него го уважавам наистина много, но "Хоби ми е, ама дайте някой лев да не е без нищо." е пълна подигравка с копирайтърите.

П.С.: Томов, свърши ли вече почивката :)
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Уебер - Точно тази тема едва ли беше и най подходящата за този спор защото дори и според стандартите на Фози е с високо заплащане - Фози си е сложил като праг 10лв на час - В тази тема се иска непретенциозно лого за 15лв - Таково лого без проблем може да го изработи всеки фриленсър за макс 1 час

Тоест Фози работи за 10лв на час и в същото време обвинява в дъмпинг човек плащаш по 15лв за час ????
 
Re: От: Кой ще ми изработи лого?

Уебер - Точно тази тема едва ли беше и най подходящата за този спор защото дори и според стандартите на Фози е с високо заплащане - Фози си е сложил като праг 10лв на час - В тази тема се иска непретенциозно лого за 15лв - Таково лого без проблем може да го изработи всеки фриленсър за макс 1 час

Тоест Фози работи за 10лв на час и в същото време обвинява в дъмпинг човек плащаш по 15лв за час ????

Малко акъл трябва, за да се види, че давам пример, който е лесен за смятане. Или трябваше да го поясня?

Плюс това едно е да работиш като строител, друго като инженер. Не можеш да сравняваш работата на дизайнер с моята, която далеч не се ограничава до услугите в подписа.

И пак, това е само пример. Дизайнерите не са инженери и следва да не получават същото заплащане. Аз от своя страна, не взимам колкото един строител.
 
От: Кой ще ми изработи лого?

Айде поясни го че аз сигурно съм плиткоумен та не можах да го разбера.
 

Горе