Колко Сайта Притежавате?

Колко Сайта Притежавате?

  • 1

    Votes: 143 23.0%
  • 2-5

    Votes: 249 40.0%
  • 5-10

    Votes: 106 17.0%
  • 11-50

    Votes: 87 14.0%
  • 51-100

    Votes: 11 1.8%
  • 101-500

    Votes: 8 1.3%
  • 501-1000

    Votes: 2 0.3%
  • 1000+

    Votes: 17 2.7%

  • Общо гласове
    623
От: От: От: От: От: Колко Сайта Притежавате?

с продажба на текстова реклама(естествено не продавам на парче и на ръка, а през онлайн-борси) - цената зависи само от броя индексирани страници и от рейтинга им - нито 1 посетител да няма на сайта - пак поне 7-8 долара на месец падат - а с много вътрешни страници и с висок ПР може и сто пъти по толкова да му се взема месечно

и всичко това като се умножи по няколкостотин(домейна)..... :D:D:D

Може ли да ме насочиш към такива борси за текстова реклама :)
 
От: От: От: От: От: От: Колко Сайта Притежавате?

Може ли да ме насочиш към такива борси за текстова реклама :)

1) sape.ru

2) mainlink.ru - тия навремето толкова ги оскубахме с няколкостотин сайта с фалшив тИЦ/PR, че ни връчиха статуетка "Лучшему Партнёру" за 2007-ма :D:D:D

3) setlinks.ru
-----------------------------
абе ако имаш много сайтове с висок ПР - направо отиваш в някоя търсачка и пишеш "sell/buy text links" и си избираш къде да рекламираш, но имай предвид, че западните рекламни брокери имат много други изисквания освен ПР, така че там ще е по-сложно
 
От: От: От: От: От: От: От: Колко Сайта Притежавате?

1) sape.ru

2) mainlink.ru - тия навремето толкова ги оскубахме с няколкостотин сайта с фалшив тИЦ/PR, че ни връчиха статуетка "Лучшему Партнёру" за 2007-ма :D:D:D

3) setlinks.ru
-----------------------------
абе ако имаш много сайтове с висок ПР - направо отиваш в някоя търсачка и пишеш "sell/buy text links" и си избираш къде да рекламираш, но имай предвид, че западните рекламни брокери имат много други изисквания освен ПР, така че там ще е по-сложно

Благодаря ти за това. А мога да адвам англоезични сайтове или бг сайтове, или това е само за сайтове на руски :)
 
От: От: От: От: От: От: От: От: Колко Сайта Притежавате?

Благодаря ти за това. А мога да адвам англоезични сайтове или бг сайтове, или това е само за сайтове на руски :)

БГ-сайтовете се адват като Рускоезични понеже са на кирилица

Рускоезичните сайтове (кирилица) трябва да са индексирани от руската търсачка Яндекс (което за нови сайтове е доста трудно)

Англоезичните трябва да са в Google което не е проблем ако няма някакви санкции

вътрешни страници се продават най-добре в SAPE както и сайтове с фалшив ПР :D слагате новия сайт с ПР 0 и вече след като борсата го приеме му давате хапче за ПР (внимавайте да не слагате повече от ПР 5 обаче щото проверяват)

за сайтове с много на брой индексирани страници (от 100 нагоре) няма смисъл от магии щото те се продават за сметка на големия брой рекламни места и носят добри пари дори с нулеви рейтинги
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Печалба пада и по доста други начини. Основното при много голяма бройка сайтове е да измислиш как да излезеш на нула, и как конкурените ти да работят за теб. Има много начини за монетизация на голямо количество сайтове - ниши, стига да имаш възложители (поръчки). Там обикновено борбата е за няколко лева на година в плюс на сайт. Ако съумееш и през това време да му качваш и PR на всеки сайт - изгодата е ясна.
 
От: От: Колко Сайта Притежавате?

Темата май е по-добре да беше колко успешни сайта притежавате :)

относително е, понеже ако имам два и например единият прави средно 10, др. - 20 пос. дневно, за мен успешният е вторият (въпреки че някой хора дори не биха го зачели като уебпейдж) , но това е друг въпрос
 
От: От: Колко Сайта Притежавате?

Печалба пада и по доста други начини. Основното при много голяма бройка сайтове е да измислиш как да излезеш на нула, и как конкурените ти да работят за теб. Има много начини за монетизация на голямо количество сайтове - ниши, стига да имаш възложители (поръчки). Там обикновено борбата е за няколко лева на година в плюс на сайт. Ако съумееш и през това време да му качваш и PR на всеки сайт - изгодата е ясна.

няколко лева в плюс едва ли са достатъчно, освен ако нямаш предвид чиста печалба, иначе поддръжката също струва пари
 
От: Колко Сайта Притежавате?

2 сайта, а скоро и повече:)

Това за "убииствената" ниша е добра идея - поддържа кондицията на ниво, а когато има успех удовлетворението е по голямо :)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Само един, но до 2 месеца мисля да станат поне 4-5 :)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

А най-важното според мен не е количеството на сайтовете а качеството…
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Брей, 8 човека имат над 1000 сайта. Браво, браво :D
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Тези с по 1000 сайта нещо не им вервам много, да земат да покажат малко от тези 1000 сайта да видим за какво иде реч.
 
От: От: Колко Сайта Притежавате?

А най-важното според мен не е количеството на сайтовете а качеството…

Ооо не, не, не. След 2 години мъки се оказа, че е 3 пъти по-лесно да имаш 100 сайта, които вадят по 1лв на ден, отколкото 1, който вади 100. :)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Здравейте,
Не съм съгласен. Тези 100 сайта дето вадят по левче лека полека умират. Слабите сайтове умират най-лесно..
Този с 100-те лева ще се популяризира по-лесно и скоро ще вади повече от 100 :)
Поздрави!
 

Горе